Skocz do zawartości

WiFi PremiumBox+ |G5| (ADB NCP-4740SF)


ircios
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wyłączenie napisów jest możliwe tylko wtedy, gdy ustawimy język polski i wtedy nie widać tych napisów.

Gdy przełączymy na język oryginalny, to nie ma możliwości wyłączenia napisów.

P_Feb23_202719.jpg

Ja chcę ogladać z dźwiekiem DD i wtedy nie można wyłaczyc napisów. Na TVP1 HD dzwięk jest po polsku w DD więc te napisy mi są niepotrzebne.

Powinni to poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy macie problem z epg, na banerze jest pokazana tylko jedna audycja jaka teraz leci lub w ogóle nie ma, baner czy tam pasek w trakcie przełączania jest nie równy a w pewnych momentach "dziwnie" oddala się i przybliża się gdy przełączamy. :? np kanał 189 i jednocześnie 188

Mam tak po dzisiejszej aktualizacji :/

 

edit. zresetowałem dekoder do fabrycznych, epg wruciło ale pasek z numerem kanału z nazwą nadal są nie równe z z paskiem ukazujacą audycję epg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się tak wydaje. Obraz jakby lekko rozmazany, mniej szczegółowy jak wcześniej. Nawet siadłem wczoraj wieczorem i porównywałem bezpośrednio TVP2 z tunera i z naziemnej DVB-T i zauważyłem, że naziemna miała wyraźnie lepszy obraz, bardziej detaliczny, mniej zamglony (chyba mniej skompresowany). Nie mam co prawda pewności (bo różnica nie jest jakaś szokująca) ale wydaje mi się, że było lepiej. Czy ktoś też ma podobne odczucia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najzabawniejsze jest że osoby które najbardziej wieszały psy na tym dekoderze teraz się przyznają że go posiadają.Oto jedna z wypowiedzi cyt.Cudeńka??? Chyba paskudztwa. W życiu nie postawię tego czegoś w swoim salonie. A miałem nadzieję w grudniu umowę podpisać na comfort+ i mediaboxa dostać. Lepszy i przede wszystkim jakoś wygląda w porównaniu do tego szpetnego czegoś.Ba nawet podobno miały być na znanym portalu aukcyjnym za 50 zł nie gorsze a nawet lepsze dekodery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wziąłem tego paskudnego Premiumboxa bo Mediaboxy wyszły. Nie ma już żadnego wyboru. Zresztą słuchając waszego zachwytu, w końcu pomyślałem, że może sam odkryję jego zalety. Niestety jest to taki szajs jak się spodziewałem. Tani, brzydki, słaby i na pewno gorszy od Mediaboxa. Brakuje teraz tylko tego, żeby się okazało, że mediabox ma taką samą albo i lepszą jakość obrazu bo teraz to co oglądam po ostatniej aktualizacji Premiumboxa to nie grzeszy jakością. HD wygląda prawie jak SD a SD ledwo się nadaje do oglądania. Mam nadzieję, że to chwilowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze do nie dawna były Mediaboxy w ofercie dla nowych.Ty zagorzały przeciwnik tego dekodera od wielu miesięcy posłuchałeś się innych?Twierdziłeś że jak kupisz to tylko Camele i dokupisz własny sprzęt.Więc w czym problem?Chyba jedynie w tym że nie będziesz mógł ponarzekać na ten dekoder skoro go nie używasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się tak wydaje. Obraz jakby lekko rozmazany, mniej szczegółowy jak wcześniej. Nawet siadłem wczoraj wieczorem i porównywałem bezpośrednio TVP2 z tunera i z naziemnej DVB-T i zauważyłem, że naziemna miała wyraźnie lepszy obraz, bardziej detaliczny, mniej zamglony (chyba mniej skompresowany). Nie mam co prawda pewności (bo różnica nie jest jakaś szokująca) ale wydaje mi się, że było lepiej. Czy ktoś też ma podobne odczucia?

 

Akurat TVP to nie jest najlepszy kanał do oceny jakości. Tam sa bardzo często duże wahania jakości (nie wiem czy to ma związek, ale to jest jeden z kanałów nadawanych przez Polsat). U mnie na wifiboxie też ten kanał chodzi słabo. Popatrz na CANAL+ albo Alekino+. Tam jest praktycznie zawsze żyleta (telewizor LG 42 cale).

Pozdrawiam

Adriam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ocieniałem jokości TVP jako takiej a różnice jakie występują miedzy TVP2 HD z tunera i naziemnej. Innego porównania nie mam bo nie mam obecnie innego tunera. O ile obraz NC+ był wcześniej zbliżony jakościowo do naziemnej (dla kanałów HD) tak teraz, po aktualizacji od razu rzucił mi się gorszy obraz dlatego ponownie zrobiłem test i zauważyłem teraz wyrżnie gorszą jakość z tunera. Tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej jakość TVP2 HD jest słaba również na innych dekoderach. Sprawdziłem wczoraj wieczorem i zarówno na Wifiboxie jak i Pace u mojego ojca TVP2 HD z transpondera Polsatu ma gorszą jakość niż z naziemnej. Także nie ma to związku z dekoderem. W ogóle moim zdaniem te dywagacje o różnicy w jakości obrazu na dekoderach cyfrowych to lipa. Każdy z dekoderów otrzymuje ten sam sygnał i przetwarza go według tego samego standardowego algorytmu. Nie bardzo tu widzę pole ani do poprawy ani pogorszenia jakości. To nie analog. O jakości decyduje źródło sygnału i ewentualnie jakaś obróbka w telewizorze (w dekoderach nie ma takich funkcji).

Pozdrawiam

Adrian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... O jakości decyduje źródło sygnału i ewentualnie jakaś obróbka w telewizorze...

