Skocz do zawartości

WiFi PremiumBox+ |G5| (ADB NCP-4740SF)


ircios
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ta aktualizacja prawie całkowicie albo znacznie utrudniła nam wykorzystanie pakietu telewizji z C+

 

Jesteśmy starzy, niepełnosprawni i tylko we  dwójkę - dotąd większy TV poprzez HDMI działał w pokoju a drugi TV zainstalowany poprzez Euro, miała żona leżąca przy jej łóżku - oczywiście oglądaliśmy ten sam program bo wykupienie MR byłoby bez sensu - podobnie jak przejście na całkowite zasilanie przez EURO obu TV - bo końcu chcieliśmy oglądać niektóre pozycje z lepszą jakością obrazu.

 

Zona kiepsko widzi /ważne że coś może cokolwiek oglądać/ więc całkowicie załatwiało to sprawę - tym bardziej że kiedy przedłużałem a lipcu umowę, mają powyższe na uwadze, kilkakrotnie upewniałem się u konsultanta czy w tym dekoderze będą działać oba wyjścia naraz i zostałem o tym zapewniony.

 

Poradźcie czy są jakieś szanse przywrócenia starego oprogramowania, wymiany dekodera na taki ze starym oprogramowaniem - jak innym sposobem uzyskać równolegle sygnały na HDMI oraz jednocześnie na EURO /tu jakość nie jest istotna/ czy jest na rynku za jakąś sensowną dla rencisty cenę rozdzielacz sygnału HDMI poprzez który zasilę większy TV /z versją HDMI i HDCP tego dekodera/ i poprzez jakiś adapter również drugi telewizor przez av - pomóżcie nam, podpowiedzcie jak rozwiązać problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.10.2020 o 18:01, catnip napisał:

@jurand1953 na kanale z teletekstem wciśnij OPT i przez PILOT masz teletekst dalej, jednym pilotem, bez używania scart.

 

scart działa teraz tylko na 576i, nie jest odcięty :) przecież i tak 1080i na euro nie uzyskacie :)

 

 po prostu teraz jest tylko w natywnej

@catnipDziękuję, działa tak, jak napisałeś. Czy tak było zawsze ? W mojej instrukcji ani słowa o txt więc kombinowałem z euro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej walczę z moim problemem tzn z dekodera dwa sygnały jednocześnie /czyli tak jak było przed aktualizacją/

 

Dziękuję Kolegom za podpowiedzi...proszę nie odbierać tego za wymądrzanie się bo zajmuje się zawodowo całkiem czymś innym a poniższe pytania wynikają z praktycznych prób rozwiązania problemu i wertowaniu internetu.

 

Kolego Pawel i Mingo - bardzo proszę poszerzcie swe wypowiedzi - co to za sklep ME i jakie to są te rozdzielacze za dwadzieścia kilka złotych które spełniają wymogi hdmi 1,4a oraz hdcp 1.3 bo tylko przez takie można dobrać się do wyjścia hdmi sygnału z tego dekodera, jaki konkretnie typ rozdzielacza stosuje Kol Mingo że mu to tak działa jak należy, przy tym dekoderze?

 

Kolego  Dr.S.Tech - o co chodzi z tym przełączeniem na HD 576i - przecież po wetknieciu do dekodera wtyczki hdmi, obojętnie jaka ustawiona jest rozdzielczość - na euro sygnał znika... a cały problem polega na tym aby był sygnał na hdmi i euro jednocześnie.

 

Kolego kodif - jeśli znajdę taki model splittera który rozdzieli sygnał tego dekodera -  to niestety ogólnodostępne adaptery HDMI do RCA również wymagają spełnienia warunku odpowiedniej wersji HDCP. Chyba że znajdę rozdzielacz który blokuje HDCP  a  taki to raczej trudno znaleźć.

 

Pozdrawiam i bardzo liczę że ktoś coś jeszcze podpowie.

Rozpisuje się tak szeroko bo bardzo ten idiotyczny problem bardzo psuje mam życie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PYOTR45 Osobiście tego nie testowałem, ale podobno niektóre tanie rozgałęźniki HDMI po prostu zdejmują blokadę HDCP do którejś wersji (daje to dodatkową możliwość np. nagrywania obrazu i dźwięku przez zewnętrzne urządzenie). Jak masz w opisie danej oferty, że obsługuje HDCP i np. ma zastosowanie do dekoderów to prawie na pewno będzie działać. Problem byś mógł mieć przy 4K, bo tam byłby potrzebny HDMI 2.0.

 

Możesz poszukać na popularnym serwisie na A, bo tu wystarczy zwykła chińszczyzna do 20 zł. Nawet jest wskazana. Przy okazji od razu możesz sobie kupić kabel HDMI do drugiego telewizora o odpowiedniej długości. Gdyby było coś nie tak, to zawsze można dokonać zwrotu towaru do 14 dni.

 

Aha i jak chcesz kogoś zawołać i odnieść się do konkretnego użytkownika, to dajesz "@" przed nickiem, tak jak ja teraz zrobiłem. Wtedy dany użytkownik dostanie powiadomienie (zawołanie).

