Skocz do zawartości

Wszystko o TVP


Jacor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Masz racje w wiekszości  tylko trzeba troszkę zluzować czasem i nie porownywac obecnych czasów do stanu wojennego czy komuny,bo trochę się nie szanuje tych ludzi ktorzy walczyli 

o to bysmy mieli wolnosć, i właśnie na takich portalach pisać co chcemy.Tak samo trzeba zrozumiec że 500 plus tez pomaga.znam wiele rodzin .gdzie dzieciaki w końcu mają za co pojechac na wakacje ,tak samo

13 emerytura ,tez może pomóc biednym emerytom przetrwać.i pisząc to nie jest zwolennikiem pisu ani innej parti  po prostu każdego trzeba zrozumiec i uszanować i nie pisać że np ze tepi ludzie ze wsi głosuja na PIS.

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie zgadzam się z zwaszymi porównaniami. Co do TVP prezes Kurski i tak więcej zrobił moim zdaniem dla TVP niż Braun,czy Daszczyński a i tak chwała za TVP Stream. Minusem jest moim zdaniem opieszałość do jakości HD.Za Kurskiego odnowienie do HD Polonii,Kultury,Info, uruchomienie Dokumentu.Za niedługo wystartuje trójka oraz Historia.TVP Nie będzie zbytnio obiektywna,ponieważ co by nie zrobiła to źle dla opozycja.Po też nie jest święte.Z PiS-też się śmiali obrażano Kaczyńskiego PiS-u bywało rzadko,jedna narracja polityczna.Tusk-a i Komorowskiego chwali raz do roku bywał gościu wiadomości

 

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martwi mnie - aczkolwiek być może niepotrzebnie - zdaje się, że słyszalna od lat narracja z pewnych - znaczących być może dla decyzyjności w tej sprawie - kręgów społecznych* mówiąca o tym, że zarządzać TVP powinien: dziennikarz oraz skupianie się w swoim myśleniu przez nie(te kręgi społeczne) o TVP, jako o w zdecydowanej większości(niemal całkowicie), że jest to: polityka, informacja, publicystyka, TVP Info - dziennikarstwo ogólnie mówiąc**.

 

Ja jednak uważam, że TVP powinien zarządzać manager(patrzący po równo na całą TVP) i że nie musi(nie powinien w zdecydowanej większości przypadków***) być to dziennikarz(*** być może w zdecydowanej większości przypadków dobrzy managerowie nie są dziennikarzami - akurat konkretnie myśląc o managerze pod telewizję)... Człowiek ten też jednocześnie rzecz jasna powinien moim zdaniem w tym wyjątkowym medialnym przypadku mieć świadomość(i działać tak), że TVP powinna być misyjna - ewentualnie godnie łącząc ją z komercją w zależności od formalnego statusu tegoż nadawcy i wymogów prawnych(czyli póki jest Telewizją Publiczną w obecnym stanie) oraz w zależności od jej finansowania.

 

Myślenie i działanie odwrotne od tego, uważam, że jest na rękę zarówno nadawcom prywatnym jak i finalnie może skutkować pogorszeniem jakości prezentowanych programów przez wszystkich nadawców telewizyjnych w Polsce****.

================================================

Jeżeli miałbym zaliczyć coś na plus w zarządzaniu TVP przez Pana Jacka Kurskiego, to myślę, że byłoby to właśnie jego staranie się o prowadzenie całej TVP(nie mówię, że to się udaje w pełni czy nawet w małym tylko stopniu), a nie tylko myślenie, skupianie się na dziennikarstwie, polityce i informacjach w TVP.

Nie mówię tym samym, że powyżej wymieniony Pan jest ideałem, dobrem i że zgadzam się z nim we wszystkim czy nawet w jakiejś małej części - odniosłem się tylko do pewnego fragmentu widzialnej przeze mnie jego ogólnej działalności, wizji, kierunku działania tamże - choć mogę się w tej sprawie mylić.

 

Nie mówię też tym postem, że mam kogoś upatrzonego na takiego, takowego managera i że on jest najlepszy, świetny... Ja tylko mówię o sytuacji do jakiej powinno się dążyć moim zdaniem, a kto by był personalnie tym, takim managerem to przecież chyba w pewnym sensie drugorzędna sprawa... :) Dla jasności: mógłby to być jak dla mnie nawet wyborca lewicowy(z jakichś uzasadnionych przyczyn będąc takowym - chyba najlepiej, aby to tak wtedy było)... :)

 

Kiedy piszę w tym poście w liczbie pojedynczej o: menadżerze, zarządzającym, to mam jednocześnie na myśli ewentualność czy też stan faktyczny: nie pojedynczego(mnogiego) zarządzania tą instytucją, na różnych jej szczeblach(co myślę jest/może być akceptowalne i dopuszczalne).

