Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 200


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wciskałeś na pilocie przycisk OPT?

Po podłączeniu ten przycisk włącza tryb jaki może wyświetlić telewizor.

 

Dzięki serdeczne za pomoc, już śmiga. Nie spodziewałem się, że to może być banalna przyczyna. Jak się okazuje proste rozwiązania są najskuteczniejsze, a człowiek szuka zwykle skomplikowanych rozwiązań. Jeszcze raz dzięki!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zastanawiam sie na kupnem Ariva 200 a FK8500HD czy ktos mi moze fachowo doradzic nigdy nie posiadalem zadnego z odbiornikow Fergusona ,posiadam Cyfre+ i teraz zakupilem Plazme Panasonica i chcialem kupic odbiornik HD by byl jak najlepszy jesli chodzi o obraz by wsadzic karte i moc ciszyc sie super jakoscia kanalow HD oraz innych ,ktory dla mnie byscie polecili ?

POZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Proszę o pomoc , czy ktoś z was spotkał się z takim zjawiskiem: wyjście HDMI nie współpracuje z kinem domowym ,które jest podłączone do TV SAMSUNG za pomocą kabla HDMI. Jeżeli obydwa sprzęty podłączę kablem HDMI do TV to wtedy kino domowe wysuwa bez przerwy tackę na płyty i nie działa system Anynet+ (HDMI-CEC). Po podłączeniu Arivy przez Component(Y/Pb/Pr) jest wszystko dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś nastąpiła zmiana miesiąca i tradycyjnie już, Ariva 200 nie nagrała mi codziennego zdarzenia.

Na najnowszym sofcie? Możesz napisać czy to kanał kodowany/niekodowany? Z jakiej platformy? Czy zegar w standby masz włączony? Piszesz, że "tradycyjnie" czyli domyślam się, że zaobserwowałeś ten feler przy zmianie miesiąca na kilku wersjach softu. Ja mam w timerze najwyżej zadania cotygodniowe i jak na razie wszystko ok, chociaż nie było przejścia na nowy miesiąc, które zazębiłoby się z datą nagrania z timera.

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nagrania codzienne od marca. I prawie na pewno nic takiego mnie nie spotkało. Miałem jednak podobny przypadek do opisanego, ale na FK6900. Dokładnie było tak, że tuner zmieniał date na pierwszy dzień kolejnego miesiąca i nagrywał zdarzenie. Kolejnego dnia nagrywał róznież, ale pod tą samą nazwą dołączając je do poprzedniego lub zastępując. Okazało się, że tuner miał problem z przejściem z 1 dnia mmiesiaca na kolejny.

 

Dziś jednak sprawdzę na wszelki wypadek listę swoich nagrań.

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem jednak podobny przypadek do opisanego, ale na FK6900. Dokładnie było tak, że tuner zmieniał date na pierwszy dzień kolejnego miesiąca i nagrywał zdarzenie. Kolejnego dnia nagrywał róznież, ale pod tą samą nazwą dołączając je do poprzedniego lub zastępując.

Też mam ten model i też mam na nim zaprogramowane codzienne nagrywanie (TVN Warszawa) i działa bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zastanawiam sie na kupnem Ariva 200 a FK8500HD czy ktos mi moze fachowo doradzic nigdy nie posiadalem zadnego z odbiornikow Fergusona ,posiadam Cyfre+ i teraz zakupilem Plazme Panasonica i chcialem kupic odbiornik HD by byl jak najlepszy jesli chodzi o obraz by wsadzic karte i moc ciszyc sie super jakoscia kanalow HD oraz innych ,ktory dla mnie byscie polecili ?

POZDR

Wg. mnie Ariva 200. Podobno FK8500 to porażka.

Ja mam Arivę 100E od przedwczoraj(uboższa wersja Arivy 200) i jak narazie jestem bardzo zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Mam takie pytanie , która z wersji fabrycznego oprogramowania na Arive jest najbardziej stabilna . Mam (1.01B5 ) i problem z odbiorem niektórych kanałów . Zauważyłem że gdy przywrócę ustawienia fabryczne wtedy nie ma problemu z odbiorem np: TVN Warszawa . Problem zaczyna się gdy przeszukam satelitę ( automatycznie ) znika obraz , jest tylko dzwięk , podobnie z Eska Tv tylko sam dzwięk . Ostatnio też programy TVP z Astry po zmianie parametrów na : TVP Kultura , TVP Info , TVP Historia , TVP Polonia jest tylko dzwięk .Wcześniej gdy były w Mpeg 4 odbierały prawidłowo . Z paczki TVP odbiera mi poprawnie tylko TV Trwam i Belsat Tv , nic nie daje ponowne przeszukanie transpondera . A więc wracając do pytania czy na innych fabrycznych softach też występują takie problemy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Mam takie pytanie , która z wersji fabrycznego oprogramowania na Arive jest najbardziej stabilna .

1.04B8, 1.05B1 i ostatnia - 1.06B2, chociaż jej jeszcze zbyt dobrze nie przetestowałem, lecz wypowiedzi osób użytkujących a200 z 1.06B2 sa mocno pozytywne.

