Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 200


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Alcatraz, możesz napisać na jakich kanałach masz ten problem?

 

Jeśli próbowałeś nagrywać z kanału niekodowanego, to takie zachowanie się zdarza. Gdy zaczyna się zdarzenie na kanale niekodowanym tuner z jakichś względów jakby za szybko chce rozpocząć nagrywanie i nie zawsze mu się udaje. Obchodzę to w ten sposób, że na trzy, cztery minuty przed takim zdarzeniem ustawiam inne na tym samym kanale, ale o długości 1 minuty. Czasami ta jedna minuta się nagra, czasami nie, ale powoduje, że tuner przełącza się na ten kanał i właściwe zdarzenie nagrywa się poprawnie. Zgłaszałem to do Fergusona, ale jak mi wiadomo, ten problem nadal występuje.

 

Inną przyczyną może być przełączenie sie na kanał nadający zły czas. Mnie sie tak zdarzyło, gdy Universal nadawał swego czasu na roku 2016 (sic!). W takim przypadku zdarzenia z timera są uznawane za przeszłe i po prostu znikają. Prawdopodobieństwo takiego wariantu nie jest duże, ale może wystąpić. Nawet przy kilkugodzinnych różnicach.

 

Inne domysły na razie zostawię, gdyż bez wiedzy, w jakich okolicznościach chciałeś nagrywać, trudno o konkretne wnioski.

 

Nagrywam naprawdę dużo i powiem szczerze, że brak nagrania zdarza się naprawdę razdko i wynika raczej z mojej winy (błędne zaprogramowanie lub po prostu jego brak). Właściwie mogę mówić o praktycznie 100% skuteczności. Zdarza mi się czasami nagrać program z innego kanału, ale to oczywiście z własnej winy. :)

 

Dla świętego spokoju korzystam z ręcznego zegara. Ten tryb wymaga wyświetlania go w stanie standby. Musze go jedynie tak raz w tygodniu nieco podgonić, bo minimalnie się późni. Poza tym, nie sprawia niespodzianek. Chyba, że wyłączą prąd. Ale to, na szczęście, zdarza mi się naprawdę rzadko. :)

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak. Sytuacja miała miejsce na kanałach TVP1 (wcześniej) oraz TVN24 (ostatnio) - wszystko z paczki C+. Są to kanały kodowane - tych niekodowanych prawie nie ma (wśród najczęściej oglądanych). Ustawiłem jednego dnia wieczorem timer na godzinę 1:10 w nocy dnia następnego. W drugim przypadku było podobnie, tylko, że ustawiałem 31.08 nagrywanie na 1.09 godz. 1:20. W obu przypadkach ustawiałem timer właściwie na dwie godziny przed planowanym nagraniem a tuner wyłaczany był na kanale TVN24. I klapa - timer zniknął z listy ale nic się nie nagrało. Jeśli ustawiam timer na ten sam dzień to wszystko jest OK, nagrywa. Teraz spróbowałem na dzień następny i wpadka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z TVP1 zdarza mi się nagrywać, z TVN24 ostatnio już nie. Jednak i tak jest to dziwne.

 

Napisz, czy przed wyłączeniem tunera ogladałeś coś na innych kanałach. Jeśli tak, musiałbyś sprawdzić, czy na którymś z tych kanałów nie ma różnicy czasowej mogącej spowodować, że zaprogramowane zdarzenia zostana uznane, jako przeszłe. W opisywanym przez Ciebie przypadku wystarczy, aby jakiś kanał miał czas przesunięty o troche ponad dwie godziny, aby skasować zdarzenia.

 

Ja używam zegara ręcznego, więc taki przypadek nie wchodzi w rachubę.

