Skocz do zawartości

TV Analogowa dawniej


RafiX
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

pammietam tego euro z hotbirda nadawał poczatkowo tylko po angieslku al pozniej na astrze nadawal w werski angielskiej i niemieckiem jednak reklamy i cala grafika na astrze byla po niemiecku rozniez telegazeta zawyjatkiem stron 600 i paru wyzej tez byla po niemiecku i fonia w zaleznosci od cyfra byla albo po angieslsku albo po niemiecku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

95880195hr0.jpg Czy pamiętacie ten kanał? Parę informacji z historii TV Analogowej...

 

Kilka lat temu, TV Travel shop UK można było znaleźć na analogowej Astrze 19.2E, transponder 35, 10.994 H PAL (dzisiaj w tym miejscu znajdziemy, też w PALu - Arte Deutsch. Przekaz analogowy był prowadzony codziennie w godz. 7.00-18.00. Dalszy czas antenowy wypełniał kodowany w VideoCrypt - ChallengeTV, cała mieszanka w ramach BSkyB. TV Travel shop nadawał też cyfrowo z Astry 28.2E, tutaj przekaz był prowadzony całodobowo.

TV Travel shop był kanałem prezentującym oferty podróży.

 

Bardzo dobrze wspominam ten kanał, pojawił się w mojej sieci kablowej (Vectra) i był dostępny przez stosunkowo dłuższy czas. Najbardziej co mi zapadło w pamięci, to jingiel muzyczny, który towarzyszył stacji podczas wyświetlania plansz z cenami ofert podróży, również, gdy pokazywano program na najbliższe godziny - też można było sobie posłuchać tego jingla. Później kanał zszedł na psy, zmieniono oprawę muzyczną, graficzną, pojawiło się nowe, gorsze logo, ale to już za czasów, gdy sygnał emitowano tylko cyfrowo z Astry 28.2E). Niestety nie znam powodów dla jakich wyłączono TV Travel shop, jak ktoś pamięta, mam nadzieję, że podzieli się informacją :wink:

 

Udało mi się znaleźć parę filmików na youtube.com

:arrow:Reklama 1

:arrow:Reklama 2

:arrow:O TV Travel shop

:arrow:http://pl.youtube.com/watch?v=1LS7qsccyc4 -----> Teraz ten najlepszy. Tę muzykę, o której pisałem wyżej, usłyszymy od 1:04 trwania filmiku (jingiel trwa 16 sekund). Na filmiku też jest ujęty kanał TCC (nie kojarzę), tuż po TV Travel shop lecą zajawki ChallengeTV, tak było w analogu, gdy Travel shop i ChallengeTV dzieliły czas antenowy.

 

Jeżeli ktoś posiada jeszcze ciekawsze filmy video, proszę o udostępnienie na forum. Pozdrawiam :)

 

Zap kanału TV Travel shop

tvtravelshop2jo0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krisfazer, dobry post. :wink: Od dawna na to czekałem :wink:

 

No właśnie, na pozycji Telecom 2B - 5.0W znalazłem francuską wersję kanału RTL - częstotliwość 12.732V. Czy ktoś się orientuje, co stało się z tym kanałem? Dzisiejszy RTL9?

 

Zauważcie, jakie niekodowane kanały można było oglądać z satelitów Sirius 5.0E (TV3, TV4, TV6, Femman, Z-TV). Szkoda tylko, że do pełni szczęścia potrzeba było posiadać odpowiedni konwerter do odbioru polaryzacji kołowej.

 

Na pozycji Thor - 1.0W nadawał w czystym PAL TV Norge. Przez wiele lat można było oglądać tą naprawdę fajną stację. Załapałem się na ten program właściwie pod sam koniec niekodowanego odbioru (to był rok chyba 1998), potem przeszli na D2-MAC i po jakimś czasie dodatkowo zakodowali się w EuroCrypt :(

Do dziś pamiętam jak nie odrywałem wzroku od tej telewizji, oglądając takie seriale jak McBall, naprawdę fajna stacja była :wink:

canaldigitaltvnorgeqm1.jpg

 

Dobry post @krisfazer, dzięki :wink: a temacik natychmiast przyklejam :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś to było bardzo dużo fajnych kanałów na analogu. Ale z czasem to coraz więcej kanałów odchodziło.

