Skocz do zawartości

Prawa filmowe premium


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 27.04.2020 o 13:35, andi64 napisał:

To moze dla porownania co na SKY DE

It Chapter Two - IMDb 6.6

Hotel Mumbai -7.6

Blinded by the Light- 6.9

The Aftermath- 6.4

Good Boys- 6.7

Escape Plan 3

Cold Blood Legacy 

A Score to Settle 

Belleville Cop

Tolkien

Angry Birds 2

The Kitchen-Queen of Crime

Tak jak na poczatku napisalem to tylko dla porownania. 

 

 

Przez jaki okres tyle premier w SKY De?

 

W dniu 27.04.2020 o 13:53, breaking napisał:

Oferta filmowa C+  to  żenujące dno, od dawna. Już jakiś czas temu to zauważyłem i dlatego przestałem to abonować. Abonentom szczerze współczuję, bo teraz nawet piłki kopanej nie mają.  Wolę HBOGO, Netflix i Amazon Prime  Video. Bez przerwy jakieś nowości i moje ulubione seriale. Ostatnio na Amazon Prime Video obejrzałem 6 sezon  "Bosch" , kto nie widział gorąco polecam. 

Ta szczególnie na HBO bez przerwy jakieś nowości?

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, BizzareX napisał:

Ja tam osobiście gwizdam ? na te wszystkie premiery, bo dla mnie najlepsze kino, to filmy z lat 60 do 90, i tylko takie oglądam.??

 

 Niestety i pod tym względem jest marnie ... Od kiedy alekino stało się alekino+ stacja zmieniła się w wysypisko filmów właśnie  spadających z ramówki Canal +, zarówno tych nowych jak i starszych, jeśli już puszczą coś innego to są to filmy który niedawno leciały na ogólnodostępnych stacjach jak Stopklatka czy Tv puls, w ostatnich trzech miesiącach chyba jedynym starszym, nie puszczanym nigdzie indziej filmem była Norma Rae.

 

Cinemax też pod tym względem żenada, kiedyś puszczali mnóstwo starych dobrych, choć nie zawsze powszechnie znanych filmów a teraz ?

Kino" festiwalowe" jak oni to nazywają, ale nie są to w większości filmy z Cannes, Wenecji czy Toronto tylko jakieś smęty z mniej znanych festiwali, do tego spady z HBO i kilka starszych filmów które niedawno były na Stopklatce czy TVN 7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BizzareX
Mam tak samo, nowe filmy się nie umywają do tych starszych. Moim zdaniem powinien wrócić do Polski kanał TCM, miał dobrą ofertę filmową. Mógłby współistnieć z TNT bo ten kanał też jest dobry, emitują filmy których nie dają inne stacje np. Hellraiser czy Halloween. Jednak gdy wykupuje się Canal+ to liczy się na nowości a nie na filmy które emitowane są na antenach kanałów dostępnych w DVB-T.

  • Popieram 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego przez to rozdrobnienie praw mam ochotę przestać płacić za kanały "premium". Teraz płacę tyle ile jest w mojej stopce, teraz doliczyć do tego Netflixa, Amazona i Bóg wie co jeszcze to musiałbym pracować tylko na opłaty pay tv. Dawniej żyło się z pakietem podstawowym i było dobrze, chyba trzeba wrócić do tych czasów. Klasyki filmowe i tak obejrzymy w kanałach które są ogólno dostępne a na premiery można chodzić do kina (gdy je otworzą) lub kupić to co nas interesuje na Blu Ray.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pawop napisał:

No i nowości są. Prawa są rozdrobnione, więc jest ich taka ilość, a nie inna.

 

Otóż to, ale nawet gdyby kanały filmowe premium były tylko pod jedną marką, to ile średnio mielibyśmy premier tygodniowo, zwłaszcza tych kasowych? Aby solidnie zapełnić kanały nowymi premierami musieliby bardziej otworzyć się na światowe kino, albo inwestować w filmy klasy B, lub niższej, których nie chcą nawet darmowe kanały.

Osobiście lubię wracać do dobrych filmów, których dawno nie oglądałem, tym bardziej, że na HBO i Cinemax nie ma reklam, a czasami nawet trafię na film, którego w ogóle nie oglądałem.

