Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, nieczęstygość napisał:

 

A więc jednak te "stare info z internetów" było prawidłowe, a kolega mnie wprowadził w błąd,  kiedy dokupowałem MR opłatę aktywacyjną za wifiBOX+ miałem 99zł,  za 49zł wydają turboBOX+ lub BOX+

Jaki posiadasz pakiet? 

Kiedy ja dokupowałem "dwa lata" płaciłem 49 zł za MR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Pawel napisał:

Aktywacja wifibox+ jest droższa - 99zł.

 

P.S Turboxa proponują jako dodatkowy dekoder ?

Bardzo miły Pan w punkcie nc+ oznajmił, że praktycznie już nie wydają boxów i turboboxów bo  nie są już flagowcami, tylko starymi dekoderami, to samo z mediaboxami. Najlepiej schodzą z magazynu wifiboxy i wifiboxy premium, aczkolwiek jeśli komuś bardzo zależy na niższej cenie  i MR bez internetu ( połączenie LAN) to wtedy mogą wyciągnąć jakiś z kąta magazynu i zaoferować.

W miłej pogawędce  dowiedziałem się też, że ultraboxy  słabo schodzą, chociaż je bardzo promują,ale to  ze względu na dopłatę (też CANAL+UHD). Często ostatnio też ludzie zgłaszają się po nowe piloty do mediaboxów, które się zacinają lub  kończą żywot, a oni nie mają zastępczych do "tak starych" dekoderów. W sumie coś w tym jest, mój od mediaboxa tez już się ostatnio zacina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponowali ci turboboxa jako dodatkowy tuner zamiast wifiboxa? Bo tak napisałeś w poprzednim poście.Bo chętnie bym wymienił swoją mydelniczkę na drugiego turboboxa.

 

Co z tego, że dostałeś nowszy, droższy dekoder, jak z tego, co czytam, już masz z nim problemy. Moim zdaniem nie ma lepszego dekodera do multiroom, jak mydelniczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kluczowe było połączenie WiFi, bo nie chce ciągnąć kabla Ethernet  na drugi koniec domu ;),  no i żeby był dostęp do nc+ go TV

12 godzin temu, Pawel napisał:

Proponowali ci turboboxa jako dodatkowy tuner zamiast wifiboxa? Bo tak napisałeś w poprzednim poście.Bo chętnie bym wymienił swoją mydelniczkę na drugiego turboboxa.

 

 

 Proponowali..? Hmmm za dużo powiedziane, na początku ustaliliśmy jakie chce mieć połączenie - WiFi... czyli będzie wifibox,  kiedy  usłyszałem cenę 99zl to zapytałem  dlaczego 99 a nie 49,zł i wtedy  sprzedawca wyjaśnił, że jest taka możliwość, wziąć  dekoder bez WiFi za cenę aktywacji 49zł. Czy w Twoim  najbliższym punkcie będą je jeszcze mieli? No właśnie... To są resztki, które trzymają na magazynach, gdyby ktoś chciał wymienić, ale nie są flagowcami więc ich nie proponują np nowym klientom.  ( sprzedawca mówił, że ma turboboxa i mydelniczki (2 czy 3), ale większość pochodzi ze zwrotów)  tych starych już im nie dostarczają przecież, nawet mediaboxów. 

Edytowane przez nieczęstygość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, nieczęstygość napisał:

kiedy dokupowałem MR opłatę aktywacyjną za wifiBOX+ miałem 99zł,  za 49zł wydają turboBOX+ lub BOX+ 

Odniosłem się do tego co napisałeś.

To że dekoder jest ze zwrotu nie ma znaczenia bo jest odnowiony i wygląda jak nowy.Ważne żeby działał prawidłowo.Z nie działającej "nówki" marne pocieszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do multiroomu tylko mydelniczki, sagemcomy 83 i wifiboxy. Jako główny media, turbo, wifipremium i 4 K. Logiczne, że turbo nie są wydawane bo te dekodery jak i po cyfrowskie zostały już tylko na serwis. Jak ktoś ma turboboxa to bez problemu dobierze mr bez wymiany głównego. Są dostępne za 49 zł ale sagemcom 83, z mydelniczką może być problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam prośbę o pomoc. Właśnie jestem przed przedłużeniem umowy z ncplus. Chciałbym wymienić dekodery, ale mam kilka z tym problemów. Mam obecnie stary sagemcom DSI83 jako do multiroom i główny PACE. Oba działają na kartach cameleon. Oba są w różnych mieszkaniach, na jednej antenie, mieszkanie drugie jest dwa piętra wyżej. Z pacem jest problem, bo nie obsługuje żadnych ncplusgo itp., a zależy mi na tych usługach.
Oto propozycje, jakie mi ncplus daje plus 3 - moja własna propozycja:

1. oferta to zostawić sagemcom DSI83, a zamiast pace'a (główny dekoder) oferują wifibox+, bo ten drugi daje mi szansę na odbiór przez kabel czy wifi ncplusgo itp. Nie ma co prawda dysku twardego, ale można podłączyć dysk zewnętrzny, więc dałoby jakoś radę. Pytanie tylko, czy te dwa dekodery będą ze sobą współpracowały? Czy oba są na karcie cameleon? Czy wifibox+ jest na inną kartę?

