Skocz do zawartości

Orange Sport


Martini
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Może i oferta mogła być lepsza ale mi bez Sport raportów 24 nikt nie potrafi dorównać w podsumowaniu dnia.

Masz rację w całej swej rozciągłości. Sport raport 24 to niewątpliwie jeden z największych walorów tej stacji.

 

Sportowy wieczór w TVP Sport/Info miał niegdyś podobną formułę (tylko, że wtedy zapraszano jeszcze gości), ale trwał niestety o połowę krócej. Potem zrobiono z niego klon Sport Telegramu, który śmiga po dziś dzień...

 

Futbol raport jest do bani. Jedne i te same tematy. I liga + reprezentacja. Czasem T-Mobile Ekstraklasa... Szczerze mówiąc to już wolę magazyn Przed weekendem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza opcja dla Os byłaby taka gdyby dało się nabyć prawa tylko do najlepszych meczów ligi portugalskiej. Na przykład:

Benfica - Porto

Porto - Benfica

Benfica - Sporting

Sporting - Benfica

Porto - Sporting

Sporting - Porto

+ jakieś kombinacje z Bragą albo Guimaraes

 

Wiem, że Benfica sprzedaje prawa osobno. Co nie oznacza, że nie można byłoby złożyć Benfice propozycji.

 

Podobał mi się ten pomysł z zakupem praw tylko do derbów Belgradu. To ciekawy manewr. Gdyby taka opcja była możliwa i środki na to by pozwalały pobawiłbym się jeszcze w zakup pojedynczych-najlepszych meczów ligi rumuńskiej, greckiej, szkockiej, szwajcarskiej, austriackiej itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza była "bajkowa" transmisja ligi serbskiej w Sportklubie :D

 

Pomysł fajny, ale właściciele praw niekoniecznie muszą być na to chętni. Wiadomo - lepiej opchnąć za więcej "pełne" prawa niż kilka meczów za mniej.

Dla nadawcy też jest to średnio opłacalne. Łatwiej złapać widzów, gdy "od zawsze" wiadomo że stacja X pokazuje mecze danej ligi. Sporadyczne transmisje, mimo solidnej promocji na antenie stacji, mogłyby nie dać tego samego efektu.

 

A dla polskich stacji jest mało atrakcyjna.Chyba że masz inne uzasadnienie tego że żadna polska tv nie pokazuje tej ligi.

Nie sądzę, żeby Canal+, Polsat czy TVP były nią zainteresowane. A OS widocznie cienko przędzie, i to nie jest odkrywcze stwierdzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do amatorów z Orange sport nic nie dociera. W niedzielę po raz p.i.e.r.d.y.l.i.a.r.d.o.w.y. zatrują mi życie transmisją z udziałem Interu... [beep]m już tym klubem. Tak samo jak [beep]m Dortmundem w TVP i tak samo jak kiedyś [beep]łem Barceloną, potem Śląskiem w Polsacie czy Legią w nSporcie.

 

Gdzie nie spojrzę tam monotematyczność.

 

Juventus w ten weekend jest wolny. Lider i obrońca mistrzowskiego tytułu, hegemon ligowy od trzech lat, jedyna włoska drużyna która wciąż reprezentuje Serie A w Europie, najwięcej gwiazd w składzie, najwięcej goli strzelonych w tym sezonie... ale nie. Lepiej znowu pokazać tę padaczkę mediolańską. Normalnie pochlastać się można... :roll: Wszystko tylko nie Inter, Milan... moja frustracja sięgnęła zenitu. Te drużyny grają od kilku sezonów jedną wielką kupę. Jaki interes ma w tym Os żeby non stop nas nimi katować?

 

 

 

Mecze włoskiej Serie A dotychczas transmitowane "live" na antenie Orange sport w sezonie 2013/2014:

 

01. kolejka: SS Lazio 2:1 Udinese Calcio

02. kolejka: AC Milan 3:1 Cagliari Calcio

03. kolejka: UC Sampdoria 0:3 Genoa CFC

04. kolejka: Juventus FC 2:1 Hellas Werona

05. kolejka: Udinese Calcio 1:0 Genoa CFC

06. kolejka: Genoa CFC 0:2 SSC Napoli

07. kolejka: SS Lazio 0:0 ACF Fiorentina

08. kolejka: Torino FC 3:3 FC Internazionale

09. kolejka: Juventus FC 2:0 Genoa CFC

10. kolejka: AS Roma 1:0 Chievo Werona

11. kolejka: Udinese Calcio 0:3 FC Internazionale

12. kolejka: FC Internazionale 2:0 AS Livorno

13. kolejka: AS Livorno 0:2 Juventus FC

14. kolejka: FC Internazionale 1:1 UC Sampdoria

15. kolejka: Torino FC 1:0 SS Lazio

16. kolejka: Udinese Calcio 0:2 Torino FC

17. kolejka: AS Roma 4:0 Calcio Catania

18. kolejka: SSC Napoli 2:0 UC Sampdoria

19. kolejka: FC Internazionale 1:1 Chievo Werona

20. kolejka: AC Milan 1:0 Hellas Werona

21. kolejka: ACF Fiorentina 3:3 Genoa CFC

22. kolejka: AS Roma - Parma FC [mecz przerwany i przełożony]