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam kolegów jako nowy użytkownik . Mam pena 16 gB . Próba nagrywania powiodła się lecz kila minut zajęło mi 2 Gb . Mam pytanie czy aby nagrać film dwu godzinny należy zakupić jakiś duży dysk , czy należy coś ustawić w odbiorniku aby to nie zajmowało tyle miejsca . Jakość DVD jest dla mnie całkowicie wystarczająca , a filmy DVD zajmują ok 4,5 Gb . Jestem tu nowy więc proszę o wyrozumiałość .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś z użytkowników arivy 200 testował ten nowy soft beta 2.01B5 jest na str.producenta oznaczony jako testowy.

Ja go wgrałem i nie dekoduje kanałów HD nawet jak sie całkiem na nowo wyszuka, nie odnajduje mni też pamięci USB(do tej pory wszystko było ok.) co za tym idzie aby wrócić do poprzedniego softu trzeba go wgrać przez RS 232 albo usunąć pli z pamięci USB i ponowne włożenie z innym softem pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ważne, na "zwykłym" (w ogóle bez sensu określenie, hdtv nie jest normalne?) też można sprawdzić, w ustawieniach tam gdzie pewnie masz 576i ustawione da się zobaczyć na liście wszystkie inne dostępne

chodzi ok tzn DTS i napisy też? Bo trochę mało konkretna odpowiedź ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Wydaje mi się, że sporo już naczytałem się o tym tunerze, ale wciąż pozostaje parę pytań, na które nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi. Przymierzam się do kupna Cyfry+ z pakietem bez kanałów HD jak na razie, bo chcę koniecznie kupić (nie wynająć) tani dekoder, więc zdecydowałem się na Pace SD za 99zł. Do tego antena 80cm (na ulotce od cyfry pisze, że ma dwa konwertery) za 98zł. Po miesiącu chcę kupić Fergusona A200 i dokupić jakiś pakiet z kanałami HD. Ale mam pewne wątpliwości.

 

1. Czy Ferguson obsłuży Cyfrę+ (z kanałami HD) razem z kartą od SKY, z którego zamierzam zrezygnować (oczywiście tylko kanały FTA)? Tylko czy to ma znaczenie? Bo pewnie te same kanały FTA (lub większość) będę miał na karcie od Cyfry+?

 

2. Na nowy dekoder Fergusona chcę wydać ok 700zł (150 funtów), i wybrałem go m.in. dlatego, bo nie chcę się bawić w żadne nieoryginalne oprogramowanie lub manipulacje software'owe, więc Opticum raczej odpada. Po prostu chcę dobry, stabilny dekoder dla średnio-zaawansowanego użytkownika. Chyba, że jest jakiś jeszcze inny który przeoczyłem.

 

3. Wszystko ma być zamontowane w anglii, więc czy nie będzie problemów z aktualizacją oprogramowania dla Fergusona (btw kupionego w anglii).

 

Wydaje mi się, że to wszystko powinno działać, ale proszę, poprawcie mnie jeśli się mylę.

 

Dzięki wielkie z góry za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie ma problemu.

1. Kanały FTA nie są na żadnej karcie. Masz ustawioną antenę i masz sygnał, to odbierzesz nie zależnie od tego co wsadzisz do czytnika.

2. Wg. mnie to dobry dekoder.. ze stabilnością różnie. Chociaż na ostatnich softach nie mogę narzekać, bardzo poprawili.

3. Nie ma problemów.

 

Z tym że...

Jeżeli nie potrzebujesz wejścia CI (do Polsatu lub - ewentualnie w przyszłości - do TnK HD), 2 SCART to możesz kupić tańszą wersję odbiornika - Ariva 100.

Jeżeli potrzebujesz tylko i wyłącznie wejścia HDMI i SCART, ew. wyjście optyczne to możesz kupić Ariva 100E - jest jeszcze tańszy.

