Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 200


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A więc tak. Jeśli chodzi o wersję oprogramowania to w tej chwili mam najnowszą. Zmieniłem ponieważ wszystkie listy programów na stronie Fergusona są zrobione właśnie pod tą wersję i nie chciałem kombinować. Myślałem na tym co proponuje kauj1. Tylko, że to ustawienie pod przyciskiem EDIT dotyczy danego kanału więc albo musiałbym zmieniać na wszystkich kodowanych albo tylko na tych, na których wyskakuje "zakodowane". Zobaczę jak będzie dalej, może "zakodowane" wyskoczy raz na tydzień - wtedy to bez znaczenia. Muszę także (dla swojego spokoju) zmienić antenę na większą. Na razie mam 60 cm od Cyfry. Chiałem 90 cm ale jednocześnie planuję konwerter monoblock a one najlepiej pracują z antenami 80-85 cm więc chyba wybiorę taką.

 

A z tą siłą sygnału to faktycznie niezły numer... Mam antenę ustawioną na Hotbird i pojedynczy konwerter. Po przełączeniu na kanał z Astry tuner pokazuje... siła sygnału 45%, jakość 10% :lol2: Skąd on to bierze???

 

Tuner ma też pewną "bezwładność" Czyli przy przełączaniu kanałów zawsze ułamek sekundy obraz jest zatrzymany. To oczywiscie nie wada, wiele tunerów to ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z tą siłą sygnału to faktycznie niezły numer... Mam antenę ustawioną na Hotbird i pojedynczy konwerter. Po przełączeniu na kanał z Astry tuner pokazuje... siła sygnału 45%, jakość 10% :lol2: Skąd on to bierze???

Prawdopodobnie na każdym tunerze tak będzie. Kabel jest podłączony i tuner próbuje coś złapać. Jak kabel odkręcisz to powinieneś mieć 0%.

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z tą siłą sygnału to faktycznie niezły numer... Mam antenę ustawioną na Hotbird i pojedynczy konwerter. Po przełączeniu na kanał z Astry tuner pokazuje... siła sygnału 45%, jakość 10% :lol2: Skąd on to bierze???

 

No nie zapominajmy, że w każdym domu jest kilka do kilkunastu nadajników różnego rodzaju fal takich jak telefony komórkowe, Bluetooth, WiFi czy nawet głupie mikrofalówki. Często receptą na bezproblemowy odbiór jest po prostu dobre ekranowanie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zęsto receptą na bezproblemowy odbiór jest po prostu dobre ekranowanie

 

Czyli wstawić sprzęt do klatki Faradaya? :smile:

 

Czy w Arivie można wrzucić kanały z Hotbida i Astry na jedną listę? Teraz mam to w dwóch różnych grupach zupełnie osobno a wygodniej byłoby mieć razem. A Astry wezmę może kilka kanałów i nie potrzebuję osobnej grupy do przerzucania pilotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w Arivie można wrzucić kanały z Hotbida i Astry na jedną listę? Teraz mam to w dwóch różnych grupach zupełnie osobno a wygodniej byłoby mieć razem. A Astry wezmę może kilka kanałów i nie potrzebuję osobnej grupy do przerzucania pilotem.

Można, tak zrobiłem i przy kanałach z różnych satelit na jednej liście FAV zaczął się u mnie problem z brakiem wyłączania tunera po nagraniu z timera, sporadyczny co prawda, ale jednak.

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak rozwiązujecie następujący temat. Jeśli macie Cyfrę+ i Polsat to sporo kanałów się powtarza. Czy na liście macie zdublowane np. TVP1, TVP2 itd. czy decydujecie się na jednego nadawcę i pobieracie te programy tylko z jednej platformy?

 

Zastanawiam się jak szybko i skutecznie połączyć listy kanałów C+ i Polsatu. Na stronie Fergusona takiego mixu nie ma a ręczne "klepanie" zajmie cały dzień:-)

 

Jeszcze słowo na temat nagrywania. Nie rozpracowałem na razie szybkiego sposobu zapisywania na dvd tego co nagra Ariva ale mam też inne pytanie. Czy te pliki w formacie *.dvr można po prostu wrzucać na komputer jako archiwum a kiedy przyjdzie czas przegrać na dysk lub pendrive i odtworzyć znowu na Arivie? Trzeba trzymać całe foldery, tak jak nagrał tuner? On dzieli długie nagranie na kilka plików ale później odtwarza je w jednym ciągu? Czy wtedy w "media playerze" Arivy takie nagrania są widoczne w zakładce "record" czy "video"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak rozwiązujecie następujący temat. Jeśli macie Cyfrę+ i Polsat to sporo kanałów się powtarza. Czy na liście macie zdublowane np. TVP1, TVP2 itd. czy decydujecie się na jednego nadawcę i pobieracie te programy tylko z jednej platformy?