23. kolejka: FC Internazionale 1:0 US Sassuolo

24. kolejka: Calcio Catania 3:1 SS Lazio

25. kolejka: UC Sampdoria 0:2 AC Milan

26. kolejka: Torino FC 0:2 UC Sampdoria

27. kolejka: Udinese Calcio 1:0 AC Milan

28. kolejka: AC Milan 2:4 Parma FC

...

29. kolejka: FC Internazionale - Atalanta BC

30. kolejka: Juventus FC - Parma FC

 

 

 

Jak dotąd najczęściej pokazywanymi klubami na antenie Os były:

 

Inter - 7 razy

Milan - 5 razy

Genoa - 5 razy

Udinese - 5 razy

Sampdoria - 5 razy

Juventus - 4 razy

Lazio - 4 razy

Torino - 4 razy

Roma - 3 razy

Parma - 3 razy

Napoli - 2 razy

Fiorentina - 2 razy

Chievo - 2 razy

Livorno - 2 razy

Hellas - 2 razy

Catania - 2 razy

Cagliari - 1 raz

Atalanta - 1 raz

Sassuolo - 1 raz

Bologna - 0 razy

 

Czym sobie Inter zasłużył na to zacne 1. miejsce? Dlaczego Bologna jako jedyna drużyna w stawce nie została objęta "patronatem" Orange sport? Czemu Os olewa najlepszą drużynę we Włoszech - Juventus? To samo pytanie mógłbym postawić również w kontekście Romy, Fiorentiny i Napoli. Z jakiego powodu mecze z udziałem drużyn z TOP4 Serie A były pokazywane rzadziej od spotkań klubów mediolańskich (12 > 11 na korzyść padaczki). Dlaczego Orange sport wspiera średniactwo (Inter & Milan) kosztem najlepszego ataku (Juventus), najlepszej defensywy (Roma) Serie A? Przecież Inter i Milan odstają nawet od Napoli i Fiorentiny...

 

To wszystko wygląda na sabotaż...

 

A teraz kolejna głupota której hołduje Orange sport. :lol2: "WIELCY POLACY W SERIE A" :lol2: 12 transmitowanych meczów z udziałem "polskich drużyn": Udinese, Sampdorii i Torino - czyli odpowiednio: czternastego, trzynastego i dziesiątego klubu Serie A. Ile spektakularnych meczów rozegrali polscy piłkarze? Jeden gol Glika z odległości trzech metrów? :lol2::lol2: Co tam jeszcze?

 

Grande compromitazione del Orange sport :censored::lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie się zgadzam z Tobą Project_ALF ale akurat w tej kolejce wybór meczu jest najlepszy z możliwych jeżeli wyłączy się starcie Napoli - Fiora, Lazio - Milan i to, że C+ wziął jeszcze sobotni mecz Chiewo - Romy. To mecz na San Siro Inter - Atalanta zapowiada się najciekawiej. Tym razem wybór tego meczu mnie nie dziwi, Inter wreszcie od kilku spotkań gra porządnie w piłkę, nie kopie się po czole jak w meczu z bodajże Livorno czy Chiewo jak pokazywali ich transmisje. Poza tym, Atalanta również ostatnie kilka meczów dobre w ich wykonaniu, chętnie znowu Moraleza obejrze w akcji na całym dystansie, a nie tylko w skrócie.

 

Wybierają zapewne mecze Interu i Milanu zważywszy na to iż kluby te mają markę wyrobioną przez ostatnie sezony. Przeciętny kibic chętniej obejrzy mecz widząc, że gra Milan albo Inter. Bo przełącza sobie patrzy a tu gra Bologna - Torino dajmy na to, to czy wiele osób zostanie na takim meczu ? Mnie osobiście nie zainteresuje zbytnio gdy popatrzę jeszcze na ten stadion Renato D'allara (czy jak to się tam pisze :P ).

