Skocz do zawartości

PROMOCJE, oferty dla stałych abonentów Polsat Box


koteczek19
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kasa ta sama tylko w ciągu roku 1 mniej wypowiedzenie do negocjacji...

 

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

I 6 abonamentów więcej do opłaty :facepalm:

Gratuluję :mrgreen:

Umowa na 24 miesiące:

6 x 0zł + 12 x abonament - 6 miesięcy anulowanych za przedłużenie - opłacam 12 rachunków

 

Umowa na 12 miesięcy na przemian z 15-miesięczną umową:

3 x 0zł + 3 x abonament + 3 x 0zł + 6 x abonament + 3 x 0zł + 3 x abonament + 3 x 0zł... w ten sposób w 24 miesiące również zapłacę 12 rachunków.

Ja o tym pisałem cały czas! Porównujemy konkretny przypadek.

Może pora nauczyć się czytać, oprócz liczenia?

Edytowane przez swojadroga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wszyscy się zgadzamy, że finansowo wychodzi tak samo w ciągu 24 miesięcy :)

W ciągu pierwszych 24 miesiecy tak, słowo pierwszych jest tu kluczowe bo w kolejnych 12 miesiacach biorac umowe 24/6 tracisz a musisz wziasc bo kolega zaznaczyl ze odejmuje 6 miesiecy za anulowanie umowy a anulowac te miesiace mozna tylko wtedy gdy podpisuje sie niowa umowe.. Czyli branie umowy na 24/6 jest mniej oplacalne niz 12/3 i 15/3 bo srednio masz jeden miesiac gratis mniej w ciagu roku. Wasze obliczenia są złudne ponieważ obejmują obcięcie 6 miechow z umowy 24/6 i wstawienie w ich miejsce 6 darmowych z nowej umowy, ktora po uplywie 24 miesiecy musicie splacic czyli dokladnie kolejnych 12 miesiecy platnych na ktorych stracicie 3 miesiace darmowe. Reasumujac bo prosciej nie potrafie, osoba bioraca umowe 24/6 placi jeden rachunek w ciagu roku wiecej czyli nie, finansowe nie wychodzi tak samo, jak nie kumacie to placcie wiecej ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@OlafS twierdził, że w skali dwóch lat, krótka umowa daje nam 6 rachunków mniej do opłacenia w stosunku do umów przedłużanych na 24 miesiące. A to jest nieprawdą. I tego tyczy się moja symulacja! To po pierwsze. Po drugie w skali czterech lat mamy do opłacenia 3 rachunki więcej przy przedłużaniu umowy na kolejne 24 miesiące, więc 3/4 rachunku w skali roku. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No spoko, nie wiem o co Wam do konca chodzilo ale ktos napisal ze finansowo to to samo bo to nie jest to samo. I nie w ciagu 4 lat tylko trzech sa te trzy rachunki mniej biorac pod uwage ciagle przedluzanie umowy wiec jeden rachunek mniej w ciagu roku ale w sumie to juz nie jest az tak istotne. Tak czy siak branie krotszych umow oplaca sie bardziej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 miesięcy:

(umowa 12/3) 3 x 0zł + 3 x abonament, (umowa 15/3) 3 x 0zł + 6 x abonament, (umowa 12/3) 3 x 0zł + 3 x abonament, (umowa 15/3) 3 x 0zł + 6 x abonament, (umowa 12/3) 3 x 0zł + 3 x abonament, (umowa 15/3) 3 x 0zł + 6 x abonament, (umowa 12/3) 3 x 0zł + 3 x abonament, (umowa 15/3) 3 x 0zł... i tu mamy 48 miesięcy, w których 30 jest płatnych

 

i teraz wyjdzie mój błąd w nocnych wyliczeniach, ale zwalę to na karb zmęczenia:

 

48 miesięcy:

(umowa 24/6) 6 x 0zł + 12 x abonament, (umowa 24/6) 6 x 0zł + 12 x abonament, (umowa 24/6) 6 x 0zł + 6 x abonament... i tu mamy również 48 miesięcy, w których również opłacamy 30 rachunków

 

 

36 miesięcy:

(umowa 12/3) 3 x 0zł + 3 x abonament, (umowa 15/3) 3 x 0zł + 6 x abonament, (umowa 12/3) 3 x 0zł + 3 x abonament, (umowa 15/3) 3 x 0zł + 6 x abonament... tutaj mamy 36 miesięcy, w których 18 miesięcy jest płatnych.

