Skocz do zawartości

MUX 8


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A znasz niemiecki? "Programy DVB-T dostępne na obszarze Berlina" pisze w nagłówku w przytoczonym linku. :P Większość tych kanałów jest dostępna, jak u nas MUX-TVN - tylko dla Warszawiaków i bliskich okolic.

 

Zasięg całego kraju mają tylko Muxy ARD i ZDF.

 

Sprawdzaj dobrze zanim coś podobnego znowu zapodasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Niemcom nie potrzebne zbytnio dvb-t bo maja dvbs2 ivto FTA z tego taki zasięg unas za wyjątkiem Wielkiej Brytanii i Francji i wcześniej Włochy teraz mediaset kodowany więc już nie należy i reszta kraju w tym my mamy wszystko kodowane Weź tu bez NTC a kanały by się przydały bo jak patrzę na programy na weekend to jedną jedyną powtórka co tak w sobotę i niedzielę za wyjątki częściowym pulsu i ttv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Może jedna jest nadzieja. UKE przedstawiło listę 15 obiektów z których to Emitel chciałby uruchomić ósmy multipleks przynajmniej w pierwszym etapie: http://www.naziemna.info/emitel-z-11-wnioskami-o-pozwolenia-radiowe-dla-mux-8/

Ta lista mnie cieszy bo jest na niej Chorąwica z której to odbieram sygnał.

Teraz tylko należy poczekać na UKE i Emitel będzie mógł już ruszać z robotą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd masz pewność że akurat sygnał MUX8 doleci do Ciebie jak ma być nadawany z mniejszą mocą, na innym paśmie oraz w innej polaryzacji.

A niby skąd ma odebrać będąc 25 km od najbliższego nadajnika mającego nadawać mux-8? Zresztą znając @Poland-a, zrobi wszystko aby odbierać, tym bardziej że chyba łapie z Chorągwicy DAB. :wink:

Inna sprawa że nie ma się co tak podniecać, bo pozwolenia telewizyjne UKE i gotowość Emitela na koniec i kw.2016, wcale nie muszą przełożyć się na równoczesny start tego mux-a..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto jaką informację otrzymałem z UKE Kraków w temacie mux-8:

 

Parametry emisji mux-8 dla nadajników

Rzeszów/Sucha Góra, kanał 6, pol. V, moc 18 kW ERP

Kraków/Chorągwica, kanał 7 pol. V moc 10 kW ERP

 

Natomiast nie planuje się(!) emisji mux-8 z nadajników:

- RTON Tarnów-Góra Św. Marcina
- RTON Szczawnica-Przehyba
- RTON Rabka-Luboń
- RTON Zakopane-Gubałówka
- TON Gorlice-Maślana Góra

 

Nie sprecyzowano czy w ogóle czy na razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to na 90% @Poland nie będzie miał stabilnego odbioru.

No nie powiedziałbym - mam u siebie jeszcze instalacje antenową jeszcze po telewizji analogowej i na niej to TVP1 z kanału 10 działała choć trzeba było męczyć się z ustawieniem. Jestem pewny że MUX8 będzie u mnie działał skoro DAB+ o takiej samej mocy dochodzi w moje okolice.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie powiedziałbym - mam u siebie jeszcze instalacje antenową jeszcze po telewizji analogowej i na niej to TVP1 z kanału 10 działała choć trzeba było męczyć się z ustawieniem. Jestem pewny że MUX8 będzie u mnie działał skoro DAB+ o takiej samej mocy dochodzi w moje okolice.

 

Ale DVB-T to nie DAB+, więc tym się nie sugeruj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nie. Nie wkłada się wszystkich do jednego wora i nie miesza do tego polityki. Negatywne i propagandowe nastawianie słuchaczy (?) do nadawców, którzy nie popierają jej strony. Sami spiskowcy wśród tych nadawców. :D

Chciałbym zobaczyć te miliony protestujących na rzecz TV Trwam...

Poza tym, Agora nie jest właścicielem Stopklatki TV, tylko współwłaścicielem.

UPC jest daleki od monopolu na rynku kablowym - > można się o tym przekonać tutaj.

Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...