Skocz do zawartości

MUX 8


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niska oglądalność jest z powodu naiwności tych stacji z powodu myślenia, że TVP zapewni im swoją obecnością na muxie reklamę. Się trochę przeliczyli, bo liczyli pewnie na to że TVP się szybko pojawi w Mux8. Powiedzenie brzmi: "Umiesz liczyć, licz na siebie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym to wiem, ale nawet na najmocniejszej antenie ze wzmacniaczem jest słaby sygnał siła 50% jakość od 15 do 30% i często są kratki i trzaski w dźwięku, a pozostałe MUX-y mają siłę 95% jakość 90%, a MUX 3 ma siłę i jakość 100%

W jakiej polaryzacji masz ustawioną antenę? Do odbioru Mux8 antena musi być koniecznie ustawiona bokiem w polaryzacji V(pionowej). Jaka to antena i jaki przedwzmacniacz ma zamontowany? Na jakiej wysokości jest ona zamontowana? Czy jeśli masz zamontowany przedwzmacniacz w antenie, to czy masz założoną zworę w zwrotnicy antenowej?

 

Pod Wieluniem(Łódzkie) odbierają Mux8 z Wrocławia z odległości ponad 100km, więc ty powinneś odebrać bo masz blisko do nadajnika. Przejrzyj dokładnie instalację antenową. Możesz spróbować podłączyć antenę na Mux8 bezpośrednio do telewizora/dekodera, bez zwrotnicy i zobacz czy jest lepiej. Może zwrotnica szwankuje i wycina pasmo VHF lub tłumi je za bardzo i może ona jest temu winna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te "czarne kanały" to testy Emitela (z czego jeden z HbbTV). Nie wiadomo. Zapytaj się ich.

 

Tylko jeden test (bez numeru) należy do Emitel-a i działa (pogoda, wiadomości, program TV, programy radiowe PR). Pozostałe testy 1-7 należą do nadawców tego multipleksu. To, że nic tam nie nadają to ich sprawa. Mogą to uczynić w każdej chwili, tym bardziej że zapewne za pojemność płacą.

 

Odpowiedzi masz na forum Emitel-a.

https://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=50&t=6102&p=224530#p224529

https://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=50&t=6750&p=224164#p224164

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, w obecnej sytuacji opisywane artykule z pierwszego linku konkursy na miejsca lub wybór z stacji starających się o miejsce na MUX8 już byloby lepszym pomysłem od tego, co wydziwia nadawca publiczny. TVP swoimi głupimi decyzjami (które niestety są w przewadze bo i dobre pomysły też mieli ale w mniejszości) zdecydowanie zawiodło widzów i obecnie robi to nadal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupimi decyzjami? Zablokowali miejsce na MUX-ie dla innych potencjalnych nadawców, a jednocześnie nie płacą Emitelowi za nadawanie. To jest genialna wręcz decyzja.

Swoją drogą jak popatrzymy na wyniki oglądalności nadawców z MUX-8, to TVP bardzo dobrze robi, że nie spieszy się z szybkim startem. Nawet nie wiedzą co chcą nadawać, a i zasięg tego MUX-a póki co jest jaki jest. Niech Emitel uruchomi wszystkie nadajniki, później rzetelnie sprawdzi pokrycie sygnałem (nie opierając się jedynie na jakichś komputerowych symulacjach), a następnie uruchomi doświetlenia tam gdzie są dziury. Póki co zasięg tego MUX-a mocno odstaje od zasięgu MUX-ów 1 i 2. W wielu rejonach ludzie używając nawet anten typowych na pasmo VHF (oczywiście ustawionych w odpowiedniej polaryzacji) odbioru nie mają, bądź jest on mocno utrudniony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według infolinii Emitela na dniach powinien zostać włączony nadajnik Mux8 Kamieńsk/Zwałowisko na k. 9, polaryzacja H. Według infolinii nadajnik był do włączenia w maju, ale z przyczyn technicznych zostanie włączony dopiero na dniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Uruchomiono nadajnik MUX8 Kamieńsk/Zwałowisko na k.9 pol. H.

Do uruchomienia pozostały jeszcze nadajniki w Płocku/EC Radziwie k.12 pol. V i Obornikach Wlkp. k.9 pol.V.

