Skocz do zawartości

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze


kaspian0007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 16.09.2021 o 21:06, Dr.STech napisał:

@lukx95 jak ty sobie wyobrażasz przekładanie karty z modułu do moduły, gdy oba TV wiszą na ścianie i nawet ręki tam nie włożę :D

Patrząc jak przy poprzednich CAMach puszczały zgrzewy to pewnie po pół roku i tak by się rozleciał :/  

@Dr.STech Wszystko zależy jak kto ma zamontowany telewizor. Moi znajomi mają na ścianie telewizor i bez problemu z tyłu z boku telewizora da się wsunąć rękę i włożyć moduł CAM w gniazdo telewizora. Poza tym i tak wyglądałoby to tak, że tylko kartę dekodującą by się wysuwało z modułu CAM żeby nie wyciągać całego urządzenia z gniazda. Powodem tych nagłych zmian jest właśnie to, że chcą by każdy Abonent z usługą Multiroom miał sprawdzaną kontrolę odległości sprzętu. W Polsat Box(dawniej Cyfrowy Polsat) była kilka lat temu oferowana usługa Multiroom, gdzie moduł CAM był jako główny sprzęt, a jako dodatkowy do Multiroom był dekoder. Obecnie w Polsat Box jest tylko oferowany Multiroom na dekoderach, ale Ci Abonenci co mają konfiguracje moduł CAM+dekoder w MR, to nadal mogą je mieć i przedłużać normalnie umowy bez konieczności wymiany sprzętu. U Abonentów w Polsacie Box, którzy mają taką konfigurację sprzętu działa to tak, że zazwyczaj raz na tydzień dekoder dodatkowy się blokuje, i aby go odblokować należy włożyć do niego kartę dekodującą ze sprzętu głównego, czyli w tym przypadku z modułu CAM celem jego odblokowania.

Także zamierzam zaproponować to rozwiązanie Zarządowi CANAL+ Polska, aby rozważyli możliwość wprowadzenia kontroli odległości sprzętu w tego typu sposób z przekładaniem kart dekodujących raz na tydzień celem aktywacji sprzętu uzupełniającego do Multiroom przy konfiguracjach dekoder+CAM i 2xCAM. Jest to lepsze rozwiązanie niż podział umowy na dwie osobne lub przejście na Multiroom na ich dedykowanych dekoderach, a dzięki temu zostaną spełnione pełne wymagania. Oczywiście jeśli CANAL+ się przychyli do wprowadzenia tych zmian.

Edytowane przez lukx95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekładnie kart w camie  nie przejdzie, kto będzie wymieniał  je w razie uszkodzenia i płacił kary ? pogniesz szpile sobie w tv od wyjmowania, jeszcze jak cię w domu nie będzie i przyjdzie moment przekładania daj to kobiecie zrobić :D amen,

MR tylko online, niezależny MR nie daje gwarancji oglądania w jednym gospodarstwie dla operatora, za niezależność każą sobie płacić teraz extra.

poza tym w Polsacie szło kiedyś włożyć funke zaprogramowaną odpowiednim wsadem i tuner to łykał, odblokowywał się.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki , pamiętam czasy zanim sieć kablowa INEA mnie 🤬🤬🤬 i korzystałem w domu rodzinnym z ich " oferty " i miałem dekoder PVR jako główny + 3 CAMy do multiroom , ale też mogłem w umowie mieć 4 x CAM i śmigało poezja :D

Ale CAM to zawsze ograniczenia  jeśli idzie o PVR - teraz dekoder pvr czy iptv pozwala nagrywać nawet 4 kanały naraz i oglądać 5 - tak wiem wielu powie po co nagrywać skoro w tv nic nie ma hahaha no ale jednak każdy ją ma i płaci i lubi wygody wszelakiego pokroju :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lukx95 napisał:

Także zamierzam zaproponować to rozwiązanie Zarządowi CANAL+ Polska, aby rozważyli możliwość wprowadzenia kontroli odległości sprzętu w tego typu sposób z przekładaniem kart dekodujących raz na tydzień celem aktywacji sprzętu uzupełniającego do Multiroom przy konfiguracjach dekoder+CAM i 2xCAM. Jest to lepsze rozwiązanie niż podział umowy na dwie osobne lub przejście na Multiroom na ich dedykowanych dekoderach, a dzięki temu zostaną spełnione pełne wymagania.

Niech zrobią nową wersję kart do Multiroomu z Cyfry+. Tylko zwiększyć zasięg aktywacji. Zamiast wyciągania kart i zbliżania na 10 cm, niech zrobią mocniejsze nadajniki tak by można dodatkową kartę aktywować na odległość 5-10 m bez wyciągania z dekodera/modułu.

