Skocz do zawartości

Prawa filmowe premium


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, umek napisał:

Wniosek z tego taki ze posiadanie dwóch największych stacji filmowych w kraju nie gwarantuje obejrzenia największych filmów:)

Taniej wyjdzie je wypożyczyć oglądając tylko to co chce sie obejrzeć zamiast papki

Ale wypożyczając tylko te filmy, które się chce obejrzeć można łatwo pominąć inne naprawdę wartościowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem można obejrzeć film na który normalnie w wypożyczalni czy w Emipku w ogóle by się nie spojrzało. Jako przykład mogę podać "Parasite" , raczej nigdy bym go nie kupił i nie zobaczył a że był w Canal+ to go obejrzałem bo nie wiązało się to z żadnymi dodatkowymi kosztami.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Ozzy666 said:

Czasem można obejrzeć film na który normalnie w wypożyczalni czy w Emipku w ogóle by się nie spojrzało. Jako przykład mogę podać "Parasite" , raczej nigdy bym go nie kupił i nie zobaczył a że był w Canal+ to go obejrzałem bo nie wiązało się to z żadnymi dodatkowymi kosztami.

 

I to jest właśnie argument za tym, żeby wszystkie filmy były w jakiejś telewizji, a nie tylko w Netflixach czy innych serwisach na wyłączność. Nie każdemu się chce płacić za coś tylko po to, żeby jeden film obejrzeć. A jak leci w tv to choćy z nudów albo ciekawości ktoś obejrzy, bo nic go to nie kosztuje więcej.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.05.2020 o 22:00, PIOOLE napisał:

To super. A co jest z monolithu w lipcu?

Z tego co udało mi się wyłapać: "Corgi, psiak królowej", "Colette", "Chłopiec z burzy", "Kin. Zabójcza broń", "Król złodziei", "Wciąż cię widzę", "Kochanek idealny". 

W dniu 29.05.2020 o 23:02, Bloo411 napisał:

Żeby być dokładnym. Na pytanie jednego z userów co z Monolithem, user @lucius napisał cytuje - "Nie ma? To już chyba z rok czasu..." 

 

To ja zadałem to pytanie, bo byłem zaskoczony, że @lucius, który przecież nam przekazywał wiele ciekawych informacji dot. C+, które się sprawdzały, nie wie nic na temat Monolithu. Ja informacje o tym, że filmy tego dystrybutora nadal będą w C+ - z tego co sprawdzałem - dostałem już w połowie marca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mateusz14422, tego to się raczej nie dowiemy. @kamil2505, ale user @lucius nie zawsze musi o wszystkim wiedzieć. Co do Monolithu, to najwidoczniej nie był zorientowany akurat w temacie, tym bardziej, że z jego wpisu wynika, że był zaskoczony, iż nie ma filmów od tego dystrybutora, potem dodał, że to już chyba od roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam tych, co sobie dotychczasowy brak Monolithu tłumaczą tym, że stacja z własnej woli przez pół roku nie pokazywała filmów od jednego z najważniejszych dystrybutorów i w pośpiechu przesuwała inne premiery albo dawała spady po serwisach streamingowych... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bloo411 napisał:

@mateusz14422, tego to się raczej nie dowiemy. @kamil2505, ale user @lucius nie zawsze musi o wszystkim wiedzieć. Co do Monolithu, to najwidoczniej nie był zorientowany akurat w temacie, tym bardziej, że z jego wpisu wynika, że był zaskoczony, iż nie ma filmów od tego dystrybutora, potem dodał, że to już chyba od roku.

Wiadomo, że nie wszystko musi wiedzieć. Tym bardziej, że sam mówił, że filmów nie ma chyba już od roku, a przecież ostatnie filmy premierowo były w grudniu emitowane. Może nie był do końca w temacie. W każdym bądź razie Jego wcześniejsze informacje jak najbardziej się sprawdzały - chociażby info o 1. lidze żużlowej w C+ się sprawdziło. :)

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, bugmenot napisał:

Podziwiam tych, co sobie dotychczasowy brak Monolithu tłumaczą tym, że stacja z własnej woli przez pół roku nie pokazywała filmów od jednego z najważniejszych dystrybutorów i w pośpiechu przesuwała inne premiery albo dawała spady po serwisach streamingowych... ;)

Tak z drugiej strony to  teraz będzie więcej premier bo chyba jest troche zaległości.?Oby się tylko znalazł czas na oglądanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bugmenot napisał:

Podziwiam tych, co sobie dotychczasowy brak Monolithu tłumaczą tym, że stacja z własnej woli przez pół roku nie pokazywała filmów od jednego z najważniejszych dystrybutorów i w pośpiechu przesuwała inne premiery albo dawała spady po serwisach streamingowych... ;)

 

To tylko teoria, ale myślę, że po prostu Canal+ był w trakcie negocjacji nowej umowy z Monolith Films, dlatego też przez pół roku nie było żadnej premiery filmowej od tego dystrybutora.

