Skocz do zawartości

Wszystko o TVP


Jacor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jasne manipuluje faktami tak najlepiej powiedzieć tylko rzeczywistość jest zupełnie inna

 

Rzeczywiście w autopromocji nie ma nic niewłaściwego ,to tak jakby ktoś najedzony usiadł pomiędzy głodnymi i opowiadał jaki to dobry posiłek zjadł .Czy to nie podłość ? .W mojej opinii (i nie tylko mojej) teksty w rodzaju "przenosimy się na antenę TVP Sport " albo "Na mecz zapraszamy na TVP Sport" - to zachęcanie do finansowania prywatnych podmiotów przecież wiadomo, że oberznie TVP Sport jest możliwe tylko i wyłącznie po spełnieniu określonych warunków ,które dyktują prywatni nadawcy TVP reklamując swój produkt ,reklamuje usługi prywatnych nadawców

Teraz TVP Seriale obchodzi swoje 3 urodziny autopromocja tego programu leci na kanałach abonamentowych (np.TVP 2) ....może widzieliście taką sytuację aby kanały TVP Historia ,TVP Kultura były "autopromowane" na kanałach TVP HD lub TVP Sport ? .Jak to jest autopromocja "działa w jedną stronę " ,a w drugą już nie? ,a może te kanały są tak "mocne " ,że nie potrzebują żadnej reklamy ?

 

"draco _san" nie przekręcaj moich wypowiedzi .Nie powiedziałam ,że Solorz wprost korzysta z abonamentu ,ludzie odbierają programy TVP również za pośrednictwem jego platformy ...tylko że niestety wiąże się to z określonymi kosztami .Jeżeli twierdzisz,że koszty są nikłe to dlaczego aby odbierać wszystkie programy TVP trzeba zapłacić 49,90zł miesięcznie ? .Gdyby nagle wszystkie programy TVP zostały wycofane z CP to liczba abonentów się zwiększy czy zmniejszy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę Aniu masz problem. Przecież TVP Sport jest kanałem TVP i wpływy TVP zależą też od liczby abonentów mających pakiet z tym kanałem. Przecież nie reklamują konkretnej platformy,ale swój produkt. Im większe będą udziały w rynku TVP SPORT tym większe wpływy reklamowe itd. I mają z tego korzyści.

Zresztą transmisje TVP Sport są także za darmo na sport.tvp.pl ,więc nie ma kłopotu. Tak oglądam piłkarki ręczne teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest artykuł sprzed 3 lat, a o TVP SPORT w DVB-T mówiono kiedyś, że mógłby się pojawić w 2013-2014 roku, więc umowy pewnie niedawno zostały przedłużone lub będą bez żadnej wzmianki o możliwości doł. kanału do DVB-Y

 

Przy okazji jak na złość TVP polskie piłkarki ręczne zagrały fenomenalny mecz, a TVP, która -cytuję -"Telewizja Polska zaś zobowiązana jest do pełnej otwartej transmisji wszystkich wydarzeń" pokazała to tylko w kodowanym TVP SPORT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nikt nie odpowiada na zasadnicze pytanie po kiego grzyba nam w obecnej formie potrzebna jest telewizja publiczna..?????? Bo to czy my zapłacimy abonament czy nie i tak nie ma żadnego wpływu na to co na m publiczna TVP pokaże.. Jak braknie pieniędzy z budżetu tak czy siak do publicznej telewizji dopłaci podatnik..

- Porównywanie naszej kochanej telewizji z ARD jest morderstwem w biały dzień . Tak się składa ,że czasami oglądam wia satelita ARD ZDF ZDF dokument etc..

W pierwszym i drugim programie niemieckim pokazywany jest sport Występy Niemców w wielu dyscyplinach sportowych . Niedomyślenie jest by kibic niemiecki nie zobaczył swojej reprezentacji narodowej w piłce nożnej w eliminacjach czy na UERO .

