Skocz do zawartości

TV Analogowa dawniej


RafiX
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

No to może przelecimy się "wirtualnym" pilotem po analogowych kanałach z Astry 19.2E? Cofamy się w przeszłość do dnia 17 kwietnia 1994 roku :idea:

 

[flash=425,355]

 

Warto zwrócić uwagę na kanały BSkyB kodowane systemem VideoCrypt. Na ekranie TV pojawiał się najpierw zakodowany kanał i komunikat "PLEASE WAIT", dopiero później obraz transmisji. W przypadku, gdy zakodowany program nie wchodził w skład oferty BSkyB otrzymywaliśmy taką informację: "THIS CHANNEL IS BLOCKED". Wnioskuję, że tak właśnie działały analogowe terminale rozprowadzane przez platformę BSkyB. ;)

 

Co o tym sądzicie? 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd ja to znam? :jupi:

Najbardziej spodobał mnie się w tym materiale kawałek Mr. Vain - Culture Beat. :D

Czasy telewizji satelitarnej, analogowej w latach 90tych były tak wspaniałe, że jak sobie powspominam to nie uwierzę dziś, że wtedy oglądałem nawet te "paski" kodowane.

Mile wspominam kanał Bravo UK, a w szczególności "Twilight Zone" - serial kultowy.

W tym wyżej materiale jeszcze nie wszystkie europejskie/angielskie kanały były kodowane.

MTV Europe, Discovery, były jeszcze dla wszystkich odbiorców nadawane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, że gość szczególnie lubił MiniMax ;) Czy ten MiniMax to "matka" polskiego MiniMax'a?
Coś w tym jest ;) W tamtych czasach na analogowej Astrze nadawało kilka hiszpańskich kanałów (Cine Classics, Galavision eco, Cinemania, Documania i wspomniany Minimax), które później przeszły na cyfrowe nadawanie i stały się częścią bukietu Canal Sat. Digital (dzisiaj Digital+) - platforma, która została stworzona przez hiszpański oddział Canal+ Espana, a jak wiemy, marka MiniMax kojarzy się głównie ze spółką Canal+. ;) Tylko już nie wiem jak dzisiaj to wygląda, być może prawa do nazwy kanału zostały sprzedane innym nadawcom - mam tutaj na myśli Węgry, Rumunię... itd. bo teraz w tych krajach jest ten kanał powszechnie dostepny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko już nie wiem jak dzisiaj to wygląda, być może prawa do nazwy kanału zostały sprzedane innym nadawcom - mam tutaj na myśli Węgry, Rumunię... itd. bo teraz w tych krajach jest ten kanał powszechnie dostepny.

Prawa do marki były sprzedawane przez Canal+ Cyfrowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Pamiętam testy telefonici w tamtych czasach oprócz komunikatu sprzedaży tej pojemności satelitarnej w godzinach popołudniowych ale nie zawsze był nadawany test ich odbiorników w jakimś centrum nadawczym często podłączali odbiorniki cyfrowe i raz zaobserwowałem przez kilka minut euronews potem Cnbc wszystko szło z astry lub hotbirda .

telef1.jpg

telef2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj podczas sprzątania znalazłem ciekawe wykazy :

tv satelitarna(astra i Hot Bird ) rok 1998 był co oglądać :jupi: a teraz trzeba płacić

dodatki z to i owo styczeń 2001 i 2002 wykazy wszystkich programów analogowych najpopularniejszy w tych czasach był dekoder d2mac (sam kiedyś go miałem )nadawały tam fajne kanały :

sirus: vh1, uk nickleodeon hallmark w wersji norweskiej visat plus tv 4 szwedzkie, travel chanel,mtv norweskie, playboy tv

thor: Nrk 1i 2 tv dania svt 1i 2 fox kids /animal planet ,tv 1000 cinema , eurosport w wersji szwedzkiej i chyba norweskiej discovery chanel w wersji norweskiej canal +szwecki canal+gul

intelsat : cartoon network \tcm ,tv 1000, cnn

szkoda było mineło :(

mam jeszcze kilka wydań tv sata z roku 2002 gdzie były wykazy wszystkich kanałów FTA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Znalazłem w domu spis analogowych kanałów TV z Astry 1 (19,2°E) z października 1992 roku.

