Skocz do zawartości

TV Analogowa dawniej


RafiX
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pamiętam w analogu Simayeh Moghavemat - nadawał jakoś między 18:30, a 20:30. Chyba codziennie na 11,623V w analogu (PAL, 6,60 MHz). Właśnie tam głównym i chyba jedynym elementem programu była kobieta z chustą. Na początku było właśnie tak, że nadawano tam planszę France Telecom bodajże ze strasznie wkurzającym przesterowanym piskiem z generatora (nadawali go tak [beep]nie głośno, że mózg pękał). Później dali tam Simayeh Moghavemat od 18:30 do 20:30, a w pozostałym czasie częstotliwość była wyłączana. Najlepszy był zawsze start: najpierw aktywowano częstotliwość, później plansza testowa, następnie plansza Simayeh Moghavemat, później ognista pieśń kurdyjska (?) i program ;) Jakoś w październiku, chyba w 1998 roku (ale to musiałbym sprawdzić w notatkach) z tej częstotliwości emitowano dosyły ProChrist.

 

EDIT: Chyba jednak to nie był 1998, a może 2001... Kurcze - poszukam tego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz już wiem czemu zapamiętałem ten obraz kontrolny :D

Z analogówek pamiętam jeszcze moje zdziwienie pewnego ranka, gdy na HB nie było paru kanałów w tym Vivy po paru godzinach jednak wszystkie je znalazłem. Później okazało się że jeden satelita zmieniał jakiegoś starszego i przy okazji programy zmieniły swoją częstotliwość i zakodowanie ukochanego Cartoon Network , jednak nie była to dla mnie żadna tragedia, ponieważ miesiąc przed tym mój tata kupił Wizję TV.

Ogólnie uwielbiałem oglądać kanały conajmniej dziwne np. Digi , który reklamował jakąś włoską platformę cyfrową, HB coś tam na którym zwykle nadawany był czarno-biały obraz kontrolny, a we wtorki ok. chyba 13.00 był prawdziwy rarytas pokazywali starty satelit , Maharashi , był to jakiś religijny do dzisiaj można go znaleźć. Nie chcę się chwalić, ale jako 5 letni chłopiec byłem mistrzem oglądania durnych programów np. kiedyś obejrzałem cały Top Shop na Polonii 1 ( ach ta Danuta Rinn i jej cudowny mikser :lol:)

Oczywiście kręciły mnie również bajki ( najbardziej lubiłem te na wyżej wymienionej stacji , RTL7, Cartoon Network, Nickoledeon, Super RTL i RTL2 :D

 

PS. Mr. Orbita to na pewno 1998, mam pamięć do tego kanału, ponieważ łudziłem się, że na tej częstotliwości wystartuje Nasza TV, która wtedy rozpoczynała działalność, jakie było moje zaskoczenie, gdy zobaczyłem, że staruje tam coś innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maharashi , był to jakiś religijny do dzisiaj można go znaleźć.

No no, i ten dziadek z długą, białą brodą, co tam jakieś modły cały dzień przed kamerą uprawiał. Teraz jest jakiś inny, dużo młodszy facet, koło 40-tki może. A muszę zresztą zerknąć na ten kanał, bo widzę, że to jest niezwykły przekaz na satelicie. A gdzie oni nadawali analogowo? Na 13E czy 10E?

 

O, dla tych co nie wiedzą o czym piszę:

maharishimaheshyogiow1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 13 E, ale chyba bardzo krótko, ponieważ widziałem go tylko tydzień

 

 

PS. Dziadzio jeszcze żyje ma 90 lat

http://en.wikipedia.org/wiki/Maharishi_Mahesh_Yogi

 

Znalazłem również filmiki na youtube:

 

- obchody dnia zwycięstwa

 

- gościu ma jakąś farmę i sprzedaje miód. Czyżby hinduski o. Rydzyk w łagodniejszej wersji? :lol:

 

http://www.youtube.com/watch?v=3e7EMM4u1Eg - Dziadzio był chyba jakimś natchnieniem w późnym okresie działalności The Beatles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do "dziadzi" i kanału Maharashi, to przypomniał mi się troche inny, lecz chyba o podobnej tematyce kanał analogowy, nadawany pod koniec lat 90-tych na 34,5 West. Był to MTA International.

Pamiętam, że zawsze "siedział" na ekranie stary arab opowiadający niestworzone rzeczy :lol::lol::wink:

Moja antena (Starsat 105cm) sięgała wtedy jakoś 68,5E-34,5E :D

ZAP:

mta.jpg

Pamiętam że w tamtym okresie logo było u dołu z PRAWEJ strony a litery MTA byly w kolorowych kwadratach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten IRIB1 na 13E to był ten sam IRIB1 który był nadawany w wiązce wschodniej na 62E ?

Czy ten z 13E był nadawany wersji dla Europy?

W sumie nie zabardzo pamiętam że IRIB nadawał na 13E. Pamiętam właśnie Simayeh Moghavemat i SAHAR który nadawał w określonych godzinach

sahar.jpg

 

Był jeszcze kanał Jaam-E-Jam TV Network

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja wspomnę o moich czasach z analogowym zestawem.

