Skocz do zawartości

TV Analogowa dawniej


RafiX
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam pytanie dotyczące aktualnego stanu analogowych kanałów na HB i Astrze.

Na stronie http://www.selkirkshire.demon.co.uk/analoguesat/historiclists/astra1_19edecember2008.html

przeczytałem, że w 2010 roku na Astrze przestaną nadawać analogowo kanały: Kika, N24, RP, 9live, ZDF, Arte, Phoenix, WDR, HR, Br alpha, MDR, BR, BW, RTL II, RTL, Channel 21, VOX, Sat.1, Kabel 1, 3sat, Super RTL, Pro Sieben, ARD, NDR, ntv i RBB.

I moje pytanie: czy wiecie kiedy pozostałe kanały znikną z analoga? Chodzi mi zarówno o HB i Astrę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z HB Duna TV zapowiedziała wyłączenie analogowe chyba rok temu, TV5 jak dbrze pamiętam kilka lat temu...i nadal te kanały są, co do Astry nie byłbym takim entuzjastą, ponieważ jak znikną to w dniu 31.12.2010 czyli dopiero na koniec roku. pozostałe kanały chyba jakoś jeszcze rok będą nadawać. pzrd

 

W latach 90tych nagrałem (wówczas na kasetę VHS) fragmenty programów analogowych, a właściwie jak przełączałem między kanałami, może kogoś to zainteresuje, wrzuciłem to tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=1GU0eR-mH-A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

A jam mam pytanie...Na dawnym RTL 2 z początku lat 90 leciał często powtarzany film o jaskiniowcach.Podejrzewam ze to była niemecka produkcja...Bardzo śmieszny i ogółem taki że do dziś wspominamy go całą rodziną ...Może ktoś z was coś świta bo mi nie bardzo co to mogło być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo filmów o jaskiniowcach było. Jeśli nie pamiętasz fabuły trudno będzie coś dopasować. Może:

"Kiedy kobiety miały ogony" http://www.imdb.com/title/tt0066268/

lub

"Kiedy kobiety straciły ogony" http://www.imdb.com/title/tt0067639/

Oba dość popularne w Polsce w tych latach głównie za sprawą kaset VHS.

Popatrz na imiona postaci, może któreś pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Mam pytanko ...

 

w latach 90tych w skandynawii nadawaly dwie platformy analogowe (VIASAT z Sirusa oraz ......... z Thora i Intelsata 1W)

 

Jak sie nazywał ten drugi dystrybutor to byl TELENOR?

 

Viasat miał TV1000 ... kto dystrybułował FILMNET i kanały z Thora/Intelsata ? Oba pakiety byly kodowane w Eurocrypcie.M/S/S2

 

dzieki za info

gary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko ...

 

w latach 90tych w skandynawii nadawaly dwie platformy analogowe (VIASAT z Sirusa oraz ......... z Thora i Intelsata 1W)

 

Jak sie nazywał ten drugi dystrybutor to byl TELENOR?

 

Viasat miał TV1000 ... kto dystrybułował FILMNET i kanały z Thora/Intelsata ? Oba pakiety byly kodowane w Eurocrypcie.M/S/S2

 

dzieki za info

gary

jeszcze w 2001 mozna było ogladac kilka kanałow skandynawskich min svt 1i 2 nrk 1i2 pod warunkiem ze miało sie karte i odbiornik d2 mac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Ten gość to ja:-) już się usprawiedliwiam, otóż byłem tedy młody i głupi to przede wszystkim, i na kasetach VHS nagrywałem właściwie tylko teledyski, pamiętam, jak na kasecie zostało trochę wolnego miejsca na samym końcu i postanowiłem coś takiego nagrać, śpieszyłem się aby zmieścić wszystkie kanały. wtedy faktycznie kanały miałem poukładane chaotycznie, najpierw leciały pomieszane, a od 101 starałem się aby kolejny numer kanały odpowiadał numerowi transpondera na astrze.

mam jeszcze gdzieś na kasetach takie mixy kanałów jak zripuje to wstawie

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

ja uwielbiałem oglądać telewizję analogową 5 lutego 1989 o godzinie 18:00 tatuś mi właczył tv analogową!!! a gdy była wieśc o pierwszej platformie cyfrowej nadawanej cyfrowo dnia 17 września 1998 o godz:18:00 tatuś mi wyłączył analogówkę i właczył cyfrówkę!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - to nie ten temat. Tutaj mówimy o telewizji analogowej. Po drugie - nie odkryłeś żadnej sensacji. Od lat temat przeszłości Polonii 1 mimo jej niewdzięcznego obecnie charakteru jest wałkowany zarówno na tym forum, jak w innych tego typu miejscach - działających i niedziałających obecnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Kiedyś w 1996r. jak miałem 16 lat to mój tata kupił mi na urodziny w prezencie Dekoder satelitarny i gdy ustawił na astrę to pamiętam jak kiedyś oglądałem Cartoon Network i MTV - ale gdy tata trzy dni temu ustawił satelitę na HotBird to był RTL7 (w 2001r. to zacząłem codziennie oglądać Dragon Balla),Polsat,Polsat2,CANAL+ (to były o 7 niekodowane okienka w której mogłem oglądać takie bajki jak Tom i Jerry i Królik Bugs),TV Polonia i inne - ale uwielbiałem ASTRĘ,jak w 1999r. zakodowali Cartoon Network to postanowiłem sobie kupić Wizję TV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...