Skocz do zawartości

Wszystko o TVP


Jacor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie powiedziałbym że bezdusznie bo logo bez kratek wygląda w moim odczuciu bardzo prosto i schludnie w połączeniu z nowoczesną oprawą graficzną. Dla porównania obecna oprawa w połączeniu ze starym logo TVP1 wyglada okropnie bo nie dość że odwrócono kolory (symbol stacji jest kolorowy a nie biały) to jeszcze użyto złego odcienia koloru niebieskiego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprawa mogłabybyć lepsza, na przykład ta z przed 2015 roku. Ale nikt mi nie wmówi że logotyp, który małpa w zwykłym paincie dałaby radę przyzwoicie odwzorować przystoi jakiejkolwiek poważnej firmie. Co z tego, że prosto, skoro właśnie nie o to chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jest płatny serwis aby móc oglądać na TV kanały DVBT poprzez internet, owszem TVP ma te kanały online ale co drugi film np. jest zablokowany z powodu ograniczeń licencyjnych ?

Loguje się do tvp.vod kontem z ABO 

Edytowane przez robert451
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.07.2024 o 10:55, dvbtowiec napisał(a):

Rozwój pod wzgl. dźwięku zatrzymał się na stereo

W dniu 27.07.2024 o 12:24, piotrek93 napisał(a):

Ale przed Mistrzostwami Europy było 5.1

 

Cooo? Przecież cały czas jest 5.1. Teraz też. Na ceremonii otwarcia też było (inna sprawa, że czasem tylne kanały to cisza, ale komentator poprawnie w centralnym).

 

W naziemnej dźwięk 5.1 jest na TVP 1, 2, Kultura, ABC, Polonia i World, TVN i TVN 7 i TTV. Jak widać TVP i TVN poważnie podchodzą do tematu. Ale Polsat już nie.

 

16 godzin temu, Klopseł napisał(a):

Ale za to bez kratek wygląda bardzo bezdusznie. Ot, zwykły napis na zwykłym tle.

 

A według mnie problemem nie są kratki czy nie. Problem jest taki, że proponowane logo bez kratek ma znacznie mniejszą przezroczystość i grubszy font. To sprawia, że jest zbyt mocno widoczne na ekranie. Naprawdę, obecne (nowe, bez kratek) logo "TVP SPORT" pisane wielkimi, grubymi literami i prawie nieprzezroczyste jest okropne.

 

Potwierdza to pomiar. Logo z kratkami "TVP 1 HD" na czarnym tle ma jasność 118, a "TVP SPORT" bez kratek ma jasność 205! Czyli stare logo ma jasność 46%, nowe logo jasność 80%! Nie dość, że bardzo widoczne to jeszcze grubsze litery. Nie idźmy tą drogą, bo za rok będą zgłoszenia że OLEDy się wypaliły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, hgf22593 napisał(a):

W Szwecji jakoś przystoi, tak więc nie powinno być w Polsce problemu z przejściem na minimalizm 😏

Co nie znaczy że w Polsce to byłby dobry pomysł. Obecnie TVP ma raczej dobre logotypy, nie widać powodu żeby to lepsze zamienić na słabsze.

4 godziny temu, jaan napisał(a):

 

A według mnie problemem nie są kratki czy nie. Problem jest taki, że proponowane logo bez kratek ma znacznie mniejszą przezroczystość i grubszy font. To sprawia, że jest zbyt mocno widoczne na ekranie. Naprawdę, obecne (nowe, bez kratek) logo "TVP SPORT" pisane wielkimi, grubymi literami i prawie nieprzezroczyste jest okropne.

Nie tylko to może być problemem. Jakie są zapadające w pamięć dżingle? Animacja loga TVN, słoneczko Polsatu, piesek z TVP HD (przynajmniej dla mnie) itd... Z taką czcionką stworzenie przyzwoitego dżingla tak, aby pasował do loga i był przynajmniej poprawnym, w życiu takiego nie zrobią, a przynajmniej z tą czcionką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, jaan napisał(a):

W naziemnej dźwięk 5.1 jest na TVP 1, 2, Kultura, ABC, Polonia i World, TVN i TVN 7 i TTV. Jak widać TVP i TVN poważnie podchodzą do tematu. Ale Polsat już nie.

