Skocz do zawartości

Odbiorniki Polsat Box - pytania, problemy, komentarze


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mirko1801- dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Czyli sprawa rozbija się o to, że CP upycha zbyt dużo kanałów na transponderze. Inna sprawa, że jednak oprogramowanie chyba też pozostawia dużo do życzenia, gdyż bardzo często się dekodery zawieszają. Mały plusik w kierunku abym pomyślał może o przejściu do nc+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pro po upychania kanałów - niestety, ale NC+ też już zaczyna to robić. Przykłady? Chociażby transpondery: 11411/V z 9 kanałami HD, 10796/V z 14 kanałami SD czy też 11488/H z 13 kanałami SD. Większość kanałów, które masz w CP i w NC+, są nadawane z tych samych pojemności. Co do samych dekoderów - ja trafiam akurat na bezawaryjne i niezawieszające się dekodery. Mam ESI-88 i HD 3000 do Multiroomu i żaden z nich ani razu się nie zawiesił. To samo u babci z zestawem ESI-88+HD 6000 albo u wujka z HD 2000 oraz HD 3000. Po prostu zależy to wiele od sprzętu, jaki dostaniemy. Zdarzają się partie bezawaryjne, a w niektórych dekoderach to będzie masakra, czyli ciągłe zawieszanie itd. Chociaż nie przekreślam sprzetu ADB dostępnego w NC+, to bardzo dobry sprzęt, ale też nie jest idealny ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam małe pytanko, wszystkie kanały ładnie odbierają a mam Pakiet HBO jak wyłączyli kanały sd HBO to HBO 2 HD, czasami szatkuję obraz , przeskakuje obraz,oraz rozmazuje obraz tak się dzieje na HBO 2 HD i HBO Comedy tylko na dwóch kanałach a jakość mam na zielonej kresce tylko czasami skacze nawet przy ładnej pogodzie, co to może być spowodowane.Dodam jeszcze HBO HD odbiera normalnie.

 

Z góry dziękuje za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
...

Przede wszystkim zadaj sobie pytanie czego oczekujesz od PVR-a ...

Obawiam się że wszyscy oczekują tego samego, bezproblemowego działania.

Niestety na dzień dzisiejszy TYLKO moduł CI+ plus własny sprzęt spełniają te kryteria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kłopot ze zrozumieniem Waszych problemów.Od 2009 roku jestem w CP i w ogóle nie miałem żadnych kłopotów z dekoderami ,kolejno:echostardsb616,hse400 i ostatnio od trzech lat esi-88.Sprzęt nigdy nie był wymieniany w trakcie umowy bo nie było potrzeby.Pozdrawiam wszystkich zadowolonych!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@strazak93 - Błąd 04 na przemian z Błędem 08 oznacza problemy z czytnikiem zazwyczaj. Spróbuj przeczyścić styki karty (np. o jeansy) jeśli ta prosta czynność nie pomoże to dekoder jest do wymiany z powodu awarii czytnika karty.

 

@jurek - przeczytaj wątek o pvr7000, ESI-88 i Echostarze 7400 policz użytkowników każdego modelu narzekających do ogółu wypowiadających się. Prosząc o wyciągnięcie wniosków i ocenę czego oczekujesz miało inny cel. Wielu wybierało dekodery bez zapoznania się z ich specyfikacją i potem narzekało, że sprzęt jest do niczego.

Obecnie posiadasz dekoder CPT, więc PVR7000 nie będzie dla Ciebie niespodzianką w działaniu i obsłudze, zyskasz możliwość nagrywania dwóch programów (jedno nagranie możesz zaplanować przez EPG, a drugie uruchomić ręcznie jeśli nakłada się czasowo na zaplanowane przez EPG lub dwa nagrania zaplanowane przez EPG tak aby się nie nakładał na siebie czas nagrania), brak obsługi napisów DVB, brak teletekstu obsługiwanego bezpośrednio przez dekoder, obsługuje IPLĘ i moduł WiFi, dźwięk Dolby Digital Plus dostępne przez HDMI (przez wyjście optyczne Dolby Digital), do 8 list ulubionych kanałów bez możliwości późniejszej edycji tych list.