Piszę w tym poście o TVP i o tym co z Nią związane mając na uwadze stan obecny tej Instytucji - czym jest obecnie od strony praktycznej, ale i formalno-prawnej, m. in. własnościowej.

================================================

*

- które świadomie(celowo ?) nie dość, że być może nie mają pełnej/dobrej wiedzy jak, co powinno w tym przypadku wyglądać lub ją mają - i głosząc tym samym innym pewne postulaty("decydenty") jak by było najlepiej(bo m. in. oni by trzymali i prowadzili TVP po swojemu(dziennikarsku - głównie: polityka, informacje itp., ale być może i jeżeli chodzi o narrację "po swojemu" w tych kwestiach wychodzącą z TVP(nieobiektywnie, np. komentując, nakreślając wersję opisywanych zdarzeń, a nie przedstawiając różne suche, luźne fakty))) bądź

- które nieświadomie, aczkolwiek w dobrej wierze to mówią,

- istnieje być może jeszcze trzeci wariant(i jeszcze inne): mieszany, braku pewności co do tego co by było najlepsze dla tej sprawy - w głoszonych postulatach przez pewne osoby z danych grup.

Myślę, że do tych kręgów społecznych zaliczyć można: zdecydowaną większość polskich mediów oraz zdecydowaną większość polskich polityków^.

 

** W sumie co się dziwić forsowaniu przecież chyba takiej, a nie innej narracji(myśleniu) skoro głoszą ją, puszczają dalej i decydują obecnie w jakiś sposób o finalnym jej kształcie, przecież chyba politycy i media(dziennikarze)^, którzy tym wycinkiem TVP się interesują raczej niemal całym swoim "ja", widząc głównie to - swoje główne zajęcie"...

 

**** W moim odczuciu człowiek ten powinien też działać przez TVP(częściowo chyba nawet z racji obecnych przepisów) całkowicie w tradycji, duchu, wartości: katolickich i jednocześnie polskich(nie mam tu na myśli siłowej indoktrynacji, a zdrowe, nienachalne przedstawianie dobrych(katolickich) wartości i wszystkiego co się z tym wiąże). Wiem, że ten aspekt mojego pojmowania "tej misji": wielu może być nie w smak.

[Pisząc o ""dobrych"(katolickich) wartościach" mam na myśli: "Nauczanie" Kościoła Katolickiego, a nie być może pewne postawy i działania Jego Członków - znajdujących się w Jego łonie grzeszników, które to być może rysują się "w głowie", "na pierwszym planie", dla wielu czytających ten post i które to być może tym samym "fałszywie" rysują obraz tego Czym Jest, Jaki Jest i co o: "Dobru": "mówi": Kościół[trochę o tym jest chyba mowa w: "Katechizmie Kościoła Katolickiego" - w, np.: punktach: 823-829*****].[Bolesna z mojego punktu widzenia jest sytuacja, gdy: Człowiek/Ludzie przysłaniają Boga w czyimś(np. "rzekomo wiernego"(?)) myśleniu o i próbie trwania czy też podjęcia po raz pierwszy lub na nowo "jego"(tego człowieka) relacji z Bogiem przez Kościół Katolicki tak, iż chyba czasami może do tej relacji nie dojść w pewnym stopniu lub jest to utrudnione. Uważam, że nie powinniśmy jako ludzie skupiać się na człowieku w relacji z Bogiem(nie jest właściwą "droga"/relacja/skupianie się: przez człowieka na Bogu, a właściwą jest: przez Boga na człowieku), choćby nie wiem kim i rzekomo jaki był ten człowiek. Np. "mówi chyba o tych czy podobnych sprawach": 1128 punkt" "Katechizmu Kościoła Katolickiego"(http://www.katechizm.opoka.org.pl/kkkII-1-1.htm#o11kkkII-1-1 - tu znajdują się obecnie m. in.: "te punkty", lecz być może są one w: "starej wersji", "tłumaczeniu")]].

