Skocz do zawartości

Odbiorniki Polsat Box - pytania, problemy, komentarze


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Jestem posidaczem obiornika DSB717 od kilku dobrych lat. Chcialbym wymienic dekoder na HD i mam kilka pytac z tym zwiazanych. Podam ze mieszkam poza Polska.

 

1. Czy musze podpisac nowa umoe z CP jesli chce miec kanaly HD

2. Czy jesli kupie odbiornik cyfrowego polsatu np Samsung DSB-H370G z aukcji internetowej to czy bede mogl odbierac kanaly HD z istniejaca karta

3. czy moge kupic jakikolwiek tuner HD (nie od CP) i kanaly HD beda obierane

 

Dzieki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ktoś lepiej ode mnie siedzący w umowach musi się wypowiedzieć - tego nie wiem...

 

2. Nie, karty są parowane, karta nie ruszy nawet w innym egzemplarzu tego samego odbiornika

 

3. Zostając z obecną kartą - nie. W grę wchodzi własny odbiornik + moduł CAM od Cyfrowego Polsatu, ale pozostaje kwestia umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jako że ostatnio przedłużyłem umowę z CP potrzebuje Waszej porady w kwestii wyboru zestawu antenowego HD. Dotychczas korzystałem z dekodera SD i anteny o średnicy 60 cm, która z tego co się już zorientowałem będzie niestety zbyt mała do odbioru programów HD.

Może więc polecicie mi jakiś dobrej jakości i niedrogi zestaw antena + konwerter (tak to się chyba nazywa) oraz sklep internetowy w którym mógłbym taki zestaw zakupić. Dodam, że skłaniam się ku 80cm średnicy anteny bo podobno w mojej okolicy 70cm talerze niezbyt sprawdzają się do CP.

 

I jeszcze dwa pytanka.

Pierwsze dotyczy kabla koncentrycznego którym CP mam podłączony obecnie - czy będę go musiał zmieniać w przypadku przejścia na odbiór HD?? Są obecnie jakieś specjalne kable do HD, czy też ten posiadany przeze mnie wystarczy (mam go zamontowanego od 2006 r)??

Drugie dotyczy już przyszłości bo choć obecnie nie mam multiroomu, to czy w przypadku gdybym się na taki kiedyś zdecydował muszę mieć jakiś specjalny konwerter, bo jeżeli tak, to prosił bym o wskazanie właśnie takiego modelu, który zakupiłbym obecnie a w przyszłości mógłbym wykorzystać.

 

Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi i pomoc, bo latam po jakichś zupełnie nieznanych mi sklepach internetowych i w sumie nie bardzo wiem na co przy zakupie takiego sprzętu zwracać uwagę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiego czegoś jak antena do odbioru kanałów HD lub SD. To chwyt marketingowy, zalecana do odbioru kanałów w HD jest każda antena satelitarna o średnicy od 80 cm w górę, wtedy unikniesz zacięć odbioru (ale kanały HD działają też na antenie o średnicy 58 cm, sprawdziłem). Kabel koncentryczny może być, tylko sprawdź czy nie ma jakiś pęknięć.

Do multiroomu najlepiej konwenter typu TWIN, ja używam inverto i od 10 lat żaden mnie nie zawiódł: http://www.hollex.pl/konwertery-lnbs/tw ... lack-ultra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam ten:

http://www.eltrox.pl/konwerter-opticum- ... -1410.html

i też nie miałem jakiś większych problemów-no chyba,że śnieżyca za oknem albo ulewa-ale wtedy chyba wszystkie sobie nie poradzą.

Inne modele:

http://www.eltrox.pl/konwertery-twin-c-28_3_505.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@shreek nie napisałeś jaki tuner obecnie posiadasz, jeśli dwugłowicowy (Sagemcom ESI-88 lub PVR HD 7000), to dodając w przyszłości Multiroom, zainwestuj w konwerter typu quad. Polecam produkty Inverto: Black Premium i Black Ultra. Jeśli masz jednogłowicowy tuner, to te same modele w wersji twin. Antena 80 lub 90 cm. Od kilku lat posiadam antenę stalową 90 cm firmy Corab i mogę ją polecić, bo wiem, że jeszcze dobrych kilka lat mi posłuży. Możesz też kupić antenę aluminiową, ale będzie droższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dobrej cenie przy zakupie oferty miał też CP-talerz z konwerterem single za 28 PLN,z konwerterem Twin za 60 PLN

Talerz-bodajże 70

 

Niestety, ale o takiej możliwości nie byłem poinformowany przez DUK.

Dostałem dekoder HD 6000, także zdecyduje się pewnie na jakiś podwójny konwerter. Pewne jest, że antena będzie Corab'u (pewnie 90tka) bo sporo pozytywnych opinii spotkałem w necie. Popatrzę też na sugerowane przez Was konwertery i coś wybiorę. Dzięki wielkie za pomoc i wskazówki. Jeszcze tylko jedno, być może lakoniczne pytanko - czy posiadany przeze mnie obecnie konwerter - jest ze mną już 6 lat, może być zastosowany do odbioru HD??

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z odbiorem kanałów na tp 10911 CP.Od samego początku gdy zaczeli nadawać tam kanały nieodbieram.Pisze brak sygnału na lnb1.Nowa Antena 90 corab ,kabel nowy konwerter nowy inverto eco . Przeniosłem antenę w inne miejsce i też nic niedało .Dekoder 7000 sprawdziłem u kolegi ,on ma antene cp 70 i u niego kanały działają na 10911.Ustawienia anteny robiłem miernikiem ,sygnał mam mocny .Pierwszy pasek 80-90% ,drugi 70-80%.Prosze o porade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...