Nie sprawdzałem wszystkich ale z tych które wymieniłeś na TVP2 jest 3/2.1.

TVP1, TVN, TVN7, TTV mają na wszystkich ścieżkach 2.0.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zamiast od razu pisać, przeprowadziłbyś dłuższe testy?

 

Na TVN dźwięk się zmienia dynamicznie. Podczas części filmów jest 5.1.

 

A na TVP 1 zobacz teraz (mecz Djokovic - Nadal), jest 5.1 i tylne głośniki też grają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, jeśli tak jest to ok. Ale szczerze na takie zabawy szkoda mi czasu, tym bardziej że jak widzę ścieżki oznaczone 3/2.1 są jako dodatkowe, co wymaga od użytkownika podjęcia dodatkowej akcji po zmianie kanału.

Dla mnie to niewygodne.

Poza tym ja już od dawna mam ustawiony surround w amplitunerze, bo jednak gdybym chciał słuchać w faktycznym 5.1 musiałbym dodatkowo przełączać ustawienie amplitunera. A ja wybieram kompromis dźwięku przestrzennego aby go słyszeć na każdym kanale. 
Ograniczam się w ten sposób z rzeczywistym 5.1 czy to w VOD, czy na kanale który go nadaje, ale coś za coś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe że obecni obrońcy Babiarza, na czele z KRRiT, 3 lata temu nie bronili tak Pospieszalskiego którego Kurski wywalił z TVP bo ten mówił nie po myśli partii rządzącej.

Cytat

– Myślę, że Janek Pospieszalski sam się wykluczył, nakręcając histerię antyszczepionkową i atakując walkę rządu z pandemią. Trudno: był okres pewnej próby, wydawało się, że nastąpi jakieś uspokojenie. Tymczasem po stronie redakcji "Warto rozmawiać", a także samego prowadzącego, nastąpił zupełny "odpał" w tej sprawie – mówi Kurski w rozmowie z Wirtualnymi Mediami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.12.2023 o 13:51, Beks napisał(a):

Moim zdaniem dziwne zachowanie obecnego prezesa TVP Matyszkowicza w obecnej sytuacji. Nie organizuje żadnych konferencji prasowych, był nieobecny na manifestacji na Placu Powstańców w ubiegłym tygodniu. Nie odnosi się wcale do tych wszystkich wydarzeń.

Pogodzony z losem? 

Po kilku miesiącach od sytuacji przyszła odpowiedź na ten cytat który to zamieszczam powyżej a mianowicie bazując na wypowiedziach poprzednika Mateusza Matyszkowicza a mianowicie Jacka Kurskiego w tym niniejszym wywiadzie doszło do zdrady ze strony ostatniego Prezesa TVP z ramienia PiSu który to zaprosił do siebie na piętro nowe władze Telewizji Polskiej:

Tym samym po długim czasie Jacek Kurski nie jako potwierdza grudniowe doniesienia o których to @Kirk pisał w tym cytacie: 

W dniu 20.12.2023 o 12:04, Kirk napisał(a):

Kamil Dziubka z Onetu podał, że Matyszkowicz uznał swoje zwolnienie i podpisał się pod dokumentem odwołującym go z funkcji.

https://twitter.com/KamilDziubka/status/1737427958250270738?t=Jr_9ODNb2yP4GSPKLe9mNA&s=19

Chciałbym też na podstawie powyższego materiału filmowego odnieść przy okazji po dłuższhm czasie odnieść się do tego cytatu: 

W dniu 20.12.2023 o 12:06, marrak napisał(a):

