Skocz do zawartości

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze


kaspian0007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, tail# napisał:

Jak nie masz certyfikowanego urządzenia, to nie ma się czym chwalić, bo po włączeniu ECP przez operatora będziesz miał ciemność.

Na starym też bym miał, a tak przynajmniej będzie pretekst do zmiany TV na większy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, aro napisał:

@darlen do kiedy masz obecną umowę?Za Canal+ 4K jaką masz opłatę?

do końca stycznia 2021

dali mi za 10 pln/mc od maja do końca umowy - nie wiem czy to dobra oferta, nie chciało mi się szukać i analizować, może w przyszłości coś lepszego znajdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się podzielić moimi doświadczeniami z wymianą dekodera na moduł CAM. Do tej pory miałem dekoder wifibox+ z kartą Cameleon. Dekodera nie używałem tylko samą kartę we własnym dekoderze. Ponieważ dopadł mnie FEDC i jednocześnie kupiłem telewizor 4K przystosowany do współpracy z modułem zacząłem się interesować wymianą dekodera na moduł. Umowa kończy mi się w czerwcu br. i zaczęli już do mnie wydzwaniać z propozycją przedłużenia. Oczywiście mówiłem, że owszem, ale z modułem, na co uzyskiwałem odpowiedź, że moduł tylko dla nowych umów. Nawet byłem zdecydowany na takie rozwiązanie, do czerwca niedaleko, aż tu nagle wczoraj dostałem SMS-a z podanym numerem telefonu i sugestią żebym zadzwonił, bo mają dla mnie atrakcyjną ofertę. Tak też zrobiłem zaznaczając od razu, że jestem zainteresowany wyłącznie modułem i przy okazji rozszerzeniem abonamentu o Canal+ 4K. I okazało się, że nie ma sprawy. Dostałem nie tylko Canal+ 4K ale dodatkowo kanały Eleven Sport i Polsat Sport 1 bez zmiany ceny abonamentu i bez żadnych dodatkowych kosztów aktywacji, czy też dzierżawy modułu. Zapytałem oczywiście o ten nowy czarny moduł, ale Pan mi doradził, żem wziął stary niebieski, bo dla nowego musiałby mi podnieść abonament, a po miesiącu, dwóch będę mógł go bez problemu wymienić. Tak też zrobiłem. Dzisiaj w punkcie Canal+ oddałem dekoder i dostałem moduł. Wszystko telewizorze ruszyło bez problemu łącznie z kanałami 4K.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, xMaraSSx napisał:

Czarny się zauważalnie szybciej inicjuje przy włączaniu TV wiec uzasadnij swoje stwierdzenie.

Stary nie ma ECP więc można wsadzić w dowolny box a i są inne możliwości których nie ma z nowym.@JSo czyli nie dostałeś za darmo tylko przedłużyłeś umowę na inny pakiet i to w cenie o kilkanaście złotych więcej niż inni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już też wymieniłem niebieski moduł na czarny. Aktywowałem go bezproblemowo na ultimo4k.

Na ten moment działa identycznie jak niebieski. Na ultimo ( wszystko za wyjątkiem wybranych programów w ECP na Museum 4k ). Na  telewizorze wszystko - włącznie z ECP ( podobnie jak niebieski ).

Edytowane przez mara68
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, czerstwy napisał:

Stary nie ma ECP więc można wsadzić w dowolny box a i są inne możliwości których nie ma z nowym.@JSo czyli nie dostałeś za darmo tylko przedłużyłeś umowę na inny pakiet i to w cenie o kilkanaście złotych więcej niż inni.

 

No właśnie mówisz o sytuacji mocno niestandardowej, czyli moduł we własnym boxie, a tutaj już samym problemem jest cayman, z cameleonem i tak nie można dostać czarnego modułu.

Tak wiem, tutaj na forum jest sporo takich osób, ale ogólnie to pewnie promil całości.

 

Dla klienta, która ma TV zgodny z ECP i chce wykorzystać moduł, aby pozbyć się dekodera i chce mieć pewność, że kanały 4k będą świecić to powinien dobrać czarny moduł.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, czerstwy napisał:

@JSo czyli nie dostałeś za darmo tylko przedłużyłeś umowę na inny pakiet i to w cenie o kilkanaście złotych więcej niż inni.