 

Ja to co jest wspólne zostawiam tylko z Cyfry+ bo z czytnika szybciej się przełączają kanały niż z modułu Polsatu :)

 

 

Czy te pliki w formacie *.dvr można po prostu wrzucać na komputer jako archiwum a kiedy przyjdzie czas przegrać na dysk lub pendrive i odtworzyć znowu na Arivie? Trzeba trzymać całe foldery, tak jak nagrał tuner? On dzieli długie nagranie na kilka plików ale później odtwarza je w jednym ciągu? Czy wtedy w "media playerze" Arivy takie nagrania są widoczne w zakładce "record" czy "video"?

 

1. TS_tool ze strony producenta robisz jeden plik ts -> i dowolnym converterem na vob'y (DVD)

2. Trzeba trzymać cały folder i podmienić inaczej nie zadziała.

3. Wszystko widać w zakładce record.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem sprawdzić także nagrywanie z timerem. Ustawiłem nagrywanie z kanału TVP2, wyszedłem z menu, przełączyłem na inny kanał i wyłaczyłem tuner. Zauważyłem, że włącza się on na tym, na którym go zostawiłem około 30 sekund przed nagrywaniem i dopiero po chwili przełącza na kanał i rozpoczyna nagrywanie. Wszystko przebiegło OK. Tylko co będzie kiedy zaplanuję nagrania a następnie wyłączę tuner na jakimś egzotycznym kanale z inną godziną albo nadawca pokręci coś z czasem na zwykłym kanale?

 

Czy włączenie zegara w trybie czuwania ma wpływ na coś jeszcze oprócz wrażeń wizualnych z prezentacji godziny? Wszystko na najnowszym oprogramowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko co będzie kiedy zaplanuję nagrania a następnie wyłączę tuner na jakimś egzotycznym kanale z inną godziną albo nadawca pokręci coś z czasem na zwykłym kanale? Czy włączenie zegara w trybie czuwania ma wpływ na coś jeszcze oprócz wrażeń wizualnych z prezentacji godziny? Wszystko na najnowszym oprogramowaniu.

Nagranie zostanie wówczas wykonane w trybie ręcznym i będzie trwało 2 godziny. Problem ten (różnic czasowych i nagrywania z takich kanałów) nie rozwiązany do dziś. A wystarczy np zrobić jednokrotną synchronizację zegara podczas włączenia z kanału startowego, albo synchronizację przez LAN.

Dopóki problem będzie istniał, nic nie zrobisz jeśli nagle okaże się, że nadawca nadaje zły czas i timery się "sypią".

Włączenie zegara w trybie standby oprócz wrażeń wizualnych powoduje jeszcze większy uśmiech pań/panów w zakładzie energetycznym.

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wystarczyło... Można było także wbudować zegar, prawda? Oj nie myślą o nas producenci sprzętu... Zastanawiam się czy w Arivie TT (za ponad 1500 zł) gdzie są już dwie głowice oraz kilka gniazd usb nadal problem zegara pozostaje bez rozwiązania?

 

Czyli nasze Arivy ustalają czas według kanału, na którym zostały wyłączone? Zestawiają to z tym co jest zaprogramowane w timerach i już. W razie błędów lub kanału z innej strefy czasowej - wszystko leży. Hmm... to już chyba 7318 UCI, mimo iż nie miał PVR to zdaje się, że wbudowany zegar posiadał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tuner głupieje gdy włączy się, ma np godzinę 19.00, następnie wg timera przełączy się na inny kanał z prawidłowym czasem np 19.07 i tu następuje zonk i nagranie trwa 2 godziny.

Sytuacja tak była do niedawna na kanałach z ITI 11393, ale w końcu zaczęli nadawać poprawny czas, nawet dywagowaliśmy czy to nie po interwencji Fergusona, łatwiej wykonać telefon niż poprawić bug w sofcie.

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jest trochę tego ale cóż... jaki sprzęt jest wolny od takich rzeczy? Można zostawić tuner włączony albo wyłaczac na tym samym kanale, z którego będziemy nagrywali. Zauważyłem, że on włącza się nieco wcześniej na kanale, na którym został wyłączony, czeka kilkanaście sekund, przełacza się na kanał zaprogramowany w timerze i zaczyna nagrywanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że on włącza się nieco wcześniej na kanale, na którym został wyłączony, czeka kilkanaście sekund, przełacza się na kanał zaprogramowany w timerze i zaczyna nagrywanie.

