Skocz do zawartości

MUX testowy DVB-T2 MWE Networks


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 2.12.2022 o 08:54, maks27 napisał(a):

Jak odbiera Wam emisja testową MUX MWE, chodzi o rejon Myszków i okolice w stronę Częstochowy, niedługo ma ruszyć emisja MUX-L3 z Częstochowy i okaże się jak to wpłynie na odbiór 🤔

Wiadomo kiedy zostanie uruchomiony nadajnik w Częstochowie żebym wiedział kiedy obserwować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

U mnie na szczęście sygnał się po paru dniach uspokoił, wrócił do normy, nie wiem czym był spowodowany ten spadek kilkudniowy 😐 Widziałem EWTN, nie ocenię ramówki bo to totalnie nie kanał dla mnie, jakość wizji i fonii w porządku ;) Swoją drogą, @PowerTV , może pomyślcie i przy wymianie koncesji zmieńcie częstotliwości żeby w jednym rejonie Polski nie nadawać z kilku nadajników różnych programów, bez SFN, na tej samej częstotliwości? Leżę akurat w takiej linii że ten Tomaszów Mazowiecki mógł mieć jakiś wpływ w warunkach dobrej propagacji na odbiór u mnie, jak odpalicie Częstochowę na 594 MHz to może być już cały czas sieczka u mnie :/ na pewno w takim obszarze jak Tomaszów - Częstochowa - Katowice zastosowałbym trzy różne częstotliwości, zwłaszcza jeśli jest brak synchronizacji między nadajnikami, lub rzeczywiście synchronizację wprowadzić, u mnie brakuje Stars na przykład, to że leci z Ornontowic nic mi nie daje bo nie jestem w stanie go i tak odebrać, mimo ATX ze wzmacniaczem :/

Edytowane przez krrudn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Częstochowa będzie z Tomaszowem w SFN, pomimo że Tomaszów jest dość daleko. Ale w tym przypadku SFN będzie potrzebny aby zapewnić odbiór choćby w Radomsku.

Gdyby w Katowicach był dostępny inny kanał to nie nadawalibyśmy tam na k36. Katowic nie da się zsynchronizować z pozostałym nadajnikami. To jest zupełnie inny multipleks.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.12.2022 o 01:57, canton napisał(a):

Częstochowa będzie z Tomaszowem w SFN, pomimo że Tomaszów jest dość daleko. Ale w tym przypadku SFN będzie potrzebny aby zapewnić odbiór choćby w Radomsku.

Gdyby w Katowicach był dostępny inny kanał to nie nadawalibyśmy tam na k36. Katowic nie da się zsynchronizować z pozostałym nadajnikami. To jest zupełnie inny multipleks.

... Więc w pupie będą wszyscy będący na linii Katowice-Częstochowa i w pobliżu... Powiedz mi proszę, dlaczego, skoro i tak w 90% oferta tych MUXów jest zbieżna, nie możnaby tego jakoś połączyć i zrobić w SFN całej trójki? Jak Częstochowa uruchomi MUX MWE to przypuszczam że, skoro już z Tomaszowem miałem problemy przy lepszej propagacji no ale leżę idealnie na linii Stalexport- Tomaszów, wtedy u mnie będzie już kicha. Albo będę zmuszony porzucić ten multipleks mimo wartościowej Nuty, albo będę zmuszony do kombinacji z dodatkową anteną na Częstochowę, sumatorem Teroz, teraz trzebaby ściągnąć tego Teroza z Czech od producenta, w dodatku będzie to nowy rodzaj bo jeszcze nie mają w ofercie z tego co widzę na separację kanału 36 z osobnej anteny (Unicor się zlikwidował we wrześniu, pan Waldemar z firmy Waldi jest już niestety na emeryturze więc w Polsce już nikt filtrów nie produkuje)... Poczekam do stycznia jak uruchomicie Częstochowę, mam nadzieję że ATX mi tego bokiem nie ściągnie :/

Edytowane przez krrudn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, danielpes5 napisał(a):

Coś dołożą.

Np. w Szczecinie na tym muxie pojawił się ostatnio EWTN Polska

Dzisiaj też dołożyli. W Szczecinie pojawiło coś o identyfikacji Xtreme TV, nadające telezakupy a dotychczasowy Xtreme TV teraz identyfikuje się jako Outdoor TV, chociaż nadal ma logo i chyba ramówkę Xtreme TV.

Edytowane przez vigoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, vigoo napisał(a):

Dzisiaj też dołożyli. W Szczecinie pojawiło coś o identyfikacji Xtreme TV, nadające telezakupy a dotychczasowy Xtreme TV teraz identyfikuje się jako Outdoor TV

W mux l1 to samo

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...