Jump to content

Marcinelli

Users
 • Content Count

  60
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

3 Neutralna

About Marcinelli

 • Rank
  Niedoświadczony

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. To pewnie ciężko porównać, jednemu będzie pasowało bardziej HBO, inny weźmie Netflixa, ale chyba jednak Netflix ma więcej. Najlepiej kupić jedno i drugie na miesiąc i sprawdzić Potem zrezygnować z któregoś albo zatrzymać oba Netflix ma filmy w 4K/DolbyVision, co jest jego sporym plusem. W HBO GO max to tzw Full HD.
 2. Takie mocno subiektywne wrażenie. To oczywiście zależy od tego co się ogląda. Opisać ciężko, ale jakby brązowy był mniej nachalny, wszsytko jakby trochę żywsze. Albo już psyche szwankuje od tego siedzenia w domu
 3. Mam wrażenie że obraz ma nieco inne barwy. Trochę przyjemniejsze. A już na pewno widać zmianę w logo stacji wyświetlanym przez moment po lewej stronie na dole jak się przechodzi na kanał 1 - poprzednio napis "tvn" w logo wpadał lekko w pomarańczowy, teraz jest żółty beż żadnych podkolorowań. "tvn" był żółty tylko jak przeskakiwałem z Canal + 4k (w HLG) na TVN. Dioda póki co jest biała jak była
 4. Temat widzę już lekko wybrzmiał, ale może jako podsumowanie cytat z HDTV Polska 😂: "Kontrasty były zdecydowanie mocniejsze niż na tanim kablu “no-name”. Struktura obrazu stała się filmowa. Zdecydowanie polepszyła się także separacja planów w filmie. Czystość oceniam na 9/10, o klarowność na 10/10 po wymianie kabla na MagicLink 2.0. Dzięki zastosowaniu grubego ekranowania w jasnych obszarach obrazu widać dużą ilość detali… No dobrze, jeśli ktoś doczytał do tego momentu i nie zorientował się jeszcze, że to żarty to najwyższy czas to wyraźnie powiedzieć 🙂 Jakość obrazu nie zależy od jakości kabla HDMI. Jeśli któryś z czytelników tego jeszcze nie wie, bądź nie rozumie to zapraszam do lektury tekstu: Wpływ kabla HDMI na jakość obrazu | Jednoznaczne wyjaśnienie" Źródło: https://hdtvpolska.com/magic-link-2-0-najlepszy-kabel-hdmi-na-rynku-test/?showfull=1 Ci z cnet-u też generalnie polecają taniochę: We don't specifically review HDMI cables here at CNET, but in our TV test lab we've been using inexpensive cables from Amazon and Monoprice for years. All of them have carried hundreds of hours of 4K and HDR video flawlessly, with way more plugging and unplugging than typical cables are subject to. None have failed. There are cheaper options, but beyond our own experience, these two have great user reviews and have sold HDMI cables for years. They're also rated to have the bandwidth to handle 4K and HDR content. This is often listed as "18 Gbps," referring to the amount of bandwidth possible with the HDMI 2.0 standard (see below for HDMI 2.1 details). A czemu ludzie płacą za kable po 200-300 EUR? Jak ktoś lubi niech płaci, nie stać na pożądny samochód żeby się pochwalić sąsiadowi, to chociaż kabel sobie kupi .... 🤣
 5. Jakby co, to kabel AmazonBasics High-Speed HDMI jest spoko. Kupiony za 1zł 97gr na Alledrogo, wygląda dość topornie, ale działa bez najmiejszych problemów I na pececie, i na ultraboxie. Skusiłem się po rekomendacjach CNET-u: "We don't specifically review HDMI cables here at CNET, but in our TV test lab we've been using inexpensive cables from Amazon and Monoprice for years. All of them have carried hundreds of hours of 4K and HDR video flawlessly, with way more plugging and unplugging than typical cables are subject to. None have failed. There are cheaper options, but beyond our own experience, these two have great user reviews and have sold HDMI cables for years. They're also rated to have the bandwidth to handle 4K and HDR content. This is often listed as "18Gbps," referring to the amount of bandwidth possible with the HDMI 2.0 standard (see below for HDMI 2.1 details)."
 6. U mnie dało radę skonfigurować Magic Remote do współpracy z ADB. Producent ADB ustawił się co prawda automatycznie przy instalacji telewizora, ale niestety pilot nie sterował dekoderem. Pomogło wejście jeszcze raz do menu TV, potwierdzenie że to dekoder ADB, potem wybranie dostawcy usług NC+ i zaczęło działać. Można włączać/wyłączać, zmieniać kanały, jest dostęp do menu dekodera.
 7. Ktoś pisał że w listopadzie mają wypuścić nowy firmware który to poprawia, więc jest szansa że to software. Pożyjemy, zobaczymy.
 8. Też kilka dni temu odebrałem ADB. Może z 5-6 razy zauważyłem że po zmianie sceny w filmie, po chwili dekoder zmienił jasność obrazu (chyba nieco zmniejszył), ale szczerze mówiąc choć dało się to zauważyć, to nie było jakoś szczególnie denerwujące. Przynajmniej na razie Po zmianie jasności dalej już było stabilnie. TV to plazma Panasonica, 1920x1080, ale z tego co piszecie to TV raczej nie ma znaczenia. Czeka mnie jeszcze przesiadka na konwerter Unicable, zobaczymy jak taki duet będzie się zachowywał.
×
×
 • Create New...