ESI-88 i Echostar 7400 - są do siebie bardzo podobne, nieco inna obsługa w stosunku do dekoderów CPT, nagrywanie dwóch programów (nawet nakładających się na siebie jeśli chodzi o czas nagrania), obsługują napisy DVB i teletekst bezpośrednio przez dekoder, brak obsługi IPLI i modułu WiFi (wejścia LAN nie są aktywne w tych dekoderach), obsługują dźwięk Dolby Digital (w ESI-88 złącze coaxial, w Echostarze - optyczne), w ESI-88 można ułożyć do 8 list ulubionych kanałów z możliwością ich edycji, jeśli chodzi o Echostara nie pamiętam (może ktoś tu dopowie).

 

Część problemów z dekoderami (najczęściej zawieszanie się ich) jest spowodowane słabym lub nienajlepszym poziomem sygnału z anteny satelitarnej (również komunikaty typu "Tego kanału nie ma w twoim abonamencie", "Błąd 04"). Źródłem problemów bywa też samo zasilanie (często wymiana zasilacza pomaga). Bywają tez problemy z HDCP (czyli komunikacja z konkretnym modelem TV).

 

Teraz sobie poczytaj narzekania (stałej grupy użytkowników) i uwagi zadowolonych użytkowników, uwzględnij powyższe i podziel to wszystko przez "5" i dokonaj wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kłopot ze zrozumieniem Waszych problemów.Od 2009 roku jestem w CP i w ogóle nie miałem żadnych kłopotów z dekoderami ,kolejno:echostardsb616,hse400 i ostatnio od trzech lat esi-88.Sprzęt nigdy nie był wymieniany w trakcie umowy bo nie było potrzeby.Pozdrawiam wszystkich zadowolonych!

Mogę to samo potwierdzić, tyle że ja zaczynałem od Thompsona a w Cp jestem chyba od 2006

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony jeszcze tylko dodam, że już miałem przypadki, gdzie źródłem problemu były odbiorniki TV (problemy z masą), niechlujna instalacja elektryczna i/lub antenowa (wykonana przez elektryków i wcale nowe domy nie mają lepiej wykonanych tych instalacji), ponadto często problemy robią przełączniki DiseqC czy konwertery monoblock, sumatory sygnału.

Najprościej jest powiedzieć, że sprzęt operatora jest do bani, ale w ogóle nie brać pod uwagę, że problem jest gdzieś w zupełnie innym miejscu. Owszem sprzęty operatora mają swoje wady/minusy, ale jest to sprzęt do odbioru wykupionej oferty operatora i to robi prawidłowo jeśli zapewni się mu prawidłowe parametry pracy.

Błędy oprogramowania są naprawiane w miarę możliwości szybko w ostatnim czasie (wystarczy prześledzić historię aktualizacji dekoderów CPT).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem w cp dość długo. Najmniej problemów było z echostarem.Najgorzej było z hd 5000. Bez przerwy się zawieszał. Wymieniałem go 3 razy w przeciągu roku. Gdy poszłem po raz 4 akurat brakło go na stanie w APS i wymienili mi na hd 6000. Na początku też się zawieszał ale po ostatnich aktualizacjach softu wszystko było w miarę ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Echostara,to niestety brakuje mi możliwości ułożenia własnych list ulubionych,jest tylko opcja sortowania kanałów powyżej 200,ale to niewielka pociecha.

Dodam jeszcze odnosnie tych problemów u mnie z esi 88,żeby nie być marudą ,że wczesiej dekoder HD 6000 chodził u mnie bezproblemowo,a i przed przejściem do Polsatu miałem N i ich dekoder i też żadnych problemów nie sprawiał,Echostar narazie jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy w dobrym dziale piszę, jak nie to przepraszam i proszę o przeniesienie do odpowiedniego.

Dzisiaj logowałem się do ICOK i w wiadomościach pojawiała się ciekawa informacja o możliwości wypełnienia ankiety która dotyczy dekoderów ("Zapraszamy do udziału w krótkiej ankiecie. Chcielibyśmy poznać Państwa opinie na temat dekoderów do odbioru płatnej telewizji, aby przygotować dla Państwa lepsze produkty."). Szkoda tylko że nie można było napisać dokładnie czego brakuje, w moim przypadku najbardziej denerwuje (chyba jak większość) brak możliwości edytowania listy ulubionych kanałów. Ale ogólnie całkiem ciekawa ta ankieta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...