Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 200


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Odkryłem jednego babola z tym tunerem.

 

Wygląda to tak, że przy przeglądaniu listy nagranych audycji przy każdej zmianie pozycji (wyżej/niżej) ekran na chwilę gaśnie i za ułamek sekundy znowu się pojawia. Dzieje się tak tylko przy ustawieniu proporcji obrazu na automat. Przy 16/9 jest ok. Jest to podłączone pod LCD Sharpa ale tam nie widzę specjalnej możliwości zmiany ustawień rozdzielczości (np. zoom'u).

 

Powyższa sytuacja występuje na starym i najnowszym oprogramowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkryłem jednego babola z tym tunerem.

Nie potwierdzam. Sprawdziłem to w tej chwili u siebie. Mam proporcje obrazu na "automatycznie", wyjście na 1080i (50Hz) - przeglądam nagrania w zakładce "record" i ekran nie gaśnie. Oczywiście na chwilkę znika miniaturka nagrania no ale to wiadomo, bo musi odczytać ją z nośnika. Ekran zachowuje się normalnie.

Posiada możliwość wyświetlenia zegara tylko i wyłącznie podczas podłączenia do zasilania (i nie musi być w trybie standby)

Czyli jeśli dobrze to interpretuję - posiada wbudowany zegar, który nie jest podtrzymywany bateryjnie oraz nie jest wymagane wyświetlanie zegara w trybie "standby" celem podtrzymania jego działania. Innymi słowy można nawet nie włączać wyświetlania w trybie "standby" a zegar tunera (nie czas pobierany z satelity!) i tak będzie działał w tle (o ile nie wyłaczymy tunera z prądu oczywiście). Zgadza się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jeszcze czy ustawienie 1080i w Arivie jest aby napewno najlepsze w każdym przypadku. Przykład. Leci sobie kreskówka na C+ Film HD i na telewizorze typu HD Ready przy ustawieniu w tunerze 1080i widać na wszystkich krawędziach "schodki". Po przestawieniu na 720p efekt ten jest mniej dokuczliwy. Tak sobie myślę, że 1080i jest oczywiście najlepsze w przypadku telewizorów Full HD oraz kanału, który nadaje w 1080i. C+ nadaje w 720p, Ariva skaluje do 1080i a telwizor jest HD Ready... a efekt taki jak wspomniałem. Może u Was jest jeszcze inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeśli dobrze to interpretuję - posiada wbudowany zegar, który nie jest podtrzymywany bateryjnie oraz nie jest wymagane wyświetlanie zegara w trybie "standby" celem podtrzymania jego działania. Innymi słowy można nawet nie włączać wyświetlania w trybie "standby" a zegar tunera (nie czas pobierany z satelity!) i tak będzie działał w tle (o ile nie wyłaczymy tunera z prądu oczywiście). Zgadza się?

Tak, choć sam nie sprawdzałem, czy aby jednak jeśli jest w trybie "ręcznym" to czy nie musi być wyświetlany w standby. Ale to łatwo sprawdzisz.

I również nie potwierdzam by obraz na tv "znikał" przy przeskakiwaniu pozycji z jednej na inną w liście nagrań.

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbudowany zegar, to wbudowany zegar. To, że nie ma podtrzymania na wypadek braku prądu nie powoduje, że go nie ma ;) Myślę, że podtrzymanie nie było nawet brane pod uwage, gdyz zdecydowanie zegar powinien synchronizować się z satelitą. I gdyby nie problem różnic czasowych, tak właśnie by było.

 

Generalnie ustawiamy recznie zegar na bieżącą godzinę i tyle. Jak już powiedziałem, jedynie EPG trochę durnieje, ale przecież ma to drugorzędne znaczenie. U mnie braki w prądzie występują naprawdę sporadycznie, a nagrywanie działa w zasadzie bez zarzutu.

 

Ręczny zegar najwyraźniej nie uwzględnia zarówno czasu letniego, jak i strefy czasowej. Stąd ta różnica dwóch godzin.

 

Jeśli zaś chodzi o zbyt szybkie startowanie nagrania, to zdarza mi sie tak przy przejściu z kanału kodowanego na niekodowany. Radzę sobie w ten sposób, że na dwie minuty wcześniej ustawiam jednominutowe zdarzenie na tym kanale niekodowanym, a po minucie kolejne, już to właściwe. Jak do tek pory działa. Nie zmienia to faktu, że ten mechanizm powinien byc dopracowany.

