Skocz do zawartości

Odbiorniki Polsat Box - pytania, problemy, komentarze


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marekpolek

Który dekoder lepiej wziąć podpisując nową umowę ? PVR7000, Echostar 7400 czy Sagemcom ESI-88 ? Wszystkie są w opcji 29/6 za 1 zł. Interesuje mnie możliwość przeszukiwania transponderów na różnych satelitach, ale również podłączenie bezprzewodowe WiFi z IPLA .. dzięki za radę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wielkiego wyboru nie ma ;) Dekodery CPT, czyli HD2000/3000/5000/6000 lub można jeszcze dostać Echostary 7100/7200 trudniej HDS400E. Echostary nie pozwolą Ci ułożyć listy ulubionych, nie obsługują Ipli, z niektórymi modelami TV (umiejscowienie przetwornicy w TV) jest problem z diodą odbiorczą IR (odbiornik pilota) i trzeba oddać wtedy dekoder na serwis, aby diodę nieekranowaną wymienić na ekranowaną (na tą przypadłość pomaga też odsunięcie dekodera od TV), brak wsparcia producenta (brak aktualizacji oprogramowania). Jako plus w stosunku do dekoderów CPT, jakość obrazu subiektywnie oceniam na lepszą, stabilność dekoderów, nie spotkałem się również z problemem HDCP w tych dekoderach (w dekoderach CPT incydentalnie się zdarza), ponadto jeśli korzystasz to Echostary obsługują teletekst (pilotem dekodera) oraz napisy DVB.

PS. Żeby była jasność ten wpis nie oznacza, że dekodery CPT uważam za złom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwość takiego podłączenia jak piszesz i będzie wszystko działać bez problemu. Miałem tak podłączony dekoder HD 3000 - kablem HDMI do TV a kablem euro-chinch do głośników.

 

Podłączysz w ten sposób wszystkie dekodery CPT HD x000. Wyjście audio chinch ma dekoder HD 5000 a inne dekodery podłączysz w ten sposób jak opisałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi. Mam takie jeszcze pytanie mało z tym związane ponieważ posiadam głośniki 2.1 z wtyczkami czincz, usb, slot karty pamięci i wtyczka do anteny do radia i się zastanawiałem czy usb można wykorzystać do podłączenia dźwięku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, przez port USB dekodera nie wyślesz dźwięku do głośników. Port USB w głośnikach nie odbierze dźwięku tylko podejrzewam, że służy w Twoim zestawie do podłączenia odtwarzacza MP3/Pendrive z plikami muzycznymi, które mogą być odtworzone przez Twój zestaw głośnikowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak tam drodzy użytkownicy sprawują się teraz dekodery CP ? Chodzi mi głównie o te bez dysku do tańszych ofert ( HD 3000 , HD 5000) Obecnie jestem w nc+, mam dekoder mediabox, no ale rezygnuję z tego "dobrobytu". Chodzi mi głównie o to czy występuje nadal problem zawieszania się dekoderów na kanałach HD itp :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD6000 wieszał mi się od czasu do czasu, ale nie jakoś nachalnie. Poza tym kanały przełączają się dość długo (dłużej, niż na nboxie CLRA z CARBO).

Przy podłączonym dysku potrafi mieć kilkusekundowego laga przy włączeniu.

Przy HD3000 nie zauważyłem problemów (ten działa bez dysku), tak samo długo przełącza kanały, ale nie porównywałem go z HD6000.

Obecnie mam HD5000, ale dopiero od kilku dni, nie potrafię nic na jego temat powiedzieć.

 

Jakościowo przesiadka z dekoderów ADB na te cyfrowego polsatu bywa bolesna, ale jest do przeżycia (tylko cóż to za życie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...