Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 200


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś zauważył może następujące zjawisko: na kanałach HD (m.in. Canal+ Sport HD, TVP HD) zauważam czasami lekkie przesunięcie dźwięku wzgędem obrazu. Widać to na polskich filmach albo tam gdzie nie ma lektora, dubbingu. Czasami jest to wyraźniejsze a czasami mniej wyraźne. Widzi to ktoś jeszcze?:-)) Nie wiem czy to wina nadawcy, telewizora czy tunera.

 

Miałem coś takiego na C+ Sport HD, było tak po dłuższym oglądaniu tegoż kanału, a transmisja była z GPS z Torunia.

Pomogło przełączenie na inny kanał i powrót.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trakcie meczu Hiszpania - Chile w w drugiej połowie (chyba 73 minuta) zrobiła się stop klatka i wyskoczył napis "zakodowane". Po 3 sekundach wszystko OK. Jak było u Was?:-))

 

Jeśli chodzi o przesunięcie obrazu względem dźwięku na niektórych kanałach HD, to czy ktoś mógłby zweryfikować to na innym tunerze? Na przykład czymś co daje Cyfra+ - są tu chyba osoby, które posiadają drugi tuner oprócz Arivy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomocy!!!

Dzisiaj włączam Arivę a tu wszystkie kodowane kanał nie działają ( łacznie z tvn-ami) - posiadam cyfrę+, nie pomogła reaktywacja karty ( internet + konsultant), nie pomogła wymiana softu. Dekoder zachowuje się tak jakby nie działał czytnik albo karta była zepsuta! Kanały fta działają Proszę o pomoc!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomocy!!!

Dzisiaj włączam Arivę a tu wszystkie kodowane kanał nie działają ( łacznie z tvn-ami) - posiadam cyfrę+, nie pomogła reaktywacja karty ( internet + konsultant), nie pomogła wymiana softu. Dekoder zachowuje się tak jakby nie działał czytnik albo karta była zepsuta! Kanały fta działają Proszę o pomoc!!!

 

Reaktywacja karty na Arivie nie działa, musisz włożyć ją do dedykowanego dekodera i w klika sekund będą nowe uprawnienia.

Już to przerabiałem, miałem podobne myśli do Twoich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli potrzebna jest reaktywacja (czyli ponowne przesłanie uprawnień) przełaczam tuner na TVP1 i klikam "reaktywacja" w ICA. Działa najdalej po 3 minutach. Reaktywacja to nic innego jak właśnie uprawnienia - tylko przesyłane na życzenie klienta.

 

Nikt nie oglądał wczoraj meczu na TVP HD??? Wrzuciłem temat kilka postów wyżej:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego polecam do Arivy WD Elements. On nie ma dodatkowej partycji, która Arivie sprawia problem. Usunięcie ukrytej partycji rozwiąże problem, jednak utraci się oprogramowanie dołączone do dysku. Zawartość ukrytej partycji dysku WD Essential jest widoczna pod osobną litęrą wirtualnego napędu CD. Wystarczy przy pomocy oprogramowania typu Nero wykonać kopię na płytkę CD i po problemie.

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Własnie dostałem fergusona z serwisu gdzie miał wymieniana głowicę. panowie serwisanci oczywiście mi wepchnęli nowy soft i liste kanałów pozmieniali wiec postanowiłem wgrać swoją. I po aktualzacji tuner się wyłączył potem pojawiłsię napis welcome i zaraz później wyskakuje "ASH" czy coś takiego. Z tego co wiem ktoś tu juz miałpodobny problem ale wyszukiwarka zawiodła a przeglądnięcie 200 stron troche zajmie. Jezeli ktoś by mógł pomóc to byłby wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zależności od tego jaka była Twoja poprzednia wersja oprogramowania. Cytat ze strony Fergusona dotyczący aktualizacji 1.06B2: "Uwaga: przypominamy, że po aktualizacji zalecane jest przywrócenie ustawień fabrycznych oraz, że listy kanałów stworzone na wcześniejszych wersjach oprogramowania niż z serii 1.05 nie będą działały prawidłowo z bieżącym oprogramowaniem oraz mogą powodować błędy w pracy odbiornika!" Należy o tym pamiętać. Nie bez przyczyny zwracają uwagę na takie rzeczy. Pewne reguły trzeba zachować jeśli chce sie uniknąć zawieszania, zapętlania itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak się ma gniazdo w komputerze to masz racje. Ale niestety niejestem wróżką i nie mogę przewidzieć która działą która nie. Jak nie bedzie działać to poszukam starego komputera.

Jakby mi nic nei zmieniali to by została moja lista, a była zmieniona. Szósty soft miał chyba już dwie wersje ( a może się mylę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Arive 200 z modułem CAM CP Pojawił mi się problem, że po włączeniu dekodera wszystko dzieła poprawnie, ale w zależności od dnia po 20 do 40 minut obraz się zacina i pojawia się napis "zakodowane". Początkowo dzieje się to rzadko ale z czasem coraz częściej. Czy ktoś z was miał takie przygody? Macie jakieś sugestie co się dzieje i co mam zrobić - albo sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Arive 200 z modułem CAM CP Pojawił mi się problem, że po włączeniu dekodera wszystko dzieła poprawnie, ale w zależności od dnia po 20 do 40 minut obraz się zacina i pojawia się napis "zakodowane". Początkowo dzieje się to rzadko ale z czasem coraz częściej. Czy ktoś z was miał takie przygody? Macie jakieś sugestie co się dzieje i co mam zrobić - albo sprawdzić?

 

ja tak miałem poruszaj delikatnie modułem i co się będzie dziać. Myślałem ze to wina gniazda w dekoderze, a to była wina karty . Chip po nagrzaniu nie łaczył dobrze. Podkleiłem kartę cienkim kawałkiem papieru i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...