 

http://serwispolsat.pl/multiroom/MULTIROOM.html

CYFRA+MULTIROOM.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki , pamiętam czasy zanim sieć kablowa INEA mnie i korzystałem w domu rodzinnym z ich " oferty " i miałem dekoder PVR jako główny + 3 CAMy do multiroom , ale też mogłem w umowie mieć 4 x CAM i śmigało poezja
Ale CAM to zawsze ograniczenia  jeśli idzie o PVR - teraz dekoder pvr czy iptv pozwala nagrywać nawet 4 kanały naraz i oglądać 5 - tak wiem wielu powie po co nagrywać skoro w tv nic nie ma hahaha no ale jednak każdy ją ma i płaci i lubi wygody wszelakiego pokroju
A tak z ciekawości. Czy załóżmy gdybym miał TV że światłowodu inea to dostanę dekoder z kartą nieparowaną conax?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lukx95 napisał:

Powodem tych nagłych zmian...

Co nagle to po diable... tak mawia przyłowie, a przysłowia są ponoć mądrością narodów.

@G2000 mnie ubiegł, a chciałem również przypomnieć to właśnie rozwiązanie z czasów Cyfry+. Jak kiedyś było to możliwe to i dziś powinno być. Ja też nie mam łatwego dojścia do jednego TV, który wisi na ścianie i nie uśmiecha mi się grzebanie w karcie czy module.

Ponadto absurdalne jest, o czym już kiedyś pisałem, uniemożliwianie dostępu do oferty na dwóch CAMach i jednocześnie reklamowanie oferty online, którą można wspódzielić z rodziną. Nikt mi tego do teraz racjonalnie nie wytłumaczył.

Edytowane przez meckbar
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, amarok4 napisał:

A tak z ciekawości. Czy załóżmy gdybym miał TV że światłowodu inea to dostanę dekoder z kartą nieparowaną conax?

Z tego co mi wiadomo INEA już nie wydaje modułów CAM , idą i promują tv IP wraz z dekoderami 4K . Mogę się mylić , ale CAM to już przeszłość 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LorDx Ty nic nie pomagasz tylko negatywnie wszelkie rozwiązania oceniasz co kto napisze, tak jakbyś był zwolennikiem przerzucenia wszystkich na dedykowane dekodery operatora. Napisałem wyraźnie wystarczy wysunąć kartę dekodującą z modułu CAM bez potrzeby wyjmowania całego urządzenia z gniazda. W Polsacie Box jest takie rozwiązanie stosowane kontroli odległości sprzętu raz na tydzień przy module CAM+dekoder w Multiroom u Abonentów co mają takie zestawy z kiedyś. Także gdyby było dużo awarii CAMów u tych Abonentów, to by Polsat Box już dawno wycofał te zestawy i zmusił do wymiany sprzętu. Do nowych umów takich zestawów Polsat Box nie wydaje, ale kto je ma to nadal może je mieć. Jeśli chodzi CANAL+, to tak jak napisał @G2000 ewentualnie mogą to inaczej rozwiązać poprzez wprowadzenie do oferty modułów Multiroomowych co by się ze sobą łączyły, jeśli takie coś w ogóle jest na obecny stan możliwe do wyprodukowania.

Edytowane przez lukx95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, mikoko napisał:

Jestem ciekawy co oni grzebią z ECP na c+ NOW. Obecnie lecą wyścigi niby załączone ECP a obraz jest. Wystarczy na vu+ wcisnąć klawisz exit na pilocie i normalnie kanał działa. Możecie to sprawdzić ?
 

U mnie na Vu+ i module mam załączone ECP i jest ciemność…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lukx95 napisał:

ewentualnie mogą to inaczej rozwiązać poprzez wprowadzenie do oferty modułów Multiroomowych co by się ze sobą łączyły, jeśli takie coś w ogóle jest na obecny stan możliwe do wyprodukowania.

Jest chyba prostsze idealne dla C+ rozwiązanie.

https://www.smardtv.com/products-and-solutions/direct-to-tv

Jeśli dobrze rozumiem działanie tego sticka na USB to robi on za moduł i jednocześnie łączy się z internetem czyli można go zlokalizować po IP. Na dodatek tv z takim stickiem może zmienić grafikę ekranową np. na taką jaką C+ ma w aplikacji C+ Online czy Boxie 4K. Widać to w filmikach na dole strony (3 filmik). SmarDTV na swojej stronie wśród partnerów wymienia Platformę Canal+ jak i Nagrę.

 

Wadą tego tv sticka na usb może być długi czas przełączania kanałów.

