Skocz do zawartości

TV Analogowa dawniej


RafiX
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety ja też nie posiadam żadnego wykazu z tamtego okresu- Piszę z Pamięci. Szkoda że śmierć analogu satelitarnego powoli następuje w Europie. Niewiem czemu ale DX-ing w analogu był bardziej pasjonujący niż cyfrowo. Fakt nadawało wtedy o wiele mniej kanałów, jednak wtedy każdy kanał był czymś cennym dla odbiorcy. Pamiętam że w czasach analogu zawsze Astra@19.2E kojarzyla mi się jako pozycja typowo Angielska przez pakiet BSkyB, natomiast jako niemieckie były Kopernikusy @23.5E i @28.5E. Niezapomne także analogowego Turksata czy Intelsata K @22W :roll::cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może kilka ciekawych linków do wspominania kanałów które nadawały kiedyś w analogu :wink: Część z nich jest dostępna nadal, jednak wszystkie do tej pory zdążyły zmienić swoje oprawy graficzne, loga. Niektóre stacje zrobiły to już po kilka razy.

 

Jingiel niemieckiego RTL

Jingiel Super RTL, rok 1995

Logo Super RTL --------> czyżby było to pierwsze logo tej telewizji?

Dawne logo niemieckiej stacji Kabel1 i legendarny serial w Niemczech "Eine Schrecklich nette Familie" czyli po polsku "Strasznie miła rodzinka". W Polsce ten serial jest znany pod nazwą "Świat według Bundych".

Jeden z mich najlepszych seriali, to właśnie ten sitcom ujrzałem pierwszy raz na antenie Pro7 dnia, kiedy do oferty mojej kablówki włączono dużą liczbę różnych kanałów. Wtedy rozpoczęła się moja przygoda z telewizją niemiecką. Był to początek roku 1998 (chyba, dokładnie nie pamiętam).

Program na Teleclub Niemiecki kanał filmowy, nadawał na Astrze 19.2E i był kodowany w Nagravision.

Reklama na Sat1

Czy pamiętacie ten kanał? Nadawał na Astrze, kodowali?

TV 13°est Co to było? Kanał promocyjny Eutelsatu?

Venus TVTa nazwa coś mi przypomina.

Tego nie powinno jeszcze raz zabraknąć!

Jingiel TV Puls

Reklama Polsat

Jingiel reklamy na Polonii 1

Jingiel reklamy TVN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Odkopię temat, bo przypomniała mi się jedna rzecz.

 

Wcześniej w tym temacie pisano o nielegalnym dekoderze FilmNetu.

Słyszałem, że istniał też dekoder do polskiego analogowego Canal+, ale nie jako sprzęt, tylko jako program komputerowy. Jak się miało kartę TV w komputerze oraz ten nielegalny dekoder, to można było Canal+ jakoś oglądać. Niestety jakość nie była najlepsza (szczególnie można to było zauważyć podczas meczu piłki nożnej). Piraci zapowiadali nowszą wersję dekodera. Ale skończyło się na tym, że C+ zniknął z analogu i piractwo się skończyło. Ja nie byłem i nie jestem piratem, więc nie brałem i nie biorę się za nielegalne dekodowanie.

 

Jak w tamtych czasach było z piractwem - nie pamiętam. Dsisiaj przy Cyfrze+ - wiadamo, nielegalne i karalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem wykaz kanalow z satelity Eutelsat 16East, stan na 24.04.1995r:

1. RTSH/TelePace/Muslim/sktv

2. ENTV Algerie

3. Nile Tv Int.

4. Egypian satelite

5. RTM Maroc

6. ERT TV7 Tunis

7. BusinesTv/ Eurostep

8. Satisfaction Club Television

9. Euro7

10. TV Erotica

11. HRT Hrvatska Televizija

12. Nederland TV Plus

13. TVP TV Polonia

14. Canal+ Polska

15. PolSat

16. TGRT

17. DunaTV

Brak informacji, ktore z tych kanalow byly kodowane a ktore nie :(

 

A co wtedy było z HB13*? CZy ten satelita już był na orbicie, czy jeszcze go nie było? Co mogło spowodować przenosiny części kanałów, zwłaszcza tych polskich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam że przeniesiono je na 13 bo tam został ulokowany nowszy, silniejszy satelita. No i Eutelsat zaczął budować tam swoją flagową pozycję. Przez jakiś czas były reklamowane wynalazki które umozliwiały na konwerterze ustawionym na 19,2 odbierać 13. Zakładało się to to na konwerter i przłączało chyba napięciem 12V. Pamięta ktoś nazwę?