I tańszy nie znaczy gorszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja rada, nie kupuj tego złomu, szukaj czego innego ariva 200 to bubel fergusona, wystarczy przeglądnąć to forum, ja pisze na swoim przykładzie; aż mnie dziwiło że tyle problemów jest opisywanych na tym forum, myślałem że trafiłem na dobry model, szedł rok czasu bez zarzutu, tylko wgrywanie nowych softów, tnk, cyfra+, od miesiąca same problemy z głowicą; ty brak sygnału, to nie dekoduje kanałów, praktycznie zero oglądania, na gwarancji nie mogę oddać bo jest przerwana naklejka, głowicy nowej nie idzie nigdzie kupić a umowa z cyfrą podpisana, odradzam.................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie ma problemu.

1. Kanały FTA nie są na żadnej karcie. Masz ustawioną antenę i masz sygnał, to odbierzesz nie zależnie od tego co wsadzisz do czytnika.

2. Wg. mnie to dobry dekoder.. ze stabilnością różnie. Chociaż na ostatnich softach nie mogę narzekać, bardzo poprawili.

3. Nie ma problemów.

 

Z tym że...

Jeżeli nie potrzebujesz wejścia CI (do Polsatu lub - ewentualnie w przyszłości - do TnK HD), 2 SCART to możesz kupić tańszą wersję odbiornika - Ariva 100.

Jeżeli potrzebujesz tylko i wyłącznie wejścia HDMI i SCART, ew. wyjście optyczne to możesz kupić Ariva 100E - jest jeszcze tańszy.

I tańszy nie znaczy gorszy.

 

Dzięki wielkie za sugestie. Chcę A200 a nie A100 właśnie ze względu na moduł CI, w razie czego, a różnica w cenie jest niewielka. Mam zamiar podłączyć tuner z Sony Bravia hablem HDMI. Nie mam na razie dobrego systemu audio, ale w przyszłości już chcę. Na telegazecie mi nie zależy, za to chcę dobre EPG.

W sumie napisałem o cyfrze+, ale wciąż się waham na cyfrowym polsatem, paru znajomych polecało bardziej niż cyfrę. Jutro (poniedziałek) już muszę się namyślić, bo idę kupować. W cyfrze jak im powiedziałem, że biorę to do anglii, to mi powiedzieli, że nie obchodzi ich, gdzie jest dekoder. Nie wiem, jak to jest z polsatem, podejrzewam, że podobnie, albo po prostu przymkną na to oko. Nie chcę jak najwięcej kanałów, chcę podstawowe polskie stacje plus dobre kanały filmowe.

 

Update: W sumie sobie uświadomiłem, przecież nie muszę brać dekodera przy podpisywaniu umowy, prawda?

 

Moja rada, nie kupuj tego złomu, szukaj czego innego ariva 200 to bubel fergusona,

Co byś polecił innego jak nie Fergusona? Opticum HD X403p?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do FTA w UK to bedziesz mial zupelnie inne kanaly na Hotbird czyli naszej a ich Astra 2. W UK jako FTA masz BBC,Ch 4 ,ITV,wiele muzycznych i jeszcze pare innych w tym BBC HD i iTV HD.Karta Sky jest do tego nie potrzebna. Jesli nie chcesz rezygnowac z brytyjskich i miec do tego polskie kanaly musisz jedynie zrobic sobie "zeza" .Z czasza 80 cm spokojnie to wszystko zlapiesz w Anglii. Jam mam osobiscie dwie Arivy w domu i sobie chwale.Jedna 200 na niej smiga Cyfra a druga 100 i na niej mam TNK. Na pierwszej mojej Arivie 200 poplynalem bo kupilem to jak tylko pojawilo sie na rynku no i oczywiscie padla glowica. Dwie kolejne sa juz ok. Wszystko pieknie smiga jak i pare "ciekawych" kanalow z Astra 4a (Syrius) ;) Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wgrałem soft 2.01B5 i śmiga bez zawiechy... ale zrobiłem nową listę zgodnie z zaleceniem...

MKV odtwarza ale miałem angielska wersję bez napisów.

Co zauważyłem... W EPG zmniejszono czcionkę... Napisy na Canal+ Film HD tylko migają, nie ma szans przeczytać. Sprawdzę to jeszcze może było to chwilowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...