Skocz do zawartości

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze


kaspian0007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Navy1 napisał:

OK. Spróbuję i odezwę się za chwilę.

Nawet bez modułu łatwiej Ci będzie wyszukać tylko listę NC+. Będziesz miał 1 TVP HD a nie 4.

Pamiętaj tez o tym aby puścić uprawnienia bo to jest ważne tylko 24h.

Zaloguj się do ICA albo zadzwoń na infolinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, eXtinction napisał:

Witam

Nowy CAM CI+ od PC+ szyfruje nagrania, nie da się ich oglądać bez modułu czy na innych urządzeniach (tuner TECHNISTAR S3 ISIO)

 

2 godziny temu, meckbar napisał:

Tuner TECHNISTAR S3 ISIO ma, z tego co się orientuję, certyfikowane CI+ i być może to jest „problemem”. Korzystając z oryginalnego modułu CI+ niemieckiego operatora HD+ też są cyrki z nagraniami. Wystarczy przełożyć kartę do modułu uniwersalnego by móc zapomnieć o restrykcjach (karty w Nagra nie są parowane z modułem). 

 

Wiele wskazuje na to, że to właśnie wspomniany wyżej tuner TechniSat szyfruje nagrania dokonywane za pomocą modułu CAM CI+, a nie zaś sam moduł.

Tak, jak napisał też wyżej @tweed77, tuner oparty na systemie Linux (Enigma 2) nie zawiera tego typu restrykcji. Żadne nagrania nie są szyfrowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii współpracy TV Sony z modułem CI+ ECP zrobiłem tak:

- na "ogólnym satelicie" znalazłem dwa kanały na których jest TVP1 HD

- na każdym z tych dwóch kanałów TVP1 HD na ekranie TV pojawił się komunikat "kanał jest kodowany lub nie można go odkodować. Sprawdź czy moduł CA i karta Smart są włożone prawidłowo", włożyłem moduł, TV pokazał komunikat "moduł włożony", zaraz potem TV pokazał komunikat "weryfikacja urządzenia, proszę czekać" i pasek postępu weryfikacji nie ruszył z miejsca (jest 0%) 

- przez ICA zaktualizowałem uprawnienia i dodatkowo zadzwoniłem na infolinię C+, gdzie Pani mi potwierdziła że widzi, że uprawnienia są OK.

Krótko mówiąc jestem w punkcie wyjścia.

Gdyby ktoś miał jakiś pomysł, to będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko który kanał jest z Platformy CANAL+? Zostaw włączony na jednym z kanałów na dłuższy czas. Jak nie przejdą uprawnienia to przełącz na drugi. Czasem uprawnienia idą nawet parę godzin.

Edytowane przez Barti
Już od bardzo dawna nie ma platformy CYFRA+. Obecnie jest Platforma CANAL+. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Barti dzięki :-)

Zła informacja jest taka, że Pani z infolinii C+ powiedziała mi, że telewizory marki Sony nie są "wspierane" w standardzie CI+ ECP przez Canal+.

Przyjąłem to do wiadomości ale nie bardzo w to wierzę, choćby dlatego że kilka postów wcześniej @Bushiken pisał, że w jego Sony XF9005 działa to bez zarzutu.

Nie poddaję się, będę próbował. Dzięki za konkrety. Odezwę się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Navy1

Brak zgodności odbiornika ze standardem CI+ ECP nie oznacza wcale, że taki moduł z takim odbiornikiem nie będzie w ogóle współpracował. Jedynie kanały, na których w danej chwili załączone są restrykcje ECP, nie będą się z takiego modułu dekodowały. Cała reszta powinna być normalnie dostępna. Oczywiście odbiornik musi wspierać "natywne" CI+, bo jeśli i tego nie wspiera, no to wtedy już "amba"... :wacko:

Było już na ten temat szeroko mówione w niniejszym wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Navy1 napisał:

@Barti dzięki :-)

Zła informacja jest taka, że Pani z infolinii C+ powiedziała mi, że telewizory marki Sony nie są "wspierane" w standardzie CI+ ECP przez Canal+.

Przyjąłem to do wiadomości ale nie bardzo w to wierzę, choćby dlatego że kilka postów wcześniej @Bushiken pisał, że w jego Sony XF9005 działa to bez zarzutu.

Nie poddaję się, będę próbował. Dzięki za konkrety. Odezwę się.

Ja właśnie dostałem TV SONY i śmiga z modułem.

Twój TV jest z CI+, więc jest OK.

Widzę, że z dziedziny sat jesteś zielony... Więc może poproś kogoś, żeby skonfigurował Tobie TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może warto najpierw sprawdzić moduł z kartą na innym urządzeniu? Jak będzie puszczać uprawnienia to dopiero wtedy spróbować w TV. Jak ja odbierałem moduły to powiedziałem gościowi, żeby je aktywował na swoim TV w salonie. Jak wszystko przeszło to miałem pewność, że będzie działać w domu. Jak zainstalowałem w moim TV moduł to wszystko działało po 20 sekundach. Więc może warto wypróbować taką opcję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Navy1 napisał:

W kwestii współpracy TV Sony z modułem CI+ ECP zrobiłem tak:

- na "ogólnym satelicie" znalazłem dwa kanały na których jest TVP1 HD

- na każdym z tych dwóch kanałów TVP1 HD na ekranie TV pojawił się komunikat "kanał jest kodowany lub nie można go odkodować. Sprawdź czy moduł CA i karta Smart są włożone prawidłowo", włożyłem moduł, TV pokazał komunikat "moduł włożony", zaraz potem TV pokazał komunikat "weryfikacja urządzenia, proszę czekać" i pasek postępu weryfikacji nie ruszył z miejsca (jest 0%) 

- przez ICA zaktualizowałem uprawnienia i dodatkowo zadzwoniłem na infolinię C+, gdzie Pani mi potwierdziła że widzi, że uprawnienia są OK.

