Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 200


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

dokładnie tak, narazie wyszukuję programy z 2 satelit więc czekam. Jedno co już zauważyłem, to nie pokazuje mi ile procent już przeskanowało.

Ponadto co już widzę bo mi właśnie skonczyło skanować. Wciskając przycisk audio, mam do wyboru ścieżkę audio, potem jeżyk, potem poziom (ciszej, normalnie, głosniej), a ponadto glosność znowu jest taka duża jak dawniej!!!

I jeszcze jedno. Za każdym razem, kiedy przełaczam, zmienia mi się głośność, beznadzieja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie beznadzieja tylko doszła nowa funkcja POZIOM dźwięku ... tak samo jest na 6900 i 7900 , że dany kanał można zciszyć lub zgłośnić w stosunku do innych.

Np. kanały które są ze ścieżką AC3 często są ciszej niż reszta. Teraz można to wyregulować.

Jak chcesz mieć wszystko "po staremu" to nie zmieniaj poziomu - zostaw na opcji "normalnie" :read:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

ok, dziekuje za wytłumaczenie, jestem dość nowym użytkownikiem tego sprzętu, dzieki za rade. Ale dlaczego przy każdym przełańczaniu kanałów zmienia się głośność, oto mi chodziło, że jest beznadzieją!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to, że jak ściszę przyciskami vol na pilocie np.na kanale tvp 1 do 2 kreseczek a na tvp 2 podgłoszę do 6 i powrócę na tvp 1 to głośność jest na 2 kreskach.

Zapamiętuje niezależnie od kanału nie wchodząc w ustawienia ciszej-głośniej-normalnie tylko podgłaszając na pilocie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, dziekuje za wytłumaczenie, jestem dość nowym użytkownikiem tego sprzętu, dzieki za rade. Ale dlaczego przy każdym przełańczaniu kanałów zmienia się głośność, oto mi chodziło, że jest beznadzieją!

 

tez to teraz obserwuje i coś mi się wydaje, że przegięli pałkę i głośność jest niezależnie dla danego kanału teraz .... ale jak zmienię na normal to jest ok ... dziwnie to działa ... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

bardzo dziwnie to działa, choć jakoś chyba też zapamiętuje, bo na TVP1 i 2, jak ustawiłem na dwie kreski to narazie jest ok, cóż trzeba wszystkiego od nowa się uczyć. Co nowszy soft, to coraz "lepszy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

a jest jakaś możliwość zapisania kanłów, tak aby za każdym razem nie ustawiać, tylko np. wrzucić je na pendriva a potem tak jak sie robi aktualizacje wrzucić i mieć gotową aktualną listę kanałów, nie mam tutaj na myśli oczywiście tej listy którą oni dają, tylko swoją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

ok, dzieki na pewno zajrze i skorzystam, dziekuje za odpowiedź, pozdrawiam i milego weekendu. Coś patrzę, że znikneło to oprogramowanie ze strony Fergusona, albo źle patrzę!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

wyrzucili, bo nie chcieli dostawac maili, tel, wkurzyło mnie to oprogramowanie, szczególnie w nocy, kiedy domownicy śpią jest przydatna funkcja tej glonosci na kazdym kanale. BEEEEEE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zgadza się mniej więcej, że Ariva pokazuje jakość o 10-12% mniejszą niż inne tunery. Ciekawe czy wynika to tylko z oprogramowania (algorytmu) samego pomiaru czy też ze słabszej głowicy (niska czułość). Gdybyś miał chwilkę, zobacz jakie jest porównanie na innych kanałach (w tym na HD).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie te wartości nijak się nie mają do rzeczywistości. Na tunerze w komputerze z kolei mam 83/100, a jak przychodzi załamanie pogody, to wspomniany tuner w komputerze (SkyStar 2.8) i FK-6900 odpadają jako pierwsze, zaś na Arivie widać jeszcze łamiący się obraz. To wskazuje, że głowica w Ariva jest czulsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...