 

Pamiętam jak wtedy oglądałem polskie kanały: TV POLONIA, POLSAT, POLSAT 2, RTL 7 i CANAL+ (z odkodowanymi okienkami), było też radio RMF FM przy foni na POLSACIE, z zagranicznych programów były dostępne także erotyczne niekodowane kanały: EROS TV, VENUS TV i RING TV z informacyjnych EURONEWS, to były lata 1998 - 2001 kiedy oglądałem analogowe kanały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten IRIB1 na 13E to był ten sam IRIB1 który był nadawany w wiązce wschodniej na 62E ?

Czy ten z 13E był nadawany wersji dla Europy?

W sumie nie za bardzo pamiętam że IRIB nadawał na 13E.

Był jeszcze kanał Jaam-E-Jam TV Network

W internecie przeczytałem parę ciekawych informacji na temat Jaam-E-Jam TV. Kanał ten nadawał analogowo na HotBird, później zmienił nazwę na IRIB1. Wszystko się działo na transponderze 12.437H, który do dzisiaj jest wykorzystywany do emisji irańskich kanałów IRIB i Sahar.

 

Na kanałach IRIB dawano też amerykańskie filmy i seriale. Przypuszczam, że na pierwszym kanale (IRIB1) też puszczali takie programy. A wiec pewnie na 13E była przygotowywana wersja Europe, ale mogę się mylić. Jak ktoś chce dowiedzieć się więcej o tych kanałach, to polecam ten link :arrow:http://tv1.irib.ir/cinema1/eng/about-eng.HTM#irib

 

Aha, czy mi się tylko wydaje, czy Jaam-E-Jam nadaje dzisiaj cyfrowo z 13E na tp. 11.470V :?: W zapiskach mam zapisany kanał Jaam-E-Jam na transponderze 12.437H, według tej strony kanał (uwaga! Jaam 1) został później przemianowany na IRIB1. Tymczasem we wszystkich notatkach mam uwzględniony Jaam-E-Jam TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam to logo Sat 1 za sprawą nauczyciela od j. niemieckiego. Nagrywał on filmy na tym kanale a później puszczał na zajęciach a my musieliśmy nowe słówka wyłapywać i zapisywać. Dodam jeszcze, że w tym czasie tylko trzy osoby prócz niego miały satkę w naszym małym miasteczku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pamiętam jak analogowo odbierałem z HotBirda:

- Polsat

- Polsat 2

- TV 4

- RTL 7

- TV Polonia

- Canal +

- TVN (odbiera z analogowego tunera do dziś :shock: )

- Eurosport (po angielsku)

- Viva

- Viva Zwei (fajny kanał, dziś już go chyba nie ma w ogóle)

- CNBC, BBC World, DW-TV

- National Geographic (po angielsku i dość krótko był)

- Rai Uno, Rai Due, Rai Tre

- RTL 2, VOX

- Duna TV, TVE, Canal 24 Horas, BVN, Fashion TV, TRT, TV5, La Cinquente, Arte

- EROS TV, a póżniej Venus TV (to dopiero były kanały!, nie to co te dzisiejsze badziewia na Hot Birdzie)

 

A ktoś w ogóle wie, czy Venus gdzieś jeszcze można oglądać?? Albo Erosa? (bo niby jest jakis eros tv na hb teraz ale to nie ten co był wtedy w analogu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RTL 7 po[beep]adał i został przejęty przez TVN, obecnie nadaje pod nazwą TVN Siedem

 

Wizja Jeden,Sport,Pogoda,LeCinema zostały wyłączone podczas fuzji Wizji TV z Cyfrą+

 

Nasza TV została kupiona przez Polsat i zmieniła nazwę na TV 4

 

Więcej można znaleźć w wikipedii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pamiętam choć bardzo słabo. Nadawali w SECAMie przez co nie było telegazety. W prawym górnym rogu było takie srebrne logo, takie jak za czasów Naszej TV, co ciekawe nie zdejmowali go nawet gdy była reklama ;) Pamiętam tylko to jak oglądałem taki poranny program dla młodzieży, było dużo konkursów, a przeplatały to reklamy lalek barbie i innych takich.

 

Ja ze względu na optyczną widoczność anteny z masztem nadawczym, nie miałem problemów z odbiorem tego. Nieco dalej od Krakowa można jeszcze spotkać takie instalacje na kanał 50. Są to bardzo długie, wieloelementowe anteny o dużym zysku.

 

Program został wyłączony ze względu na problem: kto będzie za to płacił? Chodziło o utrzymanie stacji albo i też o prawa autorskie. To są tylko domniemania ponieważ nie wiadomo co dokładnie spowodowało upadek tej stacji w Krakowie.

 

Mam nadzieję, że wraz z wejściem DVB-T włączą go w którymś z lokalnych multipleksów. Przydała by się też jakaś Słowacka telewizja :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...