Jestem w szoku że tak szybko mur pękł :):D

Myślę że wszyscy na tym forum bylibyśmy pod koniec ubiegłego roku w szoku, gdy zamiast Mateusza Matyszkowicza na stanowisku Prezesa TVP był dalej Jacek Kurski, ponieważ zgodnie z tym, co mówił on we wspomnianym wywiadzie przytoczonym przez kolegę @marrak, mur zamiast pęknąć zostałby wzmocniony, a sam gość programu TV Republiki zrobiłby w TVP powtórkę ze strajku w Stoczni Gdańskiej.
Telewizja Polska byłaby wtedy punktem oporu z ochroną zarówno studiów programów informacyjnych na Placu Powstańców, jak i bloku H na ulicy Woronicza, gdzie znajduje się system emisyjny. Ponadto zdaniem Jacka Kurskiego politycy PiS (mimo wdzięczności wspomnianego byłego Prezesa TVP dla nich) popełnili pewien błąd, do którego by zapewne nie doszło za jego władzy w Telewizji Polskiej, a mianowicie bronili oni hol zamiast dwóch wspomnianych przez niego miejsc myśląc, że kontrolują instytucje. 

Edytowane przez Anita Kaźmierska
Edycja na prośbę autora.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Poland napisał(a):

Myślę że wszyscy na tym forum bylibyśmy pod koniec ubiegłego roku w szoku gdy zamiast Mateusza Matyszkowicza na stanowisku Prezesa TVP był dalej Jacek Kurski ponieważ zgodnie z tym co mówił on w wywiadzie mur o którym to ty piszesz zamiast pęknąć zostałby wzmocniony a sam gość programu TV Republiki zrobiłby w TVP powtórkę ze strajku w Stoczni Gdańskiej

Telewizja Polska byłaby wtedy punktem oporu z ochroną zarówno studiów programów informacyjnych na Placu Powstańców jak i bloku H na ulicy Woronicza gdzie znajduje się system emisyjny. Ponadto zdaniem Jacka Kurskiego politycy PiS (mimo wdzięczności wspomnianego byłego Prezesa TVP dla nich) popełnili pewien błąd do którego by zapewne nie doszło za jego władzy w Telewizji Polskiej a mianowicie bronili oni hol zamiast dwóch wspomnianych przez niego miejsc myśląc że kontrolują instytucje. 

 

Słuchałem tego wywiadu. Ale sprawa wcale nie była tak prosta jak mówił były prezes Jacek Kurski.

Po pierwsze, do odłączenia doszło zapewne dlatego że pracownicy bloku emisji (H) przeszli na stronę nowego kierownictwa. Co z tego że wzmocnisz ochronę jak wewnątrz sami pracownicy mogą przełączyć sygnał? Nie sądzę żeby nowa dyrekcja robiła to osobiście, bo niby skąd nowy prezes miałby wiedzieć jak obsługuje się sprzęt w bloku emisji? Które prztyczki przełączyć żeby odciąć Plac? Nawet biorąc pod uwagę że pan Sygut przed 2015 pracował w Telewizji Polskiej - po pierwsze - on był wtedy szefem TAI więc zapewne niewiele bywał na Woronicza, a już tym bardziej nie w bloku H. Po drugie - od tego czasu sprzęt mógł zostać wymieniony a oprogramowanie zaktualizowane.

Nowa ekipa dość dobrze przygotowała się logistycznie do przełączenia. Wiedzieli z kim wewnątrz się dogadać żeby skutecznie dokonać przejęcia.

Po drugie, tuż po 20 grudnia w portalach informacyjnych pojawiły się plotki że ochrona TVP miała również przejść na stronę nowego kierownictwa. Tym samym: wzmocnienie ochrony znowu mogłoby się nie udać, bo w niej samej masz wyłom. ;)

Po trzecie, z tego co pamiętam, KO z koalicjantami mówili że mają wiele scenariuszy przejęcia TVP. Na forach medialnych mówiło się np. o takim, w którym to Emitel odłącza TVP od multipleksów naziemnych. Nie jest to w 100% skuteczne, bo odcina tylko naziemną, a nie inne źródła, jednak jest to najistotniejsze źródło przesyłu, kluczowe dla widzów mniej zamożnych i ogarniętych technologicznie.

Niewykluczone że gdyby nie udało się wyłączyć TVP Info na poziomie Woronicza, nowa władza poszła by przez Emitel.

