Skocz do zawartości

Odbiorniki Polsat Box - pytania, problemy, komentarze


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Sagem Esi-88, 1 konwerter(1 talerz, brak zeza, itd), odbieram tylko kanały z hotbirda. Chciałem przekręcić talerz na Astrę. W związku z tym mam kilka pytań.

 

-czy można ustawić Astrę jako główny sygnał, czy może on być niestety tylko jako dodatkowy, oprócz Hotbirda? Bo jak wybieram w ustawieniach na astre to dekoder każe mi wybrać hotbirda nic innego.

-co ewentualnie trzeba ustawić w dekoderze, bo szczerze mówiąc sprawdzałem i nie mogę nic znaleźć. Mam łatwy dostęp do talerza i przekręcając z 13 na 19,2 satfinder wykrył sygnał więc przypuszczam, że z sygnałem nie powinno być problemu, tylko nie wiem jak to ustawić, żeby móc odbierać kanały z astry.

 

Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc.

 

EDIT. Wszystko jest ok, ustawiłem 2 anteny na 1 dałem Astre, na drugiej Hotbird(mimo ze mam tylko 1 konwerter), ale chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zauważyłem, że na moim HD 3000 po dłuższym wciśnięciu zielonego przycisku na pilocie w menu zmienia się funkcja eco auto off. Teraz w menu widnieje eco auto off-blokada na 48 h i maleje z czasem, ale nie da się tego zmienić. Czyli, jeśli ktoś chce uniknąć automatycznego wyłączenia tuneru ma teraz wyjście z tej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam wynalazek o nazwie HD3000 ( zainstalowalem go u siebie na pare dni, na codzien korzystam z innego dostawcy tv sat), i od dwóch dni oczekuje na uprawnienia, które znikły nie wiadomo czemu, co 3 godziny dzwonie i jestem przełączany od konsultanta do konsultanta:" Czas oczekiwania na uprawnienia wynosi od 15 minut do 3 GODZIN".

 

Jak twierdza dekoder odrzuca uprawnienia. Po 6 godzinach od zgłoszenia ostatniego dostałem info ze na pewno dziś kanały powrócą, a zapewnieniem tego ma niby być przekazanie sprawy do dzialu technicznego gdzie również mnie poinformowali ze mam oczekiwać do 3 godzin, bo nie wiedza co jest przyczyna odrzuceń uprawnień, ja się domyślam ze coś nie tak jest z oprogramowaniem które niedawno wysłali na satke. :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam problem z aktualizacją dekodera HD3000. Z góry przepraszam, jeśli został już gdzieś poruszony ten wątek, ale przekopać się przez setki postów jest niezmiernie trudno.

 

Do rzeczy. Dotychczas (od około roku użytkowania) nie aktualizowałem oprogramowania. Obecna wersja to v. 1.18. Z informacji zwrotnych z dekodera wynika, iż aktualizacja jest dostępna. Problem w tym, że pasek postępu przez kilka minut w ogóle nie reaguje. Po tych kilku minutach TV pokazuje brak sygnału, a po ponownym uruchomieniu odbiornika wszystko jest oczywiście po staremu. Próbowałem trzykrotnie podejść do aktualizacji i niestety za każdym razem bez skutku.

 

 

Osobną sprawą (i problemem) jest to, że gro programów nie działa ("Brak sygnału z anteny telewizji satelitarnej. Sprawdź połączenie lub konfigurację dekodera"), mimo że pasek stanu pokazuje co obecnie jest nadawane itd. Wcześniej też bywały problemy, ale sporadycznie. Teraz już nie tylko o TV HD w ogóle nie ma mowy, ale i wielu standardowych stacjach jak chociażby Polsat Viasat History. Jest to o tyle ciekawe, że dekoder działa jako multiroom, a podstawowy dekoder HD5000 działa bez problemu. Oba dekodery korzystają z jednej czaszy (80 cm). Odnośnie mocy sygnału, to jest na ok. 80%, a jakość na ok. 70%. Na pozostałych parametrach się nie znam, ale podaję poniżej:

 

Zasilanie LNB: Tak

Tryb DiSEqC: DiSEqC 1.0

Port DiSEqC: A

Typ LNB (na szaro) - uniwersalny

Satelita: Hot Bird 6/7A/8

 

 

 

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2013 roku, wyprodukowane przez nas dekodery stanowiły ponad 90% wszystkich sprzedanych lub udostępnionych przez

nas dekoderów. Według stanu na koniec grudnia 2013 roku, w sumie w naszej fabryce zostało wyprodukowane już ponad 5

mln dekoderów, w tym ponad 3,3 mln dekoderów HD.

Czyli doliczając Sagemy, Samsungi, Echostary i moduły, abonentów z dekoderami należy liczyć raczej w tysiącach niż w setkach tysięcy. Ktoś ma takie dane ilu jest abonentów z dekoderami SD? Może jakiś APS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Drodzy użytkownicy HD 2000 czy tez macie problem z gubieniem uprawnień dla pakietów?

Od niedawna mam HD 2000 czasami go wzbudzę z stendbayu( na codzien korzystam z innego dostawcy tv) i niestety muszę dzwonić by ponowili mi uprawnieniamimo ze odbiornik jest podpiety do sygnału z anteny i zasilania,wcześniej korzystałem z Hd 3000 ale ten zaprzestał przyjmowania uprawniwnien i wymienili mi go na Hd 2000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóż konto na ICOK, nie będziesz musiał dzwonić.

 

Przywróć dekoder do ustawień fabrycznych, wyciągnij kartę z dekodera - wyczyść chip jakimś alkoholem (tylko nie za mocnym;-)) - może to pomoże.

 

PS: Jak przeglądam wątki z dekodermi CP HD X000, i czytam jakie to problemy mają abonenci z tymi dekoderami. Wnioskuje, że trafiłem na HD 5000 - rodzynek - "miód malina". Odbieram 4satelity, przełącza kanały rewelacyjnie hotbird jak i hotbird <-> astra <-> eurobird itd etc (2sec, dwie kropki). Żadnych zwiech. Co ciekawego na orbicie to dekoder wyszuka (czasem problemy z niskim SR). Jakość HD czy SD przyzwoita. Jak na dekoder za 1zł to jest bardzo dobrze. Nie wymagam od CPT niczego co potrzebuje kosztów - przecież to nie hybryda ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!Chciałbym dowiedzieć się jakiej pojemności aktualnie dostaje się dyski w nabytym dekoderze ESI88?Oraz czy jest tu ktoś może kto miał doczynienia z odbiornikami PVR7000 i ESI88.Jaka jest różnica pomiędzy oboma odbiornikami?Pytam,ponieważ dzwonili do mnie w sprawie przedłużenia umowy i napomkneli o wymianie dekodera PVR7000 na ESI88.Czy warto wymienić czy pozostać przy dotychczasowym?Dziękuję za ewentualne podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj wątki o obu odbiornikach i wyciągnij wnioski z ocen użytkowników. Oba dekodery są typowymi dwugłowicowymi odbiornikami z dyskami 320GB (poprzez stronę www CP były też i są dostępne ESI-88 z dyskiem 500GB dla nowych klientów).

ESI-88 nie obsługuje IPLI, obsługuje napisy DVB, dostępne jest 8 ulubionych list kanałów z możliwością późniejszej edycji tych list;

PVR7000 obsługuje IPLĘ, nie obsługuje napisów DVB, dostępne 8 ulubionych list kanałów bez możliwości późniejszej ich edycji;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...