Skocz do zawartości

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze


kaspian0007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 2.03.2021 o 16:00, lukx95 napisał:

@prahs Tak możesz wymienić przy Multiroomie z dawnej Cyfry+ tą jedną gołą kartę Cameleon na moduł CAM CI+ ECP z nową kartą dekodującą. Będziesz miał wtedy moduł CAM CI+ z dawnej Cyfry+ z kartą Cameleon i do starego Multiroomu nowy moduł CAM CI+ ECP z nową kartą Cayman lub Crocodile. Takiej wymiany możesz dokonać teraz lub po przedłużeniu umowy. Moduł CAM CI+ ECP powinien być wydany bezpłatnie, ale potem przy przedłużeniu umowy może się zdarzyć, że będą chcieć naliczać Ci cennikową opłatę 10 zł/m za nowy moduł. Jeśli chodzi o działanie nowego modułu CAM CI+ ECP, to działa on w sprzęcie z tunerem satelitarnym i gniazdem na moduły CAM CI+ dla treści SD i HD lub dla pełnego dostępu do treści 4K z gniazdem CAM CI+ ECP, czyli CI+ z wsparciem zabezpieczenia ECP dla treści Ultra HD.

mam pytanie dlaczego nadal blokowane jest nagrywanie przy włożonym Module CAM CI+ ECP, jak moduł odłaczę nagrywanie działa jak zamontuję nie działa TV Philips z 04/2020 roku 32 cale bez androida , nie działa funkcja Time Shift  powiązana z nagrywaniem zapewne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.03.2021 o 06:00, tail# napisał:

jest grupa osób które wiedzą lepiej i sugerują zakup takiego modułu do cameleona, bo co tam 150zł zwłaszcza jeśli ktoś ma abonament i za te kanały które są w ofercie z tym modułem już zapłacił w abonamencie. ;)

Wow, jest grupa ludzi którzy za taki moduł na wynajem płacą C+ co miesiąc 10zł. Jest też grupa ludzi którzy za poprzedni obsługujący camela płacą na aukcjach 600zł 💬 ✅ P.S Osobiście kupując moduł do camela w 08/2020, pakiet startowy aktywowałem dopiero w 01/2021 i moduł do dziś nie pobiera aktualizacji.

Edytowane przez jarek7714
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jarek7714 napisał:

Wow, jest grupa ludzi którzy za taki moduł na wynajem płacą C+ co miesiąc 10zł. Jest też grupa ludzi którzy za poprzedni obsługujący camela płacą na aukcjach 600zł 💬 ✅ P.S Osobiście kupując moduł do camela w 08/2020, pakiet startowy aktywowałem dopiero w 01/2021 i moduł do dziś nie pobiera aktualizacji.

Tak czy inaczej conajmniej 150zł stracone, bo camel nie wymaga modułu. W rzeczywistości zapłaciłeś tyle za sam moduł, bo dostęp do kanałów i tak miałeś pewnie z camela. Dziwna logika. ;)

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, tail# napisał:

Tak czy inaczej conajmniej 150zł stracone, bo camel nie wymaga modułu. W rzeczywistości zapłaciłeś tyle za sam moduł, bo dostęp do kanałów i tak miałeś pewnie z camela. Dziwna logika. ;)

Mam inne doświadczenia- stracić to straciłem kupując 1,5 roku wcześniej/na szczęście używanego Astona za 200 (bo niektórzy kupowali wówczas nowe za 350-400zł), do którego musiałem kupić później bloker FEDC za około 90. W brew pozorom tj. duża platforma w której zmiany przebiegają wolno, ten moduł za 150 posłuży mi jeszcze parę lat (zmuszali mnie abym używał szrotu WiFi-Box sprzed 2015 roku, na szczęście miałem już moduł, ale dzięki wsparciu @lukx95 pozbyłem się śmiecia, którego musiałbym pilnować przed uszkodzeniem, za które musiałbym płacić ) i przy wymianie na moduł nie było dyskusji że ma być opłata za dzierżawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, ircios napisał:

A w jaki sposób posłuży Ci parę lat? 

Jako prepaid, gdybym chciał odzyskać kasę to za 150 zeta sprzedałbym go "na pniu " (ja chciałem się pozbyć WiFi-Box, gdybym miał samego camela, to korzystałbym z abonamentu na nim cały czas, teraz mam od operatora za 0zł-bezterminowo). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Przejrzałem dyskusję z ostatnich 4 miesięcy i dalej nie wiem jakie dekodery są w tej chwili kompatybilne z CAM CI+ ECP ?

Czy Cyfra umieściła jakąkolwiek o tym informację?  Mam w domu cztery naprawdę duże TV i raczej w najbliższym czasie ich nie wymienię.

Dla tych którzy nie chcą niepotrzebnie eksperymentować taka lista powinna być ogólnie dostępna np. pod tym adresem https://sklep.pl.canalplus.com/

Na Sylinku ten temat jest tak rozwiązany - https://www.skylink.cz/prijimace-a-moduly-s-certifikaci-skylink-ready

Serdecznie pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telewizory nie mają wejść CI+? Moduł będzie działać bezproblemowo w nich jak mają slot na moduł. Problemem może być załączenie ECP. Jeśli Twoje tv są w miarę nowe,  to sprawdź czy mają ECP. Informacje uzyskasz pewnie w instrukcji lub po wysłaniu zapytania do producenta.

A to, że są duże..No cóż. Jak nie wspierają ECP to pozostał

dekoder operatora lub oglądanie treści bez zabezpieczenia ECP.

 

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł CI+ ECP. Wersja oprogramowania 35.00.50.01.01.00. Camel dziala poprawnie. Przełączanie kanałow dość ospałe około 5-6 sek. Czasem najpierw info że kanał kodowany i dopiero za kilejne 3-4 sek wskakuje. Ja tam wole dekoder 4K...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak słusznie zauważyłeś chodzi mi o wsparcie ECP i przypuszczam, że będę miał problemy z 4K.

Zamiana TV na nowsze byłaby jednak zbyt kosztowna.  Dlatego rozsądnym ekonomicznie rozwiązaniem byłby kupno modułu + dekodera.

Te od operatora jakoś mi nie podchodzą (np. własna lista programów). Swoją drogą to dziwne, że Cyfra wypuszczając nowy moduł nie informuje o tym jakim sprzętem on działa.

Ale może jestem zbyt wymagający i siedząc w domu (z powodu ograniczeń) zaczyna mi odbijać. 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...