Pamiętam jeszcze jak na polskim RTL oglądałem jakieś straszne historie, tylko teraz nie pamiętam tytułu tego serialu :?

Mogę się przyznać że od dwóch lat nie mam analogu, tylko Cyfrowy Polsat.

Teraz taka malutka ciekawostka:

Jak mi kilkanaście lat temu instalowali analoga to nie chciał mi coś wogóle odbierać. Ale monter się skapnął że dlatego nie odbiera gdyż troszkę przysłania nas jeden budynek. Ale co najlepsze po kilku godzinkach przywiózł rurę metalową która miała długość około 2 metrów. Jak ją koleś przymocował to ona jest aż do dzisiaj. Dwa lata temu nie dało się wogóle nikogo znaleść w Legnicy żeby wlazł na tą rurke, gdyż każdy się bał (6 piętro). Ale dziwnym trafem znalazł mój tata kogoś kto by tam wlazł :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam ten news. Jak dobrze mi się wydaje, to Onyx nigdy nie wystartował analogowo z Astry 19.2E. A To&Owo podał nawet konkrety - data, częstotliwość. Co do niemieckiej Vivy, to zapowiedź się sprawdziła. Ktoś pamięta może, czy pojawiały się jeszcze informacje o Onyxie, jakie były tego powody? Bo sądząc po artykule zamieszczonym w gazecie wszystko było już prawie uzgodnione z operatorem SES.

 

archiw8ly2vq1zv2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Tak, to były czasy. A później Onyx zastąpiono kanałem Terra Nova (teraz go już nie ma w ogóle :? ). A VIVA Zwei (późniejsza VIVA Plus) to teraz Comedy Central :( Szkoda, że dobre kanały odchodzą w zapomnienie :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RafiX odbierałem te kanały analogowe z Siriusa na konwerterze z polaryzacją liniową sygnał był bardo silny na antenie 80cm ,odbierałem tylko prawoskrętną czyli TV3 Sweden,TV6 Sweden,TV4 Sweden i Z-TV pamiętam je do dzisiaj.Póżniej jak się nie mylę przeszli na D2-MAC i zakodowali w Eurocrypt-S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a pamietacie kanal czeski nadajacy z Kopernikusa chyba 28,5E kodowany byl w Videocrypcie 2 tak jak nasz filmnet ... nazywal sie chyba CABLEfilm ... czasami mozna go bylo za darmo ogladac wykorzystujac tylko dekoder multichoice ( byl w vc2 soft) ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś człowiek cieszył nawet z pojedyńczego programu.

Moja przygoda zaczeła się kiedy rodzice kupili Amstrada SRX501 i zezem na astre i hot birda. To byly czasy:)

Najbardziej uwielbiałem latać po częstotliwosciach i wyszukiwac nowych programow. Uwielbialem spoty reklamowe np. SES Astra kiedy pokazywali swoje centrum nadawcze oraz opisy roznych technologi nadawania. To byly czasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tuner analogowy kupił mój ojciec w 1991r. (czyli zanim się urodziłem). Pamiętam jak lubiłem oglądać Cartoon Network UK na Astrze , Filmnet w polskiej wersji językowej , Polonię 1 z legendarnym Generałem Daimosem i Yattamanem :wink: .

 

Mam do Was pytanie. Pamiętacie może taki obraz kontrolny na Hot Birdzie ok.1998 roku z motywem satelity?. Potem zaczął tam krótko nadawać program chyba arabski( jedyne co zapamiętałem z tego to jakaś kobieta w chustce będąca najprawdopodobniej spikerką wiadomości. Jak nazywał się ten kanał i na jakiej był częstotliwości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...