Może i dobrze że TVP nie pokaże Euro 2016.. Choćby dlatego ,że np. taka stacja jak ARD gdy pokazuje mecz to pokazuje macz od momentu wyjścia zawodników z szatni po przez pokazanie odegranie hymnów państwowych.. Cóż nam serwuje rodzima TVP ano niejednokrotnie zdarzało się tak ,że mecz transmisja zaczynano po gwizdku sędziego..!! Skandal moim zdaniem..!!! Jeżeli chodzi o reklamy to ilość reklam w telewizji publicznej jest większa jak w telewizjach komercyjnych..

Pytanie dlaczego..? Tak jest.. Odpowiedź prosta telewizja publiczna zatrudnia tysiące nikomu niepotrzebnych pracowników , których trzeba suto opłacić .!! Tam w telewizji publicznej nikt nie pracuje za minimum krajowe.. Tam nikt nie pracuje za średnią krajową ( około 4 tysiące brutto ) . Te płace są dużo wyższe..!!

 

Twierdzenie jakoby Solorz czy NC+ miały dużo stracić na tym jak by TVP publiczna wycofała się z platform cyfrowych jest totalną bzdurą wyssana z palca..!! Ba brudnego palucha !!!

CP ma 3.5 a bonetów Nc+ około 2 miliomów. Przyjmijmy że każdy abonament średnio ogląda 3 widzów !!.. Odejście z platform cyfrowych tv publicznej to zrezygnowanie z 15 milionów potencjalnych odbiorców..

Druga sprawa brak tv publicznej na platformach spowodowałby przejęcie widowni po TVP przez komercyjne darmowe stacje TVN Polsat..!! etc.

A TVP sport... Nędza i rozpacz na tym kanale..

Nie piszcie tylko, że TV publiczna ma misję misyjną .!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"godunow" nie do końca jest tak jak piszesz.Jeżeli programy TVP by zostały wycofane platformy cyfrowe bardzo mocno by to odczuły ,jeżeli są skoki na TVP które ogląda kilka milionów ludzi będąc abonentem Polsatu lub nc+ nie obejrzał byś tego . Wyłączność kanałów umacnia pozycję nadawcy ,zresztą przykład tego macie obecnie ,Solorz wykupił prawa sportowe i obejrzeć to będzie można wyłącznie na warunkach jakie on ustali ,w przypadku TVP owszem wykupią prawa do np.Igrzysk Olimpijskich i je wyemitują na szumnie reklamowanym kanale TVP Sport ,to Solorz i tak to pokaże na dodatek na warunkach jakie sam ustali .Jeżeli taki Solorz oferuje TVP HD w pakiecie darmowym, to jakby płacił od każdego abonenta jaki miałby w tym interes? na dodatek jest to kanał komercyjny ogólnie niedostępny, brak elementarnej logiki w takim postępowaniu .

 

Porównanie TVP z niemieckimi kanałami nie bardzo jest trafne .TVP bardzo mocno straciła wizerunkowo ,tego nie da się przeliczyć na pieniądze ,żaden niemiecki nadawca by sobie na to nie mógł pozwolić .Taki przykład to walka bokserska Adamek -Kliczko ,która była dostępna na RTL Schweiz tak naprawdę mogli to zakodować jaki mieli w tym interes aby było to FTA ? ,ale wiedzieli że wydarzenie cieszy się ogromnym zainteresowaniem w Polsce .Wtedy RTL miał największe udziały oglądalności na polskim rynku w swojej historii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu28 widzisz nie jest tak jak piszesz do końca. Przecież skoki narciarskie można oglądać na Eurosporcie lub FTA za pomocą ZDF?ARD , a także Rai Sport. Zresztą korzyści z obecności kanałów TVP są obopulne,to nie jest tak,że korzyść ma jedna strona wyłącznie. Gdyby nie było kanałów podstawowych TVP w CP to TVP by stracił udziały w rynku i zmniejszyły się wpływy reklamowe. Naprawdę nie każdy korzysta z telewizji naziemnej czy analogowej. Przykładowo moja osoba od przeszło 5 lat korzysta wyłącznie z telewizji satelitarnej.

Igrzyska olimpijskie pokaże TVP na kanałach TVP1 i TVP2. W TVP Sport będą mniej znaczące wydarzenia dla polskiego kibica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"godunow" nie do końca jest tak jak piszesz.Jeżeli programy TVP by zostały wycofane platformy cyfrowe bardzo mocno by to odczuły ,jeżeli są skoki na TVP które ogląda kilka milionów ludzi będąc abonentem Polsatu lub nc+ nie obejrzał byś tego .

