Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 200


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Roberg:

Dzięki za odpowiedź. W takim razie dziwne to jest.... Timery są wiec po części uzależnione od timerów...

Wygląda więc na to, że aby nagrać coś np. na stacjonarnej nagrywarce podłączonej przez eurozłącze, to trzeba dodatkowo ustawiać drugi timer ("wyłącz tuner").

 

Moim zdaniem to niedoróbka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

czy jest jakaś możliwość podłączenia tunera do lokalnej sieci po to aby np oglądać filmy (chodzi o to że chce się pozbyć DVD i aby ściągać filmy do oglądania bezpośrednio z komputera)

Przez sieć nie, ale teoretycznie możliwym jest, abyś do tunera podłączył część dysku, która widziana jest także przez twój komputer. Na tej przestrzeni możesz trzymać filmy (mpeg) no i za pomocą tunera oglądać.

Ale to czysto teoretyczne dywagacje, bo specjalny soft do tego jest potrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co może być? Wczoraj gdy na pilocie wcisnąłem "info" zauważyłem że zmieniła się aktualna godzina. Po wejściu w menu ustawienia czasu lokalnego miałem również zmienioną datę. Co ważniejsze nie mogę ustawić aktualnych danych ,bo kiedy właściwie ustawię datę i godzinę to powyjściu z ustawień automatycznie mi zmieniają się moje ustawienia. Czyżby czekał mnie serwis?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do Roberg , z tego co piszesz, to wywnioskowałem , że podziałka siły głosu chodzi wolniej w najnowszym sofcie niż w 1.06B6? Piszę, to tylko dlatego, że mam jeszcze starszy soft 1.04 i nigdy go nie aktualizowałem , a na szybkości siły głosu mi zależy bo często słucham MTV przez kino domowe i jak kończy się teledysk to chciałbym szybko go czasami przyciszyć bo na przykład reklamę puścili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

czy jest jakaś możliwość podłączenia tunera do lokalnej sieci po to aby np oglądać filmy (chodzi o to że chce się pozbyć DVD i aby ściągać filmy do oglądania bezpośrednio z komputera)

Przez sieć nie, ale teoretycznie możliwym jest, abyś do tunera podłączył część dysku, która widziana jest także przez twój komputer. Na tej przestrzeni możesz trzymać filmy (mpeg) no i za pomocą tunera oglądać.

Ale to czysto teoretyczne dywagacje, bo specjalny soft do tego jest potrzebny.

 

 

 

no właśnie coś takiego chciałbym zrobić. Aby jakoś tuner a raczej dysk twardy podłączony do tunera był widziany w sieci przez komputer i bym tam wrzucał filmy w MPEG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ROBERG dzięki za cenną radę, właśnie chciałem zainstalować nowy soft tj. 1.06B6 idąc za twoją radą, ale nie mogę go nigdzie znaleźć, na stronie fergusona jest tylko soft do ściągnięcia 1.06B7 . Miałbym do ciebie serdeczną prośbę jeśli byś mi go podesłał na op39@op.pl to byłbym ci bardzo wdzięczny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem jeszcze forumowiczów zapytać czy testując soft 1.06B6 zauważyli w nim jakiś defekt co go dyskwalifikuję w użytkowaniu, a jeśli nie, to czy chodzi lepiej i stabilniej od wcześniejszych wersji? pytam tylko dlatego , że chciałbym go zainstalować w mojej A200 ze względu na szybsze działanie siły głosu które wynosi 5s od min do max co jest mi przydatne przy słuchaniu teledysków z VIVA i MTV przez kino domowe .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrasz jakie będziesz chciał Robert39. Osobiście trzymam się wyłącznie produkcji producenta (czyli nie patche i modyfikacje) - wersja zależy od Ciebie (oni zalecają oczywiście najnowszą ale... wiemy o co chodzi). 1.06B6 była wystawiona tylko kilka godzin i zastąpiona B7 stąd do B6 nie miałbym zaufania. Teraz sam szukam najlepszej wersji ponieważ nie mogę już znieść tego przesunięcia dźwięku i obrazu:-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już o tym wcześniej. Na kanała HD (głównie) - np. Eurosport HD, Canal+ Sport HD po godzinie (lub trochę więcej) oglądania bez przerwy (bez przełaczania kanałów) rozsynchronizowuje się dźwięk z obrazem. Najprościej mówiąc patrzysz na mówiącego człowieka i widzisz jak mówi szybcie niż słyszysz dźwięk (albo odwrotnie). Przełączenie na inny kanał i powrót likwiduje ten problem ale... tylko na jakiś czas. Znajomy śmiał się z tego kiedy oglądaliśmy GP na żużlu. Na jakich softach występuje dokładnie nie wiem - na pewno na całej serii 1.06. Koledzy pisali, że do 1.04B7 jest wszystko OK. Właśnie to sprawdzam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy śmiał się z tego kiedy oglądaliśmy GP na żużlu. Na jakich softach występuje dokładnie nie wiem - na pewno na całej serii 1.06. Koledzy pisali, że do 1.04B7 jest wszystko OK. Właśnie to sprawdzam

Słuchaj ja mam u siebie soft 1.05B1 i u mnie też na GPRIX na żużlu to wystąpiło!! a może coś im w cyfrze się spaprało w czasie transmisji live??

Może warto byłoby spytać kogoś kto oglądał GRANDPRIX z Cardiff na żużlu w HD na innym sprzęcie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zapytać ale ja dla pewności włączałem też Arivę wtedy kiedy były powtórki z Cardiff i wyglądało to dokładnie to samo:-( Czyli godzina OK a poźniej "rozjazd". Oprócz tego w Eurosport HD również to miałem. Kiedyś na MTVN HD, chociaż dzisiaj zostawiłem właczony ten kanał na noc i rano akurat wszystko było OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedzę sobie właśnie i już drugą godzinę oglądam Eurosport HD na nowym sofcie 1.06B7

i jakoś nie widzę żeby dźwięk się z obrazem nie zgadzał ...

 

Więc jak to jest ?? :x

Może rację ma hayabusarider, że a może coś się spaprało w czasie transmisji live ot i cała zagadka ??

Tym bardziej, że opisywane objawy są na kanałach sportowych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...