Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 200


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja również Arive ma od roku, testowałem prawie wszystkie softy. Dwa razy uprawnienia nie przeszły mi na 1.06B2 (cyfra+), nie pomagała nawet reaktywacja karty przez neta. Pomogło jedynie przełożenie karty do strong-a. Od 2-3 miesięcy używam 1.06B7 i na razie jest OK.

 

A z innej beczki nie wiecie kiedy pojawi się stabilna wersja 2? Zainstalował bym bo jest tam shoutcast co dla mnie jest plusem, ale dobijające jest tworzenie co chwila listy ulubionych kanałów..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Zamierzam kupić właśnie tego ferdka...do CP z CAM, w związku z tym kilka pytań.

 

1. Nie ma żadnego problemu z odbiorem? Uprawnienia, jakość?

2. Jak z szybkością zmiany kanałów w tym tunerze?

 

W sumie to tyle, bo tylko na szybkości mi zależy...i bez problemowym odbiorze, żebym nie musiał oglądać kilka razy na dzień napisu 'kanał zakodowany' ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:!:UWAGA! :!:

W związku z niemiłą informacją Fergusona o nieumiejętności dostarczenia przez tą firmę supportu dla części modeli tunerów proponuję powrócić do idei zaproponowanej ponad rok temu na tym forum.

Wpisujmy do arkusza błędy oprogramowania jakie występują w Arivie 200, tak żeby Ferguson czuł presję i wyeliminował większość z nim zanim zostawi użytkowników Arivy na lodzie z bublowatym oprogramowaniem.

 

Przypominam link do postu, który wprowadza ideę wpisywania w jeden arkusz wszystkich POTWIERDZONYCH błędów oprogramowania.

:arrow:https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?f=126&t=11252&p=313969#p313969

 

I wielka prośba, róbcie backup arkusza, bo idea padał przez kogoś, kto notorycznie kasował wpisy.

 

Trzeba zacząć to już teraz bo jak wiemy producent reaguje z dużym opóźnieniem, bądźmy więc "mądrzy przed szkodą".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i proszę o pomoc.

Używam dwóch tunerów satelitarnych (w tym jeden to Ariva 200)i splitera (ServerRFLink100). Problem polega na tym, że gdy włączam jeden z tunerów w czasie gdy drugi jest uruchomiony obraz znika całkowicie lub wyświetlane są tylko kanały z polaryzacją V (głowy nie dam czy nie H). Czy jest jakieś racjonalne wytłumaczenie i czy można to w prosty sposób wyeliminować?

Z góry dziękuję za informacje.

pozdrawiam,

Janusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam link do postu, który wprowadza ideę wpisywania w jeden arkusz wszystkich POTWIERDZONYCH błędów oprogramowania.

...I wielka prośba, róbcie backup arkusza, bo idea padał przez kogoś, kto notorycznie kasował wpisy.

Miałem już wrażenie, że pomysł wypełniania tego arkusza już upadł (niewykluczone, że spora część forumowiczów się z tym zgodzi). Ale jeśli nadal może się przydać, to proponuję łatwiejszy do zapamiętania adres:

---> http://tnij.org/ariva200

Co do psucia arkusza - nie ma obaw: arkusz pamięta wszystkie wprowadzanie zmiany i te zmiany mogę wycofać (dopóki pamiętam hasło, hehe).

Ze swej strony dodam, że wolałbym aby Ferguson jednak poprawił stare błędy w firmware 1.x niż wprowadzał zupełnie nowy firmware. Mi MKV nie jest potrzebne bo o niebo lepsze możliwości w tym względzie ma mój telewizor. Najważniejsze wydaje mi się poprawienie części firmware odpowiedzialnej za terminowe i skuteczne nagrywanie (PVR). Dla mnie to jedna z podstawowych funkcji tego tunera poza zwykłym oglądaniem "na żywo".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z Tobą, że wprowadzanie nowych funkcji, gdy stare nie zawsze działaja zgodnie z założeniem, nie jest najlepszym pomysłem. Dla mnie istotne jest to, że wersja 2.x wprowadza nowy sposób zapisu plików umozliwiając zapis plików o wielkości 4 GB.

 

Niestety chyba Cię zmartwię. Otóż mozliwość nagrywania jest istotna dla zdecydowanej mniejszości uzytkowników. Przynajmniej wśród korzystających z tego forum. Najbardziej "zajmujace" kwestie, to szybkość zmiany kanałów, współpraca z modułami, odtwarzanie innych formatów. Nagrywanie jest wykorzystywane sporadycznie. I producent chyba zdaje sobie z tego sprawę.

 

Oczywiście jest to mój prywatny punkt widzenia. Ale wynika on z obserwacji tego, jakie tematy pobudzają dyskusję. Na pewno kwestie nagrywania nie są tu kluczowe. A szkoda.

 

ArtS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja od niedawna zacząłem nagrywać na tym modelu i jestem zadowolony. Ja używam nagrań aby je później odtworzyć w dowolnym dla mnie terminie w dekoderze. Nagrywam na pendrivie 16 GB i wszystko jest ok. włacza się nagrywa i po zakończeniu nagrania wyłacza się. Odtwarza też wporządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam Arivy w połączeniu z kartą prepaid Cyfry + (prestiż). I mam kilka problemów.