Nie wiem jak doszedłeś do w/w wniosków. Miałem Superpremium+ i nadal go mam rozszerzony o 4K - trudno więc mówić o innym pakiecie, aktualnie wg oferty ze strony Platformy Canal+ kosztuje on średnio 126,87 zł przy umowie na 24 miesiące z uwzględnieniem rabatu rocznicowego, ja płacę 123 zł, pakiet wg oferty zawiera 179 kanałów, ja mam 245, a umowę faktycznie przedłużyłem, przecież to napisałem. Za darmo dostałem dodatkowe 7 kanałów i wymiana nic mnie nie kosztowała i w ogóle okazało się, że jednak jest możliwa mimo wcześniejszych odmów. Tak naprawdę głównie tą ostatnią informacją chciałem się podzielić, można wymienić dekoder na moduł, a nie tylko Cameleona na moduł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, mara68 napisał:

Ja już też wymieniłem niebieski moduł na czarny. Aktywowałem go bezproblemowo na ultimo4k.

Na ten moment działa identycznie jak niebieski. Na ultimo ( wszystko za wyjątkiem wybranych programów w ECP na Museum 4k ). Na  telewizorze wszystko - włącznie z ECP ( podobnie jak niebieski ).

Doprawdy nie wiem po co Ci to Ultimo skoro ładujesz do niego moduły.Korzystanie że sprzętu na e2 i modułu to dramat.?

 

8 godzin temu, drq napisał:

 

No właśnie mówisz o sytuacji mocno niestandardowej, czyli moduł we własnym boxie, a tutaj już samym problemem jest cayman, z cameleonem i tak nie można dostać czarnego modułu.

Tak wiem, tutaj na forum jest sporo takich osób, ale ogólnie to pewnie promil całości.

 

Dla klienta, która ma TV zgodny z ECP i chce wykorzystać moduł, aby pozbyć się dekodera i chce mieć pewność, że kanały 4k będą świecić to powinien dobrać czarny moduł.

Dla Ciebie może i jest problemem Cayman dla innych to żaden problem?Są abonenci co mają więcej niż jedena ofertę a ile jest kieszeni na modu cam w tv?@JSo widzę że nie znasz nawet pakietów ani cen za nie wiec dyskusja z Toba jest zbędna niech będzie że masz ten sam pakiet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, czerstwy napisał:

Korzystanie że sprzętu na e2 i modułu to dramat.?

Z tym raczej nie ma co polemizować, jednak sam pisałeś, że korzystasz z modułu Polsatu i można nagrać dwa programy jednocześnie, ale jeden jest zaszyfrowany. Wiem, że jest to uciążliwe, bo mój Technisat ma tak samo, a deszyfracja jeszcze nigdy nie przebiegła poprawnie. Czytałem, że na Vu+ przebiega to bez problemu. Jeśli coś pomyliłem to mnie popraw proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak kolego tylko ja z tego modułu oglądam tylko sporadycznie z PS i PSE.I nagrywam dwie pozycje od czasu do czasu gdy leci boks i UFC w jednym czasie.Główna oferta to PC+ i karta w czytniku.Jeszcze na oferte typu Tivusat to zdecydował bym się na taki moduł bo to była by tylko taka ciekawostka.Ale nie oferta główna którą najwiecej oglądam.Gdyby ta oferta główną była by z CP to nie oglądał bym z modułu?Zreszta mam antenę z siłownikiem na pełen horyzont więc potrzebuję do tego zestawu odpowiedniego boxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, mara68 napisał:

Ja już też wymieniłem niebieski moduł na czarny. Aktywowałem go bezproblemowo na ultimo4k.

"Wspaniała" decyzja - tuner za prawie 2k, a na c+4k będziesz miał ciemno. Nie wiem kto Ci tak doradził ale ten ktoś kompletnie o tym nie miał pojęcia. Co chciałeś osiągnąć przez tak beznadziejną zmianę?

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czerstwy do tego zmierzam ale dla mnie moduł w takim sprzęcie to tak jak jazda samochodem z zaciągniętym hamulcem. Co do wad takiej zmiany to kolega się szybko przekona.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.03.2020 o 19:43, tail# napisał:
"Wspaniała" decyzja - tuner za prawie 2k, a na c+4k będziesz miał ciemno. Nie wiem kto Ci tak doradził ale ten ktoś kompletnie o tym nie miał pojęcia. Co chciałeś osiągnąć przez tak beznadziejną zmianę?


Dlaczego miałby mieć ciemność. Przedłużyłem umowę na moduł niebieski z kanałami 4K. Wszystkie działały ok wraz z muzeum. Myślisz ze miesiąc temu daliby by mi moduł z tymi kanałami wiedząc ze nie będą działać? A nawet gdyby to wymienią na czarny bez problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...