Edytowane przez WebMat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dr.STech Zaintrygowany Twoją kolejną sugestią, od rana ćwiczyłem współpracę dekodera z moimi telewizorami i stwierdziłem praktycznie że sygnał analogowy wizji, na wyjściu euro występuje tylko przy wolnym gnieździe hdmi - jak podłączę tam nawet niezałączony duży telewizor poprzez hdmi - sygnału z euro nie ma, jest tylko plansza z napisem "ochrona ...hdcp" - czyli z euro da się oglądać tylko przy wyjętym z gniazda kablem od hdmi.

 

Po załączeniu dużego telewizora i podłączeniu go do gniazda hdmi dekodera - faktycznie - przy zmniejszonej rozdzielczości,  po dłuższym czasie i operacjach włącz/wyłącz  pojawia się obraz na obu telewizorach - z jakością do przyjęcia jak na nasze stare oczy.

 

W jakiś sposób rozwiązuje to problem ale wymaga przedziwnych kombinacji przy uruchamianiu telewizorów i dekodera ale nie tracę

nadziei, odwiedzi mnie wieczorem facet który latami pracował w serwisie w Kościanie i może coś wymyśli.

 

@WebMat... a ja ostatnio osobiście testowałem te z A.....o -  te do 80-90zł   nie zdejmują blokady hdcp. Podobno takie modele które na 100% zdejmują są na Ali.....s - jak nic innego nie wymyślę to kupie u nich - tam też można na próbę tylko ze trwa to znacznie dłużej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PYOTR45 Ok, czyli testowałeś splitter o poniższym wyglądzie:

 

https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/61ypxrFa8XL._AC_SL1001_.jpg

 

Chyba nawet bym na twoim miejscu od razu zamówił na A...s, żeby później nie czekać na przesyłkę. Byleby sprzedawca potwierdził, że HDCP zdejmuje.

 

A podłączałeś bezpośrednio dekoder przez HDMI do drugiego telewizora? Bo jak wyświetli się na nim komunikat o ochronie HDCP, to wtedy rzeczywiście musiałby być tylko i wyłącznie splitter, co zdejmuje HDCP. Ale raczej mało prawdopodobne, bo musiałby to być jakiś stary telewizor albo z problemami w tym względzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, PYOTR45 napisał:

a ja ostatnio osobiście testowałem te z A.....o -  te do 80-90zł   nie zdejmują blokady hdcp.

 

Nie mam pojęcia co testowałeś, ale u mnie działa takie coś i nie ma problemu z hdcp

af7060564ca0af09953afc1faef5

Cytat

 

Aktywny rozdzielacz sygnału HDMI, równocześnie przekazuje sygnał do dwóch portów ( odbiorników ) HDMI  

W przeciwieństwie do pasywnego splittera HDMI, gdzie tylko jeden odbiornik może być aktywny - włączony do odbioru sygnału HDMI )

... oczywiście tutaj mogą być obydwa odbiorniki włączone, ale nie muszą, może być jeden..

Współpracuje z dekoderami TV jak np. Cyfrowy Polsat, Orange, NC+, UPC, Vectra, i inne..

 

Splitter 4Kx2K HDMI 1x2 to wysokiej jakości urządzenie rozdzielające

sygnał HDMI  z  jednego źródła sygnału audio/video

( jak np. dekoder telewizji kablowej, DVD/Blu-ray,  Amplituner, konsola do gier )

do dwóch odbiorników HDMI  ( jak np. telewizor, projektor, monitor )

Może być używany również jako wzmacniacz sygnału HDMI pomiędzy długami kablami HDMI

Sygnał wysokiej rozdzielczości (4Kx2K, Full HD) przekazywany jest równocześnie do obydwu odbiorników.

Urządzenie wzmacnia sygnał HDMI osłabiony przez długie kable HDMI

( do 15 m na wejściu, do 15 m na wyjściu; w przypadku jakości 4K max długość kabla na wejściu i wyjściu to 8 m ).

Szybka instalacja urządzenia, wystarczy przy wyłączonych urządzeniach podłączyć przewody HDMI

do odpowiednich złączy, a następnie podłączyć dołączony zasilacz i uruchomić urządzenia

Kompaktowe wymiary splittera nie sprawią trudności w umieszczeniu go w dowolnie wybranym miejscu.

Obsługuje HDCP

 

 

Kupiony dwa lata temu na znanym portalu A. za 49 zł

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, PYOTR45 napisał:

Kolego Pawel i Mingo - bardzo proszę poszerzcie swe wypowiedzi - co to za sklep ME i jakie to są te rozdzielacze za dwadzieścia kilka złotych które spełniają wymogi hdmi 1,4a oraz hdcp 1.3 bo tylko przez takie można dobrać się do wyjścia hdmi sygnału z tego dekodera, jaki konkretnie typ rozdzielacza stosuje Kol Mingo że mu to tak działa jak należy, przy tym dekoderze?

Sklep to Media Expert. To jeden z pierwszych oferentów po wpisaniu w wyszukiwarkę. Niestety nie ma podanych informacji jakie spełnia wymogi. Jak nie będzie działała to możesz go zwrócić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...