11214 H - Screensport

11229 V - RTL Plus

11244 H - TV3 Sweden*

11259 V - Eurosport

11273 H - Lifestyle

11288 V - Sat.1

11303 H - TV 1000*

11318 V - Sky One/TV Asia*

11332 H - Teleclub*

11347 V - 3sat

11362 H - FilmNet*

11377 V - Sky News

11391 H - RTL 4*

11406 V - Pro7

11421 H - MTV

11436 V - Sky Movies Plus*

11464 H - Premiere*

11479 V - The Movie Channel*

11494 H - 1 Plus

11508 V - Sky Sports*

11523 H - Tele 5

11538 V - MTV

11553 H - UK Gold

11568 V - JSTV*/The Children's Channel/The Adult Channel*

11582 H - N3

11597 V - Sky Movies Gold*/TV Asia*

11621 H - TV3 Denmark*

11627 V - CNN International

* - kodowany lub częściowo kodowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po kilku latach wracam na to forum i widze ze temat TV analogowej nadal żywy:-D ja od 1998 roku obserwuje zjawisko znikania TV analogowej satelitarnej w skali całej ziemi. w sumie to nie wiele zostało tych kanałów, ale Brazylia nadal ma ponad 30 kanałów analogowych i ich liczba rosnie:-) Ale jeszcze trochę i bede musiał zaczac sie interesowac czyms innym bo po 2010 roku to takowych kanałów już prawie nie bedzie.pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

tutaj znalzlem logo venus tv venustv.jpg a co stalo sie z tym kanałem zbankrutowal czy co bo pamietam ze w pewnym momencie nawet byl dostepny kanał venus tv club dodatkowo platny a adres strony wskazuje na ten co na fotce na protal erotyczny a moje jeszcze pytanie co stalo sie z kanałem TNT ktory wczesniej dzielil czas antenowy z kanałem Cartoon network jeszcze w czasach analogowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) venus tv (...) a co stalo sie z tym kanałem zbankrutowal czy co bo pamietam ze w pewnym momencie nawet byl dostepny kanał venus tv club dodatkowo platny
Kanały erotyczne znane z analoga. Był również płatny Eros TV, być może kanały znikły z orbity z powodu bankructwa, może nawet część z nich ukrywa się dzisiaj pod innymi nazwami w znanych pakietach cyfrowych.
co stalo sie z kanałem TNT ktory wczesniej dzielil czas antenowy z kanałem Cartoon network jeszcze w czasach analogowych
TNT został najwyraźniej wycofany z Europy na rzecz swojego następcy TCM. Aktualnie TNT jest dostępny w Stanach Zjednoczonych' date=' w krajach Ameryki Południowej, a w Europie, to chyba tylko w Turcji jest dostępny. Dzisiaj te kanały zdecydowanie odbiegają od standardów jakich prezentował ten brytyjski [b']TNT[/b], który współdzielił pasmo z Cartoon Network, więc nawet zaryzykuję stwierdzeniem, że dzisiejszy TNT nic nie ma wspólnego z tym dawnym "naszym", tylko zbieżność nazw.
Hmmm czyli z tej tabelki wynika' date=' że HBO Polska było na satelicie Kopernikus FTA?, chyba, że to jakiś błąd w druku :)[/quote'] Bardzo możliwe, że był dostępny. Przez 15 lat bardzo wiele się zmieniło, przykładowo uwierzyłbyś, ze polskie kanały telewizyjne było można odebrać wyłącznie z satelity o długości geograficznej 16E?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie na forum Sat Kuriera przyciągnął właśnie dział WSPOMNIEŃ CZAR, a szczególnie ten temat "TV Analogowa dawniej". Ale nie wie ktoś może, czy jest na necie jakieś forum poświęcone w całości analogowej TV SAT ? Szczególnie chętnie bym powspominał lata 90. z Cartoon Network, TNT, czy DSF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nostalgię do starych programów TV (np "KOC"), do Cartoon Network, do Vivy Zwei. W ogóle wszystko jest teraz gorsze niż kiedyś. Świat idzie ku zagładzie.

Do starego dobrego analogowego Cartoon Network mam szczególny sentyment. To były wczesne lata dziewięćdziesiąte. A ja od przedszkola oglądałem te kreskówki całymi dniami, wychowałem się na nich. I w praktyce po roku takiego oglądania umiałem angielski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...