 

A Catania - Juve odbywa się o 20:45, a o tej porze jak wiadomo już gra Milan z Lazio, ponadto El Classico (tak wiem, mało osób ma dostęp do C+, ale jednak luzdie w barach będą oglądać czy u znajomych itp) i raczej taki mecz Catania - Juve to dla sympatyków Starej Damy jedynie, a i tak ciekawie się nie zapowiada zważywszy że Juve już pewnie zmierza po scudetto. Mecze Juve oglądam już tylko w LE, tak samo jak Bayern oglądam wyłącznie w LM bo w Bundeslidze już dawno pozamiatali sprawę i ich mecze są monotonne i wiadomo czego się w nich spodziewać, tak równie dobrze wiadomo że Juve wygrywa itp.

 

Pozdro ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz i to jest jedna z przyczyn regresu Os.

 

Orange sport patrzy na dobro telewidzów Canal+, nSport itp. A co za tym idzie, nie patrzy na dobro swoich telewidzów. Ja np. El Clasico oglądać nie będę, a o 15.00 w niedzielę mam inne plany...

 

Idąc tym tokiem myślenia Orange sport powinien definitywnie zrezygnować z pokazywania meczów wieczornych, bo w 90% przypadków zawsze o tej porze są jakieś dobre mecze w innych ligach lub Serie A (czasem o tej samej porze).

 

Niech Os w końcu korzysta ze swoich praw zamiast je marnować. Szkoda było tej kasy na sublicencję.

 

Co do meczu Interu to tutaj akurat przyjąłem pokrętną logikę Os. Wiem, że mecz Interu w teorii jest ciekawszy, ale mi Inter już spowszedniał. Chcę czegoś nowego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt_Alf czytajac Twoje komentarze dziwie sie Tobie ze nie zalozyles sobie jeszcze wloskiego sky, ktory wszystko pokazuje. Wystarczy karta, satelita na hotbird jak w Polsce i ogladamy. Jak tak kochasz te lige to tymbardziej.

 

Ja tak zrobilem z tenisem, kupilem sobie francuski bein sport i mam gdzies kaprysy TVP czy polsatu. Tobie polecam to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie jeszcze bardziej dziwi że lubi tą ligę i zrezygnował z NC+.

Mój post z 16 grudnia 2013 roku z tematu CANAL+Sport:

Bandych komentuje Serie A. Ta stacja naprawdę upada

 

A potem się głupio dziwią, że mają małą oglądalność meczów Serie A, bo prawda jest taka, że o fanów Serie A w tej stacji się nie dba i się ich nie szanuje. Nie mówię tylko o tej konkretnej sytuacji, ale nawet o ostatnich latach:

- kiedy mieliśmy słaby lub średni komentarz, bo umówmy się, że Milko, Olbrycht to poziom mniej niż zero.

- ledwie dwa mecze na kolejkę :lol2: (liga liczy 20 zespołów :!: )

- najkrótszy czas w Sport+Extra

- mecze leciały z poślizgiem

- nie pokazano na żywo ceremonii rozdania medali dla Mistrzów Włoch (pożegnalny mecz Del Piero w Serie A)

- mecze transmitowane były na tych najmniej popularnych antenach, często były upychane niczym zapchajdziury

- raz czy dwa było tak, że wybrali mecz z innej ligi kosztem lepszego meczu Serie A bo w ramówce zabrakło miejsca

 

Przecież to wszystko to była jedna antyreklama Serie A. Lega Calcio, kluby monitorują co dzieje się z tymi prawami? Czy po prostu sprzedają i mają to gdzieś jak ten produkt będzie pokazywany w danym kraju? Chyba istnieją jakieś umowy jak dany produkt ma być pokazywany?

 

Canal+ - to ma być stacja premium? :crazy: To jest jakaś popie.rdółka. Dlatego po pewnym czasie podziękowałem tym oszustom.

 

 

A teraz pretensje że Orange Sport pokazuje nie to co chciałby oglądać.

Dlaczego mam nie być wymagający?

 