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje próby nagrywania (powiązane z problemem różnych czasów):

Przy nagrywaniu kanałów, na których transponderach czas jest podany nieprawidłowo dekoder trochę głupieje.

Najpierw ustawiłem nagrywanie 2x na Luxe TV HD z Eurobirda(za pierwszym razem oglądałem Astra HD, za drugim kanał z Eurobirda), a potem Astra HD.

Pierwsze nagranie się nie udało. Nie pamiętam treści błędu. Przy obracaniu anteną na chwilę wywaliło napis zakodowane(pewnie z innego satelity na tej częstotliwości ktoś nadawał kodowany serwis) i tu się dekoder poddał. Przestawiłem na 3D Promo. Drugie nagranie się udało. Dekoder się wyłączył i po minucie włączył.

Wyskoczył komunikat Moving Dish, po czym natychmiast zniknął(antena się nie obróciła), w chwili kiedy się ustawił czas. I jeszcze komunikat podłączono urządzenie USB.

 

Zauważyłem że na Eurobirdzie godziny są inne, a najciekawiej jest na kanale Nat Geo Music (EutelSat W2). Tam jest połowa października:D

 

Przy okazji zapytam:

W telewizorze mam funkcje zwiększania ilości klatek do 100Hz. Czy Arivę lepiej ustawić na 50Hz czy 60Hz (rozdzielczość 1080i)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potwierdzam. Sprawdziłem to w tej chwili u siebie. Mam proporcje obrazu na "automatycznie", wyjście na 1080i (50Hz) - przeglądam nagrania w zakładce "record" i ekran nie gaśnie. Oczywiście na chwilkę znika miniaturka nagrania no ale to wiadomo, bo musi odczytać ją z nośnika. Ekran zachowuje się normalnie.

 

Przed chwilą wybebeszyłem całą szafkę pod tv, żeby podłączyć dekoder pod drugi telewizor. Efekt ten sam, czyli gaśnie menu (ekran robi się czarny) na 0,5 sekundy. Czasami 2 razy pod rząd z sekundowym opóźnieniem. Na ustawieniu każdym innym niż automat mryga tylko miniaturka ale to akurat nie problem. Bardziej wkurza jak jest zgaszone światło w całym pokoju a gaśnie cały ekran na pół sekundy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzę sobie w ten sposób, że na dwie minuty wcześniej ustawiam jednominutowe zdarzenie na tym kanale niekodowanym, a po minucie kolejne, już to właściwe.

 

W międzyczasie głaskam małym palcem lewej ręki 3 razy pilota po klawiszu 7 stojąc w przedpokoju na rzęsach z zamkniętym lewym okiem. Każdy ferguson wyprodukowany w ciągu ostatnich 4 lat to złom nie warty co najwyżej tyle ile waży w przeliczeniu 1 gr za 1 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się co Ferguson może z tym zegarem zrobić...

Podtrzymanie zegara - niemożliwe, bo nie ma baterii.

Pobieranie czasu z satelity - mało pewne, bo każdy transporder ma swój czas.

Softwarowo to by można jeszcze pobierać z internetu.

Teoretycznie to możliwe, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzymanie co masz na mysli , zegarem steruje procesor ktory pobiera X Watt jesli jest wlaczony ..... ( jesli chodzi o to ze jak braknie pradu a tuner nie pobierze godziny to moze byc blad softowy np mam tuner na innym procesorze niz powyszy temat ( marki X ) i tam jesli braknie pradu i potem wlacza to tuner zaczyna bootowac a potem przechodzi w stenbay i zdarzy w miedzy czasie pobrac czas z tego transportera na jakim go zgasilem )

tak kazdy transporter rzadzi sie swoimi prawami ( jesli jest opcja to wylaczamy automatyczny czas)

tez jesli zostanie odpowiednio napisane oprogramowanie to moze pobierac z internetu ( tak jak np routery czy systemy operacyje lub telefony gsm z nadajnikow)

 

pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się co Ferguson może z tym zegarem zrobić...

Ferguson, gdyby słuchał użytkowników i gdyby chciał to mógłby zrobić wiele:

- jednokrotne ustawienie czasu przy włączeniu tunera (obarczone ryzykiem błędu w przypadku błędnego czasu z programu, na którym zostaje włączony),

- ustawianie zegara ze wskazanego tp (synchronizacja odbywałaby się tylko wtedy gdy włączymy program z tego tp) skorelowane np z funkcją kanał startowy,

- ustawianie zegara wg zegara atomowego przez sieć.