 

36 miesięcy: 

(umowa 24/6) 6 x 0zł + 12 x abonament, (umowa 24/6) 6 x 0zł + 12 x abonament, tutaj mamy 36 miesięcy, w których mamy 24 miesiące płatne. 

 

W dłuższej perspektywie będąc z CP nieparzystą ilość lat, to opłacają się krótkie umowy. W przypadku parzystej ilości lat z CP przedłużanie umowy krótkimi, czy długimi umowami nie robi różnicy pod kątem finansowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 miesięcy:

(umowa 12/3) 3 x 0zł + 3 x abonament, (umowa 15/3) 3 x 0zł + 6 x abonament, (umowa 12/3) 3 x 0zł + 3 x abonament, (umowa 15/3) 3 x 0zł + 6 x abonament, (umowa 12/3) 3 x 0zł + 3 x abonament, (umowa 15/3) 3 x 0zł + 6 x abonament, (umowa 12/3) 3 x 0zł + 3 x abonament, (umowa 15/3) 3 x 0zł... i tu mamy 48 miesięcy, w których 30 jest płatnych

 

i teraz wyjdzie mój błąd w nocnych wyliczeniach, ale zwalę to na karb zmęczenia:

 

48 miesięcy:

(umowa 24/6) 6 x 0zł + 12 x abonament, (umowa 24/6) 6 x 0zł + 12 x abonament, (umowa 24/6) 6 x 0zł + 6 x abonament... i tu mamy również 48 miesięcy, w których również opłacamy 30 rachunków

 

 

36 miesięcy:

(umowa 12/3) 3 x 0zł + 3 x abonament, (umowa 15/3) 3 x 0zł + 6 x abonament, (umowa 12/3) 3 x 0zł + 3 x abonament, (umowa 15/3) 3 x 0zł + 6 x abonament... tutaj mamy 36 miesięcy, w których 18 miesięcy jest płatnych.

 

36 miesięcy: 

(umowa 24/6) 6 x 0zł + 12 x abonament, (umowa 24/6) 6 x 0zł + 12 x abonament, tutaj mamy 36 miesięcy, w których mamy 24 miesiące płatne. 

 

W dłuższej perspektywie będąc z CP nieparzystą ilość lat, to opłacają się krótkie umowy. W przypadku parzystej ilości lat z CP przedłużanie umowy krótkimi, czy długimi umowami nie robi różnicy pod kątem finansow

Słuchaj, już raz tłumaczyłem średnio rocznie tracisz jeden miesiąc niezależnie czy robisz umowe na 3 lata czy 6 lat. Twoje wymysly na temat lat parzystych i nieparzystych tez sa jakies z kosmosu. To jest prosta matematyka a Ty ucinasz miesiace w swoich umowach. Nie bede wiecej tlumaczyl ale prostym jezykiem. Jesli ktos ma miesieczny abonament w wysokosci 70zl to w ciagu roku biorac umowe 24/6 traci 70zl niezaleznie od tego ile lat bedzie z cp. Przez 4 lata straci w sumie 280pln itd. Jak ktos nie wierzy to niech sobie liczy po swojemu ale tu nie potrzeba byc wielkim matematykiem. Wystarczy logicznie pomyslec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dłuższej perspektywie będąc z CP nieparzystą ilość lat, to opłacają się krótkie umowy. W przypadku parzystej ilości lat z CP przedłużanie umowy krótkimi, czy długimi umowami nie robi różnicy pod kątem finansowym.

Oczywiście, że robi. Skoro średnia miesięczna w krótkich umowach jest niższa, im dłużej ma się umowę, tym różnica jest większa. Krótkie umowy wychodzą taniej, i nie ma co się spierać z matematyką. Pominięto też jeden wątek - jeśli ktoś z jakichś względów będzie jednak chciał zrezygnować z usług CP, to ucinane dotąd 6 miesięcy nagle stanie się wymagalne. Co z tego, że w 24 miesiące zapłacę niby tyle samo, skoro w jednym przypadku będę miał umowę na 42 miesiące, a w drugim będę mógł się pożegnać z operatorem już po 36?