 

Przed pierwszym HB, Eutelsat stracił satelitę II-F6 (bodajże). M. in. przez to Astra uzyskała silniejszą pozycję. Już na 19,2 miała kilka satelit a Eutelsat musiał gonić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hot Bird 1 początkowo nazywał się Eutelsat II-F6. Hot Bird 1 został wyniesiony na orbite w marcu 1995, tak jak napisał @pitter. Na 13E stacjonował również satelita Eutelsat II F1, który został wyłączony bodaj. podczas wyniesienia Hot Birda 2. Pamiętam że z II F1 nadawały m.in. Viva, RTL2, TRT Int itp. Sygnał tych programów, był słabszy niż z nowego wtedy Hotbirda 1. Czy Polsat był na 16E? Owszem był Canal+ ale, jeśli chodzi o Polsat to zabardzo nie pamiętam by nadawał z 16E, tak samo z TV Polonia :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uporałem się z skanerem ale przepisze dla was:

Eutelsat- II F1 (13* east)

Program Język/Państwo Uwagi Częstotliwość polar.

Super Channel angielski/GB pr.rozr. i iflmy 10,978 V

TRT international turercki/TR pr.krajowy 11,181 H

TV5 francuski/F pr.rozr-infor. 11,080 V

FilmNet24 ang/hol/B filmy/kodowany 11,678 V

Worldnet angielski/USA pr.informacyjne 11,080 V*****

Eurosport ang./niem/hol/F pr.sportowe 10,972 H

TV - Sport francuski/F pr.sportowe 12,708 V

Nordic Channel szwecki/S pr.rozr- film. 11,638 H

Middle East Channel arabski/GB kodowany 11,554 H

 

**** coś tu pomylono!

 

To tyle z tej pozycji. Wspomnę, wymienie programy z pozycji na której był polsat czyli II - F3 (16* east)

Eurostep

HRT

Antena Tres

TELE 5

Canal Plus

Polsat

RTP International

HBB TV

 

 

To tyle!~mam nadzieję że się doczytacie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie:w 1996 roku oglądałem u wujka Eurosport na analogu miałem wtedy 7 lat :D .Później jeszcze oglądałem ze 2 lata u siebie.Czy to był ten obecny niemiecki z Astry ,czy też inny?Mi się wydaje ,że to był nawet polski lub angielski.Może mnie ktoś rozjaśnić :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też dobrze nie pamiętam tamtych czasów, za mały byłem :P

 

Ale kiedyś nie widziałem żadnych reklam niemieckich na tym analogowym Eurosporcie, również żadnych napisów na ekranie podczas reklamowania pozycji ramówki. Eurosport wydawał mi się w 100% angielski, miałem go w kablówce. Na satelicie można było wybrać fonię niemiecką, jednak to była tylko fonia i nic więcej.

 

Ale kiedyś ten kanał nadawał z dwóch pozycji satelitarnych: Astra 19.2E i HotBird 13.0E. Ja miałem właśnie ten z 13E.

 

Ale muszę przyznać, że nie wiem, czy w latach 1996 i troche później, Eurosport różnił się programem z tych dwóch satelitów. Na ten temat musi się wypowiedzieć ktoś, co odbierał wtedy Eurosport z obu pozycji sat. Możliwe, że z Astry leciał ten bardziej niemiecki a z HotBirda bardziej angielski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odbierałem Eurosport z dwóch pozycji.

Pamiętam, że z HotBirda dość szybko zleciał i by oglądać sport, to musiałem przechodzić na Astrę (a na Astrze miałem jeszcze DSF :P ).

 

Co do wersji językowej. Na 100% nie była to polska wersja, bo jak byłem u kolegi, to pamiętam, że on miał Wizję i strasznie zazdrościłem mu Eurosportu po polsku (ale ramówka nie była chyba w 100% tlumaczona).

 

Wydaje mi się, że ten na Astrze leciał po niemiecku. Kołacze mi się coś jednak po głowie, że był taki moment, że mogłem sobie wybrać język kanału (zmieniałem na pilocie cyferki od Fonii).

 

Czy ten z HotBirda był po angielsku tego nie wiem (młody byłem i języków nie znałem), ale mógł rzeczywiście być.

 

Pamiętam to naprawdę jak przez mgłę :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na HotBird, Eurosport był nadawany chyba w czterech językach: angielski, niemiecki, polski (kodowany), rosyjski (?) albo francuski (?).

 

Z Astry leciał Eurosport tylko po angielsku i niemiecku.

 

Ale coś mi się tak przypomina z okresu po 2002 roku, że Eurosport z obu pozycji różnił się, przynajmniej reklamami. Tak więc jest bardzo możliwe, że na Astrze nadawał ten bardziej niemiecki a na HotBirdzie ten bardziej angielski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...