Niestety, Ferguson chyba mało słucha użytkowników. Przykład np zachowanie tunera po nagraniu z timera. Wg mnie najlepszym rozwiązaniem by było ustawienie na sztywno opcji "po nagraniu z timera ustaw tuner w stanie w jakim był przed nagraniem". To załatwiłoby wszelkie problemy z tą funkcją. Włączyłby się w nocy do nagrania i po nim wyłączył. Przy nagrywaniu podczas oglądania i chęci oglądania dalej już go trzeba włączyć ręcznie. Dołożyli opcję: zostaw włączony/wyłącz i zaczęły się problemy z brakiem wyłączania tunera po nagraniu z timera.

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale teraz to już trochę szukacie problemów... Ja myślałem, że Ariva w ogóle nie posiada własnego zegara i bazuje wyłącznie na satelicie! Okazuje się, ze normalny zegar jest i działe nie gorzej od innych. Nie ma tylko bateryjki ale... moje magnetowidy też nie miały, ba nawet nagrywarka dvd u kolegi zresetowała czas po awarii prądu. Nie ma więc tak naprawdę wielkiego problemu. Może i mogłoby byc lepiej tu i tam ale... patrząc na inne produkty tego świata, w tym na markowe samochody i ich wady - naprawdę jest nieźle!

 

Ciekawostka. Nagrałe właśnie program na pendrive - zajął całego pena. Wszystko OK - nagrywanie, odtwarzanie itd. Wyciągnąłem pendrive i po chwili włożyłem raz jeszcze, Teraz przy próbie oglądania wyskakuje - usb too slow czy coś takiego. Miał ktoś taki przypadek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W międzyczasie głaskam małym palcem lewej ręki 3 razy pilota po klawiszu 7 stojąc w przedpokoju na rzęsach z zamkniętym lewym okiem. Każdy ferguson wyprodukowany w ciągu ostatnich 4 lat to złom nie warty co najwyżej tyle ile waży w przeliczeniu 1 gr za 1 kg.

 

Możesz ironizować, ale dobrze wiesz, że w życiu mało co działa tak do końca zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Skoro można znaleźć jakiś sposób na niedoróbkę, to się to robi.

 

Liczę na to, że problem różnic czasowych zostanie rozwiazany. Zgłosiłem to właśnie ponownie przed kilkoma dniami. Jeśli chodzi o synchronizowanie czasu tylko przy włączeniu, to otrzymałem zapewnienie, że jest to niemożliwe. Nie znam się na programowaniu urządzeń satelitarnych, ale o programowaniu na PC mam jakie takie pojęcie i wiem, że mozliwości architektury PC sa o niebo bogatsze od architektury tumera satelitarnego opartego o specjalizowany chipset. Z drugiej strony, skoro udało się wbudować fumkcję dokodowania FLAC, to może jednak taka synchronizacja byłaby wykonalna?

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem kilka ustawień ze zegarem w praktyce. Wyłączyłem opcję GMT (czyli tym samym włączyłem zegar wbudowany) ale nie włączałem wyświetlania w trybie "standby". Po ponownym włączeniu zegar faktycznie pokazał złą godzinę (9:10 zamiast 13). No ale skoro po włączeniu wyświetlania zegara w trybie "standby" wszystko jest OK i godzina jest normalnie podtrzymywana to jedyną zmianą powinno być umożliwienie pracy wbudowanego zegara, bez potrzeby włączania zegara w trybie "standby". Dla mnie problem byłby rozwiązany i to bez potrzeby ingerencji w satelity i synchronizację z czymkolwiek.

 

Nadal "nie łapię" o co chodzi z tym czasem w EPG. Skoro przy ustawieniu GMT wszystko jest dobrze to kiedy ustawie taką samą przecież godzinę bez GMT (tylko za pomoca wbudowanego zegara) to dlaczego ma to być niezgodne z EPG?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuner pracuje tak, jakby czas ustawiony ręcznie obowiązywał w zimie w Greenwich. Takie podejście pozwala na "uwzglednienie" czasu do jednego wzorca. Dodanie w GMT jednej godziny i dodatkowo drugiej, jako czasu letniego powoduje, że czas Greenwich jest "tłumaczony" na czas polski.

 

Rzeczywiście, gdyby zegar ręczny działał bez wyswietlania w standby, to byłoby dobrze. Jedyną wada tego rozwiąania jest to, że po przerwie w dostawie prądu zegar się nie ustawi, tylko zacznie liczenie od zera.

