Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 200


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak się zastanawiam czy opcja "card initial clock" w menu wpływa tylko i wyłącznie na współprację ze splitterem czy może też w jakiś sposób wpływac np. na pojawianie się komunikatu "zakodowane" na TVP HD. Czy nie bezpieczniej jest ustawiać ją na niższa wartość? Przecież w ten sposób i tak niczego nie tracimy. To tylko przemyślenie ale może coś w tym jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karty są produkowane według normy ISO7816 więc powinny pracować z częstotliwościami od 1 do 20 MHz ale dostawca kart może określić z jakim zegarem powinna konkretna karta pracować trzymając się zakresu zawartego w normie, możesz poeksperymentować, na pewno znajdziesz ustawienie które będzie Ci bardziej odpowiadać i wcale nie jest powiedziane że z inną kartą przy tym ustawieniu będzie lepiej czy gorzej. To samo dotyczy splitterów. Ja bym się skłaniał raczej do ustawienia zestawu antenowego czyli ustawienie czaszy i ewentualnie eksperymenty z konwerterem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację! Zresztą robię przymiarkę do zmiany anteny, okablowania itd. Chociaż sygnał 90% siła i 75% jakośc nie jest zły ale... Zastanawiam się jak ustawię antenę za pomocą Arivy... te wskaźniki są troszkę, nazwijmy to dziwne. No ale nie ma innego sposobu, żeby sprawdzić jakośc sygnału (za wyjątkiem strasznie drogich mierników BER oczywiście).

 

Przestawiłem w czasie ostatniego meczy na 3.6MHz ale (może to przypadek!) po jakimś czasie zauważyłem pixelozę - dokładnie nakładały się fragmenty obrazu, który był pokazywany kilka sekund wcześniej - taki mix pixeli. Wróciłem do 6 MHz. W czasie transmisji trochę "chrupał" też dźwięk. No ale to takie eksperymenty... zobaczymy co będzie dalej:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zmiana miesiąca i tradycyjnie już moja Ariva 200 nie nagrała zdarzenia zaplanowane jako codziennie i żeby ciekawiej zapis w ustawieniach timerów zmienił się na 3 lipca 2010 (powinien na 2 lipca), czyli jutrzejszego też by nie nagrał...

Programistom z Fergusona gratuluje!

Słowem mogą się udać na zasłużone wakacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jak ustawić w tunerze ARIVA 200 obracanie antenami poprzez DISEqC 1.2 obecnie mam ustawioną antenę na Hot Birda - Obrotnica Stab HH 90

Z USALS w ogóle sobie nie radzę.

Poprzednio miałem FERGUSONA 5018 i jakoś na DISEqCu antenę obracał a tutaj nie mogę sobie poradzić.

 

Z góry dzięki. Wiadomość może być na maila michalx1974@tlen.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dla Was garść wiadomości z polskiej centali Fergusona:-)) Otóż pracują nad nowym softem (przewidywana premiera w wakacje), w którym oprócz poprawek zauważonych błędów przybędzie możliwość odtwarzania plików *.mkv :-)) W planach mają dalsze modyfikacje a ostatecznie dodadzą także prostą edycję materiału! Czyli wycinanie reklam itp. Brzmi dobrze i cieszę się osobiście, że cały czas pracuja nad softem. Ostatnio przyglądałem się konkurencyjnym tunerom (do powiedzmy 800 zł) i tam także wychodzą nowe wersje oprogramowania. Myślę, że taka sytuacja wyjdzie wszystkim na dobre ponieważ nikt nie pozwoli sobie na wypuszczenie gorszego softu - mógłby to być koniec firmy w dzisiejszych czasach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dla Was garść wiadomości z polskiej centali Fergusona:-)) Otóż pracują nad nowym softem (przewidywana premiera w wakacje), w którym oprócz poprawek zauważonych błędów przybędzie możliwość odtwarzania plików *.mkv :-)) W planach mają dalsze modyfikacje a ostatecznie dodadzą także prostą edycję materiału! Czyli wycinanie reklam itp. Brzmi dobrze i cieszę się osobiście, że cały czas pracuja nad softem. Ostatnio przyglądałem się konkurencyjnym tunerom (do powiedzmy 800 zł) i tam także wychodzą nowe wersje oprogramowania. Myślę, że taka sytuacja wyjdzie wszystkim na dobre ponieważ nikt nie pozwoli sobie na wypuszczenie gorszego softu - mógłby to być koniec firmy w dzisiejszych czasach.

 

A czy to tylko tyczy się Arivy 200?? Czy dla Arivy 100 też coś powstaje?? I co oznacza w takim układzie w wakacje??

 

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tych dwóch modeli oprogramowanie jest identyczne. Wakacje oznacza jak sądzę lipiec lub sierpień:-)) Dokładniejszych terminów nie chcieli podać.

