Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 200


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Arive 200 z modułem CAM CP Pojawił mi się problem, że po włączeniu dekodera wszystko dzieła poprawnie, ale w zależności od dnia po 20 do 40 minut obraz się zacina i pojawia się napis "zakodowane". Początkowo dzieje się to rzadko ale z czasem coraz częściej. Czy ktoś z was miał takie przygody? Macie jakieś sugestie co się dzieje i co mam zrobić - albo sprawdzić?

 

ja tak miałem poruszaj delikatnie modułem i co się będzie dziać. Myślałem ze to wina gniazda w dekoderze, a to była wina karty . Chip po nagrzaniu nie łaczył dobrze. Podkleiłem kartę cienkim kawałkiem papieru i jest ok.

 

 

Dzięki za poradę - podkleiłem i działa - jeszcze raz dzięki bo zaczynałem się martwić.. :jupi::jupi::jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Coś nie tak chyba robię z nastawianiem timera...(?)

Do tunera mam podłączoną stacjonarną nagrywarkę DVD. Ustawiam timer w Ferdku Ariva 200(godzina włączenia, program, czas trwania, opcja: oglądanie), tuner się włącza, program się na nagrywarce nagrywa i wszystko byłoby fajnie, tylko, że tuner się nie wyłącza....

Soft: 1.06B2

 

Może jakaś podpowiedź ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soft 1.06B9 official.abs z tego co wiem nie był udostępniony na stronie producenta. Ja go dostałem na e-maila od producenta po tym jak do nich napisałem że nie mam skąd ściągnąć oprogramowanie do tego tunera. Jak ktoś chce to mogę mu ten soft wysłać do przetestowania.

 

 

Aktualizacja z dnia 13 lipca 2010r.

Właśnie przed chwilą dostałem e-maila z fergusona że zaszła pomyłka z tym oprogramowaniem (1.06B9). Podobno jest one tylko na Conax - tak napisali i przysłali mi ostatni stabilny soft według nich (1.06B2). Więc nie ma się co dziwić że dużo kanałów z C+ jak i CP nie odkodowało. Niepotrzebnie się wychyliłem z tym oprogramowaniem. :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kitu coś z tymi timerami (przynajmniej u mnie).

Obojętne czy ustawię "oglądanie", czy "nagrywanie", przy włączonej opcji "wyłącz tuner po zakończeniu nagrywania", to i tak zawsze tuner pozostaje włączony, zamiast się wyłączyć.... :/

Dopiero jak ustawię drugi timer na "wyłącz" o jakiejś tam godzinie, to się łaskawie wyłącza.

Miał ktoś podobny problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Coś nie tak chyba robię z nastawianiem timera...(?)

Do tunera mam podłączoną stacjonarną nagrywarkę DVD. Ustawiam timer w Ferdku Ariva 200(godzina włączenia, program, czas trwania, opcja: oglądanie), tuner się włącza, program się na nagrywarce nagrywa i wszystko byłoby fajnie, tylko, że tuner się nie wyłącza....

Soft: 1.06B2

 

Może jakaś podpowiedź ?

 

Mam ten sam soft tyle że w Arivie 100E i u mnie też nie działa wyłączenie po oglądaniu,muszę ustawiać drugą funkcje wyłącz dekoder, a po nagrywaniu mam jeszcze lepiej bo nieważne co zaplanuję (na jakim programie) nagrywać to i tak dekoder się włącza na programie który był ostatni przed wyłączeniem ,ale tutaj może być przyczyna taka że nie mam twardego dysku tylko nagrywam na nagrywarkę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

nie ma sensu wgrywanie nowego systemu, ja wgrałem i zebym wiedzial ze to taki badziew, to bym tego nie zrobił. Czekam na nowe oprogramowanie, ktore mam nadzieje pojawi sie jeszcze w tym tygodniu,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...