Skocz do zawartości

Dekoder Polsat Box 4K Lite


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mój dekoder pobrał nowy soft. Zaraz po uruchomieniu na drugim wybranym kanale znany wcześniej błąd z odtwarzaniem audio video. Nowe materiały z PBGo nadal wywalają błąd 1500. Stare materiały jak np. Miodowe Lata z logo Ipla odtwarzane są bez problemu. Disney też działa, więc to nie jest wina internetu. Reasumując w moim przypadku niczego nie poprawiono.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.04.2024 o 02:19, olga333444 napisał(a):

Panowie pytanie włączam dekoder i on proponuje to menu internetowe te które się pojawia po wciśnięciu zielonego przycisku A jak zrobić aby włączał się tylko kanał TV

Też mnie to irytuje ale nie wiem jak to naprawić.

Ola jak sobie z tym poradzisz to napisz na forum co i jak albo pisz na pw.

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co prawda nie mam oleda ale u mnie obraz też jest wyblakły. Chyba trzeba się przyzwyczaić. A spróbuj zmienić rozdzielczość na HD, jest trochę lepiej. Tylko nie po to wziąłem dekoder 4K by oglądać HD ale co zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniałem rozdzielczość i nic to nie daje, trzeba w tv poziom czerni ustawić na najniższy możliwy wtedy jest nieco lepiej. Tylko że wtedy na niektórych programach tych nadawanych w SD jest tak ciemno że nic nie widać, na streamingach czy filmach puszczanych z komputera jest za ciemno i trzeba rozjaśnić.

Dosc często na ekranie są jakieś kwadraty czy artefakty jak by procesor obrazu szwankował .

Ewidentnie ten sprzęt jest wadliwy i Polsat powinien coś tym zrobić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 HDR jest w HDR10+, HDR10  , Dolby Vision, po prostu należy wyłączyć funkcje obsługi danego standardu w TV i nie będzie HDR albo poszukać opcji ustawień w  SDR.  

 

Ta twoja większość która nie ma opcji wyłączenia HDR to pewnie TV bez obsługi 4K.

Poza tym obsługę HDR zwykle wyłącza sie w urządzeniu podpiętym do HDMI i problem znika, o tym pisał @support458 ale jak widać nie zauważyłeś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można wyłączyć czy włączyć HDRu w telewizorze.

 

Druga sprawa, przy włączaniu dekodera tym pełnym włączeniu nie tym całym pseudo szybkim starcie przez pierwszych kilka sekund obraz na logo Polsatu jest ok potem widać jak robi się wyblakły. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ można tylko nie każdy tv ma opcje  wyłączenia w ustawieniach. 

 

Normalnie takie opcje są w menu serwisowym każdego tv czyli niedostępne dla zwykłego użytkownika. 

 

U mnie w Philips mam w ustawieniach każdego z wejść HDMI indywidualnie do ustawienia, ustawiam z włączonymi albo wyłączonymi standardami. Domyślnie każdy ma włączone. 

Przydaje się właśnie do gier gdzie wyłączam wszelakie ulepszacze obrazu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ktosiu napisał(a):

Ależ można tylko nie każdy tv ma opcje  wyłączenia w ustawieniach. 

 

Normalnie takie opcje są w menu serwisowym każdego tv czyli niedostępne dla zwykłego użytkownika. 

 

U mnie w Philips mam w ustawieniach każdego z wejść HDMI indywidualnie do ustawienia, ustawiam z włączonymi albo wyłączonymi standardami. Domyślnie każdy ma włączone. 

Przydaje się właśnie do gier gdzie wyłączam wszelakie ulepszacze obrazu. 

Nawet tv samsunga z tego roku nie maja opcji wyłączenia HDR , innych marek nie używam są zbyt "słabe " ( ironizowane ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest jak się kupuje słabej jakości TV. 🤪

Ten producent ma dokładnie w 4 literach klienta i nie udostępnia opcji wyłączenia czy przynajmniej odpowiednej opcji ustawienia wejścia sygnału.

Większość innych producentów często ma opcje tylko niektórzy nie maja pojęcia jak wyłączyć i że w ogóle mogą wyłączyć.np. SONY ma w większości modeli. 

 

Jedno co było pisane już wcześniej, sygnał standardu według zaleceń i prawidłowej konfiguracji powinno wyłączyć urządzenie wejściowe podpięte pod HDMI.  

 

Prostym czasami rozwiązaniem jest po prostu poszukać  starego kabla HDMI on doskonale likwiduje wszystkie nowoczesne formaty sygnału  video. Jakość pozostaje ta sama nawet w 4k. 

 

Czasami niektóre TV mają ustawiania dodatkowe dla HDR , nie wyłącza to HDR ale powoduje dobranie innych parametrów sygnału w razie problemów z sygnałem wejściowym. Zwykle są to dodatkowe 2-3 opcje ustawieniach, np. HDR Standard, HDR Żywy, HDR GRA, HDR Wideo itp... 

 

p.s. powiem tak Z HDR często mam  problem z tymi barwami i tą jasnością obrazu. Niestety jak nie ma opcji ustawień jak wyżej to należy poszukać opcję ustawienia gamma co też nie wszyscy producenci udostępniają w ustawieniach . :/ 

 

 

Jak by ktoś jednak miał odpowiedniego  Samsunga i potrzebował wyłączyć  zwykle opcja jest  Menu->Picture->Picture Options->HDMI UHD Color

Upsss... miało opcji nie być przecież wcale u tego producenta. ;) 

Opcja niestety jest globalna i niezależna od wejścia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...