Edytowane przez neo_patryk
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum wszyscy lub większość chwali Netflixa. Przez koronawirusa praktycznie cały kwiecień siedzę w domu bo moja praca ma "przerwę". Więc wykupiłem dostęp do tej usługi. Początkowo był szał, ile tu jest filmów (nie lubię seriali). Jednak po miesiącu nie bardzo mam co oglądać i oferta zrobiła się nie do końca atrakcyjna. Nie mógłbym zrezygnować ze standardowej telewizji na rzecz aplikacji streamingowych bo to jednak nie moja bajka. Znowu płacić za telewizję i np. Netflix to dla mnie za duży wydatek. Wiem że wyszedłem na dinozaura tym postem ale cóż poradzić.

Edytowane przez Ozzy666
  • Popieram 1
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W maju, dojdzie do biblioteki lekką reką koło 100 tytułów (jak co miesiąc), więc może znów coś dla siebie znajdziesz ;).

Co do premier w C+/HBO - jeśli filmy (i to niezłe) trafiaja premierowo do Filmboxaów, TVP, Polsatu czy serwisików typu CDA itd a nie do tych kanałów to o czym my tu gadać (no może jeszcze o wielkim nieobecnym Monolith ;))...

Problemem jest najwyraźniej widocznie budżet.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, lukimann napisał:

@Ozzy666 bez dodatkowych aplikacji, które wymieniłeś oferta jest taka sobie.

Dodam , że HBO używam tylko w opcji HBO GO ( wygoda).

W C+ to ostatnio nadrabiam zaległości ( wersje 4K:-)) a premiery coraz rzadziej wzbudzają zainteresowanie.

Nie widzę wiekszego sensu w przyszłości wiązać się umową długoterminową z operatorem.

Też bym się nie wiązał na Canal+, gdyby mnie interesowała tylko oferta filmowa, ale dla mnie to przede wszystkim najlepsza piłka i NBA. U mnie dwa kanały na tę chwilę być muszą to właśnie C+(w końcu ligi ruszą, a i oferta filmowa, choćby w maju jest co najmniej dobra) oraz HBO głównie za seriale, ale też filmy. Oferta filmowa Netflixa dla mnie jest słabiutka, a i serialowa jakoś do mnie nie przemawia. Załóżmy, że musiałbym mieć tylko Canal+ dla filmów, wtedy raz na pół roku wystarczy w zupełności, podobnie jak Netflix raz w roku, żeby obejrzeć te kilka interesujących filmów i seriali. Myślisz seriale- wybierasz HBO, proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bawi mnie to zaklikanie rzeczywistości. HBO po GoT serialowo praktycznie nie istnieje.

Tutaj ciekawy artykuł o tym:

https://www.independent.co.uk/arts-entertainment/tv/features/hbo-game-of-thrones-sky-atlantic-netflix-sopranos-sex-and-the-city-a9464421.html

"Succession, probably the most widely acclaimed and talked-about series of HBO’s current roster, manages less than 1 million and Westworld, the high-budget sci-fi series that was at one point billed as the high-budget successor to Thrones, has failed to break 1 million for any episode in its ongoing third season."

 

Ile seriali dla nikogo jeszcze są w stanie wyprodukować? ;) Bo to, że dostaną parę dobrych recenzji to nie wszystko. Liczy się marketing i postrzeganie marki.

O tym, że HBO = seriale myślą co najwżej obecnie głównie ludzie 30-40+. Ten typ, co kupuje sezony seriali na DVD.

Dla mlodych liczy się Netflix, Hulu, Disney itd. Co pokazują też liczby subskrybentów w USA.

19970.jpeg

 

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, lukimann napisał:

 

W sumie przecież nikt nie zabroni wykupić tego czy innego tytułu filmu a skoro C+ stawia głównie na sport dobrze , że w jakości UHD) a od czasu do czasu zabłyśnie  " mega" premierą to nazwa" premium" niewiele pomoże.

Panie Filmbox też ma w swojej ofercie filmy 4K.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze wracając do Filmboxów. W maju premierowo np. "Plażowy haj" z 2019 roku. KIno "festiwalowe", podobno słabe (IMDB 5.5/10), ale występują Matthew McConaughey i Snoop Dogg ;). Do niedawna film byl do wypożyczenia w NC+ VOD za 12,90 zł.

A czy "Billionaire Boys Club" (to ten ostatni film z Kevinem Spacey) leciało w jakieś stacji? Bo jak nie to też będzie w Filmbox Premium i to już jutro.

