Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wymieniłem dekodery do multiroomu z Wifiboxa na Ultraboxy (ADB). Po przywiezieniu do domu i włączeniu okazało się że dekoder nie może połączyć się z siecią na częstotliwości 5GHz mimo wpisyawania poprawnego hasła do WiFi, połączył się  dopiero na sieci 2,5 GHz. Pomyślałem sobie, no trudno, wcześniej główny dekoder miałem ma sieci 5GHz a Wifiboxy na 2,5 GHz i widziały się bez problemu. Ale po połączeniu z siecią pojawił się komunikat, że dekoder nie pobrał uprawnień i po chwili pojawił się ekran aktywacyjny i nijak nie można go wyłączyć. Czy może byc wina tego że nie dostałem jeszcze uprawnień z Canal+ na te multiroomy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.08.2022 o 22:40, ircios napisał:

Ja miałem 45-55 i nie było problemu nawet przy większym deszczu. To tylko kreski na ekranie oddające tylko trochę prawdy o sygnale. 

To prawda, wskazania są orientacyjne i w każdym modelu inne. Prawdziwe pokaże miernik sygnału.

Wskazania dekodera mogą służyć jako porównanie jak było wcześniej a jak jest teraz (czyli zmiana wskazań).

Są dekodery które grają przy 5-10% jakości a są takie które już zacinają przy 50%. Są też takie które maksymalnie wskażą 85 % jakości bo są tak wyskalowane.

Wifi Szrot gra płynnie do około 30% jakości, może jeszcze przy 20 kilku też, ale wtedy nie mamy już żadnego zapasu sygnałui na zakłócenia, złą pogodę itp.

Przy ustawianiu anteny należy starać się osiągnąć jak najwyższe wskazania a nie jak najniższe :-).

@SerekXXI Sprawdz jak skończysz remont, jeśli będą problemy to wymiana dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie. Posiadam dekoder ultrabox 4k i dekoder do multiroom Sagemcom. Konwerter Opticum Unicable 8 kanałowy. Jak będę mógł, wymienię dekoder od multiroomu również na ultraboxa 4k z dyskiem. Jak podłączyć dwa dekodery 4k żeby w pełni wykorzystać ich możliwości? Czy muszę zakupić nowy konwerter 16 kanałowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 9.09.2022 o 18:03, ircios napisał:

Nie. Wymieniasz wszystko. Chyba, że Twoja jedna karta jest jako główna ze sprzętem operatora,  to możesz to wszystko zachować przy rezygnacji z MR.

Nie za bardzo rozumiem, że  "wymieniasz wszystko". Kilka osób się wypowiadało, że przy aneksowaniu umowy ze starym MR, jedna karta Cameleon im zostawała. Jednakże nie wiem czy zostawała im w tunerze operatora, czy też dalej mogli korzystać we własnym sprzęcie (bez modułu)?

Edytowane przez jcyfra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z MR z kartą Cameleon - mój prywatny tuner "wyrzuca" informację o treści zakodowane. Sprawa wygląda tak, że nie był on używany od dłuższego czasu (około 2-3 miesiące). Kilka dni temu "odpaliłem" go i przywitała mnie niemiła niespodzianka. Tuner ten już ma swoje lata (Globo Opticum X7 HD COMBO) więc chciałbym nabyć coś nowego, co będzie dodatkowo wyposażone w głowicę DVB-T2. Skłaniam się w kierunku czegoś opartego na Enigmie. Pytanie tylko czy to ma sens z kartą Cameleon ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, opensource napisał:

Jeżeli karta "nie widziała" czytnika powyżej 2 miesięcy to na pewno trzeba ponowić uprawnienia. 

Karta „dostała” uprawnienia ponieważ włożyłem ją do dekodera Ultrabox+ w którym na codzień „siedzi” druga karta, Crocodile. Mimo wszystko po tym jak Cameleon dostał  uprawnienia, po włożeniu do Opticum dalej brak sygnału. Karta Cameleon jest w ramach multiroom. Rok temu przedłużałem umowę i zapewniano mnie że będzie ona działała z moim tunerem .

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, opensource napisał:

Na Opticum raczej działać nie będzie. Na pewno działa na E2.