2. oferta, z pewną dopłatą 15zł za oba w każdy mies., to jako główny dekoder premiumbox+ i jako dodatkowy, do MR, wifibox+. Telewizja jest po kablu, ale czy da się je połączyć ze sobą do multiroomu, skoro by działały w różnych sieciach (czy po kablu czy przez wifi), bo są w dwóch różnych mieszkaniach? Czy trzeba je połączyć ze sobą w jednej sieci na początku, a później można by było je w inne sieci podłączyć? Czy jednak jest tylko jedno wyjście, czyli muszą być tylko i wyłącznie zawsze w jednej sieci internetowej? - ta ostatnia opcja nie pasuje mi. Pytanie też, na jakich kartach działają te dekodery. Czy by zostały stare karty, czy dają jakieś nowe?

3. (mój pomysł) a może zamiast pace jako główny dekoder samemu kupić jakiś dekoder z łączeniem się z netem po kablu, obsługujący kartę cameleon, żeby mógł być multiroom, za jakąś cenę do 300zł? Czy coś byście byli w stanie zaproponować, żeby współdziałał z sagemcom DSI83 na cameleona?

 

Od razu powiem, nie mam prawie żadnego szczególnego rozeznania w sprawach technicznych, co pewnie w niektórych pytaniach widać. Sory.

 

Proszę bardzo o podpowiedzi.

 

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propozycja nr jeden to jakaś bzdura, bo dekoderem głównym do MR nie może być wifibox. Pozostaje tylko opcja nr 2. O 3 zapomnij. Jeśli wifibox będzie widział przez Wi-Fi router w Twoim domu, to problemu nie będzie. Dobry router z dobrymi antenami i po kłopocie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, panopticum napisał:

...pacem jest problem, bo nie obsługuje żadnych ncplusgo itp., a zależy mi na tych usługach.

 

3. (mój pomysł) a może zamiast pace jako główny dekoder samemu kupić jakiś dekoder z łączeniem się z netem po kablu...

W jednym miejscu zależy ci na sługach nc+go a w drugim chcesz wymienić dekoder na sprzęt niededykowany który nie obsługuje tych usług.Najpierw zdecyduj co chcesz mieć.

 

Jeśli w którymś z mieszkań masz router wifi to sprawdź w pierwszej kolejności czy jesteś w zasięgu sieci wifi danego routera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ircios

Do mr jak główny może być wifibox+ jeżeli jest to multiroom po cyfrowski.

 

1. Multiroom po cyfrowski, wifibox+ działa z cameleonem jak i z caymanem. Jak Ci zależy na nc+go tv to aktualnie masz 83, na którym działa ta usługa.

 

2. Nowy multiroom łączony musi być w jednej sieci.

 

3. Dekoder niezależny nie ma tej usługi.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi.

 

Czyli tak jak zrozumiałem:

1. opcja jest możliwa: zamiast pace jako głównego dekodera może być wifibox+, który, jak konsultant zapewniał, ma ncplusgo-hbogo itp.

2. opcja: tylko ta sama sieć dla premiumboxa+ jako głównego i wifiboxa+ jako do MR. Problem jest taki, że multiroom jest w mieszkaniu znajomego (taki "deal"); zasięg mojego wifi jest tam, ale na jedną kreskę, czasem dwie (czyli słaby). Poza tym, nie chciałbym szczególnie, by korzystano z mego olimitowanego na 100GB  internetu właśnie przez te aplikacje typu foxplay czy hbogo....

3. opcja: niemożliwa... a jeśli by znaleźć jakiś ADBITI (turboxy, czy jakoś tak), czyli te wcześniejsze dekodery, które miała chyba n?

 

14 godzin temu, Pawel napisał:

W jednym miejscu zależy ci na sługach nc+go a w drugim chcesz wymienić dekoder na sprzęt niededykowany który nie obsługuje tych usług.Najpierw zdecyduj co chcesz mieć.

 

Jeśli w którymś z mieszkań masz router wifi to sprawdź w pierwszej kolejności czy jesteś w zasięgu sieci wifi danego routera.