 

No nie byłbym tego taki pewien z tym identycznym oprogramowaniem. Ariva 200 oprócz czytnika kart ma jeszcze gniazdo CI którego nie ma ariva 100. Na stronie producenta zawsze jest oprogramowanie oznaczone co prawda tymi samymi symbolami ale dla każdego modelu osobno. Na dodatek piszą także aby wgrywać tylko oprogramowanie przeznaczone dla danego modelu bo w przypadku pomyłki może spowodować wadliwą pracę tunera. Tak więc wydaje mi się że kto jak kto ale producent wie co robi i co pisze.

Co prawda można to samemu sprawdzić i wgrać oprogramowanie arivy 100 do arivy 200 czy odwrotnie i zobaczyć jakie będą skutki , ale raczej bym nie radził tego robić - może nic się nie stanie, a może skutki takiej operacji będą opłakane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jak dla mnie dużo w tym tunerku jest nie jasnego, m.in. jeśli chodzi o dźwięk, dadzą jakieś cyfry i numer i bądź mądry pisz wiersze, czy to dolby bigital czy coś innego? Nie mogę sie w tym połapać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz co konkretnie jest dla ciebie niejasne, to ci pomożemy.

 

Co do oprogramowania:

Do fergusona FK 6900 wgrałem:

1) soft do FK-3900(bez czytnika) - nie było tylko informacji o karcie. O dziwo kanały kodowane działały po włożeniu karty.

2) soft do FK-6900 NP(nowy panel) - 2 ikonki na panelu świeciły odwrotnie.

Jeśli chodzi o Arivę.. mam wersję 100E i pod przyciskiem EDIT mogę dalej wybierać czy dekodować przez czytnik kart czy przez CI (mimo że go tam nie ma). Podejrzewam że wgranie innego softu do modelu nie spowoduje żadnych problemów. W przypadku Arivy 200, podejrzewam że dekoder "utraci" część swoich możliwości. Wgranie softu 200, do modelów 100(E) doda kilka opcji które nie będą działały. Zatem zmiana po prostu nie ma sensu, bo niby po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to tylko tyczy się Arivy 200?? Czy dla Arivy 100 też coś powstaje??
Do tych dwóch modeli oprogramowanie jest identyczne.

 

Trochę źle się wyraziłem :smile: Dokładnie miałem na myśli to, że wszystkie dodatkowe funkcjonalności będą wprowadzane w w obu tunerach i w tym zakresie oprogramowanie jest identyczne. Natomiast dział techniczny Fergusona przestrzega przed naprzemiennym wgrywaniem softu - może to prowadzić do kłopotów i awarii. Tak jak wcześniej napisał kacper0058- Ariva 200 ma slot na moduły CAM i choćby z tego względu jakieś róznice w kodzie musza być. I oczywiście są!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, wiem, że ten problem był już poruszany, ale nie było jednoznacznej odpowiedzi.

Dziś zauważyłem, że plomba w mojej Arivie200 odkleiła się od spodu urządzenia i odstaje.

Czy ktoś się spotkał z taką sytuacją, że Ferguson odmówił naprawy gwarancyjnej z powodu odklejonej lub w ich przekonaniu naruszonej plomby?

Pytam, bo ja mam sumienie czyste, jednak gdyby polityka tej firmy byłby taka, że gwarancji już nie mam to chętnie sobie przerzucę port USB na tył ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może zgrał u siebie samą listę kanałów z tunera? Opcja "dump" zrzuca listę wraz z całym oprogramowaniem.

 

Przeglądałem sobie zmiany jakie czynił Ferguson w kolejnych wersjach oprogramowania i natknąłem się na coś takiego:

 

maincode 1.05B5

x channels Audio/Video synchronization after long time

 

Czyli w oprogramowaniu 1.05B5 poprawiali coś o czym pisałem (rozsynchronizowanie dźwięku z obrazem), że występuje jeszcze przy najnowszej wersji (choć nie jestem pewien czy np. nie z winy zbyt niskiej jakości sygnały 75%).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Moja Ariva 200 póki co w serwisie (chyba nie styka głowica). Tak sobie pomyślałem, że przy okazji nowego softu mogliby dodać obsługę odtwarzania plików TS. Ja archiwizuję filmy właśnie w tym formacie i dobrze by było gdybym mógł odtwarzać je nie tylko na kompie. Z tego co się orientuję Ariva HD player odtwarza pliki z rozszerzeniem TS, ale na razie nie mam wolnych 500zł. Poza tym to dodatkowa puszka na półce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! Coś ucichło na Forum - czyżby wakacje?:-)) Jak tam u Was wygląda z pojawianiem się napisu "zakodowane" w czasie oglądania? Mam na myśli szczególnie Cyfrę+ ale nie tylko.

 

No a teraz informacja - przygotujcie się na nowe oprogramowanie - być może już dzisiaj a nadalej w przyszłym tygodniu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...