I to w porównaniu do wcześniejszych wersji o dużo wcześniej się włącza, wydaje mi się, że związane jest to z tym, iż od wersji 1.04B7 chyba ok 15-20 sekund mija od włączenia nim się HDD zainicjuje i by nie pominąć początku nagrania tak to programiści zrobili. Trzeba brać to pod uwagę przy programowaniu timerów czasowo jeden po drugim ale z innych kanałów. Jedna minuta przerwy to za mało, gdyż miałem taką sytuację: 2 timery, nagrania z 2 różnych programów, pierwszy od 19-19.59 i drugi od 20.00 - 21.00. Efekt - plik nagrania ma dwie godziny, a zawiera tylko pierwsze nagranie, pozostały czas nieczytelny.

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę szkoda, że w trakcie nagrywania nie można zrobić zwykłej pauzy - w taki sposób mozna by było ominąć reklamy czy jakieś długie wywiady. Właśnie próbowałem zrobić coś takiego ale efekt był zupełnie inny - zatrzymanie obrazu i dalsze nagrywanie w tle.

 

Przerobiłem także 2 godziny materiału na format dvd. Efekt ładny ale trwało to na dosyć szybkim komputerze starsznie długo (około 3 godzin).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do nagrywania włączam zegar ręczny (jest taki) i włączam jego wyświetlanie w trybie standby (inaczej po wyłaczeniu zegar się zeruje). Kanały ITI poprawiły swój czas, ale zauważyłem, że teraz nagrywanie na TVN7 zaplanowane, gdy tuner pozostaje np. na Canal+, powoduje efekt różnic czasowych i nagranie w trybie ręcznym. Czyli teraz jest dokładnie na odwrót. Nie miałem kiedy sprawdzić, ale prawdopodobnie czas na ITI późni się nieco w stosunku do Canal+. Jak sprawdzę, dam Wam znać.

 

Ponowiłem ostatnio prośbę o zbadanie problemu różnic czasowych. Zobaczymy, może coś z tego w końcu będzie? Biorąc pod uwagę, że poza tym problemem nagrywanie działa bezproblemowo, byłby to duży krok naprzód.

 

Zwróciłem tez uwagę na problem nieprawidłowego odłączania dysku. Zauważyłem, że w wersji 1.04B8, gdzie dysk był odłaczany prawidłowo, napiecie na USB wystepowało w trybie standby. Łatwo to było sprawdzić, podłaczając dysk w trybie standby. Dysk zaczynał pracować. Na wersji 1.06B2 napiecia w trybie standby nie ma. Prawdopodobnie przejście do trybu standby odcina od razu napiecie na USB i stąd gwałtowne wyłaczenie dysku.

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę z pamieci. Wchodzisz do menu, wybierasz trzecią zakładkę i bodajże czwartą pozycję od góry - pozycję - Local Time Settings (mam angielskie menu). Tam wyłączasz opcję uzywania GMT i ustawiasz datę oraz czas ręcznie.

 

Plusy:

1. Zegar działa niezależnie od czasu satelity.

2. Nie ma problemu z różnicami w czasie na poszczególnych kanałach. Czas jest podawany przez wbudowany zegar tunera.

 

Minusy:

1. Co jakiś czas trzeba doregulować zegar. Mój minimalnie się późni, więc tak raz w tygodniu go synchronizuję.

2. W razie wyłączenia prądu tuner nie będzie wiedział, która jest godzina, gdy prąd już wróci.

3. EPG nie uwzględnia przesunięcia GMT, co skutkuje 2 godzinami różnicy w czasie podawanym przez EPG. Trzeba dodawać 2 godziny do tego, co pokazuje EPG.

 

UWAGA 1: Chcąc korzystać z tej opcji koniecznie należy właczyć wyświetlanie zegara w trybie standby. Inaczej zegar się zeruje.

UWAGA 2: Przy programowaniu nagrań należy korzystać z ręcznego wprowadzania danych, gdyż korzystanie z EPG obarczone jest błędem 2 godzin.

