Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 200


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

sprawdzę w domu i wyślę info . Miałem zamiar zmienic na fat32 a jak tak to nie będe się spieszył . Z softami nie kombinuję bo nie wiem jak a boje się stracic ulubionych ustawień kanałów . Może pliczek był za duży trwał 7 godzin . Tak czy owak na fat32 nie zmieniam do końca rozwiązania problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś udało się zaktualizować moduł do nowszej wersji softu?

 

U mnie nCam na najnowszym oprogramowaniu do Arivy 200 nie aktualizuje się. Albo od razu bez sprawdzania wyświetla się że posiadam najnowszą wersję albo bez końca sprawdza dostępność nowszej wersji i potrzebny jest restart tunera bo nie da się wyjść, wiecznie problemy z tym tunerem.

 

----

Udało się dokonać aktualizacji na sofcie 1.06B7, na najnowszym jest błąd po stronie Fergusona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nCam na najnowszym oprogramowaniu do Arivy 200 nie aktualizuje się. Albo od razu bez sprawdzania wyświetla się że posiadam najnowszą wersję albo bez końca sprawdza dostępność nowszej wersji i potrzebny jest restart tunera bo nie da się wyjść, wiecznie problemy z tym tunerem.

Udało się dokonać aktualizacji na sofcie 1.06B7, na najnowszym jest błąd po stronie Fergusona.

 

 

Nie aktualizuje się automatycznie (błąd) ale z menu modułu aktualizacja zadziałała ... trwała jakieś 10 minut ...

No i widać, że nowy soft do nCAM działa znacznie lepiej: https://satkurier.pl/news/62825/ncam-hd- ... 10003.html

Czyli coby nie narzekać wszystkie problemy typu "zakodowane" nie do końca były z winy Arivy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, szkoda, że Ferguson do tego się nie ustosunkował jeśli wiedział, że wina leży po stronie Neovision. Z drugiej strony inni producenci uporali się z tymi problemami jeszcze przed aktualizacją softu do modułu nCAM. Koniec końców nie ma już komunikatów "'Zakodowane" jednak kanały przerzucają się wolniej - myślę, że to jest do rozwiązania tak jak kiedyś w przypadku modułu Polsatu.

U mnie nie działało z poziomu menu modułu (na zmianę od razu informowało, że nie ma nowszej wersji, albo sprawdzało bez końca) na wersji 1.06B7 od razu wykryło (z poziomu menu modułu) nową wersję oprogramowania i zaktualizowało się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy Aria 200 obsługuje wysyłanie sygnału przez HDMI w formacie DVI, tak jak np. Philips HD od Cyfry+? Kwestia dla mnie istotna o tyle, że tylko w formacie DVI mój TV Panasonic prawidłowo dostosowuje format obrazu, w przypadku HDMI muszę to robić ręcznie.

Nigdzie w instrukcji Arivy nie mogę znaleźć informacji w tym temacie…

Jeśli nie, który z Fergusonów/Opticum to umożliwia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Dziękuję za podpowiedź z wgraniem nowego softu . Teraz nie muszę już konwertować na format TS .

 

Czy ktoś z kolegów mógłby mi podać jakiś sprawdzony konwerter z formatu TS na np. mpg ( mpg czyta mój edius , mam wersję home więc TS nie widzi ) . Free Video Coverter nie za bardzo sobie radzi . Chodzi mi o jakiś sprawdzony jakim się posługujecie

 

i drugie pytanie

Nowy soft powinien czytać avi . ale nie czyta idzie tylko audio . Możecie coś tu podpowiedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

avi to jest kontener .Istotne jest co masz w kontenerze.Odtwarzane są tylko pliki wideo mpeg2 i H264/mpeg4/.Podejrzewam ze w Twoim avi siedzią zwykle pliki mpeg4(dvix) pozyskane towarzysko.Takie pliki nie są odtwarzane wymagają konwersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam 2 karty C+ (tak się złożyło). Na jednej mam Multipakiet C+HD, natomiast na drugiej inne pakiety.

