Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 200


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Roberg , czyli z tego co piszesz nie stwierdziłeś żadnych defektów działania softu 1.06B6 ? pytam tylko dlatego, że noszę się z zamiarem kupna pendriva aby jego wgrać , jakbyś coś stwierdził niepokojącego to daj cynk na forum.

I chciałem zapytać jeszcze jakiego pendriva mam kupić aby dobrze nagrywał i odtwarzał na ariva200 tj. jaka prędkość zapisu i odczytu i ile GB pojemności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Panowie korespondują tylko między sobą to proponuję jednak priv... a tak przy okazji - jeśli chcesz spokojnie nagrywać i odtwarzać to nie kupuj pendriva tylko dysk. Pendrive tylko do wgrywania softu itd.

 

... i staraj się edytowac posty, kiedy chcesz coś dopisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam pendrive Kingston 32Gb i wszystko mi nagrywa.Rozochocony kupiłem WDPassport Essential i mam z nim same kłopoty bo ariva go nie wykrywa a konkretnej porady co z tym fantem zrobić nie ma.Dysk najprawdopodobniej pojedzie do sprzedawcy z prośbą o pomoc w jego konfiguracji./mój wcześniejszy post na stronie 190/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na nowym sofcie 1.06B7 nic nie "pyka"

 

Panowie wersja 1.05B5 to poprawiła : + eliminate cracks in the digital audio outputs

Nie wiem czemu się tak upieracie i korzystacie ze starych 1.04 ...

Przecież najnowsza naprawdę działa stabilnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WD Essentials posiada dodatkową ukrytą partycję. Należy pousuwać partycje i utworzyć jedną nową. Następnie wystarczy sformatować dysk i można już nagrywać. Przy okazji - ta porada znajduje się na stronie Fergusona.

 

Jest to na pewno lepsze i tańsze rozwiązanie, niż kupno pendrive'a. Mam na myśli cenę jednego GB.

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WD Essentials posiada dodatkową ukrytą partycję. Należy pousuwać partycje i utworzyć jedną nową. Następnie wystarczy sformatować dysk i można już nagrywać...

 

No nie do końca wszystkie WD działają: http://www.ferguson-digital.eu/pl/pytan ... book-.html

cytat: Uwaga: Najnowsze serie dysków WD posiadają oprogramowanie SmartWare w postaci wirtualnego obrazu płyty z oprogramowaniem. Niestety obraz ten znajduje się w wydzielonej części oprogramowania kontrolera dysku. Można ukryć ten wirtualny napęd ale nie można go usunąć tak jak usuwa się ukryte partycje. Odbiorniki Ariva 100/200 nie będą współpracować z takimi dyskami !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a nowa wersja softu jest stabilna, polecam, wszystko z nią ok.

 

Tylko ciekawe czemu na tym sofcie (i kilku poprzednich także) tuner nie wyłącza mi się automatycznie po nastawieniu timera na "oglądaj" lub "nagrywaj"...

Odrzucając wersję, że coś mam źle ustawione (wypróbowałem już chyba wszystkie możliwe ustawienia) oraz że mam zepsuty tuner (poza tym działa OK) pozostają niedoróbki w sofcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawianie się szachownicy na niektórych kanałach HD nie musi oznaczać od razu że to wina softu - może to wina warunków atmosferycznych , w ostatnim tygodniu gwałtowne burze zarówno w Polsce jak i całej Europie .

 

po wgraniu softu 1.5b1 problem od razu zniknął, trochę to dziwne szczególnie że już 2 razy próbowałem o różnych porach wgrać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ciekawe czemu na tym sofcie (i kilku poprzednich także) tuner nie wyłącza mi się automatycznie po nastawieniu timera na "oglądaj"

 

Ponieważ tuner wyłącza tylko się po timerze "nagrywaj". Jest przecież nawet taka opcja "wyłącz tuner po nagraniu z timera" - sprawdź jak tam masz ustawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ciekawe czemu na tym sofcie (i kilku poprzednich także) tuner nie wyłącza mi się automatycznie po nastawieniu timera na "oglądaj"

 

Ponieważ tuner wyłącza tylko się po timerze "nagrywaj". Jest przecież nawet taka opcja "wyłącz tuner po nagraniu z timera" - sprawdź jak tam masz ustawione.

