Skocz do zawartości

WiFi PremiumBox+ |G5| (ADB NCP-4740SF)


ircios
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie, że przez przejściówkę EURO-2xRCA (2x cinch) bez problemu "wyciągniemy" dźwięk analogowy z tunera, tyle że takie rozwiązanie nie bardzo nadaje się do zestawu z telewizorem LCD lub plazmy, które to swoim działaniem generują obraz z opóźnieniem co powoduje, że dźwięk wyprowadzony bezpośrednio z tunera nie będzie sie pokrywał z obrazem (będzie wyprzedzał obraz). Lepiej jest wyprowadzić dźwięk bezpośrednio z telewizora z wyjścia analogowego 2xRCA lub jeśli TV nie ma takiego wyjścia to ostatecznie z gniazda słuchawkowego, które wtedy najczęściej po impedancji rozpoznaje, że podłączany jest wzmacniacz i zamienia sygnał audio na liniowy.

Gdy musimy skorzystać z gniazda słuchawkowego w TV musimy się zaopatrzyć jedynie w kabel jack (3,5") - 2xRCA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... W oszczędzaniu który poziom wybrać by najmniej prądu zużywał a szybko sie właczał, chyba tu chodzi o czuwanie.

 

To jest pytanie czy stwierdzenie? Ale oczywiście chodzi tu o tzw. czuwanie inaczej "Standby" w którym brakuje mi najważniejszego trybu PEŁNE standby. Nawet po wybraniu w menu "maksymalnego oszczędzania energii", w którym tuner ma się niby całkiem wyłączać to w rzeczywistości może w 1/3 tego czasu jest on faktycznie wyłączony a przez 2/3, wbrew mojej woli pobiera sobie różne śmieci na dysk, których i tak nie będę oglądał. Pewnie ktoś w tym miejscu machnie ręką ale przypominam, że w tym trybie tuner pobiera 17,2W (mierzyłem choćby wczoraj) co oznacza wyraźnie większe rachunki za prąd, denerwujące ciągłe samoczynne włączanie się i wyłączanie tunera kilkanaście razy na dobę o różnych przypadkowych porach, mruganie w tym czasie wyświetlaczem co szczególnie w nocy absorbuje uwagę (napis "boot", brak zegara, jest zegar itp). I to wszystko dzieje się w czasie gdy tuner jest przez nas wyłączony.... "no przecież wyłączyłem go z pilota to czemu dalej działa i żre 17,2W !!!!!!!" Teraz jeszcze czekam aż dysk się trochę zapełni do zestawu zacznie się stukanie głowicy w dysku dzień/noc non-stop, bez możliwości wyłączenia tego. Taki gratisowy KOSZMAR od NC+ w prezencie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Dzwoniłem na infolinię weszła nowa promocja z okazji 20 lecia ....

Można wymienić dekoder na "Wifi Premiumbox" w każdym "APS" koszt 30 pln + 10 pln opłata miesięczna do abonamentu

Może ktoś się skusi 8)

Takie tam info ,oby wiarygodne było :wink:

Ja mojego "turbo" nie zmieniam mam do niego sentyment 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem okazje testować o tak z dwa dni ten tuner, jestem bardzo pod wrażeniem ale głównie szybkością i to nawet w serwisach, co do wifiboxa+ trochę tam przymula jak na cana+ vod, premiumbox nigdy nie zawiesił mi się, może jego wymiary do grubości nie wiem czemu przesadzone są bo w sumie dysk jest zewnętrzny a wg mnie powinny być cieńszy.

 

Co denerwuje mnie to jak mamy ulubioną listę i wbijemy nie istniejący nr kanału lub nr kanału którego nie mamy w abonamencie lista ulubionych automatycznie zmienia się na wszystkie kanały , jest to wkurzające bo za każdym razem trzeba zmieniać non stop :evil: a powinno być na stałe jak ulubiona lista to ulubiona na stałe nawet jak wbijemy nie istniejący nr kanału lub nie mając go w abonamencie, zresztą wiecie o co chodzi.

Powinni to poprawić.

 

Wszystkie serwisy elegancko działają, nawet wifi w dekoderze miodzio, pilot zgodny z tv.

 

Tryb oszczędzania działa, ale nie wiem po co zegar znika całkowicie po ładnych paru godzinach pojawia się ponownie.

 

Brak dodatkowych loga z lewej strony miałem tylko na tvn hd i znikło po odłączeniu kable lan, a poprzez wifi w ogóle nie ma i dalej nic.

