Skocz do zawartości

Kanały CANAL+ Sport


danielpes5
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, kamil2505 napisał:

 

 

A gdzie ja napisałem, ze oczekuje "pakiet o połowę taniej"???


Jeśli  o mnie chodzi  to próbowałem jedynie bronić tej Pani przyszła do pracy wypiła kawę włączyła komputer i dzwoni..... dzwoni bo musi a twój news pewnie szybko rozniósł się po całym call center....ileż to razy przedłużając umowę wiedziałem więcej o tym co u za ile kupuje niż człowiek który mi to sprzedaje.... takie życie:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma bata, teraz muszą zacząć kupować nowości typu WTA. Może coś z lekkiej - dawniej mieli Golden League, a teraz jest mocny podział w World Athletics Continental Tour. I widać, że w redakcji są ludzie, dla których liczy się więcej niż tylko piłka - tylko dać im szansę. Mariusz Wróblewski na mistrzostwach Polski po raz pierwszy robił coś "do pracy" od czasów Golden League (nagrania do News+), a jeździ trochę po mityngach, jak ma czas. I mówi, że właśnie News+ jest dla nich po to, żeby móc trochę więcej dyscyplin pokazywać czy pogadać o nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Canal+ jest inny rodzaj odbiorcy niż w TVP Sport. Bardzo wiele osób miało pakiet tylko dla piłki. Jeśli zniknie Ekstraklasa to mogą się pomału pakować i to jest fakt. Żadna siatkówka, biegi, tenis czy pływanie nie przyciągną tylu abonentów ilu Premier League, Liga Mistrzów czy polska kopana najwyższa klasa rozgrywkowa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

5 minut temu, mateusz14422 napisał:

Niestety, ale ludzie kupowali C+ dla lig zagranicznych w piłkę nożną, a tego jak na lekarstwo. 

 

Właśnie, w skrócie, o to mi chodziło. Nie, o dosłownie, kase, tylko o piłke, którą kocham, i przede wszystkim o nią chodzi, bo reszta to są dodatki, z których korzystam od wielkiego dzwona. Jeśli to o mnie chodziło, to może źle sie wyraziłem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, mateusz14422 napisał:

Niestety, ale ludzie kupowali C+ dla lig zagranicznych w piłkę nożną, a tego jak na lekarstwo. 

 

No widzisz. Żyjemy w czasach medialnych, gdzie firmy już coraz mniej rzucają się na wszystkie prawa za miliony. Telewizja Canal+ od dawna nie jest nakierowany tylko na  sport, bo to dziś strategia krótkotrwała. Dziś prawa masz, jutro nie. Dlatego ostatnio częściej stawiają na seriale i produkcje własne. Tego im nikt nie odbierze, a można budować długotrwałą strategię nie celując w widza sportowego. Jak Netflix czy HBO i żyją.

Tym bardziej, że nawet UEFA zauważa, że ludzie nie mają czasu na oglądanie piłki nożnej, bo tego jest po prostu za dużo, a styl życia "w biegu" :)

 

A tak swoją drogą ciekawe jak po roku Viaplay wyjdzie na "koszeniu" praw za miliony w Polsce online. Już widzę, jak ludzie przyzwyczajani do oglądania meczów w TV (a takich masa!) lecą przed komputerki ze słabym internetem :D

Edytowane przez muza_tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Vaniliovsky napisał:

Canal+ będzie teraz musiało się skupić na najnowszych filmach. Skoro sport im ucieka. Jedynie teraz mogą jeszcze filmową ofertą przyciągnąć abonentów. 

Ta...Skupili się i przyciągają.

Same "hity" w sierpniu

Nawet wyszukiwarki filmowe tych "hitów" nie znajdują:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oferta filmowa c+ nie ma szans się podnieść. Wszyscy teraz ściskają swoje prawa do własnych serwisów streamingowych a c+ ma najgorszą pozycję bo sam nie produkuje blockbusterów. Jak wejdzie Disney+ do Polski to paczkę c+ będą opłacać tylko starsi klienci, bez rozeznania w kwestii praw. Reszta rozdzieli się na netfliksa, hbo i disney+. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym Netflixem bym nie przesadzał, coraz częściej słyszę, że wieje nudą, że produkcje na siłę :)

HBO... no w Polsce też mało ciekawa oferta, szczególnie ta filmowa, chocaż seriale (jak dla mnie) znacznie ciekawsze i nie trzeba ich produkować niskiej jakości po 20 w miesiącu.

Co do Canal+... właśnie dlatego więcej inwestują w seriale, za dwa dni premiera "Kruk 2". W wakacje! Do tej pory nie do pomyślenia. I będzie coraz więcej własnych produkcji serialowych, filmowych, lifestyle. Bo można to fajnie sprzedać (nie tylko TV, ale online , DVD, sponsorzy, partnerzy)) , a abonent obejrzy jak chce i kiedy chce, i ne trzeba co da/trzy lata wydawać coraz więcej, by boksować się o prawa sportowe, gdy abonent i tak chce płacić mniej. A jak się straci to straszy odejściem.

 

Świat się zmienia. Netflix pokazał, że bez sportu też można działać. A tak swoją drogą... i tak wiedzą, że sportowo żyją dzięki Ekstraklasie. I o dziwo żużel :)

Edytowane przez muza_tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozemy narzekać na C+ że straciło prawa, ale moim zdaniem Z Viaplay nie miała szans C+, Zobaczcie jak kupuje prawa Viaplay oni kupują pakietowo na kilkanaście krajów, Lige angielska kupili w 11 krajach EU ( wtym Polska) Pewnietaki pakiet 11 krajów w pakiecie była lepsza  cena dla władz Ligi Angielskiej ,

Edytowane przez darekgrochowicki
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy. Discovery często narzekało, że kupowanie praw dla wielu krajów dla eurosportów jest coraz trudniejsze bo właściciele wyciągają wyższe kwoty od pojedynczych nadawców np. lokalnych dla których to jedyny wydatek. 

 

Pewnie prawda leży po środku i narzekają Ci którzy prawa tracą. 

 

Myślę, że mogło mieć znaczenie, że c+ zawsze żydził na jakieś okrojone pakiety a tu nent kupiło wszystkie 380 meczów. 

 

Hehe c+ inwestowało w zabezpieczenia, żeby nie stracić premier league, ubijali kameleony, wyświetlali cyferki na meczach a i tak stracili prawa i to na rzecz nadawcy internetowego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  (cytat z tematu Viaplay

Teraz, mingo napisał:

Skoro nie wykluczają współpracy z operatorami to nie zdziwię się, jak pojawią się na dekoderze nc+ jako oddzielna aplikacja, tak jak netflix. Tym bardziej będzie na tym zależeć c+, po stracie PL. 

 

Właśnie mi się wydaje że wkrótce Canal+ może rozwinąć się w kierunku bycia agregatorem różnych usług. Zaproponują widzom pakiet np. Netflix + Disneyplus + HBO Max + Viaplay, do tego Canal+online i kanały różnych nadawców i ceny będą niższe niż kupowanie tych usług osobno.

Dekodery oczywiście będą musiały być hybrydowe: satka + online.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...