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem startu nagrywania producent mógłby rozwiązać jeszcze jednym mechanizmem: byłoby lepiej aby tuner podejmował próby rozpoczęcia nagrywania w całym zaprogramowanym przedziale czasowym, a nie jedynie w momencie początku nagrania. Obecnie jest tak, że jak coś nie wypali (np. dysk nie zdąży się zainicjować) to nagranie nie zostanie wykonane. A gdyby wprowadzić ten mechanizm, to byłyby znacznie większe szanse na to aby nagranie by się wykonało, np. z minutowym poślizgiem, ale jednak. Miałem już dużo takich przypadków, że jak tylko mogę, to nagrywam ręcznie.

 

Przerobiłem także 2 godziny materiału na format dvd. Efekt ładny ale trwało to na dosyć szybkim komputerze starsznie długo (około 3 godzin).

Jeśli nadawany program jest w MPEG2 (jak np. kanały z TnK), to można zrobić DVD bez przekodowywania obrazu. Warunek dodatkowy: rozdzielczość, np. 720x576 (tak ma TVN) lub 704x576 (tak ma TVP1,TVP2). W pierwszym kroku wycinamy nagranie do pliku TS (ja używam TS Doctor), potem rozdzielamy (demux) ścieżkę video od audio (np. programem ProjectX): powstaje plik M2V i AC3 (lub MPA). Plik dźwiękowy można poddać obróbce (ja tak robię, bo ZAWSZE dźwięk jest skopany przez nadawcę, tj. przeważnie jest zbyt cichy). Plik video z TVN od razu nadaje się do DVD, natomiast z TVP1,TVP2 wymaga poprawienia "GOPów", co jest do wykonania programem MPEG-VCR. Po tym można już złożyć ścieżkę video (M2V) z audio (AC3 lub MPA) w płytę DVD dowolnym programem do tego celu (np. ReelDVD). Nie ma tu etapu przekodowywania obrazu, więc efekt końcowy daje identyczną jakość jak bezpośrednio z satelity. Nie wymagany jest także silny CPU w komputerze. Jeśli płyta wyjdzie za duża, wtedy pozostaje przekodowywanie, np. programem DVD Shrink. Na koniec tego opisu dodam, że ucieszyłbym się gdyby powstał jeden program, który zrobi te wszystkie czynności sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Nie ma problemu z różnicami w czasie na poszczególnych kanałach. Czas jest podawany przez wbudowany zegar tunera.

 

No to teraz mnie zaskoczyłeś :) Cały czas wszyscy żałują, że tuner nie ma wbudowanego zegara a tu... niespodzianka? To ma wbudowany zegar czy nie ma bo juz się gubię? I dlaczego EPG nie uwzględnia czasu letniego? Teraz wydaje mi się, że w EPG wszystko jest dobrze. Czyli w takim ustawieniu zegar zeruje się a w przypadku automatu bierze czas z programu, na którym akurat się znajduje lub przy wyłączaniu, z tego kanału na którym jest wyłączany (no bo przecież musi wiedzieć kiedy włączyć się jeśli ma co zaprogramowane coś w timerze)

 

ar2000... ja zastosowałem darmowy program AVStoDVD. On zrobił wszystko sam (z pliku *.ts) - nawet dopasował wielkość materiału do płytki dvd (oczywiście z rekompresją).

 

Czy jest jakaś możliwośc zrobienia pauzy w trakcie nagrywania? Np. nagrywam (i oglądam) film. Leci 20 minut reklam, więc chciałbym zatrzymać na ten czas nagrywanie a później dalej rejestrować film. Można tak? Czy tylko od A-Z i koniec?

 

I jeszcze o "semi-twin". To chyba raczej teoria. W praktyce gdy w trakcie nagrywania nacisnę OK to z danego transopondera i tak wszystkie kanały są kodowane, ze znaczkiem $ a nawet jeśli nie jest kodowany i teoretycznie można na niego przełączyć to i tak tuner pyta "czy przerwać nagranie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ma wbudowany zegar czy nie ma bo juz się gubię?

Zależy jak na to spojrzeć. Dla mnie wbudowany zegar oznacza zegar, który mimo braku zasilania z sieci, cały czas sobie niezależnie pracuje - podtrzymywany np bateryjką CR2032. Jeśli chodzi Ci o taki, to a200 takowego nie posiada. Posiada możliwość wyświetlenia zegara tylko i wyłącznie podczas podłączenia do zasilania (i nie musi być w trybie standby). Wyjęcie wtyczki z kontaktu skutkuje jego wyzerowaniem.

Sytuację z semi-twin opisałem już wcześniej. Działa połowicznie i to najgorsze, że przy nagrywaniu niekodowanego możesz przełączyć i oglądać kodowany z tego samego tp, natomiast przy nagrywaniu kodowanego nie uda się oglądać niekodowanego.

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...