Kiedy widzę, że Orange sport rezygnuje z ciekawych meczów na rzecz tych mniej ciekawych, kiedy widzę, że Orange sport promuje średniaków kosztem najlepszych to reaguję. Czy to takie dziwne? Jestem ich telewidzem, cieszyłem się, że nabyli mecz trzeciego wyboru Serie A, ale w praniu okazało się, że odstawiają fuszerę jakich mało, robiąc analogicznie to samo co wyczyniał Canal+. Dokonują złych wyborów, mają bardzo kiepskich komentatorów, nie korzystają z pełni możliwości jakie daje im ten kontent. Ja już to kiedyś pisałem, ale napiszę raz jeszcze. Oni nabywając prawa do meczu trzeciego wyboru pozyskali również ekskluzywne prawa do magazynu ligowego. Dzięki czemu mogą pokazywać skróty, bramki w Sport raportach, ale niestety czynią to rzadko lub robią to niechlujnie. Napisałem ekskluzywne, bo są jedynymi (wyłączając Sport po Faktach TVN & TVN24 oraz kanały sportowe nc+) nadawcami w Polsce którzy mogą pokazywać highlightsy i gole. Niestety poza trzema-czterema emisjami (o różnych porach, które mi akurat niezbyt pasują) tzw. magazynu Serie A... w Sport raportach bramki z włoskich boisk zobaczyć można wybiórczo, w Futbol raporcie w ogóle. W innych magazynach też ich nie widziałem...

 

Gdzie się podział tamten Orange sport, który ze swoich praw potrafił wycisnąć maksimum? Odszedł wraz Basałajem i innymi dziennikarzami? W takim razie znamy kolejną przyczynę kryzysu tej stacji...

 

Popisałbym coś jeszcze o HD, ale na samą myśl mnie zemdliło...

 

EDIT:

 

Bardzo dobry wybór meczu. Atalanta jest nieprzewidywalna także z Interem nie jest na straconej pozycji. Poza tym mecze Juventusu to już warto oglądać jedynie z mocnymi, znanymi zespołami bo tytuł już mają.

 

Kompletnie nie kupuję tego argumentu. Czyli co wychodziłoby więc na to, że w przekroju całego sezonu liczącego 38. kolejek Orange sport zafundował nam zaledwie cztery mecze z udziałem najlepszej drużyny we Włoszech. To jest dramat, to jest tragedia, to jest parodia.

 

Ludzie odpowiedzialni za takie, a nie inne wybory powinni stracić pracę za sabotaż i działanie na niekorzyść stacji.

 

A dodam jeszcze, że mecze z udziałem czołówki ligi włoskiej (Juve, Roma, Napoli, Fiorentina) były jak dotąd pokazywane zaledwie 11-krotnie... bo przecież ważniejsze były Torino, Udinese, Sampdoria i padaczka mediolańska. Toż to jakiś obłęd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:arrow: up

 

Nie, ale mieli już mnóstwo okazji żeby pokazywać mecze z udziałem Juventusu, Romy, Napoli i Fiorentiny, ale tego nie czynili. nc+ ma prawa do 2-3 spotkań, a jak sam widzisz wymieniłem aż cztery kluby - co oznacza, że nie było problemów z wyborem, bo zawsze ten jeden, dwa kluby były wolne.

 

Co więcej. Ostatnio zrezygnowali z meczu Lazio - Fiorentina/Fiorentina - Lazio (nie pamiętam kto był gospodarzem), bo kierowali się tym samym argumentem jaki przytoczył robsonUnitedxD*

 

*bo o tej porze był inny ciekawy mecz na antenie sportowych kanałów z grupy nc+ :lol2::lol2::lol2: **

 

**pytam się: I co z tego? Niech będzie nawet relacja live z przylotu istot pozaziemskich. Guzik mnie obchodzi co transmitują inni...

 

EDIT:

 

 

Ale sprawdziłem kolejkę ze środka tygodnia i o dziwo na OS Juve - Parma. Czyli masz coś dla siebie. A Parma ostatnio w gazie niesamowitym

Ten mecz już wliczyłem:

 

30. kolejka: Juventus FC - Parma FC

 

Jak dotąd najczęściej pokazywanymi klubami na antenie Os były:

Juventus - 4 razy

No wiesz, gdyby tego meczu nie pokazali zgłosiłbym to chyba do prokuratury :):lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt to co pokazują gdzie indziej nie powinno mieć wpływu. Ale sprawdziłem kolejkę ze środka tygodnia i o dziwo na OS Juve - Parma. Czyli masz coś dla siebie. A Parma ostatnio w gazie niesamowitym

 

Parma przegrała ostatni mecz w Serie A z.... Juventusem. Pora spiąć ich świetną serię piękną klamrą. Na Juventus Stadium nikt nie zdobył w tym sezonie nawet punktu.

 

To mój jubileuszowy 2500 post. Dobranoc wszystkim !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór meczu Inter - Atalanta to był strzał w dziesiątke! Mecz najlepszy od dawna w Serie A. akcja za akcję, emocji do samego końca :) Pisałem, żę to najlepszy z możliwych wyborów w tej kolejce, ale takiego widowiska to sie sam nie spdoziewałem nawet.

 

Dziwie się, że NC+ nie wzięło meczu Juve- Parma, no ale fajny mecz na Orange sport będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...