 

1 godzinę temu, LorDx napisał:

zaczołbym od listy kanałów potem firmware.

 

Godzinę temu, meckbar napisał:

A ten Opticum obsługuje nagravision czy tylko mediaguard? Zdaje się, że na tym urządzeniu już nie pooglądasz. 

Ten Opticum to już staruszek i wsparcia dawno niema. Już się pogodziłem z tym. Trzeba zainwestować w coś nowszego. Dlatego rozglądam się z czymś na E2 z Combo. Pytanie czy trzeba mocno się „gimnastykować” na E2 żeby Cameleona odpalić ? Na początek wpadł mi w oko AX 4K BOX HD61 . Czy ten Cameleon będzie działał z tym tunerem ? 

Edytowane przez brok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, brok napisał:

Pytanie czy trzeba mocno się „gimnastykować” na E2 żeby Cameleona odpalić ?

Zależy co rozumiesz przez "mocno". Znasz podstawy, umiesz czytać ze zrozumieniem, to ogarniesz większość sam, bo są gotowe narzędzia, a jeśli nie to tak jak napisał @Ktosiu.

Edytowane przez opensource
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała prośba o wyjaśnienie obecnych regulacji dotyczących sprzętu do usługi Multiroom.

Obecnie mam tą usługę za 0 zł, niezależne dwa dekodery z kartami Cameleon (WifiPremiumBox+ oraz WifiBox+)

Umowa do końca września, jestem powiedzmy już po dobrych negocjacjach, do ustalenia został właśnie tylko MR.

 

Do tej pory zarówno podczas wcześniejszych negocjacji jak i w salonie otrzymałem informację, że WifiPremiumBox+ nie nadaje się do MR, wtedy kiedy oddam Cameleony i będą dekodery musiały się widzieć w sieci wifi lub poprzez rj45. Myślę, no trudno, wezmę jeden Ultrabox+ i niech zostanie ten Wifibox+.

Wszystko aż do dziś, gdzie podczas negocjacji nowej umowy konsultant z całą stanowczością mówi do mnie, że WifiPremiumbox+ jak najbardziej jest odpowiednim sprzętem do nowego MR.

 

Zatem pierwsze pytanie. Czy faktycznie tak jest?

Poczytałem tu kilka stron i możliwe, że dzisiejsze info jest prawdziwe.

 

Załóżmy, że jest taka możliwość, to teraz drugie pytanie.

Czy mogę wtedy mieć usługę MR opartą na Ultrabox+ oraz Wifipremiumbox+ ?

 

To ostatnie pytanie jeszcze z małą niewiadomą, ponieważ ten sam konsultant poinformował mnie, że już nie wydają Ultrabox+ tylko te nowe Dualbox+, którego to jednak mi nie polecił, zaproponował, bym pozostał przy tych dekoderach, które mam obecnie.

Tak sobie myślę, że może w salonie uda się wyrwać jeszcze Ultraboxa+

 

Będę wdzięczny za pomoc.

Edytowane przez gulas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Ktosiu napisał:

Tak będziesz musiał się nagimnastykować ( pewnie znaleźć kogoś kto to zrobi i zapłacić dodatkowo ) by uzupełnić wymagane dane w oscam. 

 

Sama karta nie będzie przecież działać. 

 

6 godzin temu, opensource napisał:

Zależy co rozumiesz przez "mocno". Znasz podstawy, umiesz czytać ze zrozumieniem, to ogarniesz większość sam, bo są gotowe narzędzia, a jeśli nie to tak jak napisał @Ktosiu.

Jestem w trakcie „edukacji” teoretycznej. Przeglądam i czytam co z czym sie je :)  Na forach jest sporo tematów i przeczesuje je po kolei. Muszę przyznać że jest trochę tego ale pomału się klaruje sytuacja. Wszystko się okaże jak będę robił testy na żywym organizmie. Jak tylko bede miał tuner w rękach to zaczynam  - pewnie jakies niespodzianki mnie spotkają 😄

Dziękuje wszystkim za pomoc (jest duże prawdopodobieństwo że bede jeszcze jej potrzebował 😉). 
 

Edytowane przez brok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...