(1) Utworzyłem sobie dwie listy ulubionych. W przypadku jednego programu Polsat Play - dołączyłem go do obu list. Efekt jest taki, że na jednej z list program działa Ok, a na drugiej pokazuje się jako zakodowany. Na domyślnej liście "wszystkie satelity" program działa. Wiecie co może być przyczyną ?

 

(2) Po ostatniej aktualizacji uprawnień (zdaje się że 09.11.2010) przestał mi odtwarzać Orange Sport Info i ESKA. Co prawda nie zależy mi na nich jakoś szczególnie, ale skoro zniknęły dwa to może przy następnej okazji znikną kolejne. Jaki ruch wykonać, żeby je przywrócić ? Mam ponownie przeskanować satelity ? Jeśli tak zrobię, to czy będę musiał na nowo budować listy ulubionych?

 

mS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy to aby ten sam program? Nie masz przypadkiem na liście wszystkich kanałów 2 kopii kanału Polsat Play? Aby sprawdzić, użyj niebieskiego przycisku Find.

Tak przy okazji.. wiedz że przy domyślnym przeszukiwaniu, dekoder wyszukuje 2 kopie tego kanału. O ile się nie mylę, jedna jest dla kablówek.

Jaki soft?

2. Eska jest na innym transponderze, przeszukaj 11508V. Przeszukaj jeszcze raz transpondery na których są te kanały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej "zajmujace" kwestie, to szybkość zmiany kanałów, współpraca z modułami, odtwarzanie innych formatów. Nagrywanie jest wykorzystywane sporadycznie. I producent chyba zdaje sobie z tego sprawę.

ArtS

Chciałem potwierdzić że problem odtwarzania innych formatów robi się kluczowy.Odkąd pojawiły się na rynku tanie odbiorniki DVB-T PVR-ready które pozwalają odtwarzać więcej formatów video, atrakcyjność Arivy jako małego centrum medialnego zaczyna się obniżać.Jak C+ zacznie parować karty to będzie jeszcze gorzej.Odtwarzanie formatu np. *.mp4(h264) może złagodzić nastroje użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam taki problem.

Zrobiłem sobie listę programów na sofcie 1.06b7 i w jaki sposób zrobić żeby działała na 2.01b5.

 

Zgrałem listę z 1.06b7 (na której była zrobiona) na pendriva i wgrałem na nowy soft 2.01b5, no i lista działa niepoprawnie,a mianowicie, na wszystkich kanałach brakuje dźwięku, oraz nazw kategorii.

 

Mam prośbę do kolegów żeby mi ktoś spróbował prze konwertować listę z softu 1.067 na soft 2.01b5 żeby poprawnie działała.

 

Oto link do listy:

 

http://nazywo.yoyo.pl/Lista.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę do kolegów żeby mi ktoś spróbował prze konwertować listę z softu 1.067 na soft 2.01b5 żeby poprawnie działała.

Chyba nie ma takiego programu .Po uruchomieniu nowego softu musisz przejść na ustawienia fabryczne a potem od nowa wpisywać listę ręcznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Polsat Play - tak, są dwie "wersje" tego kanału, do jednej przypisany jest system kodowania tylko dla CP, a drugi dla CP oraz Cyfry (oba CAID). Tak samo jest w przypadku kanałów Polsat Cafe i News.

 

Tak to wiem. Ale wybierając do ulubionych mam na ekranie podgląd tego co dodaję. Więc na pewno dodałem właściwy (odkodowany). Ale dla świętego spokoju jeszcze to sprawdzę jak do domu wrócę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwy ulubionych, to mały pikuś ale gorsza sprawa z audio. Dźwięk audio jest dopiero po ręcznym ustawieniu, ale jak się wyłączy i włączy ponownie tuner, sytuacja się powtarza. Dopiero jak na nowy soft zostanie wgrany i samemu ponownie zacznę robić listę to jest wtedy wszystko dobrze działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem tu nowy, pozdrawiam wszystkich. Moje pytanie dotyczy programu Ariva Ts Tool. Nagrałem kilka filmów i chcę zamienić pliki dvr z nagraniem na jeden plik w formacie *. ts tak jak to napisane w instrukcji. Niektóre filmy da się tak zrobić a niektóre nie tzn. wprowadzam folder z filmem do programu, zaznaczam go i klikam na save i dalej już nic więcej nie da się zrobić. Bardzo proszę o pomoc, nie wiem od czego to zależy, dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wina leży po stronie nazwy nagrania, która siedzi w pliku info.dvr

Jeśli sa jakieś polskie znaki to Ariva Ts Tool go nie ruszy.

To częsty błąd. Należy się wiec zaopatrzyć w uniwersalny plik info.dvr, tzn. w miarę długi (dłuższy może być) podebrany z innego katalogu i zastępować info.dvr tym właśnie plikiem. Najlepiej skopiować cały katalogu do innego miejsca na dysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...