Zakładając teoretycznie że tvp schodzi z platform cyfrowych . To producent transmisji wspomnianych skoków szuka takiego nadawcy który zapewni oglądalność na poziome dotychczasowym )np Polsat z TVN bez problemu by dostali prawa do transmisji.. Dzisiaj zasięg Polsatu TVN jest prawie identyczny w telewizji naziemnej jak i satelitarnej Do tego jaki ma zasięg obecnie TVP publiczna..

Zejście tvp z platform cyfrowych wyrządziłoby największą krzywdę samej publicznej nigdy widzom..

Spokojnie na pewno TVP publiczna nie zejdzie z platform cyfrowych..!!

 

Jeżeli chodzi o sport to transmisje serwowane nam przez TVP sport czy inne kanały telewizji publicznej są dostępne na innych kanałach SAT i to zazwyczaj FTA

Co się tyczy warunków TVP publiczna jest kodowana w platformach

 

A tak naprawdę Solarz niczego nie proponuje on musi wymóg ustawy musi mieć na swojej platformie tv publiczną .. Identycznie NC+

 

Fakt zgoda TVP publiczna dawno straciła wizerunkowa i traci każdego dnia.

Jeżeli za telewizje publiczną ma płacić podatnik w formie przymusowego podatku ( abonament czy inna forma podatku na tv).. To tylko pod warunkiem że telewizja będzie działać podobnie jak BBC czy ARD w przeciwnym wypadku ni ma sensu utrzymywać na koszt podatnika kolasa z Woronicza..!1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas uważam, że można łączyć misję i komercję.

 

Tak uważasz ? to może taki prosty obrazujący przykład .

Założymy wspólnie radio jako wkład każdy z nas kupi 50 płyt ,oprócz tego ja założę swoje prywatne radio - bo mi wolno .Z tych wspólnie kupionych płyt powybieram najlepsze kawałki ,zrobię atrakcyjną oprawę i będę je sobie emitować na tym moim radiu ,Ty pieniędzy już z tego nie dostaniesz w zasadzie trudno abyś miał pretensję bowiem przecież te piosenki już pojawiły się na naszym radiu - kto miał usłyszeć to usłyszał .Oprócz tego ja będę reklamować swoje radio na tym naszym wspólnym - taka autopromocja .Ciekawa jestem czy byś się zgodził na taką "współpracę" i jak długo by ona trwała

 

Ja mam na myśli to, że np. ze środków komercyjnych, czyli z reklam można finansować też programy wnoszące coś znacznie więcej, niż komercyjna papka. Uważam też, że publiczny nadawca powinien emitować zarówno treści misyjne, jak i komercyjne, tylko w rozsądnych proporcjach. A nawet w jednej audycji można obie sfery łączyć, np. można wpleść treści edukacyjne do soap opery. Mozna

 

Pytanie .Czy słyszeliście kiedykolwiek aby jakiś prywatny podmiot wypowiedział się w kwestii nie płacenia abonamentu ? ,czy może słyszeliście aby np.Solorz był tym faktem głęboko zaniepokojony ? chociaż pośrednio korzysta z tego" pełnymi garściami "(im bogatsza ramówka tym lepsza oglądalność) nawet czytałam ostatnio wywiad prezesa TVP Brauna w którym to uskarżał się ,że prywatne platformy budują swoją ramówkę na TVP 1,2 . Owszem słyszałam ostre i wyraźne wypowiedzi prywatnych nadawców, kiedy TVP forsowało pomysł przerywania programów reklamami - wiadomo uderzało to bezpośrednio w nadawców

 

Tak, czytałem już kilkakrotnie wypowiedzi, że prywatne telewizje bardzo chciałyby, by TVP ograniczyła, a nawet wyeliminowała reklamy ze swoich stacji, dzięki temu mogłyby zarobić jeszcze więcej. Gdybyś śledziła na bieżąco serwisy medialne, to spotkałabyś się z podobnymi wypowiedziami.