Adrian

 

Oczywiście ale nie zmienia to faktu, że nawet ten sam kanał na tym samym TV z takimi samymi ustawieniami obrazu ma bardzo różną jakość obrazu w zależności od tego z jakiego tunera leci sygnał. Sporo się tunerów przewinęło kilka lat temu przez moje ręce. Wszystkie podłączałem do jednego (mojego) TV i uwierz mi, że te "bardziej markowe" oferowały obraz wysokiej klasy, wyraźnie lepszy jak z tanich lub dedykowanych tunerów, które najczęściej oferowały obraz rozmyty, jakby bardziej skompresowany o nienaturalnych np pastelowych i często przesyconych kolorach. Więc niby przekaz i odbiornik cyfrowy a jednak efekt końcowy bardzo różny. Być może jestem przewrażliwiony n tym punkcie ale zauważyłem od razu po aktualizacji gorszą jakość, wbiłem sie na forum i okazało sie, że nie jestem jedyny. Coś więc jest na rzeczy. Porównywałem co prawda tylo na TVP HD 1 i 2 bo tylko takie kanały HD powtarzają się w naziemnej ale ta gorsza jakość jest widoczna na innych kanałach HBO, Ale Kino, TVN i innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem Premimboxa bo pomimo, że funkcjonalnie i wizualnie jest wyraźnie gorszy od mediaboxa to jednak kilka osób go zachwalało za cudowną wręcz jakość obrazu. Teraz okazuje się, że obraz jednak jest gorszy jak w wytykanym właśnie za słabą jego jakość mediaboxie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Każdy z dekoderów otrzymuje ten sam sygnał i przetwarza go według tego samego standardowego algorytmu. Nie bardzo tu widzę pole ani do poprawy ani pogorszenia jakości. To nie analog. O jakości decyduje źródło sygnału i ewentualnie jakaś obróbka w telewizorze (w dekoderach nie ma takich funkcji).

Pozdrawiam

Adrian

I tu nie masz racji algorytmy do dekompresji i poprawy obrazu to są autorskie rozwiązania (w większości) producentów dekoderów i tv .Po HDMI leci nie skompresowany sygnał z którym tv nic już nie robi bo taka jest idea HDMI najwyżej drobna korekta kolorów przez użytkownika. To właśnie dekoder jest odpowiedzialny za jakość obrazu a nc+ NIE MA żadnego dobrego dekodera!!!!!

Zapomniałem jeszcze o najbardziej dobitnym przykładzie wpływu softu na jakość obrazu jakim jest przeróbka starych nboxów na enigme gdzie bebechy dekodera zostają te same a zmienia się tylko oprogramowanie a jakość obrazu się poprawia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę. Wszystkie mikroprocesory dedykowane do dekoderów mają sprzętową obsługę dekompresji. To raz. Jedyna elastyczność algorytmu kompresji jest po stronie enkodera. To dwa. Dekoder tylko odtwarza sekwencję pikseli wysyłaną mu przez dekoder i nie bardzo widzę tam pole do np. filtrowania obrazu, nawet jakby ktoś chciał. Dedykowane układy tego typu są natomiast w telewizorach i pomimo tego, że zgodnie z tym co piszesz po HDMI leci nieskompresowany sygnał to właśnie na nim odbywa się obróbka w TV. M.in. z tego powodu jest takie opóźnienie generowane przez sam telewizor (postaw sobie obok telewizor analogowy podłączony do dekodera po PAL). Na tym właśnie polegają te wszystkie super hiper bajery "true color" i inne, reklamowane przez sprzedawców TV.

Moim zdaniem te wszystkie dywagacje o różnicy w jakości obrazu z różnych dekoderów są podobne do dylematów audiofilskich. Kabel, ze który zapłaciłem 1000 PLN MUSI grać lepiej od tego, za który kolega zapłacił 500 PLN, a już na pewno lepiej od kabla sąsiada za 5 PLN.

 

W praktyce żeby w miarę rzetelnie porównać jakość obrazu musiałbyś postawić obok siebie dwa identyczne TV i oglądać ten sam sygnał w tym samym czasie. Każdy inny test jest obarczony dużym błędem, gdyż nawet jeśli nie mam racji i są jakieś tam różnice pomiędzy dekoderami to i tak są one mniejszego rzędu niż różnice w jakości po stronie nadawczej. Ta sama audycja dzisiaj może wyglądać inaczej niż jutro. Wystarczy że następnego dnia idzie transmisja sportowa na równoległym kanale która zabiera więcej pasma na satelicie.

Pozdrawiam

Adrian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcesz wierzyć nie wierz algorytmy do dekompresii są różne w różnych dekoderach a telewizor nic nie poprawia w obrazie który idzie po HDMI.

Ja wiem z własnego doświadczenia że nc+ w swoich dekoderach ma s.... obraz i to jest wina ich softu

 

Ciekawe jest to co piszesz. Ale w takim razie powiedz mi, jak mój telewizor (LG) realizuje następujące funkcje: regulacja ostrości, kolor dynamiczny, Clear White, Rrdukcja szumu, redukcja szumów MPEG itd, skoro jak twierdzisz, "telewizor nic nie poprawia w obrazie, ktory idzie po HDMI". Powiedz, jak działa np "motionflow" w telewizorach Sony itd.

 

Pozdrawiam

Adrian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy w życiu nie słyszałem takich bzdur, że dekoder dedykowany operatora ma taki sam obraz co dekoder np. Technisat.

 

Z czasem coraz więcej rzeczy się słyszy w życiu. Na przykład to, że taki Technisat wiele inwestuje w marketing po to, żebyś tak właśnie myślał (podobnie jak producenci cudownych kabli audio itd).

Pozdrawiam

Adrian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...