Skocz do zawartości

MUX testowy DVB-T2 MWE Networks


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bitrate kanałów HD na poziomie ok. 1 Mb/s. Nadawane w 1280 x 720. Nawet  w HEVC to przesada, żeby tak ścinać. Ten człowiek nie ma litości. Czy on myśli że to jakiś wyścig na enkodery kto więcej ściśnie? Bawi się jak przedszkolak w piaskownicy. Żeby jeszcze miał co pokazywać w tych swoich kanałów a tam wszędzie leci to samo.

Drogie MWE - przestań się ośmieszać i weź się za porządne nadawanie swoich kanałów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszkadza, ale SID-y mamy jednolite dla programów we wszystkich naszych multipleksach. Takie są w muksach lokalnych i takie były w poprzednich testach w Katowicach. I tu jest problem, że nie ma nad tym żadnej kontroli i każdy może sobie używać dowolnie puli rezerwowej.

 

@rotalplus Czy Ty na pewno widziałeś te kanały HD? Bitrate wizji ma ponad 1,5 Mbps i obraz jest zupełnie przyzwoity. Sprawdzałem przed chwilą na filmie przyrodniczym w TVC. Skrzydła motyla miały pełnię barw i szczegółową fakturę. 

Chyba jest trochę przesady z tym narzekaniem na jakość.

 

EPG dla niektórych kanałów zginęło w piątek po zmianach u dostawcy serwisu. Pracujemy nad tym aby przywrócić je jak najszybciej.

Edytowane przez canton
uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, canton napisał:

Przeszkadza, ale SID-y mamy jednolite dla programów we wszystkich naszych multipleksach. Takie są w muksach lokalnych i takie były w poprzednich testach w Katowicach. I tu jest problem, że nie ma nad tym żadnej kontroli i każdy może sobie używać dowolnie puli rezerwowej.

 

@rotalplus Czy Ty na pewno widziałeś te kanały HD? Bitrate wizji ma ponad 1,5 Mbps i obraz jest zupełnie przyzwoity. Sprawdzałem przed chwilą na filmie przyrodniczym w TVC. Skrzydła motyla miały pełnię barw i szczegółową fakturę. 

Chyba jest trochę przesady z tym narzekaniem na jakość.

 

EPG dla niektórych kanałów zginęło w piątek po zmianach u dostawcy serwisu. Pracujemy nad tym aby przywrócić je jak najszybciej.

Drogi @cantonie, no ja porównywałem dziś Power TV HD, TVC HD i Filmax HD i dużej różnicy w obrazie nie zauważyłem, nadal jak się dobrze przyjrzę z tych 270 cm i tak widać że ta jakość nie jest jakaś szałowa, taką troszkę "kaszę" widać na obrazie, jakby to był teledysk starszy, ale no da się oglądać ;) Choć różnicy jakiejś nie widzę. Co do dźwięku się nie wypowiem, słuch mam słaby na jedno ucho już i może mi to zakłócać wiarygodny odbiór ;)
Swoją drogą, koledze od ASR i telewizora Sony sygnał zniknął kilka dni temu z telewizora Sony, z czego jakiś tani dekoder DVB-T2 mu go normalnie z tego kabla odbiera, kombinowaliście coś z mocą albo parametrami samego multiplexu ostatnio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż to. Zależy na jak dużym ekranie i z jakiej odległości się ogląda. Wówczas niższą przepływność i rozdzielczość w jednej osi widać wyraźnie. 

Kanały komercyjne HEVC mają średnio po 3.5 do 4Mb/s. A 1.5Mb/s to jest minimum. I tą jakość można określić jako optymalną do oglądania z bliskiej odległości. 

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawiedziony cantonie!

Czy znasz innego nadawcę, który tak kombinuje na wszelkie możliwe sposoby z nadawaniem swoich kanałów?

Czy stosuje tyle konfiguracji, "magicznych" enkoderów i innych technologicznych zaklęć i wróżb, aby udowodnić wyśmienitą jakość i niepowtarzalność treści?

Ja nie znam. W tych poczynaniach naprawdę jest więcej czarowania niż rozumu i logiki.

Apeluję do nadawcy, żeby przestał się wydurniać i zajął się wreszcie emisją programów - dość tych czarnych ekranów, zaników EPG, niezgodności emisji z EPG, czarowania koderami obrazu (nadawca raz twierdzi, że HEVC jest be, bo wyklucza i żąda powrotu do MPEG4, po czym sam stosuje taką technologię)

Mi naprawdę te poczynania kreują obraz Polaka-cwaniaczka, który porywa się z motyką na Księżyc

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rotalplus napisał:

Mi naprawdę te poczynania kreują obraz Polaka-cwaniaczka, który porywa się z motyką na Księżyc

 

Widzicie drodzy @rotalplus i @myszka_20_84, jednak ten nadawca ma już program ogólnopolski w NTC, wieloletnie rezerwacje na trzy multipleksy lokalne i uruchamia kolejne emisje. Więc chyba zupełnie dobrze radzi sobie tą motyką na Księżycu, nieprawdaż? Czy znacie innego takiego?..

 

2 godziny temu, rotalplus napisał:

Czy znasz innego nadawcę, który tak kombinuje na wszelkie możliwe sposoby z nadawaniem swoich kanałów?

 

Nie zapominaj proszę, że emisja eksperymentalna do tego właśnie służy, aby wypracować najlepsze rozwiązanie dla emisji stałej na przyszłość.

Tym bardziej że, jak widać nawet po wpisach na tym forum, po stronie odbiorczej wcale nie jest idealnie. Na jednych dekoderach odbiór się pojawia, na innych znika. Normy definiujące parametry DVB-T2 dopuszczają wiele różnych możliwości, a potem okazuje się że niektóre odbiorniki obsługują tylko wybrane warianty. Trzeba więc znaleźć jakiś złoty środek, także odnośnie jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj troszkę bardziej "optymistyczna" - http://mapy.tvradio.ugu.pl/Telewizja/MUXTESTMWE/Katowice_Mickiewicza/

Różnice prawdopodobnie wynikają z tego że, przy obliczaniu zasięgów są wykorzystywane programy, które uwaględniają (lub nie) różne parametry emisji (modulacja, FEC itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie szanowny @canton mux L3 z tego co wiadomo nie jest testowym a to co się tam wyprawia nawet testami nie da się wytłumaczyć. Przemilczę zamieszania braku pozwolenia kiedy to emisja została przeniesiona na nadajnik w Amelinie. Czy tak to powinno wyglądać? Za emisję ogólnopolską na szczęsie nie odpowiada nikt od was, wy dostarczacie sygnał. I całe szczęście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, K63 napisał:

Symulacje zasięgu i natężenia pola wyliczane są najczęściej dla anten zawieszonych 10 m n.p.t.

Dlatego też warto się posiłkować danymi ze strony fmscan.org. Tam idzie ustawić faktyczną wysokość zawieszenia anteny odbiorczej i można sprawdzić przy jakiej wysokości mamy kontakt optyczny z nadajnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...