 

Pytanie.Czy z wprowadzenia obowiązkowej opłaty wszyscy by byli zadowoleni ? .Załóżmy, że będzie wynosić tylko 10zł co by dało wpływy na poziomie 1,5mld złotych czyli ok.czterokrotna wartość obecnego abonamentu .Wiadomo ,że przy takich wpływach TVP jest w stanie wygrać każdy przetarg i każdą licytację na zakup praw sportowych .Jest oczywiste ,że wtedy taki nadawca prywatny nie będzie w stanie wyemitować żadnej większej imprezy sportowej pomimo największych chęci

 

Na pewno nie wszyscy będą zadowoleni. Na pewno w tym gronie znajdą się osoby uboższe (szczególnie te, które nie zakwalifikują się do zwolnień)m, osoby, których nie satysfakcjonuje oferta TVP, a i nawet Polskiego Radia. Nawet, jak będzie wysoki ten podatek (inaczej nie można nazwać tej opłaty audiowizualnej), to nadawca publiczny i tak będzie się kierował rachunkiem ekonomicznym i nie wykupi niektórych artakcyjnych praw.

 

Sam abonament RTV nie wydaje się anachronizmem. W Europie jest to dość powszechne rozwiązanie. W niektórych krajach jest on traktowany, jak kolejna opłata za mieszkanie, jak np. prąd. Nie można więc powiedzieć, że my Polacy mamy jakieś zacofane rozwiązanie z poprzedniej epoki. Archaiczna to jest co najwyżej nazwa i sformułowana ustawa. Ale to spokojnie można zmienić. Szkoda tylko, że obecni rządzący się do tego nie palą.

 

Przynajmniej dla mnie jest anachronizmem, świadczy o tym, że rządzący nie mają dobrego pomysłu na ściągnięcie środków na publiczne media. Po za tym, czemu znowu mają być obarczani obywatele, którzy znowu muszą zapłacić kolejny podatek? Podatków się nie uniknie, ale państwo i instytucje publiczne nie mogą mieć dochodów tylko ze źródeł podatkowych, szeroko ujmując ten temat. Można dodatkowo wspomagać media publiczne, bez uciekania się do grzebania w kieszeni obywateli.

 

Zapominasz, że telewizję publiczną od komercyjnej, odróżnia przede wszystkim stabilne źródło finansowania. BBC czy ARD i ZDF funkcjonują tak dobrze dzięki finansowej stabilności. Nie tylko przez dobre zarządzanie. Tam też zdażają się nadużycia i chybione projekty. A TVP obecnie ma budżet o takich proporcjach jak napisałeś (mniej więcej). I jak sobie radzi? Średnio, niektórzy powiedzą wręcz, że bardzo słabo. TVP po prostu sobie nie radzi, bo jest zmuszona myśleć o pozyskiwaniu pieniędzy i mało skupia się nad realizacją zadań. TVP nie narzeka na brak pieniędzy, tylko na brak wpływów z abonamentu. Że jest zmuszona walczyć z innymi nadawcami na rynku reklam. Łączenie misji i komercji jest trudne, nie jest to najbardziej optymalny sposób funkcjonowania,

 

Reklamy i sponsoring też mogą być stabilnym źródłem dochodu. Wiele osób pewnie mnie zlinczuje, ale jestem za tym, by TVP miała możliwość przerywania programów reklamami (mogą tu być jakieś ograniczenia, ale zasadniczo nie powinno być zakazu). I to już pierwszy i najłatwiejszy sposób na zwiększenie wpływów. A nadawca publiczny powinien nie tylko myśleć o zwiększeniu wpływów komercyjnych, ale powinien dbać o jakość swojej oferty programowej. Nawet z programów z niewielką oglądalnością można coś zebrać - np. ze sponsoringu. Wiadomo, że TVP ma obecnie zakaz emisji reklam, ale jeśli narzeka na brak stabilnego finansowania, to chyba trzeba zmienić specjalistów w biurze reklamy. Gadanie o abonamencie (obowiązkowym, bo taki jest obecny stan prawny!), jest trochę pójściem na łatwiznę. TVP powinna przypominać o takim obowiązku, a nie narzekać.