 

***** http://www.katechizm.opoka.org.pl/kkkI-2-3.htm#o22kkkI-2-3 (tu znajdują się obecnie m. in.: "te punkty", lecz być może są one w: "starej wersji", "tłumaczeniu").

================================================

Do niczego nikogo nie namawiam, ani nic nie narzucam, nie rozkazuję nic nikomu - w żaden sposób, poprzez wszystko co "składa się" na ten post - być może w jego treści pomyliłem się niecelowo. Przedstawiłem tu również m. in. moje prywatne zdanie, opinie, rozważanie oraz wiedzę z którymi nikt nie musi się zgadzać i które mogą być w części bądź całościowo, niezamierzenie: błędne. Za wszelkie zło(jeśli występuje w jakiejkolwiek formie przez ten post - to jest niecelowe): przepraszam.

Edytowane przez DVB-T(2) INQUIRING
Nie musisz dawać co drugiego słowa w cudzysłów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.02.2021 o 23:30, Poland napisał:

Nowa czcionką TVP jest prawdopodobnie Gotham używany w logo Eurowizji :)

Czcionka jest specjalnie zaprojektowana dla TVP. Oczywiście jest podobna do innych ;-) ale taką informację przekazano na konferencji.

1 godzinę temu, Darek z Ozimka napisał:

O dekoderze TVP też już wiadomo od niemal miesiąca, a pierwsze zapowiedzi były w roku 2020.

 

Była o tym mowa podczas Briefing Prezesa Zarządu TVP
https://vod.tvp.pl/video/wydarzenia,briefing-prezesa-zarzadu-tvp-5-lat-zarzadu-jacka-kurskiego,52058264
W skrócie także tutaj:

https://dvbt2.pl/aktualnosci/63-zapowiedz-tvp-wszystkie-kanaly-w-hd-od-2022-r

i tutaj:

https://satkurier.pl/news/200468/nowe-logo-i-oprawa-kanalow-tvp.html

 

Edytowane przez DanielK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MisterRondel napisał:

Hmm... Dziwi mnie, że w ogóle bez echa przeszła tu na forum zapowiedź wprowadzenia tych nowych logotypów. Dziwne, nikogo to nie bulwersuje w żaden sposób, że będą takie brzydkie?

Wzmianka była już tego dnia, którego to ogłoszono, a że potem o tym nie pisano, to też nie dziwota, bo raz, że jeszcze tego nie wprowadzono, a dwa, że od logotypów ważniejsza jest zawartość programowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmianka może i była, ale w ilu? Jednym, dwóch postach? I nikt więcej się do tego nie odniósł. Trochę to dziwne, jak jeden z głównych nadawców wprowadza nowe, dość kontrowersyjne loga i prawie nikogo na forum poświęconym telewizji to w ogóle nie interesuje. Człowiek spodziewał by się jakiejś dyskusji, opinii itp a tu nic, zero, null.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MisterRondel napisał:

Wzmianka może i była, ale w ilu? Jednym, dwóch postach? I nikt więcej się do tego nie odniósł. Trochę to dziwne, jak jeden z głównych nadawców wprowadza nowe, dość kontrowersyjne loga i prawie nikogo na forum poświęconym telewizji to w ogóle nie interesuje. Człowiek spodziewał by się jakiejś dyskusji, opinii itp a tu nic, zero, null.

Szczerze mówiąc to nie widzę w tych logach nic kontrowersyjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa oprawa już na wiosnę potwierdzona. Stare logotypy w jedynce i dwójce zostają. Czyli najprawdopodobniej wchodzi jutro - możliwe że dowiemy się tego z konferencji ramówkowej, która będzie wyemitowana dzisiaj około 21:40 w TVP2.
Zastanawia mnie tylko dlaczego zapowiedzi we wiadomościach były w starej oprawie. 89b36e25657d47c0b9e43d7b1db93876.jpga6820d32bb344ddda7f327a2c7b61265.jpg

Wysłane z mojego SM-M515F przy użyciu Tapatalka







Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekajmy, aż te logotypy będą wprowadzone na ekran. Jeśli zostaną zmniejszone do takiej formy, jak obecne TVP1 i TVP2 w HD, to myślę, że źle nie będzie.

 

Inna sprawa, że jest to zabieg niepotrzebny. Widz przywykł do obecnych logotypów, które już prawie od 20-stu lat są na wizji, a w 2012 zostały dopracowane i przy podmianie na HD wielkie kloce są minimalizowane.

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...