 

Moim zdaniem, w takim wypadku do przejęcia i tak by doszło, tylko że trwałoby to dłużej i byłoby jeszcze bardziej widowiskowo. Realne jest że doszło by do kilkukrotnego wyłączenia i ponownego włączenia TVP Info w bloku H, gdzie miałyby miejsce fizyczne przepychanki pomiędzy zwolennikami jednej i drugiej władzy.

W dalszej kolejności nie wykluczam że PO doprowadziła by do wyłączenia poprzez Emitel (czyli odcięcie TVP od MUX-3 i MUX-6).

Ponieważ nowa koalicja była zdeterminowana żeby do zmiany doprowadzić, moim zdaniem w przypadku dłuższego oporu, doszło by jednak do rozwiązania siłowego, czyli wypchnięcia Kurskiego i jego zwolenników przy pomocy policji, może nawet antyterrorystów.
Efekt byłby taki że sprawa byłaby nagłośniona międzynarodowo.

Edytowane przez michael112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że były prezes TVP Jacek Kurski mówił że gdyby dalej piastował on swoją funkcje to do ochrony ludzi ściągałby nie z siedziby Telewizji Polskiej a z innych spółek państwowych przez co każda rewolta wewnątrz publicznego nadawcy (w tym również po stronie ochroniarzy) byłaby stłumiona.
Swoją drogą wychodzi też na to że gdyby po kontrowersyjnej sytuacji z umowami w TVP3 Łódź (o której to też jest mowa w powyższym materiale filmowym) nie doszło do załatwienia odwołania Jacka Kurskiego z funkcji Prezesa TVP przez znaną z zasiadania w radzie wieku spółek Janinę Goss to w grudniu 2023 roku dobrze znana nam „Bitwa o TVP" przebiegałaby w nieco brutalniejszy i zarazem gorszy sposób a wyłączenia sygnału TVP3 i TVP Info by nie było przynajmniej od strony wewnętrznej. Niestety jednocześnie wspomniana osoba o dosyć podeszłym wieku która to znana była z przyjaźni z Jarosławem Kaczyńskim zasiadania w radach wielu spółek państwowych nie jako sama przyłożyła się utraty mediów publicznych przez PiS bo w wyniku jej działań stanowczego Kurskiego zastąpił dosyć miękki Matyszkowicz. Gdyby nie ten fakt to w przypadku utrzymania stanowiska prezesa Telewizji Polskiej przez tego pierwszego z panów próba odbicia mediów publicznych przez Koalicje 15 października byłaby bardziej skomplikowana gdyż zamiast zapewne PiS mając Kurskiego na Woronicza zrobiłby z Telewizji Polskiej fortece nie do przejścia dla ludzi z otoczenia Ministra Sienkiewicza na czele z Panami Sygutem i Zemłą. 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Poland napisał(a):

Tylko że były prezes TVP Jacek Kurski mówił że gdyby dalej piastował on swoją funkcje to do ochrony ludzi ściągałby nie z siedziby Telewizji Polskiej a z innych spółek państwowych przez co każda rewolta wewnątrz publicznego nadawcy (w tym również po stronie ochroniarzy) byłaby stłumiona.

 

Nie ulega wątpliwości że by było trudniej, ale to czy przejęcie byłoby możliwe, zależy od trzech czynników:

 

1) Czy grupa pracowników emisji (H) zdecydowałaby się na wyłączenie sygnału mimo nieprzychylnej ochrony? Jeśli mimo wszystko doszło by do wyłączenia, pracownicy ochrony nie potrafią obsługiwać tych urządzeń.

2) Czy rząd PO byłby w stanie odciąć TVP od multipleksu poprzez Emitel?

3) Czy rząd PO zdecydowałby się na szturm na TVP przy użyciu policji i antyterrorystów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Poland napisał(a):

Tylko że były prezes TVP Jacek Kurski mówił że gdyby dalej piastował on swoją funkcje to do ochrony ludzi ściągałby nie z siedziby Telewizji Polskiej a z innych spółek państwowych

Baju, baju. A na jakiej podstawie prawnej ochrona z innych spółek miałaby działać w TVP? Do tego jest potrzeba umowa zapewne w drodze przetargu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, michael112 napisał(a):

 

Nie ulega wątpliwości że by było trudniej, ale to czy przejęcie byłoby możliwe, zależy od trzech czynników:

 

1) Czy grupa pracowników emisji (H) zdecydowałaby się na wyłączenie sygnału mimo nieprzychylnej ochrony? Jeśli mimo wszystko doszło by do wyłączenia, pracownicy ochrony nie potrafią obsługiwać tych urządzeń.