 

Fundusz finansowy z VAT od reklam? Mógłbyś to rozwinąć albo rzucić tamtym linkiem? Bo wydaje mi się to dość kontrowersyjnym pomysłem. Nie wyobrażam sobie sytuacji, żeby prywatne firmy miały zarabiać na utrzymanie publicznej telewizji.

 

Napiszę pokrótce. Do tego funduszu wpływałyby wszystkie środki z VAT od reklam emitowanych we wszystkich stacjach radiowych i telewizyjnych w Polsce (nie tylko mających naszą koncesję), oraz z reklam w Internecie na stronach nadawców. Można przedyskutować, czy jeszcze np. z gazet, czy ogólnie z Internetu. Z tej puli pochodziłyby środki na audycje o misyjnym charakterze (trzeba to zdefiniować, choć będzie to trudne), nie finansowano by w całości kanałów i nadawców (no chyba, że byłaby to radiowa Dwójka). Z tych środków najbardziej korzystałaby TVP i PR, jako nadawcy publiczni, ale programy misyjne mogą też tworzyć nadawcy komercyjni oraz społeczni i oni tez mieliby prawo do środków. Warunkiem byłby częściowy udział własny. To taki ogólny zarys mojej wizji. TVP i Polskie Radio zachowują status nadawcy publicznego, powinien być całkowity zakaz prywatyzacji publicznych mediów.

 

Faktem jest, że TVP1 i TVP2 mają różne osoby zarządzające.

 

Jedynka, Dwójka i Trójka (pasmo wspólne TVP Regionalnej obecnie) powinny mieć jedną dyrekcję, administrację i inne działy, także techniczne. Sprawa się komplikuje przy kanałach tematycznych, ale może w przyszłości przedstawię klarowniejszą koncepcję.

 

Wracając do FTA na satelicie... W obecnej sytuacji, oglądanie takiego programu w kratkę byłoby niezwykle wkurzające dla widza. TVP1 i TVP2 emitują dość sporo programów na licencji. Nie sądzę, aby to przyniosło im wielu zwolenników - raczej wzrosła by liczba niezadowolonych. Rzecznik musiałby ciągle odpowiadać na pytania, dlaczego jedno zakodowane, a drugie nie. Wyobrażam sobie te spory, gdyby np. zakodowali część meczy czy Eurowizję. Za dużo zachodu, tak jest prościej. TVP Kultura nie może zostać zakodowana. TVP przeznacza na nią część środków z abonamentu i to by było naprawdę nie fair. Moim zdaniem to ich najleszy kanał.

 

Nie zmieniam zdania, co do zakodowania TVP Kultura. "Miganie" kodowaniem odczuliby tylko ci, którzy odbierają sygnał z dekoderów FTA. Abonenci platform, kablówek i odbiorcy naziemni niczego by nie odczuli. Dlatego ja uważam, że mimo wszystko to niezły pomysł. Ale można pozostać przy kodowaniu anten (poza TVP Info i TVP Polonia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Państwo nie ma swoich pieniędzy, czy to abonament czy inna forma finansowania to MY finansujemy,a nie jakieś ufoludki. Dla mnie kwestia jest prosta- albo zgadzamy się na finansowanie mediów publicznych(nieważna jest forma i tak to idzie z naszej kieszeni) albo likwidacja tychże mediów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy takie piękne kolędy. Jakże można tak je wypaczyć poprzez wodotryski śpiewanych przez rożnych śpiewów. Zmieniając ich muzykę i jej sens. Ja wiem własna aranżacja, własne wykonanie. Ale takie coś stosuje się tylko wtedy, kiedy kunszt pieśniarski ma się opanowany na perfekt. A nie wtedy kiedy nie ma się już nic do zaśpiewania od samego siebie. A tak była to beznadzieja kolędowania. Nikomu niepotrzebna. Gdzie się podziały czasy, w których wyśpiewywane były pięknie polskie kolędy. Chyba wybiorę się do przedszkola, aby usłyszeć te prawdziwe śpiewane kolędy a przy okazji kolędowanie.

 

Przynajmniej teraz wiem, dlaczego na Eurowizji nam się nie wiedzie. Do siego roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...