 

Link: https://www.emitel.pl/telewizja/naziemna-telewizja-cyfrowa-dvb-t/mux-8/harmonogram-wdrazania/

Edytowane przez Sławomir Pawłowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sygnał ma być na antenie i dopiero wzmacniacz ma co wzmacniać. Spróbuj podłączyć antenę bezpośrednio do telewizora, a w antenie zamiast wzmacniacza podłącz symetryzator na odpowiednie pasmo i odłącz zasilacz z separatorem i w jego miejsce podłącz zwykłą wtyczkę antenową.

 

@amq0

 

Napisałeś:

 

 

@Sławomir Pawłowski

Mam wzmacniacz masztowy z dwoma wejściami antenowymi.

Wzmocnienie na wejściu VHF do 20db

Wzmocnienie na wejściu UHF do 30db

Już nie rozumiem. 
Kiedyś odpisałeś że masz zwrotnicę bodajrze Telmora. Teraz piszesz że masz wzmacniacz masztowy z zwrotnicą. Mam nadzieję, że nie spiąłeś razem wzmacniacza masztowego z zwrotnicą Telmora.
Jaki to dokładnie model wzmacniacza masztowego.
 
Najlepiej jakbyś rozrysował schemat swoich połączeń i nam tu pokazał. Zrobisz to programem Paint lub innym programem.

@Sławomir Pawłowski

Mam wzmacniacz masztowy z dwoma wejściami antenowymi.

Wzmocnienie na wejściu VHF do 20db

Wzmocnienie na wejściu UHF do 30db

 
Edytowane przez Sławomir Pawłowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to przepraszam. Z powodu ciężkiego i długotrwałego przebiegu migreny nie siedzę teraz zbyt długo przed komputerem. Kiedyś potrafiłem pół dnia przesiedzieć na forum i prawie każdy wątek czytałem od deski do deski, a teraz mocno codziennie boli głowa i nie daję tak.rady,i przeoczyłem te posty, a chciałem koledze pomóc.

 

@amq0

Może już było, ale zaryzykuję. Spróbuj podpiąć instalację pod inny telewizor/tuner jeśli je posiadasz. Może jest głowica uszkodzona w Tv lub tunerze i dla tego jest słaby sygnał. Tak miałem kiedyś na tunerze Ferguson Ariva T650I i po odesłaniu na gwarancję i naprawie odbierało prawidłowo.

 

@amq0

W razie czego pisz do mnie na PW lub na wodzu7@onet.eu. Jak będę się dobrze czuł to Ci od razu odpiszę.

Edytowane przez Sławomir Pawłowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sławomir Pawłowski Zamieniłem zwrotnicę na wzmacniacz masztowy ze zwrotnicą i wzmacniacz w puszce zamieniłem na symetryzator.

Jak podłączę antenę do tunera bezpośrednio to całkiem brak sygnału, jak podłączę ze wzmacniaczem to wzkazanie jakości sygnału waha się od 10 do 25%.

Próbowałem też z nadajnika Kłodzko/Czarna Góra, ale nic nie łapie, a z Sobótki jest taki mały poziom sygnału jak napisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupimi decyzjami? Zablokowali miejsce na MUX-ie dla innych potencjalnych nadawców, a jednocześnie nie płacą Emitelowi za nadawanie. To jest genialna wręcz decyzja.

Swoją drogą jak popatrzymy na wyniki oglądalności nadawców z MUX-8, to TVP bardzo dobrze robi, że nie spieszy się z szybkim startem. Nawet nie wiedzą co chcą nadawać, a i zasięg tego MUX-a póki co jest jaki jest. Niech Emitel uruchomi wszystkie nadajniki, później rzetelnie sprawdzi pokrycie sygnałem (nie opierając się jedynie na jakichś komputerowych symulacjach), a następnie uruchomi doświetlenia tam gdzie są dziury. Póki co zasięg tego MUX-a mocno odstaje od zasięgu MUX-ów 1 i 2. W wielu rejonach ludzie używając nawet anten typowych na pasmo VHF (oczywiście ustawionych w odpowiedniej polaryzacji) odbioru nie mają, bądź jest on mocno utrudniony.

TVP powinno zrezygnować  i oddać te wolne kanały komu innemu (Solorz- Żak odpada).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...