 

W ofercie canal+ vod trzeba za każdym razem podawać kod pin potem komunikaty że " aby zatwierdzić zamówienie z obowiązkiem zapłaty wciśnij ok" wtf :shock::shock: tu mamy wrażenie że kasę nam doliczą do rachunku? po kliknięciu "Zlecenie aktywacji nie zostało zrealizowane prosimy o kontakt z bok, kod 01"? na wifibox+ to samo działa bez problemu.

edit: cana+ vod został odłączony automatycznie, po kontakcie z centrum technicznym powinno działać poprawnie bo już tak kiedyś miałem

 

Ale nieznanych przyczyn HBO OD i HBO GO działa mi choć nie mam tego w ofercie..ale to pewnie chwilowy błąd bo mam c+ vod zablokowany jak mi zresetują by działał c+ vod to zniknie HBO OD i HBO GO mi pewnie.

 

Jak mamy ustawione jakiś program / film do nagrywania a dekoder mamy wyłączony to jest brak informacji na wyświetlaczu że trwa nagrywanie dopiero po włączeniu dekoder informuje nas na wyświetlaczu z napisem"rec", wg mnie powinna być nawet w wyłączonym dekoderze ikona czerwona że nagrywa lub sam się włączać i na wyświetlaczu z napisem" rec"

Dobre + to że gdy wyłączysz dekoder ,dekoder budzi się mimo to i nagrywa bez włączanie się dekodera.

 

Jak dobrze widziałem na pace jak ustawisz sobie nagranie o jakimś tam czasie musisz dekoder zostawić włączony? a jak wyłączysz przypadkiem to nie nagra się ?

 

Co jest denerwujące? gdy rano (może być też inna pora) wstajemy i włączamy dekoder i zerkamy w vod+ i to co chwile komunikat " Trwa inicjowanie usługi Vod" co trwa baardzo długo :evil:

 

W punkcie poinformowano że do końca lutego ma być aktualizacja dekodera w celu wyeliminowania błędy tam z Multiroom, a może i coś więcej przy okazji , nie wiem czy aż tak nc+ czy ADB słuch użytkowników tych dekoderów skoro do tej pory brak porządnej numeracji w liście ulubione.

 

Nie zauważyłem filmów do wypożyczenia te płatne, jest gdzieś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Po wizycie w "APS" ...... Jeśli chciałbym wymienić mojego "turbacza" to wygląda u mnie tak:

1.Opłata jednorazowa 190 pln

2.Opłata 75pln +10 pln do abonamentu

Na razie zbędne to jest dla mnie 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wizycie w "APS" ...... Jeśli chciałbym wymienić mojego "turbacza" to wygląda u mnie tak:

1.Opłata jednorazowa 190 pln

2.Opłata 75pln +10 pln do abonamentu

Na razie zbędne to jest dla mnie 8)

Ja dziś byłem w APS i niestety dla mnie takiej opcji nie ma... Zastanawiam się na ile w tym wina faktu ze mam MR Premium :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Tryb oszczędzania działa, ale nie wiem po co zegar znika całkowicie po ładnych paru godzinach pojawia się ponownie.

 

A na jakiej podstawie stwierdziłeś, że działa? Zapnij miernik a się przekonasz, że NIE działa chyba, że Twoim zdaniem spadek poboru energii z 17,8W na 17,2W jest wystarczającym oszczędzaniem energii. Dopiero, kiedy zegar znika całkiem (wyłączony wyświetlacz) to pobór energii przez tuner spada do 3,5W. Dopiero w tym momencie jest on faktycznie uśpiony. Taki stan występuje niestety tylko przez jakieś 1/3 czasu trybu "standby" (ustawione w menu jako maksymalne oszczędzanie energii).

Pisałem o tym kilka postów wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wizycie w "APS" ...... Jeśli chciałbym wymienić mojego "turbacza" to wygląda u mnie tak:

1.Opłata jednorazowa 190 pln

2.Opłata 75pln +10 pln do abonamentu

Na razie zbędne to jest dla mnie 8)

Ja dziś byłem w APS i niestety dla mnie takiej opcji nie ma... Zastanawiam się na ile w tym wina faktu ze mam MR Premium :evil:

Myślę, że duża. Skoro na stronie nie ma MR Premium to podejrzewam, że wycofują to powoli z oferty, więc nie wspierają nowych dekoderów do tego. Poprawcie mnie, jeśli się mylę, ale do MR Premium wydają chyba tylko mediaboksy i turbacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co też zauważyłem w trybie oszczędnym przy włączeniu dekodera nie potrzebne są te sprawdzenia aktualizacji poziom sygnału i lista ulubiona która przeskakuje na wszystkie kanały. :(

 

Ale o jakim trybie teraz piszesz. Do wyboru są trzy:

1. Normalne (czyli brak)

2. Zwiększone

3. Maksymalne

Jeżeli tuner "wstaje" w kilka sekund, nie pokazuje w tym czasie poziomów sygnału itp tzn. że wcześniej nie był wyłączony. Tak, tak. Ty go wyłączasz z pilota a tuner jedynie wyłącza sygnał dla TV, zmienia tryb wyświetlacza na zegar i .... tyle. Cały czas dalej działa i nawet nie pobiera 1 W mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...