 

Jeśli zaś chodzi o GMT, to nie wiem dlaczego w przypadku zegara ręcznego nie można sobie tych parametrów ustawić? Wówczas EPG nie głupiałby. Wystarczyłoby opcję GMT przezwać na zegar automatyczny (On/Off), a pozostałe parametry zostawić bez zmian.

 

Jednak i tak jestem za tym, aby rozwiazać problem różnic czasowych, gdyż wiekszość użtkowników preferuje zegar automatyczny.

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem u programistów producenta jest kryzys myślenia. Albo zbyt małe płace nie zachęcają programisty do wysiłku. Wystarczyłoby przecież utworzyć pamiętany w nieulotnej pamięci parametr - wartość przesunięcia czasowego pomiędzy jakimś wybranym transponderem a rzeczywistym czasem, który nas interesuje (nastawionym ręcznie). Tym samym zanik napięcia nie powodował by zerowania zegara, gdyż po wznowieniu działania czas mógłby być pobierany z tego transpondera, po czym zostałby jednorazowo skorygowany z tego zapamiętanego parametru. Takie proste rozwiązanie z pewnością miałoby szansę działać. Jedynie mógłby pojawić się problem gdyby ten wskazany transponder "wariował", ale wtedy można by wskazać jakiś inny - pewniejszy. Skoro tuner nie posiada zegara z bateryjką, nie ma co - trzeba bazować na czasie z zewnątrz (transponder lub LAN/WAN). Dla mnie zerowanie zegara przy zaniku napięcia jest zachowaniem archaicznym.

Sam obecnie korzystam z zegara automatycznego. W tym wypadku sprawa wydaje się równie prosta: wystarczy aby system tunera miał ustalony przez użytkownika transponder wzorcowy, według którego ma kontrolować zegar. Ja nie widzę problemu z programistycznego punktu widzenia, ale jak producent widzi, to może niech wyjaśni precyzyjnie w czym dokładnie tkwi przeszkoda. Może SDK jest w języku chińskim tradycyjnym?

 

Znów kolejne nagranie mi się nie wykonało. Kolegi, który chciał kupić tuner Ariva nie udało mi się namówić na zakup, głównie z powodu problemów z timerem. Ferguson na tym traci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałbym, żeby w kolejnej wersji oprogramowania pojawiła się opcja pauzy podczas nagrywania. Myśle, że bez problemu da się to zrobić programowo. Oglądam jakiś program jednocześnie nagrywając go i aż się prosi, żeby wstrzymać nagrywanie podczas 20 minut reklamy! Zwykła pauza - nic więcej. ArtS007 pilotuje sprawy związane ze zgłaszaniem zmian Fergusonowi - dodaj proszę i tą:-))

 

Czy próbował już ktoś funkcji FastScan? Dla Cyfry+ wyszły mi głupoty - znalazł tylko kilka kanałów. Szukam dobrego sposobu na połączenie list C+ i Polsatu.

 

Jeszcze jedna sprawa. Zauważyłem, że przy ustawianiu timera nie ma opcji wyboru listy kanałów. Programy są pobierane z listy "wszystkie satelity".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy próbował już ktoś funkcji FastScan? Dla Cyfry+ wyszły mi głupoty - znalazł tylko kilka kanałów. Szukam dobrego sposobu na połączenie list C+ i Polsatu.

 

Jeszcze jedna sprawa. Zauważyłem, że przy ustawianiu timera nie ma opcji wyboru listy kanałów. Programy są pobierane z listy "wszystkie satelity".

1. Mnie funkcja FastScan - zgodnie z tym co podaje producent - wyszukała ładnie wszystkie kanały SD Cyfry. Ręcznie trzeba było doskanować tp z HD.

2. Co gorsze, po włączeniu tunera po takim nagrywaniu też masz włączoną od razu listę "wszystkie satelity", też mogliby to poprawić np dodając opcję "startowa lista programów".

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mojej arivie posiadam oprogramowanie1.05B1.Dzisiaj chciałem przejść na najnowszy 1.06B2.Sciągnąłem plik ze strony producenta, rozpakowałem i przeniosłem na pendriva.Kiedy wszedłem na aktualizację przez usb i wybraniu rodzaju aktualizacji na allcode+bootloader przy pliku z aktualizacją widnieje napis -no file iza nicnie mogę nic wybrać/na pendrivie oczywiście ten plik jest.Czy przyczyną takiego stanu może być fakt,że wcześniej byłem zmuszony aktualizować przez rs232?/wcześniej tzn .kilka miesięcy temu kiedy wgrywałem jeszcze1.04B7./Jak z tym fantem poradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...