Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 200


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Dzisiaj stałem się posiadaczem tunera Ariva 100 e.

 

Mam jednak problem. Wgrałem najnowszy soft ze strony producenta i listę kanałów do cyfry+, jednak działa mi jedynie połowa kanałow. Działają takie kanały jak TVP, Canal Plus Sport czy Ale Kino. Nie działają natomiast np. TVN, TVN Turbo, HBO czy Canal Plus Sport 2. Myślę, że mam coś nie tak ustawione w ustawieniach anteny, gdyż jeśli sprawdzam siłe i jakość sygnałow transponderów to jedynie 50% z nich ma siłe 90 i jakość 75, a drugie 50% ma siłę 50% i jakość 10%.

 

Dodam, że mam też dekodery globo i cyfry i wszystkie kanały działają bez problemów. Na globo wszystko działa dobrze, natomiast Ariva nie widzi transponderów z polaryzacją pionową - na wszystkich zanik sygnału, bądź zakodowane. Kanały z polaryzacji poziomej działają bardzo dobrze.

 

Z góry dziękuję za wszystkie wskazówki i pomoc w rozwiązaniu tego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że mam coś nie tak ustawione w ustawieniach anteny

 

Myślę, że masz coś nie tak z ustawieniem samej anteny (ew. konwertera). Ariva jest wrażliwa na jakość sygnału i wymaga bardziej precyzyjnego ustawienia anteny. W menu raczej nie ma funkcji, których złe ustawienie może spowodować spadek jakości sygnału. Jeśli masz włączone w menu zasilanie lnb to nie widze innego powodu jak tylko ustawienie czaszy (i/lub skręcenie konwertera). Inna sprawa, że wczoraj były burze więc może gdzieś trafiło i stąd Twoje (chwilowe) problemy. Poczekaj trochę, jeśli problem się utrzyma trzeba myśleć dalej. Napisz jaką masz antenę (wielkość), jaki rejon Polski, czy odbierasz tylko z HB czy także z Astry itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam konwerter quatro i korzystam z multswitcha. Wczoraj jedna jeden z kabli wychodzących z konwertera się odczepił i ze względu na pogodę go jeszcze nie podłączyłem spowrotem. Czy to może być przyczyną? Jest to jednak dosyc dziwne, bo na globo są wszystkie kanały i to nawet bez tego jednego podłączonego kabla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem podobna sytuacje co TY wczesniej mialem opticuma bylo ok .Niewiem co sie stalo jak kupilem ARIWE podlaczylem pod TWIN ,ktory wczesniej byl opticum ,to na ariwie nie dziala polaryzacja H lub V.Podlaczylem pojedynczy konwektor i ariwa dziala jak powinna .Przypomnialem sobie ze tez byla burza ,ale podszas burzy wylaczam wszystko.Zastanawiam sie czy burza nie miala zwiazku ztym zdarzeniem .Probowalem jeszcze raz zalozyc TWIN ale na jednym i drugim gniezdzie brakuje jednej polaryzcji.Nie sprawdzalem na opticumie bo juz nie posiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z forumowiczów używa kabla IHDMI ? czytałem , że używając tego kabla zamiast tradycyjnego HDMI można sterować jednym pilotem z Arivy200 zarówno tuner jak i TV , nie trzeba już tak jak u mnie najpierw włączyć TV Panasonic nie dotyczy tylko Samsunga , pilotem od TV i przełączyć nim palcem przełącznik TV/AV na wyjście HDMI, a potem włączyć tuner aby pojawił się obraz . Za pomocą tego kabla wystarczy tylko włączyć tuner i aby TV był w trybie czuwania, to wszystko startuję od razu , włączamy przycisk Power w Arivie200 i od razu mamy obraz na TV to samo jak chcemy wyłączyć tuner i TV wystarczy , że wciśniemy przycisk power w tunerze i gasi nam się tuner , a telewizor przechodzi w stan czuwania. Wiem, że Ariva ma kody na włączanie odbiornika TV z jednego pilota, ale u mnie jakoś to nie działa w Panasonic 32LE7PA. Ciekawe czy ten kabel IHDMI z procesorem koszt za 1,8m to 159zł, takie ma walory i tak działa jak opisałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre firmy wprowadziły w swoich urządzeniach jakiś sygnał, który inicjuje współpracę pomiędzy źródłem obrazu, a telewizorem poprzez zwykły kabel HDMI. Podejrzewam, że kabel, o którym piszesz, robi to samo na podstawie obecnosci jakiegokolwiek sygnału ze źródła. To znaczy na podstawie pojawienia się np. sygnału wideo generuje jakiś sygnał i wysyła go do telewizora. Podobnie, przy wyłączeniu źródła generowany jest sygnał do wyłaczenia telewizora. Myslę, że może to być jakaś emulacja sygnałów kilku znanych firm, produkujacych telewizory.

