Skocz do zawartości

WiFi PremiumBox+ |G5| (ADB NCP-4740SF)


ircios
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

P214 oznacza kanał 214, na tym kanale nie aktywuje się karta, przełącz na kanał 11, zadzwoń pod 22 310 45 45 z menu wybierz 1 potem 3 i podaj pierwsze 12 cyfr z karty, za 15 min bedziesz miał obraz :D

 

Witam

Jestem w trakcie instalacji nc+. Antena jest ustawiona dobrze siła ok 95 procent, jakość ok 85 procent. Dekoder ( wifi Premiumbox ) się zaktualizował, pojawił się ekran aktywacyjny i nic więcej się nie dzieje. Na wyświetlaczu dekodera jest komunikat P214. Wie ktoś o co chodzi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Od kilku dni mam problem z komunikacją pomiędzy wifi Premiumboxem+ a wifiboxem+. Wcześnniej przez ponad miesiąc wszystko było ok. Na ekranie wifiboxa jest komunikat:- Dekoder zablokowany -próba połączenia się z dekoderem głównym nie powiodła się. Sprawdź połączenia sieciowe. Wszystko starałem się zrobić jak należy, a jednak jest problem. Jak wyłączę wifiboxa z sieci i ponownie załączę dekoder działa przez około 5 minut, a później się blokuje i wyskakuje ten komunikat. Nie wiem o co chodzi przecież wcześniej wszystko grało. Wydaje mi się, że winny jest główny dekoder Premiumbox+, ale nie mogę tego rozgryźć. Po kilka razy wpisywałem hasło z routera do dekodera, on prawidłowo reagował, akceptował hasło, łączył się z siecią wi-fi, później wychodziły te wszystkie komplikacje. Proszę o poradę, o co może chodzić ? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przywróć ustawienia fabryczne na wifipremium box i poczekaj na komunikat o usłudze multiroom dopiero wtedy skonfiguruj internet albo 2 sposób wyciągnij kartę z wifibpremiumbox i wsadź z wifibox poczekaj aż zniknie ekran aktywacyjny i znowu wsadź kartę z wifipremiumbox jak zniknie ekran aktywacyjny powinno już działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czego ty się spodziewasz? Cudu żeby nc+ dobry dekoder zrobiło? Wszystkie dekodery są do siebie podobne @bogdan435 dobrze to opisał i nic więcej się nie spodziewaj niż po media boxie

Jak chcesz mieć obraz z którego będziesz zadowolony to niestety dekoder z wolnego rynku się kłania albo tv z tunerem sat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam dekoder premiumbox i po podłaczeniu pendriva zamiast dysku,pojawia sie komunikat ze pojemnosc jest za mała,(oki rozumiem musi byc min.dysk 500 gb) ale dlaczego nie działa fukcja media player? mam tez dekoder wifibox i bez problemu odtwarza zdjecia z pendriva czy z dysku przenosnego? Czy ten dekoder wogole nie odtwarza zawartosc dysku czy pendriva? prosze o odpowiedz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta zdziwiłby się widziałem u znajomego.Był w porównaniu do dekoderów NC+ cudowny wspaniały cudowny.Po pierwszej minucie aż dostałem oznak podniecenia a tak na poważnie widziałeś obraz tego Wifi Premiumboxa że się wypowiadasz.Do tego wypowiadasz się że dekodery tego operatora to szroty to powiedz ile modeli posiadałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czerstwy media box to jest mój trzeci czy czwarty dekoder najmilej wspominam pierwszy dekoder bez dysku były kiedyś takie białe nie pamiętam jakie miały oznaczenia potem miałem z dyskiem i zawsze coś się działo to na pilota nie reagowały i resety non stop to wyświetlało tv nie kompatybilny z HDCP to dysk charczał to nie odbiera bo cudowną głowice ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja miałem chyba z 8-9 różnych operatorów.Z czego 4 które są w NC+.Do tego miałem dostęp do dekodera UPC i mam obecnie do Multimedi.I jak czytam to co piszesz to nie wiem się czy śmiać się czy płakać.Odnośnie tego jakie to dekodery NC+ są wybitnie złe i jaki to szajs.Do tego kolega ma Ferdka z Modułem Cam z CP i obraz nie powala na kolana.Obecnie posiadam Newboxa i jak to porównywała jedna osoba w innym wątku dekoder ten daje lepszy obraz niż Mediabox.Tu w tym wątku posiadacze Wifi Premiumboxa twierdzą podobnie czyli sądzą że obraz jest porównywalny do mojego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obraz z własnego tunera za którego zapłaciliśmy kilkaset złotych zawsze będzie lepszy.Po prostu jak za coś płacimy to musi być lepsze od darmowego :D .Ba nawet jak widać twierdzą niektórzy obraz z tunera wbudowanego w telewizor zawsze będzie lepszy.Nie ważne jakiej marki jest telewizor.Ważne że ma wbudowany tuner sat :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czerstwy co prawda nie miałem tylu dekoderów (przynajmniej reszty nie pamiętam) ale jeżeli chcesz tak bardzo porównywać to sygnał z media boxa zawsze przegrywa nie ważne czy porównuje z xbox streem z kompa bluraya czy pliku nagranego kamerą za 600zł nie wspominając nawet z jakością wbudowanego you tuba w tv. Co prawda nigdy nie skusiło mnie wzięcie SKY ale niektórzy znajomi posiadają to coś i znowu media box przegrywa tak samo jak z tymi nowymi Horizonami od UPC ale to już prawdziwy kombajn z telefonem routerem i tunerem nagrywającym 4 programy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja miałem chyba z 8-9 różnych operatorów.Z czego 4 które są w NC+.Do tego miałem dostęp do dekodera UPC i mam obecnie do Multimedi.I jak czytam to co piszesz to nie wiem się czy śmiać się czy płakać.Odnośnie tego jakie to dekodery NC+ są wybitnie złe i jaki to szajs.Do tego kolega ma Ferdka z Modułem Cam z CP i obraz nie powala na kolana.Obecnie posiadam Newboxa i jak to porównywała jedna osoba w innym wątku dekoder ten daje lepszy obraz niż Mediabox.Tu w tym wątku posiadacze Wifi Premiumboxa twierdzą podobnie czyli sądzą że obraz jest porównywalny do mojego.

Ja mam teraz Ineę i ADB 5810CDX i jest to bardzo fajny sprzęt, na pewno lepszy od dekoderów po Cyfrze+, choć te też lepiej się obsługuje z softem nc+. Jeśli chodzi o obraz to nie widzę różnicy między obrazem na nim a obrazem z modułu, który jest w multiroomie. Na pejsie było widać jednak delikatną różnicę. Dużą zaletą jest wygodniejsze EPG (kilka opcji do wyboru!), dysk i możliwość programowania nagrywania przez komórkę i Internet. Wady to konieczność używania drugiego pilota (nie współpracuje z moim tv) i prądożerność, bo dekoder nigdy się nie wyłącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...