Godzinę temu, kamil2505 napisał:

Wiadomo, że nie wszystko musi wiedzieć. Tym bardziej, że sam mówił, że filmów nie ma chyba już od roku, a przecież ostatnie filmy premierowo były w grudniu emitowane. Może nie był do końca w temacie. W każdym bądź razie Jego wcześniejsze informacje jak najbardziej się sprawdzały - chociażby info o 1. lidze żużlowej w C+ się sprawdziło. :)

 

Dokładnie, informacje te które podawał @lucius zawsze, lub prawie zawsze znajdowały swoje potwierdzenie. Dlatego napisałem, że w przypadku Monolith Films raczej nie był w temacie. Jednak potwierdził też ważną rzecz, a mianowicie, iż teraz tematem #1 są kończące się za chwilę prawa sportowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Premiery lipca 2020 w HBO i HBO GO:

2.07 20:10 Uwiązani (2014) (Paramount Pictures) (w rolach głównych Adam Sandler,Ansel Elgort i Jennifer Garner) (powrót do HBO)

3.07 21:10 DOM GROZY:MIASTO ANIOŁÓW (2020) (nowy serial)

4.07 18:40 Mój Przyjaciel Ufik (2019) (M2 Films)

5.07 20:10 KRAINA LODU 2 (2019) (Disney) (w dubbingu Anna Cieślak,Lidia Sadowa,Czesław Mozil i Paweł Ciołkosz)

9.07 20:10 100 dinge (2019) (Niemcy)

12.07 18:25 POKEMON:DETECTIVE PIKACHU (2019) (Warner Bros) (w rolach głównych Ryan Reynolds i Justice Smith)

19.07 20:10 GODZILLA II:KRÓL POTWORÓW (2019) (Warner Bros) (w rolach głównych Millie Bobby Brown,Vera Farmiga,Kyle Chandler i Ken Watanabe)

23.07 20:10 The Wrong Mummy (2019)

25.07 20:10 NIE MA NAS W DOMU (2019) (M2 Films) (reżyseria Ken Loach autor Ja,Daniel Blake) 

26.07 20:10 ANIOŁKI CHARLIEGO (2019) (Columbia Pictures) (reżyseria i jedna z głównych ról Elizabeth Banks) (w rolach głównych Kristen Stewart,Naomi Scott,Ella Balinska i Patrick Stewart)

Premiery lipca w  Cinemax i HBO GO:

4.07 20:30 Bóg istnieje,a jej imię to Petrunia (2019) (Aurora Films) (Macedonia) (Cinemax 2)

5.07 Premiery na Cinemax na ten dzień nie ma wcale

12.07 20:00 Do Gwiazd (2019) (w rolach głównych Kara Hayward,Liana Liberato i Malin Akerman) i 20:30 Abou Leila (2019) (Francja) (Cinemax 2)

13.07 20:00 Mickey i niedźwiedź (2019)

18.07 20:30 Furie (2019) (Australia) (Cinemax 2)

19.07 20:00 Rodzina od zaraz (2018) (Paramount Pictures) (w rolach głównych Mark Wahlberg,Rose Byrne i Isabela Moner) (powtórka z HBO)

26.07 20:00 Moja mała Zoe (2019) (M2 Films) (w rolach głównych Julie Delpy (która jest też reżyserką i scenarzystką filmu),Richard Armitage,Daniel Bruhl i Gemma Arterton) i 20:30 Ulysse i Mona (2019) (Francja) (Cinemax 2)

27.07 20:00 Lillian (2019) (Austria)

Edytowane przez Plus12
  • Dzięki 3
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Plus12 za rozpiskę premier na lipiec :D

Zwróciłbym uwagę W HBO na filmy KRAINA LODU 2, NIE MA NAS W DOMU, 100 DINGE. Po za tym luknę na GODZILLE 2. KRÓLA POTWORÓW (podobno słaby, niestety). W CINEMAX wyróżnić można BÓG ISTNIEJE A JEJ IMIĘ TO PETRUNIA a także MICKEY I NIEDŹWIEDŹ. Sądzę, że miesiąc w porządku.

FURIE (2019) o ile dobrze pamiętam, to film, który miał być w kinach, lecz sytuacja z epidemią i zamkniętymi kinami uniemożliwiła jego dystrybucję. Widziałem go jeszcze w marcu na liście premier, które miały się w kinach pojawić.

Miłych seansów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obawiam się, że to nie będzie film Furie, bo nie ma takiego filmu w wyszukiwarce HBO :( w zeszłym miesiącu @Plus12 podał, że będzie chińska animacja Ne zha zhi mo tong jiang shi (2019) a okazało się, że był to rumuński dramat Mo :) Wydaje mi się że tym razem też wkradł się błąd w to zestawienie :)

Edytowane przez Zacny koleś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Zacny koleś.

 

Zobaczymy jak to będzie :) Bardzo możliwe, że część filmów (szczególnie mało popularnych, gorszych) zamiast do kin trafią szybciej na mały ekran ;)

W Canal+ ciekawa końcówka czerwca. Wtedy będą 3 ciekawe premiery: GRZECZNI CHŁOPCY, MUSTANG i KRÓLOWA KIER. Przyznam, liczę, że C+ dostępny przez internet (OTT) w niedalekiej przyszłości będzie można zakupić nie tylko za pomocą karty kredytowej ale innymi formami płatności (karty podarunkowe C+ mile widziane :)). Opcja 50 zł za HBO, C+, Filmbox, Ale kino+ jest dobrą ceną (ale i już maksymalną, każdy wzrost będzie na niekorzyść).

Edytowane przez Lubie kino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 5/31/2020 at 10:00 AM, Pawop said:

Co to za róznica czy to streaming czy TV premium?

 

Bo w streaming musisz się zaangażować, muszisz wiedzieć czego szukasz konkretnie. A TV właczaszi patrzysz - o coś leci, to obejrzę sobie. I przypadkiem odkrywasz fajny film, o którym inaczej byś nie usłyszał.

  • Popieram 1
  • Dzięki 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...