Krótko mówiąc jestem w punkcie wyjścia.

Gdyby ktoś miał jakiś pomysł, to będę wdzięczny.

Sprawdź czy na pewno masz w systemie w ICA ten sam numer karty co w TV - ja miałem inny i uprawnienia szły tylko do obcej osoby

mam 55AG9 i moduł działa prawie cacy - opóźnienia przełączania są ok 3-4 sek, natomiast 4K działa, podobnie jak w module EPC działał mi Cameleon - tu bez 4K 

Problemem dla mnie są problemy z nagrywaniem - potrafią się przerwać lub w ogóle wykasować -nie nagrać oraz numery karty na kanałach sportowych - żenua

Oglądanie jest OK< przy czym po odpaleniu TV od nowości ja wybrałem listę operatora i kanały tylko operatora mi wczytał, i było odkodowane, natomiast  zabawa na dwa konwertery z pełnym pasmem - to może nie być takie proste, zatem najpierw wgrałem kanały operatora a potem dodałem resztę kanałów z pozostałych satelit - co nie było łatwe. 

Oprogramowanie wgraj do TV z pendrive, bo zanim TV znajdzie aktualizację to trwa przynajmniej z miesiąc, a teraz była czerwcowa aktualizacja.

Edytowane przez darlen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@darlen już wcześniej sprawdziłem w ICA numer karty - zgadza się. Czy dobrze zrozumiałem, że w swoim 55AG9 masz moduł CI+ ECP z kartą Cayman i działa OK?

@stanley840 mieszkam na Śląsku, dzwoniłem do około 20 punktów C+, żeby zapytać czy mają u siebie TV gdzie można wypróbować czy moduł CI+ ECP działa, dodzwoniłem się do siedmiu miejsc (reszta nie odbiera). W żadnym z tych siedmiu miejsc nie mieli takiej możliwości: albo brak odpowiedniego TV, albo złącze CI+ uszkodzone.

Mój wcześniejszy TV to Loewe Individual. Kupiłem go jakieś 8 lat temu, jak wszedł na rynek, włożyłem moduł Aston CI z kartą Cameleon i właściwie na tym konfiguracja się zakończyła.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Identyczną sytuację miałem w domu rodzinnym. Rodzice posiadają Loeve Individual Compose w którym od zawsze siedział Aston. 
Obecnie jak ja wraz ze swoją ofertą wyprowadziłem się i zakupiłem Sony to zamieniłem Cameleona z Astona na Moduł CI+  ECP.
U rodziców którzy zadowolili się Start+ chciałem wziąć moduł i nawet ten niebieski niestety na Loeve nie działa i musieli wziąć Ultraboxa.

Długo szukałem w necie specyfikacji czy ten TV Loeve to CI czy CI+ i nie moglem znaleźć. Masz konkretne informacje, jakie ma wejście?

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem opis tego TV na niemieckiej stronie renomowanego magazynu, który informuje, że zrezygnował w tym modelu z certyfikacji dla Premiere (obecne Sky Deutschalnd), co może sugerować, że TV ma slot CI, a nie CI+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Navy1 napisał:

W tym Loewe jest standard CI. Mówię to na przykładzie swojego 46 Compose 3D.

Nawet nie próbowałem do niego wkładać modułu CI+ ECP, bo myślę że by go nie odnalazł.

Najnowszy wiadomo, ze nie ale Niebieski bez ECP liczyłem, ze może pójdzie.

Co ciekawe, jak wsadzałem do swojego TV oba moduły w celu nadania uprawnień to widać wyraźną różnicę, że Niebieski pracuje dużo wolniej.

5 minut temu, meckbar napisał:

Znalazłem opis tego TV na niemieckiej stronie renomowanego magazynu, który informuje, że zrezygnował w tym modelu z certyfikacji dla Premiere (obecne Sky Deutschalnd), co może sugerować, że TV ma slot CI, a nie CI+

Dzięki za potwierdzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł CAM CI+ ECP, a także ten poprzedni CI+ (bez ECP) od Platformy CANAL+, w przeciwieństwie np. do modułu CAM CI+ Cyfrowego Polsatu, nie posiada tzw. trybu "Legacy", co sprawia, że do jego działania wymagany jest odbiornik wspierający "natywnie" standard CI+. Odbiorniki obsługujące jedynie starszy standard CI nie będą w ogóle współpracować z modułem CAM CI+ Platformy CANAL+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=1994]Barti[/mention] dzięki default_icon_smile.gif

Zła informacja jest taka, że Pani z infolinii C+ powiedziała mi, że telewizory marki Sony nie są "wspierane" w standardzie CI+ ECP przez Canal+.

Przyjąłem to do wiadomości ale nie bardzo w to wierzę, choćby dlatego że kilka postów wcześniej [mention=40877]Bushiken[/mention] pisał, że w jego Sony XF9005 działa to bez zarzutu.

Nie poddaję się, będę próbował. Dzięki za konkrety. Odezwę się.

Powiedz mi, czy aktualizowałeś soft pendrivem innym, niż dedykowany dla danego modelu, bo znam temat

Czy możesz powiedzieć czy tuner wyszukuje ci kanały. Innymi słowy czy masz pasek siły sygnału przy wyszukiwaniu satelity?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...