Jedna karta włożona jest z wykorzystaniem modułu CAM Cyfry.

Mam nastęujące problemy:

- bardzo często dekader nie uruchamia się (pomaga wyłącz/włącz z tyłu),

- dekoder ma problez z czytaniem uprawnień (w zależności która karta jest włożona do modułu - z tą ma problem z uprawnieniami (przez jakiś czas: napis zakodowane), programy z karty włożonej do slotu - pojawia się plansza z napisem: Error message 1: You are not entitled to watch this program - i po naciśnięciu OK moża oglądać).

Da się z tym żyć, ale .... Jakieś pomysły - zmiana softu?

 

Soft: V1.05B1 (przzywczaiłem się do niego i nie miałem do tej pory problemów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, jestem zainteresowany zakupem tego tunera. Proszę o sprawdzoną informację, czy można w jakikolwiek sposób korzystać jednocześnie z karty CYFRA+ oraz TNKSD? Jestem laikiem, rozumiem że tuner ma tylko jedno wejście na kartę i jedno na gniazdo CI.. Co trzeba dokupić, alby móc korzystać z karty Cyfry i TNKSD jednocześnie? Jest taka możliwość? Któa karta do którego wejścia? :) Ma ktoś taką konfigurację? Sprawdza się? Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedz..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz w abonamencie C+ jakis kanał HD ( ewentualnie można coś dokupić) to da się kupić od C+ moduł Cyfra+ HD ( kiedyś w promocji za 49zł, ile obecnier to nie wiem).

Wtedy karta do modułu, moduł do Cama, a do czytnika TNK.

Lub zakup modułu conax pod TNK i analogicznie z kartą TNK do modułu, a C+ do czytnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam 2 karty C+ (tak się złożyło). Na jednej mam Multipakiet C+HD, natomiast na drugiej inne pakiety.

Jedna karta włożona jest z wykorzystaniem modułu CAM Cyfry.

Mam nastęujące problemy:

- bardzo często dekader nie uruchamia się (pomaga wyłącz/włącz z tyłu),

- dekoder ma problez z czytaniem uprawnień (w zależności która karta jest włożona do modułu - z tą ma problem z uprawnieniami (przez jakiś czas: napis zakodowane), programy z karty włożonej do slotu - pojawia się plansza z napisem: Error message 1: You are not entitled to watch this program - i po naciśnięciu OK moża oglądać).

Da się z tym żyć, ale .... Jakieś pomysły - zmiana softu?

 

Soft: V1.05B1 (przzywczaiłem się do niego i nie miałem do tej pory problemów).

 

1. wgraj 2.08B4

2. przywróć fabryczne

3. przeszukaj kanały

4. jeśli na którymś dalej byłby problem -> biały klawisz Edit i wybierz z której karty ma dekodować dany kanał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam , mam takie pytanka do kolegów :

 

1. Mam wgrany najnowszy soft i duzo kozystam z nagrywania , teraz przy niektórych nagranych pozycjach mam literkę "S" co ona oznacza , przy niektórych literki tej nie ma

 

2.Jeśli nagrywam a pozycja jest w HD i DTS czy to znaczy że jakość którą otrzymuję jest porównywalna z jakością płyt blue-ray a dzwiek DTS jest również nagrany , czy też nagrywanie zaniża/zmijejsza jakość np.filmu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz w abonamencie C+ jakis kanał HD ( ewentualnie można coś dokupić) to da się kupić od C+ moduł Cyfra+ HD ( kiedyś w promocji za 49zł, ile obecnier to nie wiem).

Wtedy karta do modułu, moduł do Cama, a do czytnika TNK.

Lub zakup modułu conax pod TNK i analogicznie z kartą TNK do modułu, a C+ do czytnika.

 

 

Dziekuje bardzo. Myslalem ze moduly CI sa tylko do TNKHD. Znalazlem na allegro modul CI CONNAX. I wszystko jasne. Mam nadzieję, że te dwie karty nie będą sie w arivie gryzly.. Pozdrawiam i dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...