Skocz do zawartości

MUX testowy DVB-T2 MWE Networks


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@PowerTVA mogę zapytać, z jaką mocą będzie nadawany MUX MWE z Katowic? Pytam bo w tym momencie odbieram go sobie stabilnie z góry Kamieńsk z mocą 1,5 kW (70 km ode mnie około) ale bardziej urządzałoby mnie obrócenie anteny na Katowice, miałbym i MWE i Czechów w jednym, ale jeśli to będzie moc rzędu 200W to nie mam po co się wspinać na maszt ;) moja lokalizacja Myszków

Pozdrawiam!

 

Edytowane przez krrudn
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krrudn z Kamieńska MUX-L3 nie jest już nadawany od ponad 3 miesięcy. Odbierasz sygnał z Amelina k/Radomska bo tylko stamtąd jest obecnie nadawany ten MUX. Do tego nadajnika masz ok 50km a do Katowic ok 40km więc jesteś prawie po środku. Jeżeli @PowerTV się nie pomylił i emisja testów z Katowic będzie rzeczywiście tak jak podał na k36, to są niestety spore szanse, że w momencie ich włączenia nie odbierzesz na tym kanale niczego bo emisje będą się wzajemnie zakłócać. No chyba, że te katowickie testy będą prowadzone z b.małą mocą.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jest, Katowice odbieram plecami ale tylko najmocniejsze sygnały czyli 3 podstawowe MUXy, VHF na k. 6 słabiej i MUX Polsatu. Moja antena to ATX-91 ok. 26 metrów nad poziomem gruntu, ok. 7 metrów nad dachem

Przypuszczam że w przypadku obrócenia anteny na Katowice sygnał "od tyłu" z Amelina może być za słaby, z mojej lokalizacji jest to dokładnie 55 km więc może nie będzie źle, w razie problemów będę musiał stopniowo obniżać antenę tak by wyeliminować Amelin a nie stracić też Katowic (antena jest tak wysoko właśnie ze względu na jak najlepszy odbiór ustawiany wcześniej na Kamieńsk, nie wiedziałem o nadajniku w Amelinie ale u mnie to praktycznie niewielka różnica w kącie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś na tym wykazie jest namieszane. W nawiasie jest (Emitel), kanały jak z MUX2.

Może to nadajnik z Rabki :)

MUX2 z Rabki nadaje na kanale 36.

To by oznaczało że Rabka nieźle może zakłócać lokalny nadajnik MWE w Katowicach na K36

Bo wygląda na to że tam dolatuje, a twórcy strony myślą że to już MUX MWE. Zapewne po zapowiedziach że wczoraj miał zostać uruchomiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.10.2022 o 12:18, dvbtowiec napisał:

Coś na tym wykazie jest namieszane. W nawiasie jest (Emitel), kanały jak z MUX2.

Może to nadajnik z Rabki :)

MUX2 z Rabki nadaje na kanale 36.

To by oznaczało że Rabka nieźle może zakłócać lokalny nadajnik MWE w Katowicach na K36

Bo wygląda na to że tam dolatuje, a twórcy strony myślą że to już MUX MWE. Zapewne po zapowiedziach że wczoraj miał zostać uruchomiony.

U mnie - Zabrze-Rokitnica - Rabka dolatuje na poziomie 35dbuV przy odległości do nadajnika 117 km. Przy tropo nawet więcej. Niestety, bo dokładnie w tym samym kierunku mam Kosztowy (31 km). Do Stalexportu mam 20 km. Ciekawe co będzie w poniedziałek jak uruchomią. Na kanale 43 tego nie odczuwamy bo tu i tu leci ten sam mux. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, PowerTV napisał:

#WpisujcieMiasta gdzie odbieracie sygnał i na jakiej antenie (jaki kierunek).

Nadajnik oficjalnie z pełną mocą rusza o północy. Kierunek Stalexport ul. Mickiewicza 29, Katowice.

Aktualnie Myszków, ATX-91 27 m nad ziemią, antena obrócona na Amelin (Stalexport ma z tyłu lekko po lewej) , wcześniej stabilny sygnał całą dobę wg.dekodera (miernik muszę pożyczać niestety) Siła 86-90 Jakość 100, aktualnie zachowuje się bardzo skokowo, zarówno parametr siła jak i jakość skokowo zmieniają się w zakresie 50-90, aczkolwiek odbiór jeszcze stabilny. Dziś już mam za późno żeby wchodzić na dach i na maszt obracać bo zaraz do pracy jadę, dopiero od rana/południa coś mogę działać
310172075_565436138718594_79647723990287

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacja od kolegi z miernikiem z Myszkowa: Antena obrócona na Kosztowy:
-Poziom 32 dBuV
-3,3 C/N dB
-PreBER 3,62x10^-2
-PostBER <1 x10^-7
-MER 7,6-8 dB
-Poziom 25%
-C/N 21 %
Kanały znalazł ale nie zapisał, antena Telmor ASR na dachu czteropiętrowego bloku
Dodam że nie może to być Amelin gdyż wcześniej była martwa cisza na tej częstotliwości tam.

Edytowane przez krrudn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysłowice około 8 km od stalexportu w linii prostej. Sygnał raz jest raz nie ma. Waha się od 0 do 20% Antena siatkowa davbol w1e że wzmacniaczem. Nie ma możliwości odbioru, bo ciągle sygnał znika. Antena na balkonie na 4 piętrze . Dodam, że odbieram 4 czeskie muxy bez żadnych problemów z siłą 100/100. I mux l2 z Ornontowic z siłą 60%

Edytowane przez Pako77
Uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...