Skocz do zawartości

TV Analogowa dawniej


RafiX
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem jaki... mozliwe ze ten... modelu nawet nie pamietam ;)...

 

a97efdd3f22cebeem.jpg

 

9068397845b619cfm.jpg

 

Z tym odbiornikiem wiaze cale swoje zycie... niestety juz niedlugo pojdzie w odstawke, bo zamierzam zamowic 29-calowke... ale bedzie stal u mnie w pokoju i odbieral jak dawniej z mojego druciaka lezacego na strychu :lol:

 

kurde... wzruszylem sie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak 31 grudnia 2000r w moim domu pojawił się analogowy tuner Megasat. Z kanałów pamiętam na HB: Venus TV :twisted: , Joy TV, 123sat/69xtv, TBN, Irib1, viva, viva zwei, eurosport, canal+, canal+ horizons, tv polonia, tvn, polsat, polsat 2, rtl7. niestety nie mam ich parametrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak 31 grudnia 2000r w moim domu pojawił się analogowy tuner Megasat. Z kanałów pamiętam na HB: Venus TV :twisted: , Joy TV, 123sat/69xtv, TBN, Irib1, viva, viva zwei, eurosport, canal+, canal+ horizons, tv polonia, tvn, polsat, polsat 2, rtl7. niestety nie mam ich parametrów.

 

a istnieje moze jeszcze ten venus tv, czy joy, bo bylo tego typu kanałow wiecej

 

 

pierwszy to chyba eros tv potem pojawił sie ring tv, futa tv, venus tv, joy i jeszce chyba pare ale juz nie pamietam tych wszystkich kanałow

 

swego czasu nawet byl dostepny animal planet po polsku i nie byl kodowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a istnieje moze jeszcze ten venus tv, czy joy, bo bylo tego typu kanałow wiecej

 

Już nie - żaden z kanałów z tantych czasów o tej tematyce nie dotrwał do dziś. Najdłużej walczył o ile się nie myle Eros TV - wędrował po różnych transponderach i satelitach, nieustannie się przenosił, ale i tak w końcu zniknął...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a istnieje moze jeszcze ten venus tv, czy joy, bo bylo tego typu kanałow wiecej

 

Już nie - żaden z kanałów z tantych czasów o tej tematyce nie dotrwał do dziś. Najdłużej walczył o ile się nie myle Eros TV - wędrował po różnych transponderach i satelitach, nieustannie się przenosił, ale i tak w końcu zniknął...

Nie wiem czy to ten venus co kiedyś ale widziałem w spisach np. na Atlantic Bird 4, 7*W, 12.399H, 3/4, sr 27.500 i na Turksacie 42*E 11.959H, 3/4 sr 2960
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to ten venus co kiedyś ale widziałem w spisach np. na Atlantic Bird 4, 7*W, 12.399H, 3/4, sr 27.500 i na Turksacie 42*E 11.959H, 3/4 sr 2960

 

Niestety to już totalnie inny kanał i inny nadawca :(

 

Ten pierwszy to egipski kanał muzyczny, drugi turecki planszowy (jak VIC TV)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi osobiście najbardziej utkwiły w pamięci hiszpańskie kanały nadawane z astry. Często polowałem na niekodowane okienka w których zazwyczaj nadawane były... polskie bajki (Boek i Lolek, Reksio itp). Pamietam start Astry1D i oglądany z zapałem kilkuminutowy spot S.E.S bodajże na tr. 52 (gdzie póxniej przez jakis czas nadawało Tv Victoria). Muzyka która leciała na końcu tego spotu do dzisiaj gra mi w głowie (ostatnio ten sam utwór był puszczony do reklamy jakiegos browara) chociaz nie gustuje w muz. klasycznej. Analog AmstradSRX350 działa do dzisiaj mniejwięcej od 1994 lub 1996 roku - raz tylko padło zasilanie ale było to spowodowane skokiem napięcia w sieci - watpie czy teraz produkowane są równie bezawaryjne tunery...Kilka lat wczesniej posiadałem AmstradaSRX320 z wąską głowicą i np na kanał rtl5 musiałem "polować" przy dobrej pogodzie i na max obniżonym oscylatorze ale warto było ;]. Mtv te pierwsze (i najlepsze zreszta) oraz cartoon to juz osobna historia wogóle...pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów. Jako, że jest to mój pierwszy post pewnie wielu rozbawi to co napiszę. Sprawa wygląda następująco:

 

O telewizji satelitarnej w skali 0-100 mam pojęcie na poziomie bliskim zeru :)

Mam ciągle używany tuner analogowy Morgan's Oxford, choć to zapewne bez znaczenia. Sprzęt ów był zakupiony dokładnie 10 lat temu. Na początku było ustawione ok. 70 kanałów. Z czasem tych kanałów robiło się coraz mniej, a teraz to juz w ogóle nie ma co mówić. Dwa konwertery dają jednak z siebie wszystko :)

Moje pytanie jest takie: czy chcąc sprawić sobie zestaw cyforwy można wykorzystać cokolwiek z analogowego? Proszę o radę jaki zakupić tuner, ile to kosztuje itd. Wiem tyle, że trzeba kupować jakieś karty do odpowiednich programów. Gdzie kupuje się takie karty? Ile to kosztuje? Ile kosztuje montaż takiego cyfrowego zestawu? Sporo tych pytań :)

 

Jeśli komuś będzie sie chciało tracić czas na tłumaczenie laikowi podstaw to będę bardzo wdzięczny.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

mam jeszcze analog, wkrotce zamierzam kupic ktoroms z platfom cyfrowych, na razie zrobie zeza na astre i bede mial wiecej kanalow, fajnie bylo dawniej gdy nadawalo duzo kanalow z HB teraz zostaly tylko 3, TVN pewnie za niedlugo tez zakonczy emisje zostanie tylko DUNA i TV5, koniec emisji TVN-u bedzie historycznym momentem, ostatni polskii kanal znika z analogu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...