Wydaje mi się, że jedno z drugim się pokrywa, nie przeczy sobie. Pace nie daje możliwości  odbioru  tych różnych ncplusgo, hbogo, itd. A te dwa, czy z 1 opcji sam wifibox+, czy z 2 oferty: premiumbox i wifibox mają takie możliwości, więc żeby korzystać z tej usługi, muszę zmienić główny dekoder (pace), który jest w moim mieszkaniu.

 

14 godzin temu, roberttosat napisał:

 

 

Jak Ci zależy na nc+go tv to aktualnie masz 83, na którym działa ta usługa.

 

 

Na swoim pacie na 83 mam kanał H (history?), do którego nie mam uprawnień. Drugi dekoder (sagemcom DSI) jest w mieszkaniu znajomego. Więc tam nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś coś takiego: ...." 3. (mój pomysł) a może zamiast pace jako główny dekoder samemu kupić jakiś dekoder z łączeniem się z netem po kablu, obsługujący kartę cameleon, żeby mógł być multiroom, za jakąś cenę do 300zł? Czy coś byście byli w stanie zaproponować, żeby współdziałał z sagemcom DSI83 na cameleona? "...

 

"Jakiś dekoder z łączeniem się netem po kablu"  nie obsłuży nc+go i do tego się odnosiłem.

 

W usłudze multiroom dekodery muszą być wpięte do tej samej sieci.Albo twojej albo sąsiada.Jak by nie patrzeć jeden albo drugi dekoder będzie korzystał z nie swojego internetu.

Jest jeszcze opcja odblokowania dekodera dodatkowego kartą z dekodera głównego jeśli nie ma połączenia LAN ale to bardzo u[beep]liwa opcja bo dekoder dodatkowy co kilka dni woła autoryzację a jeśli wyłączysz go z prądu to po każdym włączeniu będzie konieczność odblokowania.

 

Powinieneś pomyśleć o dwóch niezależnych umowach bo tak naprawdę udostępnianie sygnału poza lokal jest zabronione ;)

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za podpowiedzi i odpowiedzi i wyrozumiałość. Cieszę się, że takie fora istnieją.

 

Tak już dla ostatecznego potwierdzenia; w moim przypadku jedynym rozwiązaniem jest zatem:

1. opcja: zamiast pace jako głównego dekodera ma być wifibox+.

 

Jeszcze jedno pytanie, czy warto, zamiast wifiboxa+ jako dekodera głównego, powalczyć o premiumboxa+, bo ma wbudowany dysk wewnętrzny? Czy premiumbox+ będzie współpracował z SagemcomDSI83? bo konsultant mówił, że nie...

 

wielkie dzięki jeszcze raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, panopticum napisał:

Jeszcze jedno pytanie, czy warto, zamiast wifiboxa+ jako dekodera głównego, powalczyć o premiumboxa+, bo ma wbudowany dysk wewnętrzny? Czy premiumbox+ będzie współpracował z SagemcomDSI83? bo konsultant mówił, że nie...

Moim zdaniem, jeśli tylko WiFiPremiumbox współpracowałby z DSI83 (a tego nie wiem) to nie powinieneś zastanawiać się nad tym dekoderem. WifiBox to kupa złomu, ciągłe zwiechy, konieczność restartowania, o funkcji nagrywania możesz zapomnieć, bo samym tylko timeshiftem zapełnia pendrive'a czy dysk, u mnie był też problem z nagrywaniem z kanałów z paczki C+, zawsze nagrywało z artefaktami co kilka sekund. Przerabiałem to na dwóch egzemplarzach, wiele osób też narzeka na ten dekoder więc to nie jest przypadek.

WiFiPremiumboxa używam i nie mam do niego żadnych zastrzeżeń, działa świetnie.

Edytowane przez mingo
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że współpracuje Premium box z DSI83 (miałem prawie rok taki zestaw), nawet się nie zastanawiaj tylko bierz Premium Boxa bo Wifi box to praktycznie DSI83 w nowej obudowie + Wifi. Z Premium boxem zero problemów a mam go dwa lata i 3 miesiące.

Edytowane przez Ozzy666
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wymieniłem w punkcie starego Philipsa PVR (przestał działać w nim Cameleon) na Wifi Premiumbox+ jako główny dekoder, drugi jest Wifi Box+ jako MR, wszystko na kartach Cameleon, zestaw nie podłączony do sieci,umowa do 12/2019. Będzie tak działać  do końca umowy ? bo słyszałem coś o kontroli MR na odległość czy są w jednej sieci , ktoś coś wie na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KAMYK83AG

Jak masz usługę Multiroom Standard C+, czyli na zasadach z Cyfry+ to masz jak na razie w dalszym ciągu niezależny Multiroom na dwóch kartach Cameleon i nic na razie oficjalnie nie wiadomo o jakichś zmianach w tym starym typie Multiroomu dla tych co mają na stanie dwa dekodery i dwie karty dekodujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...