 

Napisałem tak: "Tylko ciekawe czemu na tym sofcie (i kilku poprzednich także) tuner nie wyłącza mi się automatycznie po nastawieniu timera na "oglądaj" lub "nagrywaj"..."

Jeśli ktoś mnie cytuje, to proszę o DOKŁADNE cytowanie, a nie obcinanie końcówki, co spowodowało zmianę sensu mojego posta.

 

Napisałem gdzieś wcześniej także, że opcję "wyłącz tuner po nagraniu z timera" mam włączoną.

 

Nie bardzo też rozumiem, czemu tuner miałby się nie wyłączać po nastawieniu timera na "oglądanie".... To po [beep]ę ustawie się np. czas trwania zdarzenia, skoro i tak się nie wyłączy po upływie tego czasu... To nielogiczne.

 

Dodam jeszcze - o czym też wcześniej wspomniałem - że odnośnie nagrywania, to chodzi mi nie o nagrywanie przez USB, ale nagrywanie na podłączonej przez eurozłącze stacjonarnej nagrywarce.

 

Podsumowując: Moim zdanie soft jest niedrobiony. Tym bardziej, że w którejś z wcześniejszych wersji (żebym to ja pamiętał w której...) tuner wyłączał się automatycznie.

Jedynym rozwiązaniem powyżej opisanego problemu jest nastawienie drugiego timera na "wyłącz" o danej godzinie.

 

Pzdr.:Leesior

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo trzeba mieć linuksa, tam nie jest potrzebny system w trybie awaryjnym żeby w dowolny sposób sformatować dysk twardy!

No cóż, kolejny sposób na wszystko, czyli Linux. ;) Chyba jednak jest łatwiej uruchomić system w trybie awaryjnym, niz instalować Linuksa.

 

Problem z WD Essentials polega nie na tym, że Windows nie radzi sobie z formatowaniem, tylko na tym, że system uruchamia usługę wirtualnego napędu instalowaną przez ten dysk. Gdyby coś takiego było uruchamiane pod Linuksem, to sprawa też nie byłaby taka prosta.

 

Dlatego podałem dwa warianty rozwiązania problemu. Pierwszy, to aktualizacja softu dysku i wówczas nie trzeba uruchamiac systemu w trybie awaryjnym lub drugi - tryb awaryjny właśnie.

 

Mozliwe, że diskpart sobie poradzi, ale on chyba tez musi być uruchomiony w trybie awaryjnym.

 

Ja w swoich dyskach zainstalowałem łatę i już nie mam problemu z wirtualnym napedem, który powodował problemy z poprawnym odłaczaniem dysku z komputera.

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i lepiej, ale to już może być dyskusyjne, gdyż nie każdemu do szczęścia jest potrzebny Linux. :smile:

 

Zresztą, zupełnie hipotetycznie i może nie na temat. Załóżmy, że ktoś ma na komputerze Windows oraz Linuksa. Jeśli na codzień pracuje w Windows, to uruchomienie Linuksa po to, aby spartycjonować i sformatować dysk zajmie mu tyle samo zachodu, co uruchomienie Windows w trybie awaryjnym. Jedynie prawdziwi użytkownicy Linuksa (czyli ci, którzy uzywaja przede wszystkim tego systemu) zyskują tutaj jakąś korzyść.

 

Na upartego można spróbować wyłaczyć usługę napędu wirtualnego z poziomu usług systemowych Windows. Nie wiem jednak, czy w przypadku WD Essentials jest to wykonalne.

 

A tak, na marginesie, z dysków WD polecam WD Elements. Ma jedna partycję i żadnego oprogramowania.

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...