Będzie też w maju np. premierowo film "Niezłomne serce", którego współproducentem jest... francuskie C+ ;).

Nie żebym uważał, że to jest coś super wartego uwagi, ale tak patrząć na to, że nasze Canal+, wkrótce premium nie ma żadnej premiery filmowej w tym tygodniu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Premiery czerwca 2020 w HBO i HBO GO:

2.06.2020 20:10 WIELKA (nowy serial,cały sezon dostępny 16 maja w HBO GO) (w rolach głównych Elle Fanning i Nicolas Hoult)

4.06 21:45 Kolektyw (2019) (dokument produkcji HBO)

7.06 20:10 CZAROWNICA 2 (2019) (Disney) (w rolach głównych Angelina Jolie,Elle Fanning,Michelle Pfeiffer i Chiwetel Ejiofor)

13.06 20:10 Balon (2018) (NIemcy)

14.06 20:10 BLIŻNIAK (Gemini Man) (2019) (Paramount Pictures) (reżyseria Ang Lee,twórca Życie Pi i Tajemnica Brokeback Mountain) (w rolach głównych Will Smith,Mary Elizabeth Winstead,Clive Owen i Benedict Wong)

21.06 20:10 GDZIE JESTEŚ,BERNADETTE ? (2019) (Forum Film) (reżyseria Richard Linklater twórca BOYHOOD) (w rolach głównych Cate Blanchett,Kristen Wiig,Judy Greer,Laurence Fishbourne i Steve Zahn)

22.06 20:10 PERRY MASON (nowy serial HBO) (w rolach głównych Matthew Rhys,Tatiana Maslany i John Lithgow)

28.06 20:10 ZOMBIELAND 2:KULKI W ŁEB (2019) (Columbia Pictures) (w rolach głównych Jesse Eisenberg,Woody Harrelson,Emma Stone,Abigail Breslin i Zoey Deutch)

Premiery na Cinemax i HBO GO:

1.06 20:00 El Cuento de las Comadrejas (2019) (Hiszpania)

7.06 20:00 Late Night (2019) (w rolach głównych Emma Thompson i Mindy Kaling) i 20:30 Melancholijna dziewczyna (2019) (Niemcy) (Cinemax 2)

13.06 20:30 Jaskółki nad Kabulem (2019) (animacja dla dorosłych) (Cinemax 2)

14.06 20:00 Black and Blue (2019) (Sony,Screen Gems) (w rolach głównych Naomi Harris,Tyrese Gibson i Frank Grillo) i 20:30 Onkel (2019) (Dania) (Cinemax 2)

15.06 20:00 Dafne (2019) (Włochy)

20.06 20:30 Ne zha zhi mo tong jiang shi (2019) (Chiny) (animacja komputerowa) (Cinemax 2)

21.06 20:00 Ocean's 8 (2018) (Warner Bros) (w rolach głównych Sandra Bullock,Rihanna,Helena Bonham Carter,Sarah Paulson,Mindy Kaling,Cate Blanchett,Anne Hathaway,Awkwafina i James Corden) (powtórka z HBO) i 20:30 Bóg Fortepianu (2019) (Izrael) (Cinemax 2)

22.06 20:00 Fete de famille (2019) (Francja)

27.06 20:30 Pani Lowry i syn (2019) (w roli głównej Timothy Spall) (Cinemax 2)

28.06 20:00 TOPIELISKO.KLĄTWA LA LLORONY (2019) (Warner Bros) (w roli głównej Linda Cardellini)

 

Edytowane przez Plus12
  • Popieram 2
  • Dzięki 3
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Plus12 za rozpiskę premier :D

 

W HBO godny uwagi jest film GDZIE JESTEŚ, BERNADETTE?. Po za tym można zerknąć na CZAROWNICĘ 2 I BLIŹNIAKA. W Cinemax filmy, na które warto zwrócić uwagę to: JASKÓŁKI NAD KABULEM i ONKEL. Po za tym zainteresować się można filmem LATE NIGHT i PANI LOWRY I SYN. Miłych seansów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą postawić na wszystko. Za miesiąc wrócą do kręcenia, nikt nie wie ile mają w postprodukcji. Te filmy które są już w zamrażarkach mogą zostać udostępnione bez premier kinowych. Jest tyle niewiadomych, że nawet nie ma co spekulować.

Edytowane przez darius010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...