 

Edytowane przez G2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, lukx95 napisał:

poprzez wprowadzenie do oferty modułów Multiroomowych co by się ze sobą łączyły, jeśli takie coś w ogóle jest na obecny stan możliwe do wyprodukowania.

ktoś pisał są moduły cam z WIFI - aktualnie platforma tivusat . takie rozwiązanie wg mnie ma sens 

https://www.amazon.pl/Tivusat-DIGIQuest-modul-karty-Smart/dp/B08R7LK45J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, lukx95 napisał:

@LorDx Ty nic nie pomagasz tylko negatywnie wszelkie rozwiązania oceniasz co kto napisze, tak jakbyś był zwolennikiem przerzucenia wszystkich na dedykowane dekodery operatora. Napisałem wyraźnie wystarczy wysunąć kartę dekodującą z modułu CAM bez potrzeby wyjmowania całego urządzenia z gniazda. W Polsacie Box jest takie rozwiązanie stosowane kontroli odległości sprzętu raz na tydzień przy module CAM+dekoder w Multiroom u Abonentów co mają takie zestawy z kiedyś. Także gdyby było dużo awarii CAMów u tych Abonentów, to by Polsat Box już dawno wycofał te zestawy i zmusił do wymiany sprzętu. Do nowych umów takich zestawów Polsat Box nie wydaje, ale kto je ma to nadal może je mieć. Jeśli chodzi CANAL+, to tak jak napisał @G2000 ewentualnie mogą to inaczej rozwiązać poprzez wprowadzenie do oferty modułów Multiroomowych co by się ze sobą łączyły, jeśli takie coś w ogóle jest na obecny stan możliwe do wyprodukowania.

C+ korzysta z rozwiązania ADB w dekoderach jeśli chodzi o MR,

Znam realia tej platformy już jakiś czas temu o to pytałem prywatnymi kanałami, dostałem odpowiedz MR tylko online, cam przy projektowaniu nie był przewidziany do MR, tym bardziej do kontroli odległości.

Wszystko można zlecić. kupić, zamówić, tylko kto to będzie finansował jak wszyscy chcą za free.

 

Myślisz że tam niema analityków rynku? Polsat ci nagle da wszystko czego nie da c+ ? ba nawet kart już nie dostaniesz bo są zbędne.

 

Dopóki była zgoda na niezależny MR to dawali bezpłatnie. Jak niewidomo o co chodzi to chodzi o pieniądze, chyba widać jak na około wszystko drożeje.

Kwestia czasy aż podwyżki przemycą do ofert wzorem Polsatu.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kilka lat temu telewizor z CI i DVB-S2 to była nisza na rynku. Teraz nawet najtańsze tv mają i to i to. Już o tym kiedyś pisałem. Moduł CI to dla operatora wygoda. Ot choćby już sam fakt że jest mniejszy wpływa na taki banał jak koszty magazynowania. Przechować kilkaset tysięcy dekoderów a małych pudełeczek z modułem to jest różnica. Mam DSI 83. Już dwa razy wymieniałem pilota. Wszystko za darmo. Kto za to płaci? C+. Przy module nie ma żadnego pilota. Przy module nie trzeba aktualizować oprogramowania bo wszystko robi telewizor. Przypuszczam że i sam moduł w produkcji jest tańszy. Nie trzeba licencji na jakieś dolby czy inne standardy bo to załatwia tv. Nie trzeba licencji na HDMI czy inne tego typu złącza bo to ma tv. Kiedyś dekoder od operatora był im potrzebny do wciskania dodatkowych usług. Teraz kiedy praktycznie wszystkie tv są smart operator może te dodatkowe usługi wcisnąć w postaci aplikacji.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technicznie wiele jest możliwe. Praktycznie jest tak, jak napisał @LorDx wszystko rozbija się o koszty. Operator chce jak najmniej inwestować i jak najwięcej zarabiać, a abonent chce mieć dużo i nie płacić zbyt wiele. Moduły CI+ECP są dość świeżą inwestycją, która chyba najpierw musi się zwrócić. Do tego dochodzi fakt, że znaczna większość abonentów jak usłyszy, że za dekoder zapłaci 10,- zł mniej na miesiąc to o module nie będzie chciało słyszeć. Dlatego operator może sobie pozwolić na wciskanie "WiFi-szrotów". Abonenci się nie stawiają tylko biorą i płacą, a biznes kręci się bez kolejnych nakładów finansowych. 

Na pewno z punktu widzenia operatora moduł jest ciekawą ofertą w wersji "Telewizja na kartę". Za moduł płaci nabywca, a jak oferta mu się spodoba, to przerabia się go na umowę i wciska dekodery bo przecież multiroom... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślę, że CANAL+ raczej nie będzie chciało inwestować na tą chwilę w nowe urządzenia, jak od niedawna w sumie są w ofercie moduły CAM CI+ ECP. Dlatego najlepszym na tą chwilę rozwiązaniem dla CANAL+ byłoby właśnie wdrożenie funkcji kontroli odległości sprzętu poprzez przekładanie kart dekodujących co jakiś czas celem aktywacji. Natomiast wprowadzenie nowych urządzeń jako propozycja na przyszłość na kolejne lata.

Edytowane przez lukx95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...