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

 

Miałem do tej pory kilka fergusonów serii AF, ostatnio 8018. Dało się tam tak ustawić poszczególne satelity, aby np. HB, Astra1, Astra2/EB były w Diseqc'u 1.0 4/1 (tak własnie miałem), a pozostałymi satelitami sterował sygnał diseqc 1.2 (czy tam usals), wystarczyło wrzucić sumator przed tuner i dwoma kablami posłać sygnał z/do anten, czyli jeden kabel do diseqc'a 1.0, a drugi do obrotnicy. W przypadku Arivy 200, z którą aktualnie mam do czynienia jest ten problem, iż nie da się tak ustawić, ponieważ jako osobne menu do wyboru mamy typ podłączenia anteny, tj. stała lub z obrotnicą... tak na marginesie to nawet wyjścia 0/12V nie ma. Moje pytanie: jak to rozwiązać w najwygodniejszy sposób pod kątem obsługi? Od razu powiem, iż nie interesuje mnie wybieranie pozycji oddzielnym pilotem przez pozycjoner (w przypadku podpięcia obrotnicy do jednego z portów diseqc 1.0), ani też pozostawienie samej obrotnicy... chcę, aby przynajmniej HB, Astra1 i Astra2/EB były na stałe na oddzielnej antenie (wiadomo, że chodzi o natychmiastowe przełączanie), natomiast pozostałe pozycje mogą być na obrotnicy. Może ktoś coś wymyśli :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam od wczoraj ten tuner jednak mam wielki program z odtwarzaniem programów z C+ na prawie każdym z nich wyskakuje mi że ZAKODOWANY wiec wysłałem sobie prawa odbioru kilka razy by moją kartę reaktywować pod ten tuner ,jednak cały czas bez rezultatów kanały są zakodowane i przy nazwie jest taki znaczek $Canal+ .Czy coś muszę dodatkowo ustawić PROSZĘ O SZYBKO POMOC :( ?

POZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam od wczoraj ten tuner jednak mam wielki program z odtwarzaniem programów z C+ na prawie każdym z nich wyskakuje mi że ZAKODOWANY wiec wysłałem sobie prawa odbioru kilka razy by moją kartę reaktywować pod ten tuner ,jednak cały czas bez rezultatów kanały są zakodowane i przy nazwie jest taki znaczek $Canal+ .Czy coś muszę dodatkowo ustawić PROSZĘ O SZYBKO POMOC :( ?

POZDR

A może przez przypadek włożyłeś kartę odwrotnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam kolegów. Mam pytanie do osób mających obrotnicę. Posiadam sprzęt obrotnicę Digipower Motor SG-2100. w piątek 04-06-2010 zainstalowałem owy sprzęt na dachu budynku jednorodzinnego. Ustawiłem idealny pion i poziom (do tego celu zrobiłem specjalny stojak) Udało mi się łapać sygnał od HISPASAT do TURKSAT. Na satelicie Astra 28,5 na kanale SKY tuner mi się resetował , co chciałem przełączyć na inny kanał niż SKY następował reset. Jedynym ratunkiem była aktualizacja softu przez RS232. Po aktualizacji znów wszystko chodziło. aż znowu przypadkiem nie wszedłem na kanał SKY z 28,5. po ponownym wgraniu softu obrotnica już się nie ruszała. dziś wszedłem na dach i obrotnica reaguje na komendy wes i east z poziomu samej obrotnicy, ale nie reaguje na diseqc z tunka. Co może być przyczyną.

PS> Podpiąłem na krótko obrotnicą kablem (ok 1,5m) do tunera i tam reaguje. Czy wadliwy może być kabel??

Z góry dzięki za sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zauważyłem dziwną rzecz w mojej Arivie 200, otóż dzwoniący telefon komórkowy powoduje zakłócenia w działaniu głowicy?! Myślałem na początku że to wina telewizora, ale wczoraj w czasie gdy dzwonił telefon pojawił się napis wyświetlany przez tuner "brak sygnału" po zakończeniu połączenia tuner zaczął działać normalnie - płynnie.

Czy ten tuner na prawdę ma tak słabe ekranowanie?! Czy to może wina słabego ekranu gdzieś na kablu? - Chociaż przyznam że kabel jest dobrej jakości z grubym oplotem i folią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie odnotowałem takich zakłóceń wiec chyba wina leży nie po stronie głowicy lecz kiepskiego ekranowania kabla .Polecam Ci ten http://www.hollex.pl/kabel/kabel-sateli ... 0-cu-hd-1m u mnie obraz piękny i zero zakłóceń :)Zakupił bym tez dobry HDMI na twoim miejscu DA VINCI i po sprawie POZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Najstabilniejszy soft dla Arivy 200 to 1.05B1. Testowałem najnowszy softy, 1.06B2 i stwierdzić mogę iż jak na razie nie warto go wgrywać, częste restarty, problemy z odbiorem kanałów (komunikaty zakodowany/brak sygnału).

 

1.05B1

+brak komunikatów zakodowany/brak sygnału (wszystko śmiga elegancko)

+działa kanał startowy

+nagrywanie ze standby

+dysk się wyłącza po nagraniu

 

1.06B2

-komunikaty zakodowany/brak sygnału

-restarty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...