 

Czy to naprawdę działa? Tego nie wiem.

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre firmy wprowadziły w swoich urządzeniach jakiś sygnał, który inicjuje współpracę pomiędzy źródłem obrazu, a telewizorem poprzez zwykły kabel HDMI.

Wprowadziły, ale pomiędzy urządzeniami tego samego producenta. W przypadku Samsunga ten patent się chyba nazywa AnyNet.

Odnośnie przełączania TV w stan pracy (ze stanu czuwania) odbywało się to pojawieniem się napięcia na którejś z końcówek eurozłącza. Nie mam w tej chwili kabla euro pod ręką, ale jeszcze jak przez chwilę miałem kineskopowego thomsona, to a200 po eurozłączu włączała mi go jak włączyłem tuner i wyłączała gdy go wyłączyłem.

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa że mam Samsunga i AnyNet+ działa tylko po HDMI, jest to HDMI-CEC, dzięki czemu telewizor współpracuje z innymi urządzeniami - za pomocą pilota TV przez TV można sterować np. DVD, BR-Player etc., i działa to nie tylko z Samsungiem ale też np. odtwarzaczami Sony - tyle, że nie wszystkimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Macie jakieś sprawdzone programy do odtwarzania plików *.ts z Arivy 200? Jeśli chodzi o zwykły obraz (SD) to dobrze sprawdza się Media Player Classic z pakietu Real Alternative. Jednak pliki *.ts z materiałem HD nie dają się już otwierać. Próbuję VLC playerem ale tam wszystko się "kaszani" - długo nie ma obrazu a później kiedy już jest to wszystko zrywa i są same pixele. Natomiasr VLC zwykłych SD nie otwiera u mnie wcale!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Miałem chwilę wolnego w pracy i skrobnąłem propozycję OSD dla naszej kochanej Arivy 200.

Starałem się zachować układ obecnego OSD oraz zastosować możliwie uniwersalne a jednocześnie proste kształty tak, żeby nie obciążało coś takiego procesora tunera.

projekt-OSD_for_A200.png

Proponuję powrócić do dyskusji na temat grafiki ekranowej bo przecież nie jest ona bez znaczenia w codziennym użytkowaniu.

Wiem, że to kwestia gustu i tuner jest po to żeby działał a nie ładnie świecił ale jest część osób które zwracają na to uwagę.

Jeśli jest tu na forum ktoś z Fergusona i jeśli moja propozycja spodoba się użytkownikom jestem gotów zrzec się praw autorskich na rzecz Fergusona a nawet przygotować pozostałe elementy zgodnie z wytycznymi w zamian za gwarancję wprowadzenia takiej grafiki w kolejnych aktualizacjach :)

demo.jpg

A to przykład wykorzystania, oczywiście tylko naniesione na obraz w 1080 i zmniejszone na potrzeby forum.

Zapraszam do dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podoba! Szkoda że programiści fergusona tutaj nie zajrzą (jak zajrzycie to zróbcie takie OSD w nowym sofcie:)

Przydałoby się trochę więcej informacji (np. rozdzielczość kanału), oraz przesunięcie trochę na prawo tych ikonek. Po lewej wystarczą paski, bez napisów o sile i jakości sygnału, zwłaszcza że dekoder nie pokazuje poprawnie tych parametrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rewelacyjna grafika!!!Gdyby się programistom z Fergusona chciało wprowadzić taką grafikę w naszych arivach 200 i 100 to byłoby cudownie.Tego właśnie brakuje.To co mamy obecnie w arivach w porównaniu z tą propozycją wyżej to jest tak jakby porównać zwykły soft do n-boxa z softem do n-boxa turbo.

Pomarzyć nie grzech a może Ferguson wykaże odrobinę zainteresowania i zrobi nam miłą niespodziankę i będziemy mogli cieszyć się taką grafiką-to byłby cud.Bo tego niebieskiego koloru już mam dosyć.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...