2) Czy rząd PO byłby w stanie odciąć TVP od multipleksu poprzez Emitel?

3) Czy rząd PO zdecydowałby się na szturm na TVP przy użyciu policji i antyterrorystów?

Odpowiadając na twoje pytania myślę że:

1) Mogliby zaryzykować i na przykład zastosować fortel polegający na włączeniu emisji w zamian za opuszczenie siedzib Telewizji Polskiej przez polityków Zjednoczonej Prawicy. Wtedy jednak istnieje ryzyko konfrontacji z ochroniarzy którzy to wyrzuciliby zbuntowanych techników których to miejsce zajęliby ci posłuszni PiSowi z TV Republiki oraz wPolsce.pl. 

2) We moim odczuciu jeżeli Emitel nie miałby nic przeciwko temu to myślę że taka operacja byłaby możliwa. 

3) Według mnie szturm na TVP przy użyciu policji i antyterrorystów byłoby ostatecznością która to przebijałoby yo co aktualnie dzieje się w RTVS na Słowacji. Sam były Prezes TVP Jacek Kurski sugerował w wywiadzie że za jego rządów Telewizja Polska byłaby punktem oporu przez co obrazki gorsze niż te które widzieliśmy od 20 grudnia byłyby obecne przez wiele tygodni. Możliwe że w tym czasie byłyny wielokrotne włączenia i wyłączenia TVP Info w bloku H no chyba że Prezes TVP Jacek Kurski zgodnie z tym co mówił obstawiłby zarówno blok H jak i siedzibę TAI a zwłaszcza drzwi do studiów nie tylko ochroniarzami ale tez działaczami i politykami Zjednoczonej Prawicy którzy to jego zdaniem w grudniu bronili drzwi do siedziby TVP zamiast bardziej strategicznych miejsc. 

38 minut temu, dvbtowiec napisał(a):

Baju, baju. A na jakiej podstawie prawnej ochrona z innych spółek miałaby działać w TVP? Do tego jest potrzeba umowa zapewne w drodze przetargu.

Według Jacka Kurskiego były oferty dla TVP z innych spółek Skarbu Państwa na podstawie których można było skorzystać z ochrony od nich w tamtym czasie. 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, dvbtowiec napisał(a):

Baju, baju. A na jakiej podstawie prawnej ochrona z innych spółek miałaby działać w TVP? Do tego jest potrzeba umowa zapewne w drodze przetargu.

Baju, baju... Na takiej samej podstawie, jak przejęcie TVP przez aktualną ekipę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mr. Music napisał(a):

Baju, baju... Na takiej samej podstawie, jak przejęcie TVP przez aktualną ekipę.

Niekoniecznie. Jeżeli TVP ma dobre kontakty z innymi spółkami państwowymi (dajmy na to z Orlenem który to wówczas był jeszcze PiSowski) to te mogą pomóc nadawcy chociażby w kwestii ochrony. Wówczas żadne przetargi nie byłyby potrzebne. Wystarczyłoby tylko skorzystanie przez Jacka Kurskiego z jego znajomości biznesowych i politycznych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że tak, sąd kolejnej instancji może zmienić decyzję sądu pierwszej.

 

To co piszesz wynika z faktu iż nie rozumiesz jak działa sądownictwo.

Decyzja referendarza - w momencie zaskarżenia traci moc.

Orzeczenie sądu pierwszej instancji jest ważne do czasu jego podważenia przez sąd wyższej instancji.

Orzeczenie sądu pierwszej instancji zakończone zostało wpisem nowych władz TVP do KRS. A ten dokument jest jedynym który określa kto legalnie sprawuje władzę w TVP.

Zgadzasz się? Czy może stanowisko prezesa partii, lub dziennikarzy TV Republika jest ważniejsze niż wpis do KRS?

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...