 

Jeśli komuś się nudzi, może jeszcze uwzględnić w obliczeniach możliwość zejścia na Rodzinny za piątala, co może być tańsze od płacenia przez ostatnie 4 miesiące drogiej umowy :)

 

edit: literówki

Edytowane przez rsw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może przeanalizujmy łamańca dla abonentów którzy nie chcą się bawić w ciągłe wypowiedzenia. :) Za przykład niech służy pakiet Ptemium Max:

 

Premium Max na 12/3:

9×100 zł=900 zł, 900 zł÷12=75 zł/miesiąc.

 

Premium Max na 15/3:

12×100 zł=1200 zł, 1200 zł÷15=80 zł/miesiąc.

 

Premium Max na 24/6:

18×100 zł=1800 zł, 1800÷24=75 zł/miesiąc.

 

Wniosek: lepiej brać krótkie umowy, bo różnica jest praktycznie żadna i nie trzeba się męczyć z za długą umową. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pakiet Familijny Max HD + Film HD + Sport HD + Cinemax HD + 1xMR i OTG(za darmo) płacę za wszystko 69,99zl imampytanie, czy mogę to przedluzyc na umowe 12/3 6 msc przed końcem obecnej umowy? Pytam dlatego, że za otg trzeba teraz płacić, wiec nie mam zamiaru tego brać i zastanawiam się czy nie bede musial czekac do 4 msc przed końcem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otg za 5 zł miesięcznie można się bawić włączać i wyłączać w pakiecie za 70 zł i dodatkowo 5 zł? (familijny max HD i sport HD i film HD i Cinemax HD i eleven HD w umowie 12/3)

Nie, nie można.

Kończy mi się pomału umowa na Rodzinny HD za 5 zł. Nie pamiętam już więc mi przypomnijcie, czy po wejściu umowy na czas nieokreślony dalej będzie ten Rodzinny za 5 zł czy za 20 zł?

Tak, dalej będzie za "Piątaka".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze porównywać trzeba te same okresy, bo wtedy takie porównanie ma sens. Druga sprawa, to totalnie odchodzicie od istoty problemu, który zrodził te symulacje. I tak pojawia się uproszczenie w postaci założenia, że nie rezygnujemy w okresie porównywanym.

No to uproszczenie do maksimum: stale przedłużana umowa 24/6 oznacza efektywne płacenie 10/15 abonamentu miesięcznie. Stale przedłużany łamaniec - 9/15. Czyli, jeśli ktoś woli zapis dziesiętny: odpowiednio 66,(6)% i 60%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się nie czeka, to się dzwoni! Szanujesz swój czas i drugiej osoby, to gadasz co chcesz i zwykle kończy się sukcesem. Bylebyś nie miał oczekiwań oderwanych od rzeczywistości. ;)

OTG gratis jest tylko przy umowach długich i standardowych cenach za pakiety. W pozostałych przypadkach kosztuje ono 5zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest szansa na obniżkę pakietów ( chociażby o te 5 zł ) ? Pamiętam jak kiedyś dzwonił facet i mówił że może mi obniżyć o 5 czy 10 zł tylko nie pamiętam długości umowy. Aktualnie umowa mi się kończy z końcem lipca. Place 85 zł z Multiroom włącznie. Ciągle się waham nad kablówka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Familijny Max HD + Film HD + Cinemax HD + Sport HD plus evelen i Multiroom . Nie wiem czy tak się nazywał 2 lata temu ale ta nazwa jest odpowiednikiem tej oferty. Chciałbym zostawic to samo ale z umową 12/3 i gdyby było taniej to bym dokupił on the go

Edytowane przez makami20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ta oferta jest już dostępna dla obecnych abonentów CP ?????? Czy jak dzisiaj przedłużę umowę to dostanę POLSAT SPORT PREMIUM w cenie - mam Pakiet Premium Max??????

 

https://forum.satkurier.pl/topic/21890-liga-mistrzów-i-liga-europy-uefa-od-sezonu-201819-w-cyfrowym-polsacie/?p=1386966

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...