Skocz do zawartości

MUX testowy DVB-T2 MWE Networks


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, PowerTV napisał:

Częstochowa z nowego komina zostanie uruchomiona w DVB-T2 od razu albo na tyle zmniejszymy moc Katowic, aby nie było zakłóceń.

A może zamiast zmniejszać moc Katowic uczyńcie te Katowice głównym nadajnikiem na Śląsk takim jak są Kosztowy (95% ludzi w Myszkowie i dalej na południe ma anteny ustawione na Katowice) z największą mocą a Częstochowę zróbcie jako taki aglomeracyjny? Jak już Stalexport nadaje z mocą x kW to zostawcie tą moc bo osłabianie tego nadajnika z powrotem sprawi że to będzie bezsensowne kręcenie anteną w wielu przypadkach.

EDIT z 20:18- coś ruszyło i to z kopyta, Amelin mi zaczęło zatykać dosyć, aktualnie z niego mam parametry Siła 62 Jakość 30-35, czyli wzrosło coś w Katowicach zauważalnie, zaraz postaram się o raport od kolegi z ASR i miernikiem.

@PowerTV działaliście coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daję znać koledze

EDIT: bez zmian, jeszcze wczoraj normalnie łapał (choć słabo), dziś miernik tego sygnału nie widzi, kolega raportuje że zaciąga mu APID VPID i PPID 8191, chociaż inne MUXy T2 pokazują podobnie, ale musiało coś poza mocą być zmienione bo wcześniej miernik ten sygnał widział, teraz mimo że jest silniejszy nie widzi go wcale, pozostałe działają

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krrudnDziękuję za weryfikację.

Tak, są zmiany od wczoraj. Staram się zoptymalizować emisję, aby jak najwięcej urządzeń odbierało ją poprawnie. Okazuje się, że nie wszystkie dekodery są w pełni zgodne z normą DVB-T2 i nie obsługują niektórych kombinacji parametrów. Dziś więcej odbiorników złapało sygnał. A jeden miernik niestety zgubił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, canton napisał:

Dziś więcej odbiorników złapało sygnał. A jeden miernik niestety zgubił.

Cantonie, dzięki za odpowiedź 😉 jutro z rana obrócę się na Stalexport, postaram się i ja badać sytuację, ale widzę na pewno skok mocy bo zaczął mi się zatykać Amelin od tyłu EDIT: miernik to Satlink HW7380

9 godzin temu, canton napisał:

 

Canton, aktualnie utrata sygnału na TV nastąpiła

Spadek z Siła 83 Jakość 96 na 0/0

Cofnij ustawienia do wcześniejszych 😁

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo to jest dziwne, wyłączył się odbiór tylko tego jednego MUXa u kolegi, reszta pracuje normalnie, i to odjęło go całkowicie na 0. Zostawcie proszę do rana nic nie zmienione i jeśli to możliwe z maksymalną możliwą mocą, ja sobie rano obrócę antenę i będę sam patrzył też co i jak

Edytowane przez krrudn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, dvbtowiec napisał:

trzeba także brać uwagę wpływ warunków atmosferycznych

Ale nagłe wyłączenie się wyłącznie jednego MUXa?

Gdzie inne słabe MUXy działają nadal na 100?

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanał 36 może doświadczać tropo z innych mocniejszych nadajników i to wpływać jakość odbioru.

To czysta teoria, jednak zwłaszcza w nocy doświadcza się tzw. tropo.

Dobra lektura po przetłumaczeniu:

https://www.televizniweb.cz/2020/11/inverze-zhorsuje-prijem-pozemni-digitalni-televize-vcetne-noveho-vysilani-dvb-t2/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wspomniałem, muszę jutro rano po pracy samemu obrócić ATX i samemu zacząć patrzeć co w eterze piszczy.

Swoją drogą, ktoś wie może jak jest skonstruowana taka stacja pomiarowa jak POLDTT z Zabrza z wcześniej wspomnianej strony? Kusi mnie samemu taką uruchomić, zwłaszcza że w donglach i odbieraniu SDR mam już spore doświadczenie 😁

https://www.digitalbitrate.com/dtv.php?mux=MUX-MWE-SL&liste=1&live=13&lang=en

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, canton napisał:

Ciekawe.. Od godziny nic się nie zmieniło w ustawieniach 🤔

Witaj canton, jak dla Myszkowa możesz zostawić tak jak jest teraz 😁 ATX-91 ze wzmacniaczem LNA 177 został obniżony do wysokości ok. 3-3,5 m nad dachem i obrócony w kierunku Stalexportu z leciuteńkim odbiciem w kierunku Kosztowy, ale dla sygnału niezauważalnym, mam stabilne 98/100 póki co i nic nie zacina 😁 więcej już nie byłem w stanie wycisnąć z niego, dodam że np. MUX2 z Kosztowy mam teraz stabilny 98/98 więc jest sygnał mocny. Jeden problem mi się urodził - w trakcie opuszczania anteny z wysokości 7 m ułamał się kabel (czarny PCC102) i nie mam już możliwości powrotu na dawną wysokość 😅

Póki co kładę się spać na parę godzin, potem będę monitorował sytuację dalej 😉

288576920_786019275997226_11481348264966

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raport z godziny 18:20- wszystko działa stabilnie, cały czas Siła 97-98 Jakość 100 ;) Antena obrócona niemalże na Stalexport (względem Kosztowy to odbicie w prawo), mam w tej chwili 95 stacji razem z czeskimi ;)@canton ja bym już nie zmieniał mocy, wszystko działa super, jedyna sytuacja jaka pozostaje niewyjaśniona w pełni to ten miernik, chociaż kolega ma teorię że to miernik dłużej przetwarza (mówi że ten miernik podobno sygnał T2 dłużej przetwarza) a przez niższy montaż anteny nad dachem i jej obrót na Kosztowy sygnał jest dużo słabszy niż u mnie, niemniej jednak telewizor Sony (dużo osób pisało że ma bajeczną głowicę i dobrze sobie radzi z każdym sygnałem) daje radę i na tym odbierać bez problemu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...