Skocz do zawartości

MUX testowy DVB-T2 MWE Networks


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sony KDL-43WF665 z 2018 źle odczytuje flagę WSS i na kanałach z Katowic: Nuta Gold, XTREME TV i Junior Music obraz jest wyświetlany w formacie 4:3 a nie 16:9. Na tym samym tv Nuta Gold z satelity wyświetla normalnie w formacie 16:9. Mam też starszego Sony XE9005 z 2016 i tu obraz jest rozciągnięty do 16:9 przy tych samych ustawieniach co KDL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, magnezz81 napisał:

Sony KDL-43WF665 z 2018 źle odczytuje flagę WSS i na kanałach z Katowic: Nuta Gold, XTREME TV i Junior Music

Panie @magnezz81 na MUX L3 TV Okazje i XTREME TV(wcześniej  Super TV potem na tym kanale to naprawili) był odczytywany w 4:3 ale nie spłaszczony obraz a jakby ktoś nałożył na obraz 16:9 paski.

Gdy nagranie puściłem w TV to było normalnie 16:9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe szczęście że Polska nie poszła drogą Czech i w MUX naziemnych jest pełna rozdzielczość HD.

Czesi zazdroszczą nam pełnego HD. Co zrobi MWE w swoim MUX to już wyłącznie decyzja MWE. Dobrze jednak że MWE nie dysponuje żadnym MUX ogólnopolskim, bo taka jakość kanałów byłaby dla mnie osobiście niesatysfakcjonująca.

Edytowane przez dvbtowiec
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MWE by chętnie wszędzie nadawało Full HD, ale moce multipleksów lokalnych i eksperymentalnych są za niskie, aby przy modulacji 256QAM pokryć mocnym sygnałem cały obszar.

Dlatego też korzystamy z modulacji QPSK, 16QAM i bardzo rzadko z 64QAM. Mamy wtedy niższy bitrate, ale większy zasięg.

 

Z eksperymentu w Katowicach wnioskujemy, że da się nadawać fajnie w 720p i 540p, ale jeszcze będziemy testować 1080p i 2160P (UHD 4K). Czekamy na zgodę na emisję eksperymentalną w Szczecinie.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PowerTV a może w ramach MUX eksperymentalnego warto byłoby potestować HbbTV? We wspomnianych tutaj Czechach są kanały które nadają w 960x540 ale w HbbTV mają podpięty stream tego kanału w HD (np TV Noe). Inne mają dodatkowe kanały których nie ma w "tradycyjnym" składzie MUX-a (np Ocko Expres). Zawsze to jakiś sposób na ograniczoną przepływność MUXa i powiększenie jego atrakcyjności (mam na myśli przyszły MUX-L3 w DVB-T2)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Power nic na ten temat nie pisze, to znaczy, że coś się dzieje!

 

Jednak gdyby ten MUX wystartował poprzednio to byłoby na co liczyć. Obecnie wszystkie emisję eksperymentalne mają o wiele słabsze moce niż poprzednio. Katowice i Szczecin to dobre tego przykłady. Więc sygnał naprawdę nie będzie daleki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emisje eksperymentalne z Warszawy mają lepsze moce niż w innych miastach. Nie nadaj z mocami poniżej 1 kW tak jak np. w Katowicach :-) MUX BCAST ma tak jak wcześniej moc 3 kW na k23. :-) Niski kanał częstotliwości UHF i lepsza moc sprawiają że ja odbieram bez problemów ten MUX w odległości ponad 60 km od nadajnika w Warszawie. Znajomi odbierają ten MUX nawet ponad 80 km czyli 20 km dalej ode mnie. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle napisałem. Chodzilo mi tylko o multipleksy eksperymentalne  od MWE. :)

 

Wnioskując po waszych postach, widzę że MUX BCAST nadaje o wiele lepiej niż poprzednio. Niestety MWE wręcz przeciwnie.

 

@STARS.TV wiesz może co pojawi się pod tym tajemniczym TEST HEVC SD?

Edytowane przez September77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...